V dobách rytířů bojujících za čest žije Raiden (Clive Owen), padlý válečník, který musí povstat proti zkaženému sadistickému vládci, aby pomstil svého zneuctěného mistra Bartoka (Morgan Freeman). (Magic Box)

Adramelech odpad!

Děj filmu se podle zbraní odehrává ve středověku a podle přírodních poměrů v Evropě. Kde se tam vzali rytíři a šlechtici černé barvy pleti? Co se nám to tady snažíte vsugerovat, vy zasraní manipulátoři historie? Myslíte si, že jsme všichni volové? ()

Mauric

Další z nepřeberného množství filmů, kde se proradný slizký úředník vetře ke královi, provede nějakou kulišárnu a jistému super čestnému, nejlépe poslednímu, rytíři tak dá skvělý důvod pro sebevražedný pokus o pomstu. Natahované až hanba, bez výraznějších emocí, gradace téměř nulová a závěrečný duel ubohý. Na druhou stranu se dá tento film považovat v rámci svého žánru z jeden z těch chytřejších a i přes ohraný námět s pár originálními prvky, jako např. poměrně kreativním dobíjením úřednické pevnosti. A navíc mám pro takovéto pohádky o cti pro velké kluky slabost. ()

lucijelucije

U tohoto snímku se trochu potácím v nevědomosti jestli je to lepší béčko, nebo horší ačko. Morgan ten si zahraje asi ve všem, co existuje, takže ručení dobrého filmu taky nemůže být zaručena. No v polovině jsem začala doufat a vyplatilo se. Hezky se to rozjelo, a už jen za ten nápad natočit něco ve středověku má mé sympatie. ()

peetriss

Obstojné středověké revenge dobrodružství s efektně potemnělou, digitálně vypiplanou, atmosférou, a s (bez přehánění) mezinárodním obsazením. V této žánrové škatulce film nijak nevyčnívá, drží se pevně v daných mantinelech a nepřichází s ničím novým, na druhou stranu toto činí se ctí a diváka nenudí. Obsazení je sympatické napříč celým spektrem, česká stopa samozřejmě potěšila. ()

vander19

Ak mám porovnať dva podobné filmy odohrávajúce sa v prostredí mečov tak Last Knights je na to oveľa lepšie ako Dragon Blade s Jackiem Chanom. Oba majú totožný len rok výroby, ale kvalitou sú odlišné. Last Knights disponuje oveľa väčšou serióznosťou a vážnosťou ako jeho kolega z roku 2015. Morgan Freeman opäť potvrdil, že nepatrí do starého železa a jeho tím bol doplnený o takých borcov ako Clive Owen alebo vychádzajúca škandinávska hviezda Aksel Hennie. Film sa od úvodu snaží vtiahnuť diváka do deja akčným súbojom, kde sa nebojá Freemanova armáda vedená Clivom Owenom bez problémom poráta s nepriateľom. To, ale netušia čo sa na nich chystá. Film o pomste, bolesti, alkoholizme, ale aj o nádeji. Tak ako si sa tvorcovia sa snažili jeho dej divákovi spestriť. Do toho prirátajte ulísného ministra, ako hlavného negatívneho hrdinu a celkovo sa na to dalo kukať. Prekvapila ma pestrosť filmu. Zastúpené sú prakticky všetky rasy. Jedná sa o hodne multi-kultúrny snímok, akých som veľa nevidel. ()

Magika82

Inu, inu...zplivat cokoli je lehké. Nalézt pozitivní a umět pochválit, je věc mnohem těžší. Tedy, započněme mínusy: Mix novorenesančních staveb kontra středověk, se směsí oděvů připomínajích zchudlou čínskou dynastii a rytíři Sedmé legie alá Equlibrium, to na mne, jako na historičku a spisovatelku bylo poněkud těžko překousnutelné sousto. Plusy: Vynikající výkon Morgana Freemana. Promyšlená, ač poněkud rozvláčná, středová pasáž, jenž neměla pouze zápornou postavu (prvního ministra), nýbrž i diváka přesvěčit o poddání se bezmoci a propadnutí zpět do bahna velitele Sedmé legie, byla téměř dokonalá. Bohu díky, že zde krev v soubojích nesmyslně nestříkala až do stropu ve stylu Kill Bill. Shrnuto, podtrženo a sečteno: Morgan Freeman a středová pasáž snímku, pomohly ke známce 3 mínus. ()

H4ku11

No teda moc tomu nedali. Morgan a Clive tam síce sú, ale nemám pocit, že by nejak excelovali. Ten dej je predvídateľný a súboje nie najlepšie. Napriek tomu by som nepovedal, že je to horšie ako nejaký priemer. ()

Martinius

a dalsi, aj ked pozeratelny ale pateticky, odvar siedmych roninov. tentoraz na sposob kulturno-historickeho hybridu, s dobrou akciou ale skaredou interierovo-exterierovou vypravou. ()

