V dobách rytířů bojujících za čest žije Raiden (Clive Owen), padlý válečník, který musí povstat proti zkaženému sadistickému vládci, aby pomstil svého zneuctěného mistra Bartoka (Morgan Freeman). (Magic Box)

Oxymoron5

Trikově to nestojí za nic a křičí z toho Céčkovost jak sviňa, ale nějakým nevysvětlitelným způsobem je to prostě dobrý. Víc než dobrý. Asi tomu pomáhají ty rytířsko-samurajské ideály. ()

kiros179

Šílená plácanina, opravdu nemám slov. Příběhově někde ze středověké Evropy, obsazením mezi Asií a Amerikou (aneb každý druhý neumí anglicky) a příběhově z Bohnic. Aneb o tom, jak jeden šlechtic (černoch), raději zemře než aby dal úplatek (opakuji, bavíme se tady o době středověku), všemohoucí Císař který je asi nejmocnějším mužem své doby, ale chová se jak největší dement. Poté pár škatulkoidních postav, kde padouch dělá v podstatě všechno v super-evil stylu (úplatky, zabíjení zvířátek až po mlácení své mentálně nevyzrálé manželky atd atd) a ti z druhé strany dělají všechno dobře. Potom pár pixeloidních scén, jedna kovová brána a unuděný Owen. Nebude se tady ani pouštět do nějakých polemik, že se jedná o nějaké volné zpracování příběhu 47 Róninů - ještě nejsem dostatečné pomatený, abych se pouštěl do takových myšlenkových úletů jako podobní kouzelníci přede mnou. Ještě jednou uvidím Owena v tokovém hnoji a škrtám si ho z svých top 10. 10% ()

XXXXXXXX

Zase jeden poameričtěný kočkopes, snažící se dosáhnout kvalit klasik v oblasti žánru. Jenomže to jako vždy dopadlo tak, jak to dopadá, když se američani neúspěšně snaží zkopírovat nějakou východní kvalitku. Blbě. Nejvíc asi zamrzí tradičně zpomalený pohyb během řežeb, nepřátelé padající jako kuželky, a korunu tomu všemu dává závěrečný americko-asijský souboj alá star dance. Už jenom chybělo aby povstal Zdeněk Chlopčík a pronesl verdikt. Takže díky, ale zůstávám u osvědčené východní produkce... ()

Pitryx

Některé pasáže mi přišly zbytečně natahované. Hudba je přímo skvělá. Snímek umí vtáhnout do děje, ale spíše ve druhé polovině. Rozhodně mohu doporučit. I já sám se mrknu ještě jednou a možná upravím i hodnocení, které je tímto „prozatímní“. OST perfektní. *** a půl!!! ()

regentor

Americká multi-kulti stupidita v tomto snímku dostoupila vrcholu.Jakési bratrstvo (odkaz na Templáře ?? či co ..) Je postaveno před dilema, kdy hlava jejich řádu je povolána do hlavního města k vlivnému a zkorumpovanému ministrovi,jenž intrikuje a snaží se získat další profit od onoho bratrstva. Děj je relativně zasazen někam do chladných končin asi Evropy kde však hojně vystupují Mongolové , Čínani a Černoši. Samozřejmě ve vlivných funkcích... Poté co je představený řádu popraven svým zástupcem se celé bratrstvo rozpadá a jsme svědky alkoholických hrátek mnoha z nich i když samozřejmě někteří jsou u toho i střízliví...a vmísí se do davu na budování paláce padoucha ministra kde zdařile zahradničí...No, něco jako princ Bajaja šmrncnutý Šogunem v Království Nebeském s černochem managerem. Pokud máte rádi stupidní slátaniny,bez pořádné akce ani děje, postavené na jakémsi morálním dilematu kata co prozřel, pak se na to vrhněte. Ostatní se tomu vyhněte.!!!! ()

johnsnow

V pohodičke jednohubka. Taká mišmašová verzia 47 roninov. Ale má to dobrú myšlienku, zaujímavý priebeh, slušnú akciu a zaujímavý finish. Za 4* to bude a jedno pozretie odporúčam. ()

lmc

Přinejlepším průměrné... i přes dobré body v příběhu je to napěchováno klišé a především opravdu špatně natočené, akční scény naleznete lepší v televizních seriálech. Pozitivem je že jsem to dokoukal do konce, negativem že ani ten konec za moc nestojí ()

