Elin

Terry vsadil na originalitu a naštěstí se to opět ukázalo jako správná volba. Netradiční sci-fi, ve kterém si nebude jisti na čem jste, od začátku do konce. Jeden z nejlepších hereckých výkonů B. Pitta. Opravdu unikátní filmek. ()

Smejdik

Tehle film měl v sobě od začátku do konce zvláštní napětí, které nenechá diváka ani minutu klidným. Pořád se něco děje, pořád objevujete další zákruty tohoto podivně zvráceného příběhu, z kterého máte dokonce občas pocit, že vy jste ti bezmocní, že vy jste dobití a polámaní. To, jak krutě nám režisér od začátku filmu postupně a nenápadně odkrývá jeho konec a nutí nás doufat, že se přeci jen změní, že to určitě nebude tak, jak myslíme, bylo geniální. Proto pak člověk stačí jen zírat rozmlženým pohledem a poslouchat své rychle bijící srdce, které je vzápětí přehlušeno tou - v prvních sekundách tak odpornou - písničkou, jež naprosto bortí dosavadní napětí a ukazuje, že tohle byl jen sen (film) a že se můžeme rychle vrátit do obyčejného světa. | Životní role Brada Pitta! ()

KHkomiks

Nápaditý sci-fi film Terryho Gilliama, který jsem si na poprvé moc neoblíbil, ale když jsem ten film viděl podruhé, tak o něm už nemůžu řici nic záporného. ()

Gismo.kv

Tak tenhle film opravdu můžu, viděl jsem ho již několikrát a pokaždé mě baví stejně. 12 opic má pro mě strašně depresivní atmosféru, děj velmi výborný a závěrečné rozuzlení nemělo chybu. Bruce Willis a hlavně Brat Pitt byla dobrá volba. Spolu s Donnie Darkem a Osudovým dotekem nejlepší filmy o cestování v čase. ()

Hapretor

Viděl jsem to již hodně dávno. Lákadlo - Bruce Willis (a že je to prý sci-fi). Asi jsem byl ještě nevyzrálý na to, abych pochopil pointu. Ale abych si ověřil svou zralost nyní, to odkládám na neurčito. ()

solid

Natočit film, který je tak dokonale depresivní, že vám to nedá a kouknete se na něj znovu, aby jste si ten pocit vyvrátili. A on nezmizí a ještě se prohloubí, ale vy máte přesto pocit, že to chápete a že to prostě jinak nemělo být. Takto na mě zapůsobil tento film po jeho dokoukání a nikdy mě to už nepustilo. ()

Clu

"All I see are dead people." No jo, Terry Gilliam. Je to geniální film, ale musíte na něj mít tu správnou náladu. Náladu na něco zvláštního, jiného, podivného, bláznivého a zamotaného. ()

montongery

Willis a Pitt ve skvělé formě a k tomu výborná zápletka s příběhem a povedená ponurá apokalyptická atmosféra. Nejvíc mě ale baví, jak nejednoznačně a schizofrenně je napsaná postava Jamese Cola, která filmu dává ještě jiný rozměr, než je pouhá sci-fi. ()

Heroine odpad!

Docela jsem se snažila na to přijít, co je na tomhle filmu tak úžasné. Ale pod vrstvou tajemnosti, a rádoby ponuré atmosféry zmatených akcí hlavních postav, jsem našla jenom podprůměrný, nudný film, který zas tak moc nabídnout nemůže. Je to vlastně strašně hloupý film, když se divák dívá pořádně. A že by šaškující Pitt byl ukázkou dobrého herce? Takhle jednoduché to není. ()

BOURQUE

Geniálne a majstrovské dielo od T. Gilliama. Skvelý scenár, skvelé (post)futuristické prostredie, skvelá hudba a skvelé herecké výkony. No v tomto prípade Bruca zatienil B. Pitt. U mňa Bradovi po tomto výkonu patrí titul najoriginálnejšieho predstaviteľa duševne chorého človeka. Takto zahrať blázna som ešte nikdy nevidel. Osobné hodnotenie: 94% (*****) ()

Folky

S čistým svědomím můžu říct, že je to jeden z nejlepších filmů všech dob. Přímo úchvatná atmosféra se silným scénářem a ještě lepšími herci. Brad Pitt skvěle (až překvapivě) zahrál magora a Bruce Willis jako vždy výborný. Perfektní hudba. ()

figliar

Tento film som prvý krát videl ešte na základnej škole a musím sa priznať, že som ho vôbec nepochopil. Až na základe vysokého hodnotenia na CSFD som sa rozhodol, že mu dám ešte jednu šancu. Vôbec toho neľutujem. Temná atmosféra, skvelý Bruce Willis a cestovanie v čase, to nemôže byť nič iné, ako za 5 hviezd. ()

WillyMarks

Šíleně zvrhlé, šíleně skvělé, šíleně ztrhující, šíleně napínavé, šíleně.....šíleně...šíleně šílené!!! prostě jeden z nejlepších kousků co jsem v daném žánru kdy viděl... 92% ()

Shredo

Bohužial zmätený po prvom zhliadnutí, ale som si vedomý, aký kolosálny snímok to mám pred sebou. Jasnačka, že si ho ešte niekoľkokrát pozrem a ucelím si názor :) ()

helloween93

Sci-fi, které vás nechá ještě dlouho po skončení přemýšlet nad tím, jak to vlastně celé bylo. Totálně vymakaná zápletka, která je tu dotažená až do konce a schválně nechává několik otazníků, které si má divák domyslet sám. Obsazení nejde nic vytknout. Silný nadprůměr. ()

Luk Skywalker

Je to přesně ten druh film, kdy hlavní postavy dělají všechno pro to, aby se dané údálost nestala a přitom svým chováním ji způsobí, i když Willis tvrdí, že mu jde jen o informace. Willis tu skončí jak v Armageddonu, Pitt hraje šílence, Stowe sympatickou psychiatričku, která je ovlivněna Willisovým cestováním v čase a to celé působí kompaktně, i když je to celkem roztříštěné díky těm časovým skokům. ()

Gumby

Díky tomuhle filmu jsem vlastně začal na jaře 1996 brát kinematografii vážně. A z nejnovějších komentů s potěšenim zjišťuju, že i po dvaceti letech funguje stále stejně. ()

Fujara777

ÁNO: Výborne to do seba zapadá. Opovážil som sa povedať, že viem ako to skončí, hoci bol film ešte len niekde okolo 15. minúty. Mýlil som sa. V 12 opiciach je veľa nepredvídateľných vývojov deja, čo je len plus. Ostanete tak sedieť a s napätím čakať, ako sa to vyvinie. Tvrdiť však, že napätie je to, čo je na tomto filme najlepšie, by bolo hlúpe. Hovorí veľa o ľudstve. Aj o tom, že lepšie ako teraz už asi nebude, nech si to poviete kedykoľvek. Ďalším plusom je pre mňa Brad Pitt. Milujem, keď hrá magorov (napríklad aj v Po prečítaní spáľte). NIE: Neviem si pomôcť, niektoré podporné postavičky zabíjajú svojím herectvom stopáž filmu (všetci lekári, psychiatri, ošetrovatelia...). A tiež sa mi nechce veriť, že by ktokoľvek s postrelenou nohou a vybitými zubami takto hopsal. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil