V dobách rytířů bojujících za čest žije Raiden (Clive Owen), padlý válečník, který musí povstat proti zkaženému sadistickému vládci, aby pomstil svého zneuctěného mistra Bartoka (Morgan Freeman). (Magic Box)

Ace.A.T.L.

Hodně pěknej počin. Je to správně temný, správně dobový a spojení japonský Ronin tématiky s rytířema, je opravdu super nápad. Rozhodně jsem se nenudil a podíval jsem se na to víckrát. Za mě 4* a URČITĚ DOPORUČUJU ()

Malarkyy

Když jsem se na film začal dívat tak jsem o něm vůbec nic nevěděl, myslel jsem že to bude pohodové fantasy. Bohužel po pár minutách jsem zjístil že film je vlastně fantasy jen tak na okraj a že vychází z historického příběhu o 47 roninech. Naneštěstí si film z historických podkladů bere jen základní kostru a zbytek si slátal dle vlastního uvážení což nejsem schopný akceptovat. Příběh o 47 roninech mám hodně rád a to jakým stylem ho tento film przní nedokážu přenést přes duši. Největší nedostatek je v tom že je příběh s tohoto filmu vytržen ze své doby a své civilizace (Japonska roku 1701-1703 kdy se příběh udál), tím že je ten to snímek zasazen do fantasy světa se z něho vytrácí hlavní síla příběhu a to oddanost a čest samuraiu, ano ve filmu se o těchto dvou aspektech hodně mluví a je to na tom postaveno díky převzaté kostře z historie ale já to z toho filmu prostě necítil a přišlo mě to hodně bezduché. Film se měl držet historie a nebo plně odplout do fantasy světa jako snímek 47 roninu s Keanu Reevsem. Za herecké obsazení, dobré zvukové a soubojové efekty dávám 3 hvězdy. Za sprznění historického příběhu který mám velice rád odpad! Celkově tedy jedna hvězda, víc si to nezaslouží. ()

Scaevola

Do korejského filmu - skrz naskrz korejského, jak myšlenkově, tak stylisací i stylem vyprávění - se jakýmsi podivným úradkem producentů zatoulal párek hollywoodských herců a něco českého komparsu a výpravy. Výsledkem je rozpačité fantasy, které si chce hrát na vysoce psychologickou záležitost, byť nedokáže zvládnout popsání motivací ani jedné strany konfliktu zůstávajíc u šablonovitých postav, kterým jsem se nedokázal přinutit fandit. Ale nemohu popřít, že akce a už zmíněná stylisace se docela povedly. ()

Misha.d

Pěkná středověká sekaná :) Není to vůbec špatné. Nečekal jsem od toho nic světoborného a pustil si to hlavně kvůli Owenovi. A byl jsem příjemě překvapený. Sympatický děj s tím správným motivem: čest, hrdost, pomsta. po asi čtvrtině se to trochu táhne, ale pak se to zase rozeběhne a vyústí v parádní finále. Owen super, Freeman jakbysmet. Velice příjemný film. Jediné, co mě teda trochu překvapilo a zarazilo je postava císařova lékaře někde okolo 00:49:00.. To bylo jak zjevení. Musel jsem si to i vrátit, jestli se mi to nezdálo. Jak napsal trefně Verbal: Snad protože jsi ze zámku... Jdi do prdele Šafránku :-) Zajímalo by mě, kolik za těch pár minut slávy ten Kříž dostal a hlavně jak se k tomu vůbec dostal :-) Takže 4*. Jednu jsem ubral, protože znám i lepší a honosnější středověké.. Třeba Království nebeské a další.. ()

commit

Takhle si představuji špatně zahrané multikulturní story s podprůměrným příběhem a ještě slabší kamerou. Ideální kandidát na Oskara. Film je směsí Bitvy o Thermopyj a Statečného srdce, z nichž si vzal to lepší a zabalil to do hovna. ()

psycho.ta

Tak toto byla přesně mířená trefa totálně vedle..1* za dávám herecké obsazení a to, že to všichni bez úhony přežili... ()

fruitixx

Výtečné, sice mě trochu zarazil černoch zprvu [Morgan Freeman] na tak vysokém postu, ale i tohle zde má, jako všechno svůj symbolický význam a smysl, jak se postupně ukázalo. A ten co vládne strachem, nakonec pěkně zařval. 8) ()

CHYREN

Co k tomu říct? Clive Owen byl dycky pohybově poněkud retardovaný. Tady to dokazuje v každým okýnku díla, které je trapné. Tak trapné, že jakákoliv podoba s Gladiátorem je urážka Gladiátora, i když se hudba snaží tvářit, že je "gladiátoří". Freeman naštěstí brzy opustí svou roli. Já jen doufám, že svým angažmá sledoval jen oblažit svý konto o nejméně 7-mi cifernou sumu, nikoliv v rublech, ale v dolarech. Takhle oprcanou myšlenku oběti za morálku, jsem dlouho neviděl. A to už jsem viděl lecos. ()

