Nad hrobem hraje funusová kapela, v podzimní plískanici se sešlo jen několik lidí. Na trubku hraje Miloš a v duchu přemýšlí o smrti a o tom, jak se cítí sám. Blíží se padesátka a život mu protéká mezi prsty. Měl by něco udělat, takhle žít nemůže, opuštěný a zbytečný. Je podzim a na vlakové nádraží v malé obci přijíždí odpolední motoráček a z něj vystupují lidé vracející se z práce. Miloš je zde výpravčím a svou práci má rád. Vychází z kanceláře na perón a očima sleduje cestující. Jeho zrak spočine na půvabné Tereze, zdravotní sestřičce a jeho sousedce, která se mu líbí. Znovu ji potká na zábavě, kde se baví s kamarádkami. Kamarádi ho hecují, aby ji vyzval k tanci, ale Miloš v sobě nenajde odvahu. Tak dlouho se odhodlává, až mu nějaký „mladík“ řekne „uhni, dědku“. Je to prostě smolař… Spoluhráči z kapely se na to už nemohou dívat, a tak ho přihlásí do televizní soutěže Vánoční hvězda, aby mu pomohli Terezu získat. A opravdu mu soutěž lásku přinese, i když trochu jinak… (Česká televize)

Haniczka

Notně posrajděné dětské tepláčky pověšené na zmrzlou prádelní šňůru jsou i o Vánocích zábavnější než tento nevtipný a neromantický film. ()

atmen

Neškodná vánoční inscenace se v závěru mění na těžký bizzar. To když echtovní zachovalá lékařka, která randí po internetu si na vyjížďku za oním virutálním milencem vyjede bez mobilu a skončí se svou ultrakrátkou minisukní na nádraží a čeká až zmrzne. Tu se zjeví známý tv ňouma (asi něco jako J. Pátrovič) a navlékne nádražní uniformu a to již lékařka jihne a taje a hupky dupky do postele (gauče). Tak toto by snad nešlo namluvit ani v tom domově důchodců, kam se snažili zavřít J. Jíraskovou... ()

Olík

Uživatel Alvin, cituji doslova„Když scénář stojí za vyližprdel, tak to nezachrání ani těch pár dobrých herců“…… no milí Alvine, v pointě máš určitě pravdu. Trochu zbytečný počin…..počkat, scénář Jitka a Kateřina Bártů, aha už tomu začínám pomalu rozumět. ps: Vánoční pohoda nenavozena…..vlastně žádná pohoda nenavozena. ()

quixote

Otřesné! Jak může někdo toto odvysílat v hlavním vysílacím čase? Opravdu strašný scénář, hlavní postava plochá a nevěrohodná, pointa toho všeho velmi pochybná. Plně se ztotožňuji s komentářem Honajze. ()

PedroPo

Na to, že byli v titulcích uvedeni dva dramaturgové, to bylo teda žalostně nesoudržné. Na jednu stranu byly v dialozích velmi vtipné obraty, ale vůbec to z té obrazovky nelezlo ven, prostě to nedrželo pohromadě. A to tam hrálo tolik kvalitních herců. A celkem by mě zajímalo, kdo Bártovkám nabídl práci na Kavčích horách. ()

Filiman

Podle mě film, který nemá žádný příběh. Fakt nuda a odpad nedávám jen protože tam občas byli strašné a vtipné blbosti. Pochopí jen ti, kdo znají místa, kde se to natáčelo. ()

Hexa

Film jsem neznala a tím pádem od toho nic nečekala. A překvapil! Milý film s nečekaným koncem. PS: Nechápu místní nízké hodnocení. Původně jsem chtěla dát 4*, ale po přečtení komentářů, že někteří hodnotili "odpad" před začátkem premiéry zvedám na 5*. PPS: Ani žvejkající Blažková mi film nezprotivila. naštěstí tam byla jen 2x, z toho jednou jí zařízli. V pořádku. ()

IvonaK

Myslela jsem že už všechno vím hned od začátku a neatraktivní Bareš na základě svého hudebního talentu uloví mladou paní a v hlavě jsem si říkala že to snad není možné, že by se k sobě nehodili.. Ale nakonec všechno jinak. Jan Cina dle mého názoru tady hrál sympatickou roli, babička svérázný unikát a Jan Hartl? No, takového kocoura co si hraje před ženama na někoho kdo není, tak to bych si ještě rozmyslela. :D Ale samozřejmě nemůžu vynechat ani výkon Krbové nebo Dulavův...Každý z herců který hrál v tomto filmu mě nečím obohatil. Což mě překvapilo zvlášť když je to vánoční film od kterého bych neočekávala nic než jen to, že se mají všichni moc rádi a láska mladých svobodných lidí kteří zde teda nebyli bude hrát hlavní roli. ()

ostravak30

Mě se televizní film Vánoční hvězda docela líbil. Možná je to tím, že mám rád filmy s dobrým koncem. Dobrým, leč patetickým...což se dá odpustit, když se jedná o Vánoce, protože na nich je už patetické skoro všechno. Také kvituji s nadšením obsazení. Mohli jsme na place sledovat jedno herecké eso za druhým. A snímek obsahuje i vtipné hlášky. Ať už je obstarává svými ironickými poznámkami Jiřina Jirásková nebo kluci z kapely. Film navíc není dlouhý, takže předtím než by nás filmaři začali nudit příběh skončil. Je to televizní záležitost a proto má i takové kvality. Nic velkého nelze čekat, ale kdo ví, třeba se celá řada osob ve středním věku po shlédnutí nad sebou zamyslí. Nebo taky ne. Určitě jsem se nepopadal za břicho a nemusel k doktorovi s bránicemi, ale docela jsem se pobavil. ()

pOne

Kladu si otazku, co vede Ceskou televizi k tomu, aby vynakladala financni prostredky na takovou tvorbu... Kdo ma zajem o takove porady, najde jich kupu na soukromych televiznich kanalech. ()

EddieIron

To je holt taková klasika,že se to tady hodnotí už po deseti minutách.Nicméně já tak činím až po skončení /je 21:18/ a přesto se s komentáři víceméně shodnu.Dobrého na tom nic moc nebylo. ()

rigby

Docela příjemná televizní komedie po vzoru bakalářských příběhů. Příběh je ale až moc jednoduchý a závěr rozplizlý. Plusem je skvělé herecké obsazení, ale ani to není všemohoucí. ()

reccal

Náhodou, tento filmík se mi vcelku líbil, ačkoli šlo o nerealistickou hovadinu. Bareše,který zahraje kdekoli cokoli, mám za PANA herce, stejně tak Dulavu, a když se přimíchá Vladyka a Babčáková, nebude z toho vrchol režisérského počinu, ale vcelku příjemná jednohubka k vánočnímu cukroví. Jiráskovou skousnu, nemusím. Je to ujeté, místy až trapně natažené? Nevadí, v životě nehrají roli jen hodnotné oceněné filmy:) ()

ChrisChilly

Na základě předsudků jsem čekala jeden velký průšvih. Zase tak hrozné to nakonec nebylo, ale žádná velká sláva se očekávat také nedá. Nad filmem se vznáší takový zvláštní trapný opar, který si neodmyslitelně spojuji s některými nepovedenými televizními filmy (přehrávání, talentová televizní soutěž s archetypálními postavičkami atd). Potěší samozřejmě některé herecké výkony jako ten Jiřiny Jiráskové a například Jaromír Dulava nebyl špatný. Naopak už protlačení bulvárních "nepřátel na život a na smrt", Pavla Novotného a Kateřiny Kristelové, film sráží. A proč prosím Iva Parderková hovorí po slovensky? To má být vtipné, že ji známe jako českou herečku a ona mluví slovensky? Mohli tam obsadit nějakou Slovenku, ale to už by asi nebyla sranda. Její postava je samozřejmě karikaturou, ale příšernou. Díky sestrám Bártů se ve filmu odráží jejich "mýdlovooperové" zkušenosti. SPOILER: Nakonec mě ovšem potěšilo, že Bareš neskončil s Elsnerovou jako v pohádce. KONEC SPOILERU Suma sumárum by to bylo spíš na dvě hvězdičky. Jednu ovšem přidávám za vánoční atmosféru a milou Andreu Elsnerovou. Atmosféra možná není až tak výrazná, ale na mě zapůsobila. Vysílání 20.12.2021 v odpoledních hodinách tomu asi trochu napomohlo. Objektivně ale spíš 2 ★. ()