Divergence

• USA Divergent (více)

Ve světě budoucnosti jsou lidé rozděleni na pět frakcí podle svých dobrých vlastností. Každá vyznává jiné hodnoty, společně ale vytvářejí harmonický celek. Jenže hlavní hrdinka Tris do žádné škatulky nezapadá a test ukáže, že je divergentní - nebo-li má předpoklady a talent pro více frakcí. Systém okamžitě ukáže svou odvrácenou tvář a z Tris se stává lovná zvěř. Kdo se liší, znamená hrozbu. Hrozbu je třeba zlikvidovat. (Bontonfilm)

Sentinel

"Sympatický" film vezoucí se na vlně Hunger Games trpí stejnými nešvary jako zmíněná trilogie. Dystopický svět je ještě více hloupoučký jak v HG, některé dialogy jsou, řekněme, prostoduché, ale pokud filmu dáte šanci, rozhodně to není taková hrůza, jak někteří popisují. Chápu, že se někdo ty skoro 2,5 hodiny nudil, osobně mám však pro tento žánr asi slabost. ()

RomaS

"Frakce nad krev! To co jsi a kam patříš je jediné na čem ti musí záležet. Nade vše! Co když jsem jiný. Nevím jakou stranu si vybrat. Ale musím. Nechci, vlastně ani nemůžu jít s proudem. Systém ale odlišnost netoleruje. Jakákoliv odchylka od normálu je okamžitě odstraněna. Jenže já budu chytřejší. Budu předstírat, že jsem jeden z nich, ale využiju své odlišnosti pro svůj prospěch. Jde to až moc dobře. Tak moc, až jsi všimly, že jsem moc dobrý ...." Úžasné téma, které mi na jeden film nestačí a slušelo by mu seriálové ztvárnění. ()

pavla.o

Není to špatný... ale pořád postrádám nějakou podstatu. To, že děvče bude bojovat proti systému, je všem jasný už od začátku, no nakonec se to, k čemu se celý film směřoval, stane během posledních pár minut. A akční fantasy, který se sestává především z hlubokejch pohledů do očí, kdy si divák hodinu říká "ach můj bože, tak už se polibte, ať to máme za sebou" není to, co bych si představovala. Každopádně, Divergence má pár velkejch plus: prvním je Shailene Woodley. Ta holka je prostě přirozená a těším se na její další počiny. Druhym je fakt, že ač je Tris hrdinka, není tu vykreslená na začátku jako bezbranná a na konci jako totálně nepřemožitelná. Naopak, i na konci filmu dostává pěkně na zadek. Třetí plus: fantastický souboje "muž proti muži", mohlo by jich být mohlo i víc. Abych ale nezakončila kladným hodnocením, trochu si musím postěžovat na Thea Jamese. Jo, je to hezkej kluk, o tom žádná. A asi by mohl být i dobrej herec. Má ale chvíle, ve kterejch je trošičku prkennej. A tím trošičku myslím dost. ()

paradoxman odpad!

Kdyby mi dal někdo pytel zlata, ať si ještě přečtu kížku, tak všechno utratím za pytlíky na zvracení. Proč to musí být tak plytké, jednoduché, prvoplánové a předvídatelné? Ugh.... ()

david666

Kvality Hunger Games film zdaleka nedosahuje, má ale sympatickou hrdinku a čekám, že v dalších pokračováních se příběh více rozjede. Každopádně pro holky podstatně lepší než hovadiny typu Stmívání ()

metztlimoon

Malo to ovela lepšiu atmošku ako Host, neťahalo to tak za city ako tá vesmírna medúza. A trochu vykrádačka Hier o Hlade, ibaže táto holka je na rozdiel od Kačeny Evergreenovej tak trošku teliatko (aspoň zozačiatku). Čo sa mi páči, tak je to v podstate príbeh o strachu, takže sa tu ponúka celkom dobrá myšlienka: "This is not real." Inak povedané: "Nebabri sa s tými fóbiami, aj tak sú len v tvojej hlave a realitu vyrieš inak bez ich vplyvu a prekonaj hranice seba samého... (blábol blábol morálne hovno)." Tobias IV. Neohrozený inak super charakter (a čo, tak mám slabosť na fešných a silných chlapov!). 85% ()

