V dobách rytířů bojujících za čest žije Raiden (Clive Owen), padlý válečník, který musí povstat proti zkaženému sadistickému vládci, aby pomstil svého zneuctěného mistra Bartoka (Morgan Freeman). (Magic Box)

Nettrass

Příběh Sedm samurajů v multi-kulturní, multi-historické a multi-architektonické splácanině. Už se ,,těším,, na podobné radosti, třeba Vinnetou, co by Arab a Ššoči v burce. Když už jsme u Indiánů tak ti chudáci v tom mají zmatek už dnes, protože nevědí jak mají teď říkat ,,Velkému Bílému Otci ve Washingtonu,,.... Nicméně, jako příznivec ,,mečíren,, ,nemohu dát méně. ()

honajz

Je to jednohubka ve starém hávu, kde navíc jsou minuty pro výslednou stopáž přičítány někdy neuvěřitelně pomalými a zpomalenými záběry, dialogy o nesmrtelnosti chrousta a vedlejšími ne vždy důležitými odbočkami. Celkově se však příběh drží jasné revenge linie, a když se smíříme s tím, že nějaká bitka bude tedy holt až na konec, a ještě ke všemu s dost mizernou choreografií a kamerou, můžeme se nechat hýčkat tou depresivní a šedomodrou atmosférou, dlouhými pohledy, sněhovými vločkami... a raději nepřemýšlet, jak tenhle svět vlastně funguje, když mu vládne naprosto pitomý císař, který se musí radit s prvním rádcem div ne při cestě na záchod („mám se jít vyčurat, nebo jít rovnou na velkou, co myslíte?“ - tak na mne celou dobu působil), císař, který nemá vlastní názor a rád si nechá věci přerůst bez hlavu, i když tvrdí, že má plán (tvrdí to asi podobně, jako ten zfetovaný bratr v Kobrách a užovkách). Jedno panství sem, druhé tam, úplatky, moudrý rádce, ale pitomý a nedůvtipný císař. A pak ďábelský ministr, o němž všichni vědí, jaký je, ale nikdo nehne prstem, dokud nepřijde nějaký hej počkej s tvrdým pohledem, a neukáže, zač je toho čest. Pro mne osobně zklamání. Má to zajímavou atmosféru, české reálie jsou pomocí počítačové animace změněny k nepoznání, Clive se snaží, seč může, ale skutečně nic moc to není. Škoda, že Clive nehraje Jamese Bonda. (Jinak, když dvakrát nemrknete, zahlédnete Pavla Kříže - ten dokonce mluví, a anglicky, a Kláru Issovou). ()

rikitiki

Američané si zahráli na fantasy středověk a vyšla jim z toho splácanina s odpudivě nadutými hláškami. Hlavně ze začátku se všichni častují blbostmi, který by rády zněly jako hluboká moudrost. Nesmyslné je také jednání císaře, kterému asi všechno bylo jedno, proto za sebe nechal vládnout vždy zlého rádce, přestože věděl, jaký ve skutečnosti rádce je. ____ Na závěr máme jedno dobývání hradu jak z počítačové hry. SHRNUTÍ: Karikované figury se pinoží v nechtěné parodii. /můj komentář č. 3 000/ ()

Morholt

Tvůrci se tentokrát nesnažili čapnout skutečnou historickou událost a zprznit jí nějakou stupidní smyšlenou story, ale vytvořili si vlastní svět, který byl jakýmsi mixem evropského a asijského středověku. A mě se líbil a nejen proto, že v něm dost výraznou roli hrály české reálie. Příběh sám je černobílá a patetická báchorka o pomstě, plná rytířských ideálů i nějaké té lásky, kdy se válečníci mstí za smrt svého mistra slizkému a úlisnému královskému rádci. Ale i když bych to jindy asi i odsuzoval, tady to ani jinak být nemohlo a já si to vrcholně užil. Nemohu nic vytknout ani hercům a tak snad jediné, co mi chybělo, bylo víc krve. Těch pár kutálejících se hlav bylo na takovou řezničinu přeci jen trošku málo. Ale jinak velké a příjemné překvapení.80% ()

ScarPoul

Kirija mám veľmi rád. Jeho Cassherna a Goemona mám na originálkach a v pravidelných intervaloch sa k nim vraciam. Trochu som sa bál jeho amerického projektu, kupodivu mi naservíroval parádnu žánrovú chuťovku v štýle Solomona Kanea, len bez tých monštier. Jediné čo filmu podráža nohy je očividne nízky rozpočet prejavujúci sa hlavne v bojových scénach. Tie postrádajú nápaditosť a drajv. Ostatné zložky či už tie dialógové, herecké, alebo réžijne sú bez chyby. Owen už dlho nemal tak dobre napísanú úlohu a rovnako aj Freeman. Skvelé camea českých veľhviezd Issovej, Kříža a mojej osobnej favoritky Linhartovej. Veľmi dobre využité aj prostredie českých zámkov a kaštieľov. Ku koncu, kedy sa žiada naplno stúpiť na pedál upadá film do akéhosi nepríjemného kŕču. Dovtedy sa jedná, ale o naozaj chutný žánrový film. Špinavý, drsný a plný parádnych hrdinov a neznestieľných intríg. Guilty Pleasure ()

