V dobách rytířů bojujících za čest žije Raiden (Clive Owen), padlý válečník, který musí povstat proti zkaženému sadistickému vládci, aby pomstil svého zneuctěného mistra Bartoka (Morgan Freeman). (Magic Box)

BarryLyndon

Já mám opravdu rád tyhle nízko až středně rozpočtový historický až fantasy filmy jako Ironclad, Solomon Kane, Black Death, Season of the Witch apod. To jsou zábavný jednohubky, takže jsem se na tohle celkem těšil. Navíc jsem se bavil s pár lidma co se okolo toho motali (ten film je prakticky v český koprodukci, prý tam bylo víc Čechů jak Jihokorejců a natáčelo se to z většiny u nás). To obsazení je nadopovaný charismatem - Clive Owen, Aksel Hennie, Cliff Curtis, Ayelet Zurer a všichni předvádějí parádní výkon, to klobouk dolu, bez nich by to bylo odpadní. Takže jsem se na "zábavný film" těšil poměrně dost. První půlka neskutečný zklamání, to co tam napsali za dialogy, to muselo být Freemanovi neskutečně trapný pronášet. :-D Hlavně svět, kde se to má odehrávat je totálně smyšlenej, ale tak nějak nepříjemně, je to jakože středověk, ale chodí tam rytíři evropského typu (samosebou jsou mezi nima i černoši, asiati, indoarabové apod.) s meči, spíš párátky, asijského typu bez jakéhokoliv náznaku zástavy (katana je oproti tomu hypertěžký meč) a máchají tím jak mažoretky hůlkama. Já chápu, že snažili skloubit asijskou a evropskou kulturu do nějakýho hybridu, ale zoufale to nefunguje. Tam jsou jako souboje těhle srandovních mečíků a najednou tam hodí borce s obouruční sekerou, neskutečná komedie prostě. Ale když si člověk odmyslí ty blbosti, tak jsou soboje docela zábavně-lobotomicky nasnímaný. První půlka filmu je vyloženě tragická, pak se to docela rozjede a člověk zapomene na ty hovadiny a začne se překvapivě bavit, ale asi tak jako když se kouká na paralympiádu, kterou je vyloženě blbý kritizovat za úroveň. :-D Co ale potěší jsou český lokace docela umně zapracovaný efektama do toho "světa". Nejsem klasickej multikulti odpůrce a za černýho Batmana jsem tu vybojoval několik bitev, ale tvářit se, že je tohle středověk je prostě ultrafail. :) Být tam víc fantasy nádechu, tak se to dá zkousnout, ale takhle fakt ne. Zábavný to v druhý půlce, když přežiješ první a nevnímáš ten wtf svět,docela je. :) Sranda byla, když jsem si říkal, to snad nechali režírovat Janáka? Tak se tam vyloupnul Pavel Kříž. :-D ()

bourec

Lehouce nad průměrem se pohybuje tenhle filmek,je pravda ,že za poslední rok je to snad nejvíc koukatelnej historickej film.I přes to má svoje mouchy.Děsivě upajdaná prostřední část,která i přes svůj nepopiratelnej účel byla fakt natažená jak svině,a pak dost zbytečně umírněná syrovost akčních scén.Koukatelný jo,ale vzpomínat na to nebudu.60%. ()

Flynn

Zajímavé obsazení, které by si zasloužilo lepší příběh. Je to takové nemastné, neslané. Nenadchne neurazí. Klasická věc cti a zrady, viděno stokrát a tahounem mělo být obsazení, bohužel ani to to nevytáhlo z naprostého průměru. ()

majo25

Pochnúrna a silne atmosferická historická dráma s charizmatickými hercami, ktorá ale nesplnila celkom moje nároky. Owen sa ukázal už v kráľovi Artušovi, že podobné role mu seknú a ani tu nesklamal. Prítomnosť černochov a aziatov som ale nevsiakol vôbec. Chceli snáď tvorcovia prebúrať nejaké hranice? Nepodarilo sa. A nielen to pôsobí nevieryhodne, ale aj takmer celý príbeh o jednoročnej pretvárke v snahe pomstiť sa. Škoda, že príbeh nebol ako posledných (akčných) 20 minút, vyznelo by to oveľa lepšie. K súbojom - určite by som privítal efektivitu na úkor efektu - teda žiadne podrezávanie tam, kde má súper kovový či iný pancier - pretože to nemá zmysel ani logiku. ()

alchac

Téměř doslova okopírovaná story o sedmačtyřiceti roninech, která, ač byla mírně přislazena, mi chutnala mnohem více, než když se v Holém Údu rozhodli nechat nebohé pradědečky yakuzy znásilnit Johnem Dickem, neboť tentokráte tvůrci naštěstí nehulili opium s Opičím králem, ale ladili poměrně střízlivě do trůnoherna. A tak i když Oishi Trouba nenosil na hlavě obrácenou ošatku na rýži a v závěru dokonce ani nezpražil vybotoxovaného Christophera Walkena z očí sršícími bílými blesky (scénárista je buďto měkota, nebo totální kulturní ignorant!), ba dokonce do filmu umístil skrytou reklamu na jednoho zřejmě (bohužel) nesmrtelného českého lékaře a rádoby básníka, jsem nakonec vcelku spokojen. ()

