Napínavé kriminální drama o souboji tvrdého policisty s rafinovanou a brutální mstitelkou. Nemilosrdná detektivka režiséra Roberta Sedláčka v hlavní roli s Jiřím Langmajerem. Sériové vraždy vyšetřuje detektiv, který se sám stane podezřelým. Je postaven mimo službu a pátrá na vlastní pěst. Za tiché pomoci kolegy se dostane na stopu skutečného pachatele. Klasická detektivka, která akcentuje víc lidské osudy jednotlivých aktérů, nežli samotný proces vyšetřování. Hlavního hrdinu nejvíc charakterizuje dilema, které v něm proti sobě staví kolegiálnost a povinnost. Jeho soukromý příběh také není čítankový, řeší v něm zájem o střídavou péči o dceru z rozvedeného manželství a nový vztah s novou ženou. Práce na tomto televizním filmu znovu svedla dohromady scenáristu a spisovatele Zdeňka Zapletala a režiséra Roberta Sedláčka. Zapletalův svět jako lehce bizarní řetěz situací dobře ožívá v Sedláčkově ironickém režijním vidění. Připomínáme, že v roce 2011 byl za této autorské a režijní spolupráce (rovněž tak i v produkci Televizního studia Ostrava) natočen film Sráči s Jiřím Bartoškou a Jaroslavem Pleslem v hlavních rolích. (Česká televize)

Parsek

Já bych řekl, že je to dost solidní pokus o "novou" českou detektivku. Scénář sice není objevný, ale dobře. Největší problém jsou dialogy, někdy bohužel i pro mě pro laika viditelně "strojené", až jakoby umělé. Trochu mě to rušilo. ()

BullittSF

Severský ostravsky existenciální krimithriller s dobrou hlavní postavou, ale nezajímavým případem a plochým (obrazně:)) padouchem. ()

PSyk

Přesvědčivý důkaz, že z naprosto pitomého scénáře (těch nelogičností, těch trapných odvozenin!!) nejde natočit dobrý (alespoň dobrý) film. Dosti černá skrvna v Sedláčkově portfoliu. Ach jo! ()

R.E.M.

Hodnocení vidím na 2,5 *, ale dilema zda 2 nebo 3 hvězdy vyřešil hloupý a dost nereálný závěr. Vcelku ucházející detektivka s velmi předčasně odhaleným pachatelem, příjemným J. Langmajerem a Martinem Stránským. Oba zahráli věrohodně otrávené a vyhořené kriminalisty. Snad jen ještě jedna výtka. Už je nudné, když téměř každý detektiv je napůl ztroskotanec, rozvedený, popř. alkoholik. Co takhle po dlouhé době zase změnu. ()

viaEYE

Obsedantně kompulzivní porucha. Ted je otázkou, zda jí trpí režisér či scénárista. Pokud byl záměr natočit syrovou severskou detektivku, tak výsledek je ironický. Až moc častá snaha o minimalismus, tlačenou vážnost, stojatou vodu stereotypu a rozbitou duši. Nevěrohodné, necivilní, nepřirozené a ještě navíc Langmajer. Ach jo, špaténka tohle. Jediné subjektivní radosti: make up a kostýmy, Ostrava a barvy. ()

teckax

Na televizní film to bylo zpracováno velmi dobře, krásná originální kamera, dobře vedení herci, ale do prčic - ten scénář?! Jako milovnice kriminálek jsem totálně znechucená celým rádoby hlubokým příběhem, který byl děravější než cedník. Ne, ne, prostě ne. Katastrofa. Takhle nepracuje policie snad ani v nejdebilnější zemi na světě. ()

Cesty timem

Nedokoukáno. Jednu *, že odpad dávám něčemu od začátku nekoukatelnému a také proto, kdyby nakonec přeci jen nějaká zazářila. Třeba to někdy dokoukám (ikdyž nevím nevím) a hodnocení upravím. Nezaujalo. ()

a-ja

Když je totálně blbá hudba, tak ji dáme tak nahlas, aby přeřvala mluvené slovo... A bude hrát furt! O ´hercích´ je zbytečné mluvit - mají mimiku jako při obrně lícního nervu, postava Lucie se asi díky tomu bojí otevřít pusu, takže svoje věty jen cedí skrz zuby... Šílená Babčáková (jako když se Simona z Comebacku snaží hrát policajtku, navíc ve vyšší šarži), děs... ()

Oxiduji

Co sem komu udělala!! Bože můůůj! Neuvěřitelné! Kokotina pár excelááns..Proč! Proč! Pořád jsem čekala, že odněkud vyskočí králík Roger nebo mazaný Filip...šroubované dialogy, kamera ala Tele Tele. Vůbec nechápu, o co Sedláčkovi šlo...Jedna hvězda za majstrštyk udělat z Langoše slizouna až Pánbůh brání! ()