Allgreen

Títo chlapi vedia ako dať pojmu "česť" ten správny význam a dôležitosť. Podobnosť s príbehom o 47 roninoch poznateľná, ale nič to neuberá filmu na jeho myšlienke či kvalite, skôr naopak. Ten príbeh je spracovaný vynikajúco a keď trocha chápete ideály týchto mužov, niet tomu čo vytknúť. ()

kacir

Iba ultra poriadny kkt môže dať tomu filmu odpad! Vy ste naozaj niektorí prijebaní. Dolámať vám prsty, aby ste nemohli písať tie vaše "mudrlantské" píčoviny! Hovädá. Napluť do ksichtu je málo.. ()

t.b.kat

No, pocity jsou trochu rozporuplné, ale nakonec, dívat se na film dalo. Pro filmového fanouška je příběh, hm, jako to říci - takový - gulášovitý - prostě režisér neupřel své asijské kořeny a vytvořil filmový hybrid. Kde jinde můžete vidět středověkého rytíře, "asijského ninju" a černošského vládce:-). Je alespoň potěšující, že část prachů nechal i u nás. 2-3* ()

Sefik odpad!

Tolikrát jsem ještě nikdy neměnil hodnocení sledovaného snímku. Zde jsem nejprve dal 4, pak jsem změnil na 2, ale po ranním probuzení mi došla ta krásná rasová vyváženost moderní doby v historickém filmu, že jsem zahodil všechny klady tohoto počinu (např. děj má hlavu a patu, herci výborní a koukatelní, sympatický závěr, atd.) a bodově odpadávám. Ještě tam chyběla nějaká paní rytířka, aby to bylo dokonalé. Vůbec se ale té myšlence nesměju když se uvažuje v rámci degradace role muže i o budoucí paní Bondové... ()

othoson

Vezměte české lokality, do nich dejte 47 róninů, přidejte Krále Artuše, poté špetku Posledního samuraje a zalijte čokoládovým Morganem Freemanem a trochou krve. Když nemáte krev, použijte kečup a pár herců z Ulice. Vařte 115 minut a podávejte. Jsou lidé, kteří něco z ingrediencí nejí, nebo nemají moc rádi, ale za sebe můžu podotknout, že jsem si na tomhle filmovém Babicovi docela pochutnal. ()

Saxos

Hra o trůny již pět let táhne a tak se každý samozřejmě snaží svézt se na vlně populariry. Kazuaki Kirija již vypustil film typu japan Robina Hooda. Krása českých nejenom luk a háju s Křivoklátem v čele. Bohužel na to, že se v ČR točilo již v roce 2012, tak docela dlouho sušili. Asi věděli proč. Nuda švihnutá občasnou akcí. Klady, nebo zápory? - multinárodnostní obsazení, zapomněli už jen na marťany, středověk jak vyšvihnutý. ()

fafejt001

Pravdou je , že taková jatka nemusím , ale musím říci , že solidně zvládnuto. Clive se tam narodil , to je jasné , jen ten Freeman , mi tam falíroval . Pavel Křížů jako lékař - dobrý štěk a holky , Issová a Linhartů také tak . Apatie s jakou Clive ošálil všechny nohshledy , špehy a tak podobně , opravdu bravurní . A pak to začalo . . . Konec rovněž zajímavý a tak to dobře dopadlo , skoro . Takže 4* . ()

Bezejmený

Rytíři a samurajové dohromady v jednom filmu. Celou prostřední část se člověk těší, až přijde nevyhnutelné a bude možná jako já zklamán. Akční scény i souboje jsou natočené sice přehledně, ale úplně bez nápadu. Zvuk je příšerný. Výprava někde na úrovni seriálů, možná i níže. Přesto to není úplně špatný film. Dokonce bych řekl lepší než "Reevesových" 47 roninů. ()

Sympy

Nepředvídatelnost příběhu mne někde u půlky dovedla k nudě,avšak začátek a posloupností 3. dějství bylo tak neuvěřitelně silné,že musím hodnotit přinejmenším takto (možná by si snímek zasloužil i více) Film plný neuvěřitelné cti a to i v podání protivníků,parádní taktiky a provedení bojových scén které mě vzali za srdce. Zklamán sem opravdu nebyl,JEN SE NENECHAT ODRATIT HODNOCENÍM ZDE NA ČSFD. ()

belmonďák

V Čechách nám tu stojí dobové kulisy které si vyloženě říkají o natočení pořádného bijáku, ale zužitkovat je tu musí amíci, nebo jako v tomto případě i Korejci, ale díkybohu zato. Filmu jasně kraluje Clive Owen, ale ani americkokorejskočeské křoví nezůstává moc pozadu. Zimní atmosféra je úžasná a ikdyž prostředek filmu se trochu vleče, tak závěrečná třetina vše dožene. Fajn film, výprava, Owen (ten především) a i hudba má slušnej říz. ()