Monoxid

Tu predvidatelnost bych tomu odpustila, ale to, ze to pri cekani na otrepane rozuzleni nenabidlo nic jineho nez spoustu slz ve slow motion, nikoliv. ()

elanius

(66/2015) / Totál depresívna a temná atmoška pomohla filmu do mierneho nadpriemeru. Netreba čakať nejakú originalitu a revenge žáner si bez nej v podstate celkom poradí. Clive Owen v roli drsoňa celkom obstál. (6/10) ()

VanTom

Ucházející středověké drama o znovuzískání cti a promyšlené pomstě, osvěžené neurčitým časovým i místním zasazením (tedy poznal jsem, že se natáčelo v Česku :-)) a multikulturním mixem americko-evropsko-asijských idejí (a herců). Příběh si zbytečně dával na čas, snad aby (marně) dodal rytířskému počínání honosnou "hloubku", nicméně provedení onoho plánu na infiltraci "neproniknutelně" zabezpečené pevnosti slušně vtáhlo a diváckost nakoplo, že jsem chvilku zvažoval i vyšší hvězdičkový příděl. ()

SamVimes

Last Knights jsou v podstatě fantasy v neexistujícím prostředí, které má s reálným středověkem společné jedině tak, že tam jsou meče, a "středověkou" atmosféru se snaží dohnat přehnaně vyšedlým colour gradingem. A na zábavné béčko je tady příliš rozvláčný první i druhý akt. ()

JohnSmith

No je to hodně velkej mišmaš. Není moc dobře poznat v jakém období se má příběh odehrávat, ale to zas není tak moc na škodu. samotný příběh o skupině rytířů, jejichž pán byl zrazen a zabit je jak ze 47 Róninů, akorát s méně dramatickým koncem. Jinak akce byla celkem vydařená a taktéž i výprava. ()

herr_carter

Korejští rytíři jsou sice ve středověkém filmu přirození, asi jako trn v patě, ale když pomineme fakt, že si tvůrci prostě potřebovali do filmu dosadit pár svých lidí, jedná se o hodně solidní záležitost o mstě s výbornými hereckými výkony, hudbou a kulisami.....................moje hodnocení = 8 z 10. ()

sedm.1

Když se tak nad Last Knights zamyslím, tak si vlastně uvědomuji, že mě ten film oslovil natolik, že mu ve výsledku nemám v podstatě ani příliš co zásadního vytknout, tedy snad až na totální absenci krve, která by to celé povýšila ještě minimálně o level výš, protože zkrátka k tomuto typu filmu ty krvavý cákance a vůbec celkově explicitně zobrazená brutalita patří jako skořápka k vejci, bez toho mi to ale přišlo prostě takové vyloženě divné a nedotažené. Jinak je sice pravda, že se minimálně v prvních dvou třetinách filmu jedná o více upovídanější podívanou, než by se očekávalo a spíš než nějakých akčních scén se zde divák dočká převážně dramatických pasáží, s důrazem kladeným především na dialogy, postavy a jejich charaktery, ovšem ani to nelze až tak úplně kritizovat, jelikož i přesto má film velmi svižné a zábavné tempo, vše působí velice silným a přesvědčivým dojmem, a i když ani samotná zápletka pak není nikterak objevná, či vyloženě nepředvídatelná, tak funguje přesně tak, aby dokázala bez problému udržet diváckou pozornost a zájem. V podstatě by se každopádně celý film dal ale označit i jako takový historický revenge snímek, přímočaře směřující po celou dobu k závěrečnému akčnímu finále, které je pak skutečně nadupané a efektní, veškeré souboje jsou zpracované vážně skvěle a i závěrečná katarze pak skutečně chutná. Jinak zde nechybí ani emoce a napětí, nicméně vrcholem filmu jsou jiné dva prvky, a to fakt parádní atmosféra, která je syrová, správně špinavá a opravdu věrohodná, a pak samozřejmě luxusní obsazení, na čele s dokonale nasraným Clive Owenem, který tyhle týpky prostě umí na jedničku a pak určitě zaujme i Aksel Hennie jako ústřední záporák, který působí fakt jako prvotřídní extra slizká svině. Za mě se zkrátka jedná o povedenou historickou podívanou, určenou ovšem určitě spíš pro méně náročnější publikum. ()

DavidS.

Odstrašující půvab globalizace, kde se potkává opar s mlhou, etnikum s menšinami a architektura několika uměleckých slohů současně... ()

iXtr3m3

Nemastné neslané. Toto malo na viac. Herci fajn, súboje fajn, myšlienka ohraná, ale v tomto multikultúrnom a multihistorickom guľáši OK, škoda nevyužitej šance. ()

Fary

Herecky dobré, ale černý šlechtický rod, poloasiat Geeza a arménský císař mi jaksi nezapadaly do žádného kontextu. Hrozná slátanina - včetně bitvy na schodech národního muzea. :-/ :( ()

Hanys_

Amíci s Korejcema si v Česku natočili svých 47 roninů. Děj zasadili do neurčitého rytířského středověku a hlavní meč dali Owenovi. Není tu nic, co bych už neviděl, na druhou stranu tihle rytíři dokáží slušně zabavit i při dlouhém čekání na akci. ()

666Carnage

Bylo tam hodně cti. Dlouho jsem neviděl povedený středověký film a tenhle se docela povedl a zabavil mě na dvě hodiny. Sice je to asi zbytečně dlouhá stopáž, ale ono tam není moc prostoru pro nudu takže se to dá lehce skousnout. Zajímavý příběh s dobrým obsazením, kde se našlo i pár českých herců. 70% ()

david10166

Ve středověku určitě znali budoucí české myslitele, spisovatele a umělce, viz poslední scéna v hale Národního muzea, strašný 50% ()