Prokii

Podle některých zdejších komentářů jsem byl přesvědčený, že uvidím průměrný Sci-Fi snímek, ale opak je pravdou. Možná konec je trochou zklamání - snaha o co nejrychlejší ukončení hatí jinak vskutku plynoucí děj. Za tuto "nedokonalost" by si asi zasloužil snímek o hvězdu méně, ale dám mu šanci na lepší zítřky. Navíc k lepšímu dojmu z filmu přispěla, pro mě nepříliš známá herečka, Shailene Woodley. Jinak jsem velice zvědavý na pokračování, a doufám, že si štáb dá trochu více práce s koncem filmu. ()

kverula

Ovšem tady jsem si smlsla, podobně jako u Gattacy. Dynamické od začátku do konce. Téměř. Má to své slabé chvilky, především u konce, jako kdyby režisér nevěděl jak zastavit rozjetý vlak. Ale oproti zdejšímu hodnocení to pro mě bylo nesmírně milé překvapení. ()

neo177

Okey, vezmime si Hunger Games, vymeňme hlavných predstaviteľov za sympaťákov, odstráňme uletene oblečky, unormálnime story okolo a vznikne Divergencia. Teraz asi naštvem fanúšikov Hunger Games, ale toto je proste pecka. Či už v knižnej alebo filmovej podobe. Ešte sa mi nestalo, aby po tom, ako som si pozrel film, rovno kúpil ebook a precital ho na posedenie. Čo sa veľa krát nevidí, film a kniha sedia takmer dokonale. Jasne, film nepatri do kategórie tých, od ktorých očakávate perfektný hlboký príbeh, vycibrene postavy a premyslene dialógy. Patri medzi tie, ktoré si pustím po ťažkom dni, mam chuť si pri TV oddýchnuť a moc nerozmýšľať. Hudbu skladal Junkie XL a perfektne sa hodí k filmu a podľa mňa, patri k najpodarenejším OST tejto sezóny (prekonáva ho len OST k Tajny zivot Waltera Mittyho). Ešte nás čakajú dva filmy a neskutočne sa na ne teším! ()

veverysiak

Za toto by mali v kinách vracať vstupné a dávať k nemu metál za výdrž, je to taká sprostosť, že miestami mi to silne pripomínalo tú vrcholne pridrblú upírsku ságu, aj keď netuším, čo vo mne vzbudilo také strašidelné asociácie, ak je nedostatok peňazí na produkciu, môže to zachrániť slušný scenár, v tomto prípade niekomu zatienilo umeleckú myseľ, takže 20%. ()

Richi007

Prvotní nápad není zas tak špatný, ale pak scénáristi přidali tady trochu soli, tady trochu koření, tamhle ukradli pepř a tady zkopírovali papriku až vznikl slušný guláš, který bohužel chuťovým buňkám na mlsném jazýčku spíše uškodí, než pohladí vyvážeností. Zpracování dobré, příběh klasické klišé a závěrečná myšlenka k exkrementu. Krapet mi to připomíná "šípkovou" zbojnici z Hunger Games, která běhá v paralelních světech. Už tam chyběl jen zpěvánkující drozd a láska mezi členy dvou naprosto opačných frakcí. Nebo ne? Sakra původně jsem chtěl dát tři za snahu, ale když to po sobě čtu, tak snižuju na dvě. ()

esmoke

Knihu jsem nečetl, dějově mi to přišlo dlouhé a nelogické. Filmově nijak výjimečné či zajímavé. CZ dubingRozpočet: $85 miliónů, Tržby: $275 miliónů ()

gu-staff

Slabý. Hrdinka je trapná a těžko uvěřitelná. Zápletka stokrát omletá, přepraná a vyvěšená. Hrál jsem u toho Tanky, a kvůli tomu, jaká je to blbost, mě kosili jako mouchu. Ach jo. Snad nebude druhej díl. ()

TheKLF

Pro mě ten film má myšlenku, nesvoboda držena jakousi "vládou" je narušena a Ti "narušitelé" se proti ní postaví. Boj za svobodu a nespoutanost systémem. Poslední minuty sem byl jak na trní a doslova to prožíval. Nesnáším diktaturu a 100% nesvobodu ve svém jednání. Už se těším na pokračování. Vivat Tris, jdi do nich !!!!!!!!!! ()

Merenre

Nesmírně naivní dílo postavené na nesmírně naivních myšlenkách a naivním světě. Solidní jednohubka pro pubošky s fešným ogarem v hlavní roli. Takový derivát stmívání. Nikoli však vysloveně špatné, dá se tím zabít čas, pokud si od toho absolutně nic neslibujete. ()

fafejt001

Já takové filmy moc nemusím , ale spád to mělo i akci . Když i mamka umí se zbraní je to plus . Jen do té hlavy se pořád leze . Kate zvláštní poloha filmová , celkem zajímavá . Závěrečný test také dobré , jen ty skoky z vlaku dopadají jinak .. no scifi jak víno . Když se nečeká nic , většinou to je plus . Vcelku napínavý snímeček . ()

FOndra

Koukat se na to dá ale podobných filmů typu Hunger Games přibývá. Tenhle patří k těm bohužel slabším ... ()

Zemřel herec Ray Stevenson

11.01.2018

Nalaďte si novou fantasy

Nalaďte si novou fantasy

14.06.2015

Twilight sága je za námi a Hunger Games a Divergence také brzy dospějí ke svým filmovým koncům. Hollywood tak hledá nové dívčí látky, které by mohly lámat kasovní rekordy, a momentálně se zajímá o… (více)