Lacike

Dufal som, ze dostanem beckovu historicku rubanicu o pomste, ale dostal som film s nezazivnymi zakulisnymi intrigami. Nevadi mi, ze som dostal nieco ine ako som cakal, ale ze to nebolo na dostatocnej urovni. Tie zakulisne intrigy boli strasne primitivne, postavy na prvy pohlad priehladne jak z telenovely. Akurat atmosfera mala trochu azijsku prichut, takze hlavny hrdina dodrzuje svoj kodex cti rovnako ako jeden zaporakov poskok. Ale aj tak to za zhliadnutie nestoji. Po slusnom uvode a hlupom obetovani sa Freemanovej postavy som netrpezlivo cakal kedy sa Owen naserie a konecne vyhladi prehravajucich slizkych zaporakov. Ale väcsinu filmu sa Owen len potaca zmiesta na miesto a nic poriadne neriesi. Takze po slusnom uvode film u mna uplne vyšumel. Co je škoda, lebo výprava a celkovo technicka stranka je vzhladom na rozpocet pôsobiva. 4/10. ()

Padme_Anakin

Aksel Hennie jako Gezza Mott velmi zajímavý, dal toho prašivce parádním způsobem, až jsem měla chuť zakroutit mu krkem.. Zničený, zlomený a věčně namol Clive Owen mě nebavil, ta první část filmu pro mě byla k nepřežití.. Jakmile však vykročil jistě a rovně, byla jsem zpět.. No a to závěrečné zúčtování stálo za to, takže u mě dobrý.. ()

DEXTER099

Deo raseuteu naitsu nebo spíš The Last Knights je příběh o šlechtici Morganu Freemanovi a jeho oddaném rytíři Clivu Owenovi.Freeman coby panovník svého kraje odmítne dát další úplatek ministrovi a tím i samotnému císaři jako jiní panovníci a postaví se na odpor,ale u císaře tohle chování nemá pochopení a dá ho popravit navíc svým oddaným rytířem a jeho mečem,navíc celý kraj musí opustit místní lid a trpící bojovník Raiden se utápí v alkoholu a myšlenkách po pomstě na ministrovi.Tři čtvrtiny filmu máte pocit,že se nic nestane a snímek kde se mihne i Pavel Kříž co by doktor jen tak skončí,ale nakonec se přeci jen dočkáte nějaké akce a z pocitu co,že to zase mé oči vidí se to vyšplhá na hodně průměrný film o cti,ale pokud na to chcete vidět například kvůli nějakému historického kontextu atd ak se nedočkáte,ale jako film na odpoledne ,který chcete zkounout jen kvůli známým tvářím tak to potom budete spokojeni,Za mě celkově 50 % a tři hvězdy. ()

maddy

Juhokórejsko-americká koprodukcia, ktorá asi chcela konkurovať historickým snímkam z Hollywoodu a tak zlákala do svojich radov také mená ako Morgan Freeman alebo Clive Owen, ale vo výsledku to tej celkovej mizérii v ničom nepridáva. Vznikol nemastný-neslaný produkt, v ktorom nie je nič, ale vôbec nič, kvôli čomu by stálo za to sa na neho tie úmorné dve hodiny pozerať. Nemá to žiadnu story, žiadnu poriadnu akciu, žiaden výraznejší moment, nič. Len tu pár hercoch vedie vyše hodiny rozhovory o ničom a keď už aj v závere dôjde na tú chvíľkovú akciu, tak je tak obyčajná, sterilná a nevzrušivá, že to ani nestojí za zmienku. Ešte väčší nezmysel ako Cageov čínsky Outcast, akurát tam sa divák mohol aspoň uštipačne baviť na Cageovom výkone. Čo však viedlo Freeman a Owena k účasti v tomto ostáva záhadou, jedine, že dostali veľmi tučný šek a tak už neostali peniaze na nič iné. To jediné dáva v prípade Last Knights zmysel, pretože s filmom ktorý už svojim hlasom neutiahne ani Freeman musí byť niečo veľmi zle. Nudnejší a nezáživnejší historický epos tu snáď ešte nebol. CELKOVO: 1* (2/10) ()

MartinezZ

47 multi-kulti róninů v americko-jihokorejské koprodukci přicválalo v do lacina obraz strhávajících kamerových filtrech do českých hradů a ulic, aby svojí krvavou odplatou, při níž padne nemálo jiných běžných vojclů od rodin, unudili Aksela "Lovce hlav" Hennieho k potupné smrti. Bohužel se jim to zadařilo i u mě. Příliš nezajímavě vykradených už beztak vykradených 47 róninů, v rámci šetření naštěstí alespoň osekaných o magii a fantasy prvky. Ta česká herecká camea bez smyslu mi přijdou namísto "to je cool" spíše úsměvná. Jen o malinko lepší, než Cageův čínsko-nesmyslný Outcast. ()

