V dobách rytířů bojujících za čest žije Raiden (Clive Owen), padlý válečník, který musí povstat proti zkaženému sadistickému vládci, aby pomstil svého zneuctěného mistra Bartoka (Morgan Freeman). (Magic Box)

Ombak▼Penari

Nenáročná a ve všech směrech zcela volná variace na samurajské filmy, která je ovšem převedená do fiktivního prostředí kombinujícího prvky středověku z celého světa. Jinak to ani nazvat nejde, být tam drak, tak je to jasná fantasy. Ale nic moc se tomu nedá vytknout a je to zábavná šermířina se slušnými hereckými výkony, která v zásadě nemá čím naštvat a v velmi dobře odsýpá, dokonce je tam i celkem nečekaný zvrat, což je co říct. Pro milovníky chlapů s meči slušný film na oddych. ()

bery71

Rábí aj. jsem poznal, ale Kiriju vlastně vůbec. A to ani v tom kýčovitém, ani v tom naivně malebném. Děs a hrůza. I když několik nechtěně ironicky komických momentů jsem si tam našel. A doplňuji si stupnici generických amerických středověkých "fantasy": Van Helsing > Solomon Kane > Last Knights ()

michald99

Čekali jste něco ve stylu Krále Artuše? Vyšlo to, ale to scénaristického kotle toho je přimícháno mnohem víc, něco tomu dodává nasládlý nádech a omamně euforickou vůni, naopak něco zase vtíravý pach a škraloup. Výsledná tekutina je tedy plus mínus takový našedlý vývar, který vás sice zasytí, ale moc si na něm nepochutnáte. Proč se to muselo odehrávat v zemi šikmooček fakt netuším, možná, že katana je prostě víc v módě než klasický evropský rytířský meč s poctivou záštitou, ale že by mi to nějak vadilo se říct nedá. Dějově se nejedná o nic průlomového, ani nic, co bych neviděl už stokrát jinde, možná, že ta první polovina, která měla onen profesionálně dynamický nádech, i když se dělo úplný hovno, stojí za ty tři hvězdy. Chtěl jsem dát víc, jenže pokazil to zmatlaný konec. ||60%|| ()

Dr.Cilka

Fiktivni multi-narodni "samuraji" sukajuci jeden prostoduchy dialog za druhym, bojujuci, mstiaci sa. Napinavo a vizualne velmi pritazlivo natocene dobrodruzstvo. Raz za cas podobny film padne viac nez dobre. ()

Whitebeard

Tohle bylo poměrně dost slabý. Film má 115 minut, dvě třetiny filmu zpomalený, takže by jinak měl 40 minut. A v těch se toho moc neděje. Máchá se dost nepřehledně mečema, záběry, ze kterých je cítit větší rozpočet, střídají ty s tím slabým. Všechno to dohromady zabalí kupodivu zvučný jména herců. Na co je do tohohle filmu uvrtali, to mi bude pár dní vrtat hlavou. Určitě dýl, než samotnej film. 2* ()

Charlie84

Clive Owen je idelání typ na roli alkoholika! Jen nevím, proč jeho chlastnání sledovat skoro hodinu v historické řežbě. Na začátku Last Knights natěší oldskůl kecama o cti, věrnosti a tak, které vůbec nejsou podané směšně. Což ve filmovém vesmíru není samozřejmostí a je třeba to ocenit. Poslední půlhodina je sice absurdní, útok na opevněné ministerské sídlo je na úrovni serióznosti libovolného dílu Danyho parťáků nebo toho chlapíka, co pije výhradně Martiny. Ale taky by to šlo. Jen to mělo přijít hned po první části a ne po hodině Owenova chlastání. Je hezké, že na to produkce zkusila jít trochu jinak, bohužel ve výsledku ne lépe. Celkové východní ladění a multikulturní pestrobarevné rytíře bych přežil. Rozbředlost už míň. Přesto ty tři dám, něco do sebe to mělo. ()

cyright

Na tomhle filmu nejsou historické ani meče. Ergo atmosféra nula. Bohapustá pozérská fantasy, která si myslí, že když ztlumí barvy, dosáhne atmosféry temného středověku. Co např. ve filmu nefunguje: temný středověk v barokních či snad dokonce neorenesančních kulisách (!!!), asijští a černoští rytíři v temném evropském středověku - včetně tisícera a jednoho přízvuků v jediném království (městě), trikové animace na úrovni devadesátých let, spousta prkenných hereckých "výkonů", nezáživná akce (samý střih a mizivá choreografie), 70% filmu se nic neděje a jen se bohapustě pateticky kecá. Buď mělo jít o drama, nebo o akčňák, ale tenhle mix se chemicky nepovedl. Nic z toho všeho mi nedávalo smysl, než jsem dodatečně zjistil, že film je dílem japonského režiséra. Vše objasněno... Jenže pane režisére, hrané anime prostě nefunguje. ()

Franc1s

Myslím, že jednou a stačilo... Film z doby mečování, o pomstě a cti. Klasický jednoduchý příběh, na nic se tu nehraje, pár hlav se setne a ujetej záporák nechybí. M.Freeman opět v jeho klasických rolí a C.Owen jako ultimátní velitel vojáků, co se narodil přímo pro tyhle role. Levný filmek, takže efekty stojí za starou bačkoru, ale za to česká příroda a naše hrady zámky. Do toho všeho ještě několik českých herců (např.: P.Kříž). To nejhorší je však délka, 1h10minut jsem se nenormálně nudil a už přemýšlel o přetáčení, ještě že přišla jedna super chvilka a pak už se to jen řezalo a na to už se dalo dívat. Takže zkrátit! Jako odreagovačka ale posloužilo 6,5/10 ()

Rawar odpad!

Odporná multikulturní sračka. Kdyby to bylo pokračování Karate Tiger s podtitulem: Tmavý, tmavší, nejtmavší, jistě bych byl více shovívavý. Ovšem toto je výsměch a parodie na všechny slušné, středověké filmy. A ty rekvizity. A ty baleťácké souboje. A ty odporné tlamy herecké. A ty příšerné dialogy…nebylo to dobré ()

Rozinek12

X-tá variace na legendu o 47 roninech. Na rozdíl od paskvilu s Reveesem se na tenhle film dá dívat, hlavně díky Cliffu Curtisovi, občasnému českému komparsu a očekávání jak ten hlavní slizoun Aksel Hennie dopadne. Akorát musíte přistoupit na podivnou, multikulturní fantasy utopickou ideu světa a zapomenout že jste kdy viděli Chushingura - Hana no maki yuki no maki :) ()

deLaFere

Trochu multi-kulti míchanice, ale vůbec to nevadí. Příběh je jednoduchý, ale nejsem naivní, co jiného vymýšlet, toho prostoru opravdu moc není. Takže, tento druh filmů patří jednoznačně mezi mé oblíbené a prakticky řeším jen pár věcí, kteté byly beze zbytku splněny. Tvůrci se vyhnuli scénáristickým a dějovým lapsům, atmosféra středověku naprosto super, film je správně temný. Hlavní bonus je ovšem Clive Owen, který celý film táhne s absolutním přehledem a role je mu šitá doslova na míru. Ostatní herci velmi zdatně sekundují a já si to prostě perfektně užil. Po dlouhé době holywoodský snímek, který bych žánrovým fandům s klidem doporučil. Jen houšť. ()

Acrobat

Masívne hybridný snímok. Schizofrénia neurčitosti tvorí divácky nadhľad v podobe len a len lyriky. Temer Mallickovskí prístup, avšak badať snahu o dejovú skladbu. Tá je výborná a sekvenčne dokonalá. Púšťa do bahna osudu, aby potom ukázal silu a bod, v ktorom sa krivý krok mení na rovný. Sila snímku v brilantných dialógoch, situácií, hercov a samotnej čiernej forme sa oslabuje cez optiku prototypu. Film je demo. Demo mulitkulturalizmu (hneď prvé slová o dušiach, rás za každého sveta), pričom raz sme prostredím na severe vikingského Švédska, vzápätí v Byzancii s perzským kráľom. Všetko sú dohady s nemožnosťou vysvetlenia kde vlastne sme, kedy, a kto sú títo ľudia. A najväčším obrazom bezmocnosti rozhodnúť sa či film milujeme alebo nenávidime je vnesenie primitívneho kódexu bushidó do stredovekého motívu rytierstva. Samurajských prvkov je viac ako počet ministrovej ochranky a bludisko pred jeho palácom je symbolom rozporu a beznádeje, či ide o japonský film prispôsobený Európe alebo európsky prispôsobený Japonsku. Hovorím dosť jasne. Ako film nestále. Ako lyrický protoyp viac než inšpiratívne. (videné 31.01.2016,BDrip) ()

Shredder

Brilantna ukazka amaterizmu na vsetkych urovniach. Pri sledovani sa vybavi 47 Ronin a podobne revenge filmy, z ktorych pozliepali tento vyplod. Last Knigh v zasade nema ziadnu identitu. Takmer dvojhodinovy film, ktory nepreukaze ani stipku kreativity alebo inovacie je odsudeny na zabudnutie. "Videl si ten film, kde hmm skorumpovany uradnik zabije uctihodneho lorda a hmm po hodine predstieranej sebalutosti sa mu pomstia, tym ze, hmmm zautocia na palac a zabiju ho?" Stvrtotriedne CGI, nezaujimave postavy, 100% klise pribeh, zla kamera a rezia, 0% akychkolvek emocii. V zavere suboje posobia dojmom, ze maju dobru choreografiu, ci naozaj mozeme len hadat, kedze su natocene absolutne neprehladne. Zvycajny vrchol filmu, ktorym byva suboj dvoch najlepsich sermiarov, prisiel bez ocakavani, kedze gradacia napatia vo filme neexistovala. Nepochopil som, ci sa Kirija pokusal o nejake poeticke zobrazenie, ale vysledkom bolo, ze 70% suboja tvorili zabery na utekajuce nohy. Kandidat na jeden z najhorsich filmov tohto roka. ()

