Památkáři

• USA The Monuments Men (více)

Památkáři nejsou žádní nudní patroni, ale unikátní vojenská jednotka, která nasazovala vlastní krky, aby z rukou nacistů vyrvala skvosty, které za trvání Druhé světové války nakradli. Hvězdnou sestavu uměleckých záchranářů vede George Clooney ve výjimečné čtyřkombinaci producent – režisér – scenárista – herec, kterého doplňují třeba Matt Damon, Bill Murray, John Goodman nebo Cate Blanchett. Film se odehrává v době, kdy už bylo víceméně jasné, že hitlerovské Německo bude poraženo a pomalu se začínaly napravovat válečné škody. Milovníky umění trápil především nejasný osud tisíců uměleckých děl, které nacisté pro Hitlera a další pohlaváry nakradli a ukryli neznámo kde. Z jejich popudu tak vznikl tým, který postupoval v patách spojeneckých vojsk a hledal stopy po těchto vzácných artefaktech. Vypadalo to jako nesplnitelný úkol: Umělecké poklady se nacházely za nepřátelskou linií a německá armáda byla připravená splnit Hitlerův rozkaz, podle nějž měla být všechna umělecká díla s pádem nacistické říše zničena. Jak mohlo těchto pár mužů doufat v úspěch? Vždyť svými původními profesemi - ředitelů muzeí, kurátorů a historiků umění, více rozuměli Michelangelovi než zacházení se zbraněmi. Pod palbou německé armády, v zaminovaných skrýších a vybombardovaných městech riskovali Památkáři své životy, aby ochránili ty největší poklady lidstva. (Cinemart)

MirkaP

Zajímavé téma, ale nějak divně pojednané. Chyběl mi příběh, snaha o něj byla, ale bylo to nemastné neslané. I tak jsem ale místy slzu uronila a film bedlivě dokoukala až do konce. ()

Kimkong

Je to válečný film bez války a komedie bez vtipu. Přesto film neurazí. Jak je již zvykem, vše podle skutečných událostí. ()

Guran

Přes slušně rozjetý začátek se ve filmu budou vyskytovat nudné scény. Herecké obsazení hodnotím dobře i jejich výkony, ale ten námět už sám od sebe není nikterak zajímavý a to je to prý podle zkutečné události. To mohl George Clooney natočit film o nějaké významné bitvě z druhý světový, například o Ardenách. ()

mh825

Úžasná téma záchrany umeleckých diel. Avšak nedostatok vojnovej atmosféry a dosť nelogický cieľ radí film medzi priemer. Zachraňuje ho len originálny filmový námet. ()

Moiseiwitsch

Původně jsem vzhledem k nízkému hodnocení zvažoval, zda se na film podívat. Udělal jsem dobře, že jsem filmek shlédnul. Velice podařený a zajímavý námět, který má silné historické jádro. Děj plyne o něco pomaleji než poslední bondovka, ale vůbec mi to nevadí... Co bych snad považoval za nedostatek, že Clooney při popisu postupu ruské armády vynechal Československo. Přitom zmínil Polsko, Maďarsko atp. A Hitler se nenarodil v Linci, ale v Braunau am Inn !!! Herecké obsazení je dle mého hvězdné a výkony všech herců jsou nad běžnou úrovní. Rozhodně doporučuji !!! ()

Ernie_13

Škoda...mohol to byť solídny vojnový príbeh z WW2 s dávkou humoru, aké sa točili v 60/70-rokoch, avšak to by tomu nemohol veliť George Clooney ako režisér. Potenciál tam bol, ale bol zabitý slabou réžiou a zbytočnými dlhými monológmi, ktoré vyzneli skôr pateticky, než hlboko. Škoda. ()

borohub

Po pár snímcích, kde hraje George Clooney (Američan, Michael Clayton) jsem se bál jak moc se budu nudit u tohoto, nakonec mě to i příjemně překvapilo. Herci docela slušní, docela zajímavé téma (ikdyž dost směšné, nechat se zabít kvůli nějaké patlanici, to fakt za to asi nestojí), takže docela pohodový film. Nemusel bych ho teď vidět znova ale za pár let se na něj jistě znova rád kouknu 60% ()

subic

"Zachránci umění". Jirka Clooney měl jistě dobré úmysly, dobře obsadil, dobře zahrál, ale pořád tomu něco chybí. Nebo přebývá? Je to film na zajímavé a závažné téma, jak bylo řečeno, když zmizí památky, zmizí i historie národů. A mě konkrétně tohle téma docela zajímá. Chybí tomu takové to vtažení do děje a nějaká aspoň kapka napětí, když už je to válečný film. Je to takové jakoby žánrově roztříštěné, tohle mělo být buď aspoň trochu napínavé drama nebo komedie ve stylu Sedmé roty, výsledek není ani jedno, škoda. Zároveň je to další z těch filmů, hurá my jsem Amíci, máme nejlepší armády, jsme světoví arbitři a zachráníme svět. ()

