Luqi

Možno najlepšie sci-fi vôbec a zaobišlo sa to aj bez vizuálnych efektov, pre tanto žáner tak typických............. Jak rozmýšľam, tak rozmýšľam, lepšie to natočiť to snáď už ani nešlo. Netreba to rozoberať, všetko tu už povedané bolo. Jednoducho si to treba pozrieť a to aj viac krát - aj menej pozorný divák si tam vždy nájde niečo nové.............. ()

grerar

Gilliam předvedl něco normálního, pokud se o sci-fi dá říct něco takovýho. Bruce zahrál pěkně, vyvrcholení je skvělé a originální. 5* ()

TommyBOY

TOP! Nejlepší, nejbláznivější, nejgeniálnější film. Mohl bych se na něj koukat i 20 krát do roka a stejně bych z něj byl stejně hotovej jako když jsem ho viděl poprvý. Terry je pan režísér. Monnnkeeey! ()

jasanka

Rozhodně mi nepřišlo, že by byl film pochopitelný až na druhé nebo třetí zhlédnutí. Možná to bylo tím, že jsem složitost očekávala, a na děj se tím pádem dost soustředila. Začátek se mi docela líbil, ale čekala jsem trochu víc napětí a trochu víc sci-fi prvků. Celkově průměrný film. ()

Silencia90

Tak tohle bylo strašný :D Celý film super, skvěle vymyšlenej, propletenej, zajímavej a všechno... ale ten konec? Ten to zazdil. Já nevím čím to je, že mi u pár filmů vůbec nesedí konec. S hodnocením teda váhám. :( Ačkoli, je to přece Bruce.... ()

Martyr

Hohooo..Tak skusim sa vyjadrit erudovane: Šlehaaaa! Dokaz o tom, ze pecky sa prestali tocit s koncom 20 storocia. ()

edie sedgwic

Tak konecne sa mi podarilo tento ospevovany film vidiet na vlastne oci a to hned na filmovom platne. Ti, co vravia, ze je to vyborny film, vobec neprehanaju. Cely film sa nesie v takom komickom sci-fi duchu, ktory ma vsak vobec neotravuje. Pritomnost Brada Pitta je velmi osviezujuca, napriek tomu mi tam nieco chybalo. Prekazalo mi, ze sa to prilis casto menilo na bezduche preteky a mnohokrat som ani netusila, za cim vlastne permanentne utekaju. ()

zahadum

Tento film je ako "náboženstvo " večne bude klásť milióny otázok aby sme si mohli vybrať z milióna odpovedí ..... priam dokonale vytvorený scenár ktorý je nemilosrdný k zvedavej duši diváka...ako to vlastne bolo ? o čom to bolo ? .... v podstate je divák v úlohe scenáristu ..... ()

Mona-Lisa

Když jsem viděla Amíka vraždícího nácky či psychologa s kámošem, který vidí mrtvé lidi, nikdo by mě nepřesvědčil, že tito dva pánové umí ještě víc. Po tomto zážitku v režii pana Terryho před nima smekám, jsem ohromena, dávám plný počet a dopřávám si repete. ()

tradzedy

Prvý kontakt medzi mnou a ním sa odohral počas jednej neskorej noci. Moje vnímanie akejkoľvek reality je o tomto čase pomerne dosť obmedzené, aj preto bola pre mňa prvá hodina takmer utrpením, keď som premáhala spánok a premýšľala, či by pre mňa predsa len postel nebola ideálnejším riešením. Ale nevzdala som to! :) Neviem presne kedy prišlo uvedomenie si, že pozerám na niečo výnimočné. No a na konci filmu som bola dokonale prebudená :) ()

Matli

Bruce opět podává standardní výborný herecký výkon a Brad Pitt podává nadstandardní výkon, to jak zahrál pošuka sem do něj neřekl, kluk umí:) Velice dobré sci-fi, kde člověk musí i přemejšlet, hlavně ke konci jsem tápal, ale snad jsem to pobral :-) ..... 80% ()

adriane9

Upřímně mě to fakt mrzí, ale tohle nefungovalo a ač jsem to celé pochopila nic mi to nedalo, nevím o jediné zajímavé scéně a to mám Willise i Pitta docela v oblibě. Každopádně jedno upřít tomuto snímku nemohu - uspal mě skvěle :). ()

Endavour

Jakožto milovník Sci-Fi je pro mě film 12 opic naprostá srdeční záležitost. Bruce Willis s Bradem Pittem výborní; námět a pointa nesmírně originální. Překvapil mě právě druhý zmíněný herec, u kterého jsem popravdě řečeno nečekal, že dokáže zahrát tento typ postavy, o to víc to bylo příjemné překvapení (role psychopata prostě Pittovi nesmírně sedla). Po prvním shlédnutí budete mít v hlavě lehce stav tzv. brainstormu. Po druhém si ho již zamilujete. Mimo to scénáři, který vás upoutá a rozhodně nepustí nechybí originalita a vtip. Perfektní, inteligentní a dnes již kultovní film je doplněn skvělým soundtrackem. Zkrátka jeden z nejlepších snímků, co jsem, kdy viděl. Tohle by byla chyba nevidět :) ()

Bozvav

Takový těžko uchopitelný snímek, jenž jsem musela shlédnout dvakrát, abych si na něj mohla udělat názor. výborný vizuál, skvělé herecké výkony, zajímavá hudba nicméně nestačily na to, abych byla bůhví jak unešená. Rozporuplný pocit zůstal. Za mne lepší tři hvězdy. ()

theSaint

Dílo, které mě naprosto minulo. Utrpení- to je výraz, který dokonale vystihuje mou snahu o dokoukání téhle podivné jízdy. Celý styl, jakým je film natočen mi urputně nesedl. Šílený Brad Pitt mě vyloženě iritoval takovým způsobem, že jsem jeho scény musel přehrávat, jelikož jsem se na něj nedokázal dívat. Pravdou zůstává, že už je to pár let, co jsem film viděl a dost možná jsem ho v té době nedokázal docenit, ale zanechal ve mně tak hořký dojem, že se k další projekci jen tak nerozhoupu. ()

Brtniik

Omylem jsem na toto dílo narazil v TV a rozhodl se ho ze studijních důvodů zhlédnout. No, výzkumníci to nemají lehké, leč jsou trpěliví - dokoukal jsem do konce. Ze sledování jsem tak vyčerpaný, že mi nezbývá sil podrobně ho rozebrat, ale znovu bych to vidět nechtěl. Proč také? ()

Kochanski

Koukněte se na moje nej režiséry!! Pan Gilliam projevil své nadání už při Monty Pythonech... Ale Brazil - to je fakt klasa - pokud máte rádi tohle, Brazil Vás nadchne!!! ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil