Památkáři

• USA The Monuments Men (více)

Památkáři nejsou žádní nudní patroni, ale unikátní vojenská jednotka, která nasazovala vlastní krky, aby z rukou nacistů vyrvala skvosty, které za trvání Druhé světové války nakradli. Hvězdnou sestavu uměleckých záchranářů vede George Clooney ve výjimečné čtyřkombinaci producent – režisér – scenárista – herec, kterého doplňují třeba Matt Damon, Bill Murray, John Goodman nebo Cate Blanchett. Film se odehrává v době, kdy už bylo víceméně jasné, že hitlerovské Německo bude poraženo a pomalu se začínaly napravovat válečné škody. Milovníky umění trápil především nejasný osud tisíců uměleckých děl, které nacisté pro Hitlera a další pohlaváry nakradli a ukryli neznámo kde. Z jejich popudu tak vznikl tým, který postupoval v patách spojeneckých vojsk a hledal stopy po těchto vzácných artefaktech. Vypadalo to jako nesplnitelný úkol: Umělecké poklady se nacházely za nepřátelskou linií a německá armáda byla připravená splnit Hitlerův rozkaz, podle nějž měla být všechna umělecká díla s pádem nacistické říše zničena. Jak mohlo těchto pár mužů doufat v úspěch? Vždyť svými původními profesemi - ředitelů muzeí, kurátorů a historiků umění, více rozuměli Michelangelovi než zacházení se zbraněmi. Pod palbou německé armády, v zaminovaných skrýších a vybombardovaných městech riskovali Památkáři své životy, aby ochránili ty největší poklady lidstva. (CinemArt)

Wallis3 odpad!

Během hodiny filmu si Clooney z plnovousu udělal knírek, Goodman si vyzkoušel ze pár přileb, Damon furt cosi matlal, Murray zasalutoval a já to vzdal. Tyhle památky nestály za dodívání. Strašná nuda! ()

animario

Víc než slibnej a hlavně zajímavej námět,ale ve výsledku od všeho nic moc. Málo humoru,nadsázky,emocí.Přitom to vůbec není špatnej film,jen se v něm moc neděje a divák si z něj moc neodnese.Víc by se mi na tohle téma zamlouvala ryzí komedie z války s tímhle hereckým ansámblem,komediální poloha by sem seděla mnohem víc.Co Památkářům nelze upřít jsou kostýmy a Georgeův upřímnej vztah k tématu a filmařině.2,5* ()

PEZ

Prislo mi to ako ked hudobnik nahra slabsi track, je si toho vedomy a preto ho nezaradi na album, ale len na B-stranu singla. Az na to, ze George Clooney sa rozhodol film regulerne pustit do kin. Aspon, ze sa cielene vyhol oscarovej sezone (oficialne kvoli nedokoncenym trikom), urcite si uvedomujuc, ze by nic nevyhral. Velmi slaba oddychovka. Dokonca zaver bol uplne zly (same klise). To jednostranne vykreslenie skvelych americanov a naopak zlych nemcov, rusov etc., az som sa nestacil divit. Jednoznacne zatial najslabsi film od Clooneyho (ako rezisera), a pritom film mal originalny namet (naozaj inspirovany skutocnymi udalostami) a po ruke skvelu herecku zostavu. Cate Blanchett napriek nevelkemu priestoru suverejne najlepsia. A za nou este Matt Damon. Inak emocie nula, tempo nic extra, dialogy priemerne. Aspon, ze na konci si zahral starsieho Franka skutocny otec Georga Clooneyho - Nick Clooney (to ma pobavilo). Celkovo mi vsak napada jedno slovo - mdle. 6/10 ()

Dimo

Naprosto úžasná herecká slezina je největší devizou tohoto filmu. Tečka. Žel. Příběh se krčí kdesi v pozadí a byť není pitomý, naopak docela zajímavý, žádné extrémní zatlačení do sedaček nepřináší. Suma sumárum - film mě bavil, občas i pobavil, historická souvislost vzdělala, ale přesto jsem byl lehce zklamán. ()

shereen

Zklamání. Nejhorší je, že k žádně z postav není možné vytvvořit si nějaký vztah. Není jasné kdo je kdo, kdo co dělá, jakou má vlastně povahu...je to celé ploché a nudné. ()

Vorima

Po herecké stránce skvěle obsazené a výborně zahrané, ale jak už tu upozornilo několik lidí - tenhle film se nemůže rozhodnout, co přesně bude a to mu dost škodí. Promarněná příležitost... ()