BaseDallas

Vplyv východnej kinematografie hodne cítiť, ale to je len dobre, film je aspoň trošku sviežejší. Postavy sú super a aj dobre obsadené a zahraté, možete očakávať rezké tempo, nečakaný zvrat v správaní hlavného hrdinu, zadosťučinenie a pri poslednom zábere, akúsi nádej ;) Spoilerovať nemá zmysel, pozrite si, ak ste nevideli. ()

Mr.Spaghetti

Příběh dobrej, ale některý scény zbytečně dlouhý. Film mít o půlhodinku miň, hned by se na to koukalo líp. Freemenův proslov a Owenův výkon super, jako vždy. Navíc jak už bývá zvykem u šikmooček, čest a pomsta tu nechybí :) ()

raru

Veľmi,veľmi zvláštny film,ale nakoniec musím uznať,že ma zaujal a bavil som sa celkom fajn.Dobrý vizuál,herci a hudba,ktorá sa tam vlastne nehodila, ale vôbec neotravovala. ()

Mraxis

Tenhle film má poselství tak slizké a na oko bijící, až je to téměř neuvěřitelné. Máme tu multikulturní svět kde jsou bílý a latino samurajové / ninjové, černí šlechtici, arabští císaři. Je to nehorázný bordel, který nám dává poselství, že jsme všichni velká rodina a měli bychom se mít rádi. Také to prosazuje čest v té nejtupější formě a že se lidé mají stavit proti korupci a nejlépe to udělat velice, velice hloupě. Nemám nic proti filmům s poselstvím... Ale s mírou proboha. Tady ta pravdoláskařská poselství jsou vyobrazena velice nešikovně. Děj je jednoduchý a v podstatě na začátku filmu už víte jak končí... Akorát doufáte, že vás něčím překvapí. Nepřekvapí. Akční scény jsou chaotické a kamera je naprosto příšerná. Z rozsekaných nepřátel zřídkakdy ukápne krev. Veškeré šermířské sekvence díky tomu vypadají uboze. Film má solidní začátek, ale zbytek děje se táhne a nudí. Ke konci filmu už jen koukáte na vteřinovou ručičku u hodin a přejete si, aby se konečně spustily závěrečné titulky. Nečekal jsem od toho nějaké veledílo, ale tohle je velice ubohé. 35% ()

zekon

Když jsem viděl že jsou pod tím podepsaní šikmoocí neměl jsem důvěru. Kupodivu strach byl oprávněný. Slátanina typu bylo nebylo se na začátku tvářila jako historický film, jenže on je to nechutný miš maš i když s velmi dobrým příběhem. Kdyby to asi 20 minut neumíralo kdy to pak dostane zvrat který byl celkem nečekaný bylo by to asi lepší. Jenže i ty finální bitky sedmi statečných jsou takové ty asijské nesmysly. Velmi rozpačitý dojem. Režisér Japonec, podepsaná Korea a jsou tam Češi....ty jo......to je co za maglajz? :) ()

jarmil8

Dosti bizarní zpracování příběhu o roninech. Nejvyšší kvalitou filmu jsou herci a zajímavostí pak české lokality, ačkoliv zmatená výprava jenom potvrzuje bizarnost celého zpracování - barokní památky jsou digitálně doplněny architekturou ve stylu Hry o trůny a hůř. ()

chytri

skoro po celou dobu jsem chtěl dát 5* Clive Owen v roli jak u krále Artuše perfektní. Bohužel USA je USA a na konci z toho udělali frašku alá Želvy Ninja + 7 statečných ()

Mejkby odpad!

Asi jsem čekal něco úplně jinýho, po 30. minutách jsem to chtěl vypnout. A teď jen lituju že jsem to neudělal. Clive, Morgane máte takový sr.... zapotřebí?:( ()

Miroslav.Zac

Ten film je nepřehledný mišmaš a všechno je tam tak temné jako v černobílém filmu, ale nějak to funguje a jednou se dá shlédnout. ()

CzMilo

Úplně v pohodě film, o cti a hrdosti. Voní z něj mentalita orientu. Dějově předvídatelné, herecky dobře zahrané, prostředí naprosto uvěřitelné. Jediných 20 sekund, který mi nevoněly byly s MUDr. Ša Ša Šafránkem. Bez ostychu 4 hvězdy. Abych nezapomněl....grizly007 jsi kretén! ()

mrkvos

Je to basically 47 roninov...okrem toho ze ich nieje 47 a su to povedzme rytieri je pribeh uplne identicky. Dal som 3 lebo nieje to uplne najhorsie da sa na to pozerat ale pribeh je len rip off a nic nove neprinasa takze ak si to pozriete len raz uplne vam to navzdy postaci. Jedina vec co ma dost extremne srala je to ze nieje nijako vysvetlene kde sa to odohrava...je to v buducnosti? je to v minulosti? je to nejaka alternativna realita ina dimenzia alebo fantasy ci sci-fi? Uh Uh a este to ze som tam tusim videl nejakeho ceskeho herca to bol asi najlepsi moment filmu...ako zvyknete vraviet: válite ()