Hepy13

Hodně divnej filmeček se skvělým Willisem. Pitt ukazuje že umí zahrát nejen playboje, tvrďáka ale i kupodivu totálního magora. Každopádně budu potřebovat minimálně ještě jednu projekci, protože si nejsem jist jestli jsem to uplně pobral. Ještě k té melodii co hraje občas v pozadí, podivnější skladbu jsem snad v životě ještě neslyšel. ()

Jaroslaf

Poprvý sem na to koukal čistě ze zvědavosti co to tak extaticky opojilo pravděpodobně (kdysi) nejlepšího rappera čr, že musel užít jméno hlavní postavy, podruhé jsem na to koukal abych zjistil, že mne to vážně moc nebavilo, po třetí abych se utvrdil v tom, že mne to ABSOLUTNĚ nebavilo. ()

Lilloos

Gilliamovy filmy nedokážu hodnotit po jednom vidění a na to opakované nemám dostatek síly. Dvě hvězdičky jako průměr, ale průměrný snímek to fakt není. ()

kujon

Na můj vkus dosti psychadelické, nicméně špatné to rozhodně není. Téma cestování časem mám opravdu rád, nicméně tady je to takové trochu divné. Těžko to popsat, chce to vidět. Za mě tedy tentokráte 3*, opice neopice. ()

petikacka

Mysteriózní sci-fi, kde mě naprosto dostal jak scénář, tak výkon Bruce, ale hlavně Brada...Terry Gilliam dostál své pověsti inovativního a poněkud maniakálního režiséra...Za mě 100% ()

Flopik

Rozhodne sa tomu nedá uprieť príbeh a originalita. Terry v tomto roku stvoril niečo čo tu ešte nebolo a preto chápem, že mnoho ľudí čo to videlo dávnejšie si tento film zamilovalo. Ja úplne tak nadšený nie som. Herecky skvelé, hlavne Brad Pitt ako blázon zahral naozaj na výbornú. Príbeh ma bavil, mohol byť však podaný dravejšie. Celkový koniec vymyslený parádne, podľa mňa sa však prezradí až príliš skoro. Teda neprezradí, ale tvorca nám to podá tak, že aj pomalšiemu divákovi je na konci jasné čo sa stane. U mňa za 3*. ()

VictorMartel

Naivní romantické sci-fi, jehož sugestivnost se nějak vytratila s mým věkem. Přesto musím uznat, že to není nostalgie zrádná a film i po třicítce prokazuje kvality, bez nichž by byl jeho trvalý úspěch nemyslitelný. Těmi jsou možná největší herecké nasazení Brada Pitta, uklidňující krása Madeleine Stowe, rozhašená hlava ústřední postavy, hudební podkres a dystopické vyústění v letadle, kde se vědkyně posílající Jamese z budoucna do historických výprav představí coby pojišťovačka. Film i tímto komentuje fraškoidní podstatu civilizace a nadto si prostřednictvím Pittových výstupů utahuje z intelektuálních pokusů o světonázor. Soudí břitce, ale se sebeironizujícím nadhledem moderní psychiatrii a hluboce pavědecký základ moderního sebevědomí vůbec. ()

TheSpearCZ

Tady jsem bohužel pochopil, že styl Terryho Gilliama nebude nikdy pro mě, a to díky jeho komplikovanému vyprávění, které mi neumožnilo si tenhle jinak dobrý Sci-Fi námět s naprosto dokonale zahraným bláznem Pittem a devadesátkovou stálicí Willisem naplno vychutnat. A to je velká škoda, kterou však nezazlívám režisérovi. Čisté 3* ()

Chosé85

Ten, kdo vymyslel a napsal scénář, je prostě genius. Nejlepší film o cestování v čase a zároveň nejlepší herecký výkon Willise :-) ()

Camac

Výborná práce na téma časový paradox. Fascinující scény z budoucnosti a nijak lichotivě vykreslená "současnost" 90. let. Herci skvělí, zejména Brad Pitt jako skutečně povedený pošuk. ()

Curunír

Jeden z nejlepších filmů všech dob? Nenechte se vysmát, to Dvanáct opic opravdu není. Jedná se ale o solidní sci - fi se zajímavým příběhem, který ale nepokračoval tak úplně podle mého gusta... Kdybych nevěděl, že to natočil Gilliam, ani by mě nenapadlo, že by to mohl být on - na to se mi to zdálo příliš standartní. A i když se mi Pitt zdál ze začátku skvělý, tak mě jeho postava v závěru začala iritovat a film dostávala někam, kam se mi to vůbec nelíbilo. Ještě naštěstí, že nebyl hlavním hybatelem příběhu, takhle se to dá skousnout... ()

Zeek

Jeden z nejlepších sci-fi filmů, i když pár výhrad by se našlo. Ale i tak vše klape jak má, hlavně herecký výkony, ty jsou na tomhle filmu to nejlepší, Pitt je tady prostě geniální. Příběhu taky nic nechybí. Moje hodnocení: 80% ()

Vláža

Asi jeden z nejlepších filnů co jsem kdy viděl. Zhlídnul jsem ho nejméně 10x a pokaždé mě posadilo na prdel. ()

RickyFitts

sci-fi, kde hraje Bruce Willis a Brad Pitt? fuj, to zní ale hrozně... nejobyčejnější a možná právě proto nejlepší film Terryho Gilliama ()

Dellylah

Neuvěřitelný film, i když si nejsem stoprocentně jistá, že jsem v něm všechno správně pochopila, i tak mě dokázal nadchnout. Brad Pitt mě zde definitivně přesvědčil, že umí hrát. A nedobrovolný dobrovolník Bruce Willis podal jeden ze svých nejlepších výkonů. Určitě je to jeden z filmů, který by jste měli vidět než zemřete. ()

Honny2

Moc pěkné sci-fi, které vám zajistí krásný filmový zážitek. Měl bych malé výhrady ke kameře, která na mě měla trochu deprimující účinek, ale rozhodně to nepřekrylo velice inteligentní a emocionálně narvaný děj. Ode mě dostává 4*, ale musím dodat, že na sci-fi jsem extrémě vybíravý;) ()

molcan2

Je historka (možno sporna) o výmene medzi Brucom Willisom a Terrym Gilliamom na začiatku Dvanastích opíc. Gilliam (údajne) produkoval dlhý zoznam (premýšľal o jednom z lietadiel z Piateho elementu) a predal ho Butchovy Brucovy. Bolo to nazvané "Veci ktoré robi Bruce Willis ked hraje". Končil jednoduchov spravou ktorá znela: "prosím nerobte nič z vyše uvedeních vecí v mojom filme". ()

Czernozub

Něco tak ultrageniálně šíleného, až z toho bolí hlava a mrazí v zádech bych chtěl někdy napsat. Téměř mě zarazila komplexnost a provázanost všech střípků příběhu, které se nakonec složí do téměř geniální scény na letišti(když pomyslím že tam původně neměla být? WTF?!), jež ve mě zanechala opravdu hlubokou stopu. Klaním se Terry Gilliame, a hluboko... ()

TomasKotlant

Dobrý film, který však příliš sází na závěrečnou pointu, která pro mě nebyla nějak extra šokující. Vizuál nenabízí příliš pastvy pro oči. Herecké výkony jsou velmi dobré, zvláště Brad Pitt vypadá velmi zajímavě. *** Ve zkratce: Kulka z války a pár zvířátek. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil