Monty Python a Svatý Grál

• Velká Británie Monty Python and the Holy Grail (více)

Kultovní komedie Monty Python a Svatý Grál svérázně adaptuje legendu o králi Artušovi (Graham Chapman), který se vydává se svým věrným sluhou (Terry Gilliam) a rytíři kulatého stolu (John Cleese, Eric Idle, Terry Jones a Michael Palin) na neohroženou výpravu za nalezením svatého grálu. (Pannonia Ent.)

ganz

K mothy pythnoům si prostě člověk musí najít cestu a když tak udělá může se dlouhé hodiny vyžívat v absurditách a bavit se u toho. "Jaká vlaštovka? Africká nebo evropská?" ()

R1CH1E

Monty Pythoni předvedli to nejlepší z britského humoru ve středověkém hávu. Dokonalé! "Kde je Lancelot?" ()

toyrider

No 4, ale vzniknout to dneska už bych to hodnotil spíš jako místy trapné, ale jinak na rok 75 nesmírně originální a útočné. ()

headcrab

Zřídkakdy to možná vypadalo na míň, jenže jakmile přišla debata o vlaštovkách nebo scéna se stráží hlídající prince, šel jsem do kolen! Já ten britskej humor prostě strašně žeru :). Brian u mě sice zůstává pořád na prvním místě, ale Grail je hned kousíček za ním, prvotřídní humor. ()

mcleod

Výborná parodie anglických mýtů o ctěných a udatných rytířích kulatého stolu a moudrém králi Artušovi, která může snadno soutěžit s Životem Briana o nejlepší montypythonovský film. Tento je z celého souboru filmů Monty Pythonů nejvíce podobný Létajícím cirkusům, ať už stylem humoru, "skečovitým" scénářem bez pointy nebo obrazově, např. zařazením animovaných sekvencí Terryho Gilliama. ()

Dreadd

Film je protkán spoustou komediálních situací, které vyvolaly lehký úsměv, ale i nezřízené řehtání. Jmenovat nebudu, kdo viděl, ten ví. ()

mirec88

Seriál Monty Python som síce doteraz nevidel, ale toto bolo super. Tí rytieri chodiaci s kokosovými orechmi a Lancelot ktorý zabije hocikoho na počkanie a rytieri, čo hovoria Ni... Proste šialenstvo a vtip od začiatku do konca. Aj tento film ukazuje, že Briti majú (pre mňa) najlepší humor ale k 5. hviezdičke mi niečo chýbalo. Každopádne množstvo postáv, ktoré hrá partička Monty Python si ani neodvážim spočítať. ()

V.Silver

Maličko zaostává za ostatními Pythoními filmy, přesto se jedná o skvělý film, který poskytne neopakovatelný zážitek ze skečů o Černém rytíři, vlaštovkách, francouzských obráncích hradu či akademické hádce o tom, zda čarodejnice plave. C'est trés pitoresque! 80% ()

vyfuk

Další odvyprávění krásných příběhů Montyho Pythona. Život Briana mi tyto příběhy přiblížil a tento to utvrdil. Příběh s dobrým nápadem, ale nebyl přími, zrealizován tak jak by asi měl být. Konec byl tuplem takový až pitomý. Ale celý film jako takovž měl dobrou tématiku a pár překrásných a pár scestných vtipů. Nebylo to k zahození. ()

Myrreczech

Možná až příliš ujeté a původně jsem plánoval dát jen 3 hvězdy, ale pravdou je, že jsem se od srdce zasmál u spoustu scén (černý rytíř, Camelot - the silly place nebo u debaty o vlaštovce a kokosovém klapáni kopyt) a tak nemůžu jinak. Můj první pokus s MP a určitě si dám někdy přídavek. ()

TheRoller

Pri úvodných titulkoch som sa dosť smial , čo sa mi ešte nikdy nestalo, a preto som v kombinácii so zážitkom z Život Bryana očakával veľké divadlo, pri ktorom sa nasmejem. Žiaľ, nestalo sa. Po úvode som sa za celý čas zasmial maximálne dvakrát, z čoho raz mi bolo už trápne pred sebou samým, že tento film vzhľadom na ohlasy jednoducho má byť a musí byť neskutočne vtipný a on jednoducho nie je. Ani sa mi nechce veriť, že za týmto stojí tá istá banda ako za Bryanom. Najlepší moment: Súboj s postupne bezrukým a beznohým rytierom, keďže ide o jediný moment v priebehu hraného filmu, ktorý ma pobavil. ()

Autogram

Niektoré vtipy sú lepšie, iné horšie a často aj zdĺhavé. Celkovo sa na filme ale da zabaviť, len treba nabehnúť na tú správnu absurdnú vlnu. Satira na dejiny a legendy staré tisíc rokov sa bežne nevidí, je to podporené nápaditými kostýmami, len s jazdou na koni sa herci veľmi netrápili. ()

Kroc

Doufám, že máte nějakou křovinu jinak vás rytíři říkající NI nenechají projít :o)) aneb o dokonalém anglickém humoru, který je ne vždy pochopen... ()

Borat

Monty Pythoňácký humor nemusí sedět každému, ale mně se ohromě líbí. Pro někoho trapné scény, pro někoho scény, při kterých se řežete smíchy. Dávám za 5*|95%| ()

Zemřel Terry Jones

Zemřel Terry Jones

23.01.2020

Cage a hladový králík

Cage a hladový králík

27.11.2009

S králíky nejsou žerty. Víme to už od dob Meet the Feebles či Monty Python a Svatý Grál. Film Rogera Donaldsona sice nese téměř disneyovský název The Hungry Rabbit Jumps, ale ve skutečnosti půjde o… (více)

Python na operačním sále

Python na operačním sále

23.10.2006

Terrymu Jonesovi, absolventovi St. Edmund Hall College na Oxford University (obor středověká literatura) a jednomu z členů legendárního seskupení Monty Python a Svatý grál, která se konala minulý… (více)

Monty Pythoni znovu spolu?

Monty Pythoni znovu spolu?

29.08.2005