Gonzi

Jediné, JEDINÉ co se mi líbilo byla samotná linka s cestováním v čase (a tím myslím to jak funguje na papíře jako synopse). Celý film pak u mě funguje jako dokonalý prototyp něčeho, na co bych použil "wtf did I just watch?". ()

filmmovier

Bezpochyby výborný, působivý, hutný film, ovšem dost těžko stravitelný, napoprvé nepříliš pochopitelný a docela dost gilliamovský, i když to bylo něco úplně jiného, než co jsem od něj zatím viděl. Vynikající Brad Pitt (v tomhle filmu na mě působil přirozeně a v tomhle filmu se mi líbil asi nejvíc). Bruce Willis byl taky excelentní. Působivá atmosféra, skvělý, originální příběh a parádní konec, který se opravdu povedl. Ovšem mě to trochu zklamalo, film na mě působil strašně divně (to je ale ten největší klad filmu) a obávám se, že se opětovnému shlédnutí jedné z nejlepších sci-fi nevyhnu, ale to nevadí, naopak se těším, až ten film konečně pochopím... Gilliamova režie je naprosto parádní, je to dobře ujeté a svým způsobem to dává smysl. Ten film mě hlodá mozek, jak moc je dobrý, obzvlášť pak scény z budoucnosti, ty jsou skutečně lahůdlové. 83%. ()

LeoH

Předmiléniové neurózy inteligentně, aneb jeden z mála filmů, ke kterým se dá vracet znova a znova a ony pokaždé o kousek povyrostou – po rozmotání příběhu si člověk teprve začne pořádně všímat, co se tu všechno říká o světě, civilizaci i lidské mysli. Nenatočit Gilliam Krále rybáře, byl by tohle jeho nejlepší kousek. ()

David.Darco

Treba druhé zhliadnutie. Každopádne jeden z najlepších filmov svojho žánru. 4,5* s tým že si nechávam jednu pre druhé zhliadnutie. ()

Ak.žena

Prostě "jen" dobrý, domyšlený film, kde rovina cestování časem dává smysl. Ale je v tom víc? Po prvním zhlédnutí se mi nezdá. Rozhodně ho neřadím mezi takové skvosty jako Donnie Darko nebo Inception, z jejichž zkoumání a promýšlení jsem žila ještě dlouho. Uvidíme, třeba se k opicím ještě někdy dostanu a uvědomím si, jak jsem byla tehdy namyšlená, když mi přišlo, že jsem to hned celé pochopila. ()

Xicht0r

"The movie never changes. It can't change. But every time you see it, it seems different because you're different. You see different things." (c) James Cole 1996 ()

Motinski

Ťažšie stráviteľné scifi oproti bežnej tvorbe. Ponuré spracovanie, originálny scenár (jeden z najlepších v žánri) a Brad Pitt v možno najzaujimavejšej úlohe rannej kariery. Toto treba proste vidieť, možno aj viac krát aby ste plne oceneli všetko čo treba. Jeden z mojich oblubených koncov a film ktorý si zaslúži väčšiu pozornosť akú má. ()

Sfinkter

Film, který lépe viděti vícekrát. Skvělé herecké výkony, Pitt je nezapomenutelný. Co mi nedovoluje dáti po jednom zhlédnutí plný počet hvězd, je ne zcela originální šmrnc snímku a hudební kulisa, jež mi neseděla, s výjimkou finální písně u titulků :) ()

plechulka

Je spousta sci-fi o cestování časem a při sledování většiny z nich - po většinou bombastickém začátku, když se film zhoupne do druhé poloviny a děj zřídne - se pohodlněji usazuji v křesle s myšlenkou "no to jsem zvědavá, jak se z tohohle kluci vylžou!" Většinou se vylžou s problémy a logickými dírami. Film "12 opic" mi přišel - kromě hereckých výkonů - úžasný v tom, že mi při prvním sledování nedovolil nejen se pohodlně usadit, natož nějaké postranní myšlenky! A tihle "kluci" se z toho - alepoň podle mne - vylhali skvěle! Proti takovýmhle filmům mi současná móda filmů se superhrdiny podle komiksů připadá poněkud naivní... ()

ivan_drago

Tak se zase ukázal v nejlepším světle. Výbornej film jako vždycky. Skvělá atmosféra a Pitt s Brucem jsou taky přesvědčivý. Atmosféra je řádně apokaliptická a stísněná a tak to má u tohoto druhu filmů být. ()

kumpi

Ukázkový Sci-Fi film. Výborné dialogy a excelující Brad Pitt. Myslím, že tento film se dá vystihnout citací hl.hrdiny Jamese Cola: "Táta říkal nikdy nedělej falešnej poplach, když se pak něco opravdu stane nikdo ti to nebude věřit...". Kolik lidí už "zvěstovalo" vyhlazení lidstva a pořád nic, až někdo bude mít fakt pravdu všichni budeme čumět....:)) Nejlepší film tohoto žánru!! ()

capák

Velmi zajímavý sci-fi, který je sice vystavěný na poměrně častým tématu (přinejmenším v rámci žánru), ale přesto je to právě příběh, kterej je na tomhle filmu to nejlepší a dostal ho tam, kde je. Musím uznat, že takhle dobrej příběh se skutečně jen tak nevidí. Celej film má skvělou atmosféru, běží ve slušným tempu, nechybí v něm napětí a především tady najdeme zajímavou zápletku, řadu nečekanejch zvratů a navrch vynikající závěrečnou pointu. Tohle všechno je navíc podpořený skvělou hudbou a vynikajícím Bradem Pittem, kterej už tehdy prokázal svůj hereckej talent, a Brucem Willisem, kterej předvádí podle mě jeden ze svých nejlepších výkonů. 12 opic je výbornej film po každý stránce a v podstatě mu nemám co vytknout, přesto ale za sebe musím říct, že mě ani nijak zvlášť nedostal, a že bych mu dal pět hvězd a poslal ho na 91. místo v žebříčku nejlepších filmů mě nenapadlo ani na okamžik. Gilliam mě za celou dobu nedokázal ani jednou pořádně vtáhnout a mezi mnou a obrazovkou jako by byla nepřekonatelná propast. Jsem si jistej, že se na tenhle film v budoucnu ještě někdy podívám, ale v tuhle chvíli je pro mě 12 opic "jen" velmi dobrý sci-fi. ()

Jizni Tlapa

Opičáčská filmová podívaná, která je geniální svým zpracováním a "crazy" námětem. Podivuhodný scénář, vybízející k hlubokým myšlenkám a až poněkud překroucený příběh, který bez časového a lokálního označení jednoduše diváka mate. Za tento fakt a odfláknutou hudební linku prostě nemohu dát plný počet. ()

Mr.Bulanek

Zfetovaná kurva a šílený zubař. Pěkné hrátky s cestováním v čase, výborná hudba, a skvělý a asi i životní Brad Pitt. ()

Gothar

Neviem prečo, ale atmosféra tu išla úplne mimo mňa. Na druhej strane treba priznať, že všetko ostatné bolo takmer dokonalé, predovšetkým výkon Brada Pitta v blázinci, ale aj scenár, kamera a výkony ďalších hercov. ()

Mirokukii

Nakonec se to hezky poskládalo, ale během sledování pro mě osobně velká nuda. Kamera hrozná. Brad Pitt bezkonkurenčně nejlepší, a nejzábavnější. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil