Návrat blbýho a blbějšího

• USA Dumb and Dumber To (více)

Uběhlo přesně 20 let od chvíle, kdy jsme Lloyda s Harrym opustili, a změnilo se toho opravdu hodně – s výjimkou jejich tuposti. Když se Harry, který nutně potřebuje novou ledvinu, dozví, že kdesi, neznámo kde, žije jeho dcera, musí Lloyda probrat z „kómatu", ve kterém se nachází od chvíle, co ho Mary odmítla, a vydat se na cestu, aby svou dceru požádal o pomoc. Křížem krážem celou Amerikou v těch nejbizarnějších dopravních prostředcích je jejich cesta zavádí do ústavu pro duševně nemocné – kam nepochybně patří – i na setkání těch nejinteligentnějších lidí světa. Tedy – původně... (Falcon)

ZinedineCR7

Vravím si, že dám štyri hviezdičky už len kvôli tej nostalgii, ale nedá sa. Svoju nostalgiu som totiž videl na plátne kina s tým, že tam bol o 20 rokov starší Harry s Lloydom. Všetko ide presne ako jednotka. Čakal som nejaké camea, poctu jednej z najlepších komédii, ale s tým proste Farrellyovci nemajú skúsenosti, takže sa mi dostalo iba vykrádačky prvého dielu. Škoda. Najhoršie zistenie je však to, že Carreymu už tie ksichty neidú a definitívne musí prejsť do ,,normálnych" úloh na čo si po Maske, Klamárovi, Yes Menovi, Kablovkárovi a Aceovi budem zvykať len veľmi ťažko. Verím však, že sa chlapci vyblbli, pospomínali na staré časy. Výsledok však za veľa nestojí... ()

Georgex

Návrat blbýho a blbějšího je bezpochyby návrácení jedné z nejvtipnějších dvojek filmových komedií 90. let, ten film měl skvělý nápad, tempo, herecké výkony a hlavně jedinečný humor. To vše má i toto pokračování, jenomže pokud jste viděli první legendární počin bratří Farrellů, tak už bohužel z ničeho nebudete tak nadšení jako dříve, jelikož je to klasická vykrádačka, která může působit maximálně jako poměrně snesitelná nostalgie. Stejné charaktery, příběh a bohužel i drtivá většina vtipů je pouze recyklována do nového kabátku, navíc s poměrně viditelným přehráváním hlavních aktérů. Na druhou stranu Carreyho grimasy zabírají i přes značně viditelné vrásky s přibývajícími lety a pokud si chcete trochu zavzpomínat a máte rádi fekální humor, tak tohle je tou pravou volbou. Moje hodnocení 60%. ()

manonfire

Bláznivá komedie má jediný(a ten nejtěžší) úkol, a to rozesmát. Proto nějak nechápu, když někdo napíše o tomhle filmu, že je vtipný, ale zbytečný. Co to je výplod? Chtěl snad vidět, nakterak se magorům rozvinul životní příběh? Je to o něco slabší než jednička, ale pořád to má pár Carreyovských gagů, kterých není schopen nikdo z té bandy packalů(Sandler, Stiller, Segel, Rogen a podobní). Důkazem budiž to, jak přesně vydefinoval zoufalost, když lezl do popelnice v Harryho výjevu snového života. 70% ()

JančiBači

Blbí a blbší sú späť po 20 rokoch. A sú rovnako blbí, ak nie ešte blbší. Aj keď sa film prvej časti nevyrovná, stále sa dá na ňom dobre zasmiať a to hlavne vďaka ústrednej dvojici Carrey a Daniels. Skvelé nadviazanie na prvý film. Čo robili Harry a Lloyd posledných 20 rokov ? Lloyd bol v ústave a Harry ho navštevoval, lenže u nich nič nie je také ako sa zdá  Film má svižné tempo a prináša veľa zábavných situácii a ak aj sklzne na k trápnosti, hneď ďalšia scéna to vybalansuje. Takže celkom pozerateľné pokračovanie. ()

utri

Chvilkama hodně zábavný, překvapivý a dobře vypointovaný. Ale většinu času divný, ne zas tak špatný, jen divný. 2,5* ()

Hollohlaway

Bylo mi spíš trapně, než do smíchu, a okamžiky které bych ocenil, si stěží vybavím. Prdící a krkací humor mě nebere, asi už jsem mimo cílovou skupinu. Ty dva vrásčitý pitomci byli spíš k vzteku. ()

upson

90% :-D :-D fekálně laděný humor bratrů Farrellyových nesedne každému, :-) když ano, urvete si játra smíchy :-) ()

Kejdlo

Dvojka blbého a blbějšího už bohužel není tak originální jako jednička, i přesto si drží svůj fekální standart a při jednom nudnějším odpoledni rozhodně neurazí. Ale jenom při jednom, znovu už to vidět nepotřebuji, stejně jako vysýchající obličej mého oblíbeného komika z dětství. 6/10 ()

herr_carter

Duo nejvetších kokotů je zpět a byť jsem to nečekal,většinu filmu jsem se opravdu smál.................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

kenkaku

Souhlasím a podepisuji v plném rozsahu: totálně zbytečný film. Zub času se na obou už stihl podepsat a tak i některé vtipy působí křečovitě (od někoho komu je 60 nečekáte infantilní fekální vtip). Na druhou stranu jsem se přistihl, že se neudím a dokonce (asi 3x) jsem se i zasmál. Takže uražen, pohoršen ani zostuzen nejsem a proto dím stejné hodnocení jak minule (prvního BB si stejně zase tak extra nepamatuji, abych ho považoval za výrazně lepší...). ()

sedm.1

Prostě a jednoduše strašný. Druhý díl svou kvalitou totiž jednoznačně patří mezi pokračování, které nikdy nemělo vzniknout. A důvod je naprosto jednoduchý. Bratři Farrellyové se totiž co do zábavnosti svých filmů vybláznili hned na začátku svých kariér, kdy vznikly skutečně nezapomenutelné klasiky a skvosty jako Kingpin, Něco na té Mary je, Já, mé druhé já a Irena a samozřejmě právě i jejich prvotina Blbý a blbější, ovšem od té doby zaznamenávali jejich komedie svou úrovní už jen sestupnou tendenci a toto pokračování je pak definitivním hřebíkem do jejich tvůrčí rakve. Zatímco totiž humor třeba právě v Blbým a blbějším z roku 1994 byl v poměru 70% geniální, 27% opravdu vtipný a pouze ve zbylých 3% by se dal hodnotit jako nepovedený, tak v pokračování z roku 2014 došlo k radikálnímu obratu, kdy v 70% jde o vyloženě trapný a nefungující humor, v 27% vyvolal jemné pousmání se a v pouhých 3% dokáže vážně pobavit, ovšem v těch 3% zabrali místo ještě další 2% gagů, které byly jen recyklovány z jedničky. Z toho tak tedy jednoznačně vyplívá, že Návrat blbějších je totálně nezábavná a trapná podívaná, kde nefunguje vůbec nic. Z oné mizérie pak film nevytáhli ani oba hlavní představitelé, u Jeffa Danielse by se pak naopak dalo po jeho otřesném výkonu ještě spíš konstatovat, že celou tu nudu potápěl ještě do hlubších výkalů, a Jim Carrey už také není v takové formě, aby to dokázal utáhnout sám, ikdyž na druhou stranu, on je tím jediným světlejším bodem celého filmu. Zápletku tu jinak nemá cenu moc řešit, i ona je ale v podstatě jen dost očividnou kopií jedničky, což považuji taky za dost trestuhodné a nepochopitelné. Farrellyové jsou zkrátka v hajzlu, Návrat blbýho a blbějšího je nevtipná nuda, a já jsem z toho vážně hodně upřímně zklamaný a mrzutý. ()

coscarelli

Dumberi sa vratili do starej kože a pomocou old school formy sa snazili bavit. Na preskáčku sa obehovali trapky s fórkami okolo nejak vystavaneho príbehu, ktorý zasa nebol nezaujímavy. Par momentov poteší, ( nostalgicky nahlad za nejakymi tymi postavami , a ine aspekty) no zmysly ostavaju vacsinu casu vychladnute a odlezane, kedze malokedy funguje ako ma. Jednu hviezdicku som oprasil pre rozkosnu Rachel Melvin. Teším sa na štvorku. ()

gutshoter

Po hodině začíná ta pravá show, která s klidem navazuje na díl první, leč jako celek nemůže konkurovat onomu prvnímu kultovnímu snímku. ()

666Carnage

Po dvaceti letech je jasný že i humor vyprchá. První díl je naprostou klasikou 90.let a tohle byl dobrej pokus ale úplně se nepovedl. Vtipnej je tu jen Carrey a sem tam nějaký ten gag ale to je tak všechno příběh za moc nestál. Škoda myslel jsem, že to bude větší prdel. 60% ()

KoRner

Celkom sranda, ale pánom v rokoch sa už debilita prepáči ťažšie. Inak to malo dobré hlášky a humor skoro na úrovni jedničky. ()

Chris Wulf

Už od oznámení, že se bude natáčet dvojka, jsem se bál, že to bude plivnutí do ksichtu tak skvěle ujetý komedie. Nestalo se... I když jsem si celou dobu při sledování říkal, že oproti jedničce je to hrozná kravina, nakonec jsem si uvědomil, že mám pořád úsměv na tváři. Je možný, že jen z nostalgie...ale fakt, že jsem se u toho nijak nenudil a posledních pět minut, kdy jsem se fakt smál, to vytáhly na krásnej průměr. Ale přece jen...trojku prosím nee :-) ()

klukluka

Někdy se vyplatí si pár let počkat :))) Děsná prdel! Víc nepotřebuju :))) Brzy do toho jdu znovu. P.S.: Předchozí věty jsem psal pod tíhou okamžitých dojmů, zejména asi kvůli scéně s ledvinou. Ve skutečnosti se za to, že se mi oba díly B&B líbí, upřímně stydím, ale nebudu předstírat, že mi to není dost dobrý. Rozjasnilo mi to den. A možná ne pouze ten dnešní. :) ()

Modrá ocel vrací úder

Modrá ocel vrací úder

21.11.2014

O pokračování kultovní komedie Zoolander se mluví už pár let. Až nyní se ale začíná hýbat kupředu, což může i nemusí souviset s úspěchem Návratu blbýho a blbějšího. Jim Carrey a Jeff Daniels ovládli… (více)

Vrátí se Táta v sukni?

Vrátí se Táta v sukni?

18.04.2014

Ještě jsme ani neviděli Blbý a blbější 2 a už se začíná rýsovat další pokračování devadesátkové komediální klasiky. Tentokrát jde o one man show Robina Williamse Mrs. Doubtfire - Táta v sukni, která… (více)