Monty Python a Svatý Grál

• Velká Británie Monty Python and the Holy Grail (více)

Kultovní komedie Monty Python a Svatý Grál svérázně adaptuje legendu o králi Artušovi (Graham Chapman), který se vydává se svým věrným sluhou (Terry Gilliam) a rytíři kulatého stolu (John Cleese, Eric Idle, Terry Jones a Michael Palin) na neohroženou výpravu za nalezením svatého grálu. (Pannonia Ent.)

Ygan

Ten film je mi sympatický - svým vizuálem, pěknou hudbou, odvázaností. Ale většinou to zkrátka není vtipné. Nápady tu jsou, ale jsou tak trochu slabě zpracované. ()

LinkTheSink

Bez pochyb nejlepší film od Monty Python. Abych pravdu řekl, tak některé scénky jsou vážně trošku ujeté, ale jinak jsem se dlouha tak uz nezasmál. :-) Zivot Briana byl ale taky dobrý.. ()

Spielbergo

Co dodat? Snad jen, že pokud máte rádi tento film, tak vyražte co nejdřív do Plzně, ve Divadle J.K. Tyla tam hrají Monty Python´s Spamalot, jevištní muzikálovou vykrádačku tohoto filmu - ovšem tak geniální, že to nelze slovy popsat. Hodnotil bych deseti hvězdičkami. Či ještě lépe jak výstižně zrecenzoval můj kamarád jincer - šesti šmolkami norskými z pěti. ()

jack_scott

Jedna z nejlepších komedií,co jsem kdy viděl. Skvělé scénky, více či méně vtipné nebo přímo šílené...I zobrazené středověku je příjemné :-) Nevidím na snímku žádnou chybu...Je to prostě Monty Python. ***** a 90%. ()

papuchalk

To první co jsem od Pythonů vůbec kdy viděl (někdy v roce 95). Nezapomenutelný zážitek, málem jsem u toho chcíp :) nevěřícně jsem koukal, jaká další absurdita se na obrazovce ještě objeví a i když už jsem čekal naprosto cokoliv, následující scéna mne pohřbila ještě hlouběji:D Žili jsme z toho tenkrát skoro do konce gymplu - hlášky, scénky, odkazy na vlašťovky, králíčky a tak dál. Kultovní film, jeden z mých nejoblíbenějších. Po celá léta jsem to považoval za nejsilnější Pythons film, ty ostatní mne tak nevzaly. Dnes již se u toho tak nebavím. A vůbec, celá tvorba Pythonů u mne propadla trochu v nemilost, nemůžu se na to už koukat. Jsou to totiž neskutečný HOVADINY :D ()

Milano182

Kam se hrabou dnešní rádoby vtipné parodie typu ****** movie, které jsou plné záchodového, až fekálního humoru. Rozhodně mě víc rozesmějí typické Pythonovské absurdní dialogy, než odporný humor 21. století (neplatí o všech parodiích, avšak výjimka potvrzuje pravidlo). Na mém imaginárním žebříčku Pythonovských filmů je Holy Grail na prvním místě, druhou příčku zaujímá Život Bryana a po delší odmlce patří třetí místo Smyslu Života, který zachránila večeře s otráveným pyré z lososa, ale to už bych odbočil. ()

lektvar

Nikdy nezaspávam pri filme, ale Pythonovic filmy sú pre mňa ťažkým sedatívom. Holt nie je to moja šálka kávy napriek tomu, že som si jednu setsakra silnú k pozeraniu uvarila. Sú skečovo vtipní, ale filmovo nudní. ()

ChandlerBing

Ze tří Monty Pythonovských filmů sice ten nejslabší, nicméně i tak u mě dosahuje pěti hvězdiček. Oproti ostatním dvěma snímkům je zde menší koncentrace skečů a tak trochu mi tu pokulhává i děj. Ale ani tento film neni od skupiny Monty Python žádné zklamání a já se u něj, jako vždy, výborně pobavil. Navíc v tomto dílu je naprosto legendární klepání dvěma kokosy o sebe:) ()

Al Pacino

Na konci, když jsem čekal jak ty rytíře přeběhnou vodu přijede policejní auto a konec. Ještě vlastně závěrečná píseň. ()

14krejca14

Moje první setkání s Monty Pythonem a nedopadlo úplně nejlépe. Několik originálních a velmi vtipných situací, ovšem na devadesáti minutový snímek jich je až velmi málo. Jsem moc zvědavý na Život Briana. ()

Brucey

A ja som si myslel, že Brian bol neprekonateľná pecka. Ale Svatý Grál je o ešte jeden pomyselný stupienok vyššie. ()

pollstro

První celovečerní filmy komediální skupiny Monty Python jasně deklaroval velmi specifický, nevšední a originální styl humoru, který ve své době, a vlastně i dodnes, nemá v rámci zábavy obdobu a dnes se řadí mezi kult v rámci humoru. Bláznivé, bizarní a stále překvapující scény, které nabírají dojem epizod, nabízí jednu originalitu za druhou. I přesto se může ...the Holy Grail pyšnit vcelku jednoduchým příběhem, který je jakýmsi základním pilířem celého filmu, na který se postupně nabalují jednotlivé zábavné scénky. Ačkoliv se ve filmu skutečně objevuje pár vtipných scén u kterých se člověk opravdu zasměje, nabízí ...the Holy Grail nevšední podívanou plnou jedinečným, dnes již ikonických scén, které by měl každý milovník humoru jednoduše vidět. Bláznivý souboj rytířů, diskuze ohledně upálení čarodějnice, zodpovězení tří otázek, diskuze ohledně krále v samotném úvodu nebo naprosto geniální výmysl zvuku koně za použití kokosu. Absurdní, bláznivé a šílené. "Stop. Who would cross the Bridge of Death must answer me these questions three, ere the other side he see." ()

Zemřel Terry Jones

Zemřel Terry Jones

23.01.2020

Cage a hladový králík

Cage a hladový králík

27.11.2009

S králíky nejsou žerty. Víme to už od dob Meet the Feebles či Monty Python a Svatý Grál. Film Rogera Donaldsona sice nese téměř disneyovský název The Hungry Rabbit Jumps, ale ve skutečnosti půjde o… (více)

Python na operačním sále

Python na operačním sále

23.10.2006

Terrymu Jonesovi, absolventovi St. Edmund Hall College na Oxford University (obor středověká literatura) a jednomu z členů legendárního seskupení Monty Python a Svatý grál, která se konala minulý… (více)

Monty Pythoni znovu spolu?

Monty Pythoni znovu spolu?

29.08.2005