Tominni

Památkáři není špatný film a těží z dobrého námětu, jak se speciální (ne)vojenská jednotka dostane do války, aby zachránila spoustu kulturního dědictví před zničením. Filmu moc nepomáhá tak trochu nerozhodnost,  jakým směrem se vydat - jako vojenský film, komedie, jako Indy Jones nebo formou patosu? Od všeho je trochu, ale ničeho opravdu dost a to film tak nějak tlačí do průměru, přestože by si možná zasloužil o něco více. ()

PlysovyMacko

Nuda, z ktorej ma prebralo až keď zomrel jeden z hlavných hrdinov. Téma, ktorú film spracováva je zaujímavá, ale film je nezazivne natočený. Výborne obsadenie to nezachranuje. ()

brzozin

Tak toto byl naprosto nejzbytečnější a nejprázdnější válečný film, jaký jsem kdy viděl. Partička přestárlých odborníků se jen tak nazdařbůh poflakuje kolem fronty aniž by čehokoliv dosáhli, protože k tomu prostě nemají ani prostředky, ani podporu velících důstojníků, kterým je samozřejmě umění u prdele. Takže výsledkem je jen nesourodá směsice na sebe nijak nenavazujících banálních scén a patetického blábolení. Rozhodně byste absolutně nepoznali, že všude kolem zuří válka, nebo že ta parta má snad nějaký plán. ()

mata77

Chvíľami úsmevný, väčšinou ale smutno nostalgický príbeh, ktorý bol vďaka spracovaniu schopný slušne ma vtiahnuť do deja. Skvelá výprava, výborná hudba, talentovaná partička hercov, všetko pekne naservírované rovno na podnose. Aj tak si ale myslím, že tento film zostane z väčšej časti nepochopený, pretože mix žánrov a nevyhranenosť spôsobia presne tú istú nerozhodnosť diváka, ako sa to stalo mne. ()

IZFNP

V záplave klišé sa Clooney stratil, keď sa snažil z premotivovaného filmu urobiť oddychovú a zároveň epickú záležitosť. Niečo mu vyšlo, niečo bola nuda, hlavne však film nedokázal udržať rytmus ani na minútu. Nebyť Murrayho a Goodmana, nemastne neslaný film by bol horší priemer. 55% ()

Cannonball

Jednoznačne najhorší Clooneyho film zatiaľ, ale to neznamená, že je to hneď aj zlý film. asi najväčší mínus ma v tom, že nemá ucelený príbeh. Celé sa to rozpadáva na epizódy rôznej kvality. Hlavný príbeh, aspoň predpokladám, že je to Michelangelova Madonna, je tiež málo výrazný na to aby mi to utkvelo v pamäti. Hodnotenie do medzi 60% a 70% je vcelku správne. ()

dudo24

Nebolo to zlé. Nenudil som sa. Dostal som trocha lekcie umenia. Prostredie druhej svetovej vojny je vždy zaujímavé. Herci boli fajn. Priemerný oddychový film. ()

mArtinko5MB

Jediné, čo mi vedel film ponúknuť bolo obsadenie a rozprávačske monológy Clooneyho. Obyčajný vojnový film, tentokrát s tematikou, ktorá sa nechcela venovať židom (sú však napriek tomu stredobodom pozornosti). Bohužiaľ som takýto výsledok aj očakával, takže sklamanie nenastalo. :) Hodnotenie: 65% ()

Aeres

Clooneyho mám rád ... opravdu. Dejte mu kvalitní scénář a vykrade vám casino, nebo se nechá vystřelit do vesmíru s poloprázdnou kyslíkovou nádrží. Proč si ale kazí reputaci tím, že s tlampačem pobíhá po scéně a hraje si na režiséra, to mi hlava nebere. Z poměrně zajímavého materiálu se tak stal ucajdaný dvouhodinový maraton, kde se na sebe vrší monology, tupé monology a uspávající monology. Taky jsme se dozvěděli, že nacističí oficíři neměli žádnou mušku... A taky, že správná hrdinná žena neuhne, ani kdyby po ni s kulometem stříleli. Další nelogičnosti, viz koment MastinezZ ()

elanista1

Ďalšia americká vojnová propaganda, tentokrát bez výraznejšej akcie a strieľania. Prakticky jediná scéna bola aspoň trocha napínavá, na zvyšok nemám príliš pozitívneho slova. Nie je to zlé a oceňujem iný pohľad na vojnu, len je to dosť nudné a bez šťavy. Nechýba tu tradičný americký pátos a motivačné príhovory hlavného hrdinu, chýba napätie a akcia. ()

Clooney a Hlava 22

Clooney a Hlava 22

26.11.2017

Georgi Clooneymu se moc nezadařilo ani s Památkáři ani se Suburbiconem, takže to zkusí jinak - přes televizi. Jeho novým projektem je totiž seriálová adaptace románu Hlava 22, v níž se ujme jedné z… (více)

Clooney natočí scénář od Coenů

01.01.2014

Michael Bay zastaví Hitlerův nukleární program

Michael Bay zastaví Hitlerův nukleární program

12.10.2013

Válečné týmovky jsou, zdá se, opět v kurzu. Po Hanebných panchartech se dočkáme Památkářů a David Ayer v právě natáčeném The Fury nacpal do tanku Brada Pitta, Shiu LaBeoufa a další. A možná se… (více)