Sa.sa

"pak máte 2 možnosti: zabít mě nebo sebe... --- tak jo..." 😎😎😎 tomu říkám konec... Jinak slušná kriminálka se zajímavým námětem i dějem... Opravdu není moc co vytknout... ()

quokam

Jiz nazvem se tvurci prihlasili k severskym krimi a snaha se jimi inspirovat cisela kazdym zaberem. Jj, prilis cista razici espezetka bez modreho pruhu a radoby drsne rozhovory, zvlast pri vyslesich,ktere jaksi nesly postavam verit a pusobily trochu spise jako paridie. Premyslim, na kolik byla nezodpovednost Vlka k dceri zamernou dramatickou linkou a na kolik scenaristova hloupost, kazdopadne nikam nesmerovala nebyka vyuzita a zustala bez pointy. Ale ostravsko je srdcovka. Langmajer snad rok pred roli nic nejedl, ale k Labyrintu nedosahl, Lichy (az na vyslechy) s Babcakovou vyborni, Plesla jsem nepoznal a Stransky tech alkoholiku zahral nejak uz moc. Atmosfera vsak pres vsechny chyby byla zajimava, ona vagnost az parodicnost se da chapat jako umelecke vyjadreni. 7/10. ()

trollfjord

Tak tohle byla opravdova chutovka. Teda, hodne slozity snimek. Naprosto netypicky nejen pro ceskou tvorbu ale pro televizni film vubec. Nevim kam to zaradit. Hodne mi to pripomina severske filmy. Norsko, Dansko, Island. A ten zaver byl naprosto uchvatny. Vrcholna scena jakou jsem necekal. Myslim jeji zpracovani. Sakra, hrozne slozite se to hodnoti. Ten film proste nejde komentovat. To se musi videt. Vlastne jsem tam nasel jednu slabinu. A to v podobe Simony Babcakove jako sefky kriminalky. To jeji tetovani by ji u jejich nadrizenych asi neproslo. ()

dr_drep

Bertík by si zasloužil už pořádnou roli. Jeho policajti mi připomínají majora Kalaše Rudola Hrušínského; bohužel zatím jen asistuje. Robert Sedláček to uchopil po svém, ale scénář byl dost děravý, a ve své podstatě byl tak strašně naivně hloupoučký... Policajti - alkoholici s rozpadlou rodinou, to je jakési klišé českých detektivek posledních deseti let. Asi to tak ve skutečnosti je, nevím. Co ale vím jistě je fakt, že když se točí v Ostravě a děj se odebere mezi smetánku, tak se stoprocentně ocitneme na golfu v Čeladné. ()

baby1978

Tento film svědčí o tom, že některé filmy a pořady vysílané na ČT nejsou o nic horší, než ty, co jsou vysílány na komerčních TV za účelem co největší sledovanosti. Sedláček měl jistotu, že natočený film bude na ČT na 100% odvysílán, dále potřeboval obsadit roli modelky a manželky jednoho z obětí, tak vsadil na Agátu, která má hodně fanoušků, protože i veřejnoprávní televize musí mít nějakou sledovanost. Hanka Vagnerová se mu nejspíš líbila ve Vyprávěj a Expozituře atd. Jenže dialogy jsou stejně tupé a mělké jako v Ordinaci (neříkám, že ČT sledují výhradně intelektuálové s VŠ diplomem, ale tvořit rádobydetektivku pro povrchní lidi za koncesionářské poplatky, to je moc). Se severskými detektivkami to nemá vůbec, ale vůbec nic společného, herecké výkony podprůměrné, kamera a režie dobré, konec o ničem (až se ptám byl-li vůbec nějaký?). Dávám dvě hvězdičky, jelikož jsem viděla horší filmy a seriály než tento. ()

Melodrama

Špatné to nebylo ALE supr taky ne, celkem mi vadil ten "sexy" šepot nebo hlas Langmajera. Jinak to zahrál pěkně ... nejvíc se mi líbila Hanka V - kterou jinak moc nemusím a taky byl dobrý N. Lichý. Určitě kvatitně udělaná česká detektivka. ()

JohnnyV odpad!

Odpad za rádoby celebritu Agátu. Proč prznit zajímavou detektivku touhle celebritálně retardovanou krávou. ()

huspenina33

Hercům není rozumět, všichni policajti jsou zkrachovalci, opilci, vyšetřování je vcelku ani moc nebaví, kdo je vrah bylo jasné od prvního záběru na Vagnerovou, bez nápadu, bez napětí atd. ()