BlackHood

První hodina byla strašně protahovaná, a když to začlo být akční, tak to pak hned zkončilo. Herci sympatičtí, příběh zajímavý, a i na konci bylo nějaké napětí. ()

cskomando

Clive Owen mě opět nezklamal svou chladnokrevností, nápaditostí, předstíravostí, svým postavením paráda! Příběh je velmi jednoduchý a to pomsta - (která obsahuje spoustu nečekaných a hlavně příjemných překvapeních pro mnohé znás) i když je zde obsaženo drama tak vlastně po uplynutí těch dramatických částí jste vlastně nadšeni, co že se najednou stalo/ změnilo k jakému spádu došlo perfektní zvrat ale prozrazovat nebudu. No a na samém závěru máme otázku: Jak to vlastně dopadlo ? Vyhnaství nebo smrt ? Odpověz si sám a proto za 5 hvězd. ()

Flopik

Po dopozeraní nie som bohvie ako nadšený. Clive Owen ma lákal avšak film sám o sebe má veľa nedostatkov. Až na pár svetlých chvíľ je akcia natočená dosť zle.Čo sa postáv týka tak aj napriek tomu že má film skoro 2 hodiny sa o nich nič nedozvieme a preto vám vo finále ani nebude ľúto ba čo viac ani nebudete vedieť kto to umrel. Hudba sa mi celkom páčila. Malo to potenciál no prevedenie nevyšlo tak ako mohlo. Za mňa medzi 2 a 3 * určite nie horšie ale ani lepšie. ()

Mlle

Průměrný snímek s nadprůměrným hereckým obsazením a celkem dobrými nápady. Dialogy jsou zdařílé, místy (zejména s přihlédnutím k typu filmu) působivě inteligentní, jindy slouží věci cti a jindy zase vtipu. Herecké obsazení není úplně tradiční a rozhodně zaujme. Na výpravě a efektech se nešetřilo (na koprodukčních platech možná ano). Vpodstatě jde o konglomerát amerického béčka a asijských bojůvek s velkorysou náloží starého dobrého evropského patosu a se špetkou bollywoodského nádechu, ovšem v ryze maskulinním podání. Poměrně vynalézavý film o kořenech cti a pomsty slibuje ale na začátku přece jen o trochu víc, než nakonec nabídne. Za chybu považuji přílišnou virtualitu, malou životnost, jakoby se celý příběh odehrával v herních kulisách a postavy byly jen hráči v počítačové hře. Je ale potěšující, že čest a mužskou hrdost, jež se linou scénářem coby přísný ústřední motiv, někteří tak postrádají, že stále vzniká potřeba podobného filmu. ()

Eragon93

Poslední rytíři jsou koukatelnou jednohubkou, to ano. Bohužel je sráží dlouhá stopáž a skoro až plytký příběh, herci se nemohou opřít o své postavy a tak i takový Morgan Freeman (dobře..byl ve filmu asi 20 min) zapadá do šedi průměru. O moc radši si pustím velmi podobný film Král Artuš (též Clive Owen). ()

Eeuanmainyaq odpad!

Morgan Freeman si po tomto filme kupil peknu jachtu, apartman s vyhladom na Central Park a mozno este dake drobnosti. To je vsetko, co je pozitivne na tomto filme. ()

pilarius

Ne, tohle se mi nelíbilo. Není to ani středověké, ani fantasy. Svět není vůbec vykreslen. Kromě Morgana Freemana a pár hereček tam skoro nikdo nehraje, sám císař je prázdná nádobka. Všelijaké a nanicovaté zároveň - prostě tam není po většinu doby nic, na co by stálo za to se koukat. Aspoň o nějakou tu myšlenku se to ale snažilo (i tím prapodivným koncem) a hudební doprovod se poslouchal fakt dobře. Potěšili taky čeští herci. ()

Hapretor

Sice laciný děj, klišé nad klišé, ale když ten Owen je fakt dobrej herec a prostředí bylo taky fakt dobrý. Sice mi to připadalo víc fantasy než historický, ale prostě to zabavilo. To je hlavní. ()

agassi68

Taká lacnejšia verzia Gladiátora šmrncnutého Robinom Hoodom. Celkom hviezdne obsadenie avšak bez atmosféry a prvú hodinu musíte pretrpieť zbytočne dlhé a premúdrelé dialógy. Následná akčnejšia časť to však už nevytrhne. Nič prekvapivé, len znova premiešané žánre a klišé v aspoň profesionálnom kabáte ()

BOURQUE

Film, nepochybne inšpirovaný príbehom „roninov“. Jednoduchý dej v dobe, kde ľudia žili pre iné hodnoty, ako dnes. Z hereckej stránky dobre zverbovaná partia, spoločne s nechutným záporákom v predstavení A. Hennie. Bojové scény priemerné. Pre C. Owena je rola šitá takmer na mieru. Keby to bolo o 20 minút kratšie a keby pozadie dejepisu daného príbehu by bol lepšie vykreslené, tak by som skoro neváhal zvýšiť svoje hodnotenie. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

Hopkins

Jak už někdo napsal a souhlasím s tím nejlepší je začátek a konec. Prostředek filmu je nezáživný. Herecké obsazení dobré, nápad taky zajímavý, snad jen jak už bylo uvedeno moc se to podobá multikulti Roninovi. Rozhodně mám v plánu se na film podívat ještě jednou. Kdyby ten prostředek trošku více zlepšili mohlo z toho filmu být daleko více. Takto ze 115 minut si užíváte jen půlku. Na závěr musím zmínit zajímavý konec, ne že by byl nějak neočekávaný ale byl zajímavě střižený zvláště ty finální poslední dvě scény. ()