etkrson

Owen s Freemanen, do toho režisér vizuálních pecek jako Goemon a Casshern, rytířská tématika, vynikající screeny co lahodily mým očím. No očekávání nebyla malá a těšil jsem se na tenhle film jak malej kluk. Po jeho shlédnutí jsem i nejsem zklamanej. Musím říct že jsem rád že se to nezvrtlo v nějakou šílenou bizardní hopsačku s mečema, ale že to bude až tak rutinně podaný jsem taky nečekal. Film má dokonalou vizuální stránku, která sice v druhej polovině ztrácí dech, přesto si vynikající atmosféru dokázala udržet celou stopáž..Líbily se mi kostýmy, prostředí, nevadila mi jednoduchá revenge story, líbily se mi dokoncei i "zvučný" jména, kterými osadily protagonisty : commander Raiden, rod Bartok, Geeza Motto. Jakoby to někdo brousil do posledního puntíku až se bál že se to ve finále rozpadne tak jel ve zbytku filmu podle naprosto zajetých kolejí a nenabídnul krom vizuálního skvostu nic víc, ale ani prd .Vidím extremně promrhanou látku k tématu pro kterej mám slabost a to mě k**va mrzí. Snad z vděčnosti že vůbec takovýhle kousky vznikaj dávám 3/5* ()

RAFT

No čakal sem daleko lepší ,propracovanější snímek ,zatím z toho vyšel průměrný film .S vcelku dobrým bsazením.Režiséra určitě musí všichni znát ,protože natočil film Casshern i když to byla vcelku dobrá sci-fi .Tak u tohoto změnil žánr na takovou směsku akčního -dobrodružného filmu mezi skupinou kdoví jakých těch rytířů a mezi ty panovníky .Jelikož film teda alepson pro mě ,není vůbec špatný ,takový lepší průměr ,ale na jedno zhlédnutí bohatě stačí.Herce si vybrali,pro film dobře i když je otázkou jestli u některých herců nedocházely peníze a vzali americko-korejský film .Tohle je takový střední průměr.Sice docela dobře natočené i když mohlo být to lepší.Za mě cca 60% ()

DavidWebb

Dobrý pokus. Od tohoto japonského režiséra som ešte nevidel nič a hoci doteraz má na svedomí iba dva fliky, možno by nebolo od veci ich zkuknúť. Vie slušne kombinovať obraz s hudbou a má jak sa vraví "oko". Príbeh je v tomto prípade iba zámienkou (jednoduchou) na vizuálne spracovanie jeho fantázie. A aj keď sa nato dobre pozerá a je to vcelku štýlové, mne osobne na tom vadila celková dĺžka a mnoho zbytočných pasáží, ktoré nudia. Naozaj ma to "chytilo" až po 70!-tej minúte, kedy to začne mať spád a zároveň to baví, konečne začnete "držať pesce" aby sa divákovi trochu rozprúdila žlč a krv. Vďaka záverečnej tretine sa moje hodnotenie začalo blížiť k 70-tim percentám, ale čisté štyri dať nemôžem. ()

lksvcr

Musím říct, že jsem od tohoto filmu neočekával mnoho a díky tomu jsem byl příjemně překvapen. Film si mě získal svým rytířstvím, kde se opravdu hraje na čest. Co se týče zápletky předstírání opilce a zkrachovalce, tak jsem tomu na moment uvěřil a ten přechod se mi líbil. Co se mi také líbilo, tak jak si kamera všímala různých detailů, které nám prozrazovaly hrdinovo rozpoložení. Hudba sice nijak oslnivá, ale hlavní znělka na začátku a na konci pěkně dokreslovala situaci. Také se mi líbily české lokace. Bojové scény mohly být lepší, když se do jednoho souboje narve tolik střihu, tak člověk z toho pak nic moc nemá, ale to dělá snad každý. Hodnocením bych řekl, že tři hvězdičky jsou málo a čtyři zase hodně, ale jelikož mám dobrou náladu... ()

Lavinia

Velmi nepříjemné, zdlouhavé a proti srsti. Hrozně je vidět a cítit, jak příběh, jednání a základní myšlenky nepasují do prostředí, ve středověku nepobíhali nikde mouřeníni jako lordi, natož asiaté, ani jako fantasy se to nehodí. Za nekonečné čekání na nějakou akci nakonec přijde chabá odměna v podobě 20 minut s přestávkami na seskupení se kolem padlého kamaráda a čumění, pak se jede dál. Závěr odpovídá celkovému tempu - nudné kecání a mračení se do vousů. Nedoporučuji. ()