Kaučuk03

Je to jako se koukat jak Pohlreich vaří s Babicovo prstem v prdeli svíčkovou s hranolkama nebo smažák s rejží. Dá se to, ale je to celkem vo hovně. ()

phoenixer

Docela zajímavej úhel pohledu na druhou světovou válku. Nechybý sem tam nějaký vtípek, ani syrovost války. Dostal jsem přesně to, co jsem čekal. ()

Sgt.Cliffer

Čekal jsem od toho víc. Pravda, film je na námět skutečných událostí, takže tam toho asi moc měnit nejde, ale stejně ocenil bych buď víc vtipných situací, akce a nebo z toho udělat větší detektivku, jak hledají a zjišťují. Takhle jsem čekal celou dobu, kdy se to nějakým směrem rozjede a najednou závěrečné titulky. Dobrá, jeden opravdu dobrý moment tu byl - "krádež" madony rusákům. Ale abych nebyl jen negativní. Film mě ukázal další pohled na válku, který, jak ve filmu bylo řečeno, obyčejný člověk nevidí. A to je pro mě hlavní pozitivum tohoto filmu. ()

Torgal

Keby Clooney miesto tých otrasne patetických voice-overov neustále opakoval "Dajte mi Oskara!" dojem by bol možno ešte lepší, lebo aspoň by bol úprimný. Režijne mimoriadne zle zvládnuté - o celej skupine Monuments Men som sa v podstate nič nedozvedel, kúskovanie rozprávania medzi malé tímy len zdôraznilo plytkosť a epizodickosť celého deja, pričom niektoré jeho mini príbehy boli úplne hluché a k ničomu. Obsadenie parádne, ale nevyťažili z neho skoro nič. Veľký omyl pre všetkých zúčastnených. 4/10 ()

Stíba

Pochvalně vybrané téma v první řadě. To, že film je jakási roztáhlá kaše v podstatě o ničem je ale věc druhá, nicméně mi to v tomhle případě tak nějak nevadilo a i díky obsazení se mi na to celé po celou dobu příjemně koukalo. ()

Petyas

Celkem o ničem. Válka jako kdyby si ji představoval Hurvínek, jen tak aby se neřeklo.A všechno tak nějak nerealistické, až nechápu, co v tom filmu vycházelo z reálného základu. Už jen to, jak se pohybovali po frontě. jako by se nechumelilo. ()

J.M.Novak

Trošku mě překvapilo hodnocení některých velikánů této stránky, 58% mi přijde absolutně neodpovídající. Možná je to tím, že spíš hodnotím šlechetnou myšlenku a hrdinské skutky akademiků/vojáků, kteří nasazují životy za zachování monumentů moderní historie světa. Cloonyho filmový charakter pro Cloonyho je pak více než na morálním výsluní, ideální morální a čestné postavy mi ale vůbec nevadily, naopak, po sérii filmů z temného a obyčejně válečného prostředí mi den zlepšil a dokonce mne i dojal;-) ()

Hpatrik

Druhá světová válka trochu jinak. Bez kaluží krve, bez svištících kulek a bez vybuchujících bomb, ale přece stejně zajímavá a svým způsobem strhující. Film se pohybuje na pomezí komedie a dramatu, ale ve výsledku není ani jedno, což je velká škoda, protože trochu dramatičtějšího tónu by tomu dodalo jasný směr. Příběh (a jeho hrdinové) o kterém jsem do této chvíle neslyšel, ale určitě dostal důstojné filmové zpracování, a díky za něj! ()

Clooney a Hlava 22

Clooney a Hlava 22

26.11.2017

Georgi Clooneymu se moc nezadařilo ani s Památkáři ani se Suburbiconem, takže to zkusí jinak - přes televizi. Jeho novým projektem je totiž seriálová adaptace románu Hlava 22, v níž se ujme jedné z… (více)

Clooney natočí scénář od Coenů

01.01.2014

Michael Bay zastaví Hitlerův nukleární program

Michael Bay zastaví Hitlerův nukleární program

12.10.2013

Válečné týmovky jsou, zdá se, opět v kurzu. Po Hanebných panchartech se dočkáme Památkářů a David Ayer v právě natáčeném The Fury nacpal do tanku Brada Pitta, Shiu LaBeoufa a další. A možná se… (více)