SaNcHeZ_cz

Možná je to tím, že jem za poslední dobu viděl možná až příliš špatných fantasy filmů, možná jsem The Last Knights viděl v nějaké svolnější a méně kritičtější náladě. Jedno je však jisté. V své čiré béčkovosti je právě tenhle snímek hodně příjemným zážitkem, který jen podtrhuje to, jak špatná je žánrová tvorba poslední doby. Proto jsem ochoten snímek nadhodnotit moýná už jen proto, že jsem se bavil dobře a dostal jsem přesně to, co jsem čekal. Pokud je tak nenáročné béčkové fantasy jak z osmdesátek a devadesátek přesně tím, po čem vaše srdce touží, směle do toho. ()

agentmiky

Americko-korejský film,který mě po zhlédnutí mile překvapil.Čekal jsem,že film bude tedy horší,ale celkem se vyvedl.V hlavní roli Clive Owen,který se žene za pomstou svého mistra Morgana Freemana.Pár filmových scén bylo natočeno i Barrandovských ateliérech,a tak se ve filmu mihlo i pár Čechů.Příběh byl docela obyčejný,ale i tak se mi líbil.Vedlejší roli si střihl Cliff Curtis.Nejlepší momenty filmu nastávají až ke konci,kdy dochází k té závěrečné bitvě,která je strhující.Za mě filmu dávám slabší čtyři hvězdy.Hodnocení:70% ()

Ellmariachi

Na doporučení jednoho z mých nejlepších kamarádů jsem se prostě musel podívat na Poslední Rytíře. C. Owena mam rád tak se šlo na to. Filmu škodí dvě věci. První je ta, že na to jak se zde jiskří z čepelí a šermuje, je příliš málo vidět z šermířského umění herců. A to nemluvím o téměř absenci krve. To důležitější ale je, že se skoro půl filmu nic neděje. Tedy ono se děje, ale je to dělané poněkud bez nápadu a fádně. Poslední třetina ale nastolí úplně jiné tempo. Dokonce zahraje i na city.za to dávám 72 procent. Film určitě stojí za to. ()

kaylin

Zajímaví herci, mimo jiné se tu mihne i pár českých tváří, které možná znáte, Pavla Kříže určitě, ale vzhledem k tomu, že se jedná o podivně středověké drama o pomstě, čekal jsem přece jen něco jiného než zdlouhavou, rádoby psychologickou hru, která má celkem jasné vyústění. Všechno pak musíte sledovat s pořádnou dávkou patosu. ()

Rakosnicek77

Já jsem maximálně spokojený. Pro mně, tomu do plného počtu malinko chybělo, ale tohle je styl historického filmu, který mi sedí. Ano je to milionkrát omleté téma, ale v tomhle podání velmi příjemné. Žádný velký art, přemýšlení, jednoduchý a přímočarý děj. Potěšila mně účast českých herců v pidiroličkách, přesto je jistě úspěch smět si zahrát v blízkosti takových hvězd, jakými je Freeman i Owen. ()

italka63

Zprvu jsem byla mírně zmatená. Na první dobrou v Evropě pán velkého klanu - černej, u vojáků Asiati, císař v japonském oblečení je Evropan a sedí na trůně v chrámu, co se šmahem podobá evropskému, no blázinec hadr. Pak mi došlo, že vše je totální fikce a sedlo si to. Po dalším rozkoukání mi došlo, že bylo natáčeno v Čechách, i když jsem o filmu nic nevěděla. Jak bylo psáno přede mnou, zvuk nic moc, fakt jsem měla dojem, že je vytahován zásobník z myčky, kde je samý příbor. Clive byl fajn, nenudila jsem se, tudíž tři hvězdičky. ()

PP66

Historická fantasy v archetypických kulisách moci, rytířské cti a poslušnosti. Viděno v rámci Season Challenge Tour. ()

Giggo

Jo to mi sedlo, film kterej si hraje na epické vyprávění o císařství, ušlechtilích tradicích, cti, rytířství atd. Nicméně se mu ta hra daří překvapivě dobře. Děj krásně ubíhá a opravdu věříme tomu, co nám serviruje režisér a scénarista, že to tak bude. Na konci se nám ukáže pár překvapení. Možná bych ještě nějakou tu scénku přidal, protože sem si ji přál. Přesto výborně naplněno souboji, pěknými obleky a kulisami. Téma pomsta svého pána, 7 proti milionu atd tu bylo už mnohokrát, ale tentokrát se skutečně vydařilo i díky charismatickému obsazení hlavních rolí. ()

M.i.k.e

tahle vyloženě béčková kombinace samurajských filmů a Krále Artuše by celkem v pohodě mohla fungovat i s takhle jednoduchým příběhem pomsty,jen by k tomu potřebovala minimáně o půl hodiny kratší stopáž a větší spád.Takhle se něco pořádně začně dít až v poslední půl hodině a to ani správně zachmuřený Clive Owen,který asi potřeboval nějakou tu kačku na složenky,nezachrání...40% ()