Monty Python a Svatý Grál

• Velká Británie Monty Python and the Holy Grail (více)

Kultovní komedie Monty Python a Svatý Grál svérázně adaptuje legendu o králi Artušovi (Graham Chapman), který se vydává se svým věrným sluhou (Terry Gilliam) a rytíři kulatého stolu (John Cleese, Eric Idle, Terry Jones a Michael Palin) na neohroženou výpravu za nalezením svatého grálu. (Pannonia Ent.)

July

Oproti Životu Briana nic moc, asi jsem z něj moc zmlsaná. Párkrát jsem se zasmála, ale to bylo všechno. Většina scén byla spíš "rádoby vtipná". Možná ze všeho nejzábavnější byly úvodní titulky (ale to není ironie, u nich jsem se opravdu zasmála nejvíc!). ()

gjjm

Nic moc. Zasmál jsem se jednou (vlaštovky), což je zatím na britskou komedii nejhorší číslo, debilní herecké výkony a výprava, která není ani tak špatná, aby byla vtipná, ani tak dobrá, aby se na ni dalo dívat. Monty Python is not my cup of coffee. Neříkám, že se mi od nich pár věcí nelíbilo, ale celkově...mno... Holt nemám smysl pro humor a pajtni jsou na mě moc inteligentní. ()

terunka003

Vtipné, ironické, originální, klasické×místy dlouhé a bez dění. Asi jsem ještě dostatečně nedospěla, ale Monty Pythony jsou i tak klasici ve svém oboru. Jejich vtipné scénky, rozhovory a glosy jsou opravdu originální. Není pro unaveného diváka. "Buďte tady, nepusťte ho z místnosti a čekejte, až si pro něj přijdu. Rozumíte!" ()

Playman

Představte si svět, který by se řídil podle logiky bezvadné partičky, zvané Monty Python. Logika, která by proměnila obyčejné každodenní situace v něco neuvěřitelného - šíleného a absurdního. Nádherná představa :) Film, který mi redefinoval pojem komedie. Naprosto geniální situační humor, skvělé skeče a grotesky, brilantní satira. Skvělá parodie na artušovskou legendu. Nemůžu uvěřit, že se mi tato partička šašků tak dlouho vyhýbala obloukem. Jo a takhle nějak si já představuju skvělé fantasy - nebezpečí by nemělo být na první pohled zjevné :)) ()

neoBlast

[Čtvrté zhlédnutí] Ekki-Ekki-Ekki-Ekki-PTANG. Zoom-Boing. Je nemožné vybrat nejvtipnější moment, krvelačná "bestie", svatý ruční granát, rytíři říkající Ni, vlaštovky, kokosáky, trojský králík, Černý rytíř, čarodějnice - zkrátka se vždy řežu od začátku (a zmínil jsem úvodní titulky?) do konce. Prostě nejvtipnější komedie ever. Jediná výtka... je to tak krátké! 95 % ()

geklon

Skvěle trhlý, vypointovaný a koukatelný. O stupeň neutrálnější než jakékoliv jiné celovečerní MP dílo. ()

noriaki

Bravely bold Sir Robin rode forth from Camelot. He was not afraid to die, O brave Sir Robin! He was not at all afraid to be killed in nasty ways, Brave, brave, brave, brave Sir Robin! He was not in the least bit scared to be mashed into a pulp, Or to have his eyes gouged out, and his elbows broken; To have his kneecaps split, and his body burned away; And his limbs all hacked and mangled, brave Sir Robin! His head smashed in and his heart cut out And his liver removed and his bowels unplugged And his nostrils raped and his bottom burned off ----------------------------------------------------------------- Brave Sir Robin ran away. Bravely ran away, away! When danger reared its ugly head, He bravely turned his tail and fled. Yes, brave Sir Robin turned about And gallantly he chickened out. Bravely taking to his feet He beat a very brave retreat, Bravest of the brave, Sir Robin! He is packing it in and packing it up And sneaking away and buggering up And chickening out and pissing off home, Yes, bravely he is throwing in the sponge ()

venison

Tématiku s králem Artušem mám ráda a tohle "nové" ztvárnění posouvá obzory :-) Ale.. Já ten humor chápu.. Chápu, co tím chtěl autor říct.. Přesně vím i chvíle, kdy se má divák smát a proč.. Jenže mne tenhle druh absurdního humoru prostě vyčerpává.. Asi jako krátké klípky dobrý, ale po úvodním nástřelu se postupem času stávám z přehršle vyhrocených vtipných situací otupělá a moje pozornost opadá.. Fajn se filmově vzdělat, ale tudy moje cesta humoru asi jen tak nepovede.. |filmová výzva - Ghoulman| ()

Nyck

Tak tohle mi nesedlo... Ale dám Monty Pythonům druhou šanci a pokusím se podívat i na Život Briana a jejich Cirkus, uvidíme.. ()

Brain-D

Tenhle humor mě jaksi minul, ale nezůstal jsem tak těžce odpozen. Mnoho bezohledných vtipných scén za podívání určo stálo, ale prostě jsem se nesmál no) ()

sochy.zirafka

Pro mne je Grál na jednom ze dvou vrcholů hory pythonovské produkce. Výpravou se sice Životu Briana nevyrovná, ale na rovinu: Grál je prostě ta nejryzejší ztřeštěnost pod anglickým Sluncem. Mírná skečovost snímku rozhodně neškodí, vedlejší postavy jsou totiž dokonale šílené a situace v jednotlivých scénách bych nevymyslel ani pod vlivem halucinogenů. (V tomto případě je to samozřejmě plus!) Ač se na konci filmu dostaví neodbytný pocit zklamání a touhy po více uspokojujícím rozuzlení, poklony, obdiv a adorace rozhodně v mých dojmech z filmu převažují. ()

chubaka

Naprosto chápu, že se to někomu nelíbí, anglický humor je opravdu specifický, ale pro mě, je to něco co opravdu můžu a rád ho vzhledávám. Za mě by to bylo 5* už jen za scénu Bridge of Death, protože to je jedna z nej komických scén. Celkové hodnocení za mě, je jasný plný počet! ()

Spock

Výborná parodie na artušovské téma, která vás dokáže v některých momentech opravdu ze srdce rozesmát. Pokud jste viděli některé filmy, které se snaží brát tuto legendu vážně, např. Excalibur, tak si nenechte ujít ani tento film, je to pohled na stejnou problematiku z jiného, mnohem humornějšího konce. :-) Jako nejvtipnější scénku v tomto případě nominuji „mudrce u mostu“ a s ním svedený souboj důvtipu. :-) ()

Zemřel Terry Jones

Zemřel Terry Jones

23.01.2020

Cage a hladový králík

Cage a hladový králík

27.11.2009

S králíky nejsou žerty. Víme to už od dob Meet the Feebles či Monty Python a Svatý Grál. Film Rogera Donaldsona sice nese téměř disneyovský název The Hungry Rabbit Jumps, ale ve skutečnosti půjde o… (více)

Python na operačním sále

Python na operačním sále

23.10.2006

Terrymu Jonesovi, absolventovi St. Edmund Hall College na Oxford University (obor středověká literatura) a jednomu z členů legendárního seskupení Monty Python a Svatý grál, která se konala minulý… (více)

Monty Pythoni znovu spolu?

Monty Pythoni znovu spolu?

29.08.2005