Klasický mytologický příběh o Herkulovi dostává zcela nový rozměr. Začíná v momentě, kdy Herkules splnil pověstných dvanáct úkolů, aby se vykoupil ze svých minulých hříchů. Žije ve vyhnanství a živí se jako žoldák. On a jeho pět věrných společníků putují po starověkém Řecku a výměnou za zlato poskytují ochranu každému, kdo je potřebuje. Když o jejich služby požádá samotný trácký král a jeho krásná dcera, jejichž zemi neustále ohrožují tyranští bojovníci, Herkules pochopí, že svému osudu nemůže utéct. Musí přijmout svůj mýtus a stát se opět tím slavným hrdinou, kterým byl kdysi dávno .. (Forum Film CZ)

movieband

Vcelku solidní výplach, kde Rocka s fousem málem nepoznávám a krvavé, perfektně natočené bitky si vyloženě užívám. Nenáročný, efektivní výplach s lehce překvapujícím koncem. Časem se na to klidně podívám znovu. Je to lepší, než Rockův dřívější Král Škorpión. 70% ()

Helo

Jo, tohle byla jiná jízda, než ta kravina od Harlina (ze které si tenhle Herkules snad i dělá srandu, viz. jedna narážka na začátku). Film se nebere tak vážně, přesto je napínavější a drsnější s příběhem nikoli tak přímočarým, jak se na první pohled může zdát, a i tak je skoro celou dobu neskutečně vtipný. McShane si tu svojí věšteckou roli neskutečně dává (scéna s ohnivý oštěpem parádní) a pozorovat Herkula, jak obřím kyjem drtí lebky... no, myslím, že dostal na prdel nejen Harlinův Hercules, ale i nová třístovka. "Fucking centaurs!" ()

salalala

Ratner nezklamal a natočil pro sebe typickou nezajímavou rutinu, která doplácí na své ambice. Je tu vidět, že Hercules by moc moc chtěl být sandálovým epickým velkofilmem, jenže na to bohužel nemá. Ratner prostě neumí natočit jediný invenční záběr, jedinou adrenalinovou akci, zkrátka nic. Příběh samozřejmě nedává smysl a je plný klišé a předvídatelných situací, takže nemá smysl se jím nějak hlouběji zabývat. Postavy tu jsou jen, aby plnily ty nejnutnější povinnosti a žádná není natolik zajímavá, že by si získala sympatie diváků. Jedinou výjimkou budiž samotný Hercules, k němuž se Dwayne Johnson úplně přesně hodí a hraje přesně tak, jak má, jen se po něm nesmí chtít citovější projevy a snaha o emoce. Pak už zaujmou snad jen přehrávající Joseph Fiennes a hlavně John Hurt, který asi pochopil, v čem to hraje. 3D je tu využíváno tím nejprimitivnějším způsobem a valný význam nemá a opět dojíždí na to, že vše je kvůli němu ztmaveno, takže mnohdy není nic vidět. Třešínkou na dortu pak je dabing, který zabíjí snahu o jakýs takýs humor a Bohdan Tůma prostě nemůže mluvit Rocka - to nejde. Jestli něco hodnotím kladně, pak je to snaha tvůrců pohrát si s tím, že jde vlastně o mýtus, který není nijak dokázaný a můžeme mu věřit, nebo ne. Ve výsledku tak Hercules působí dost naivně a dětsky a spíš jako prequel k lacinému televiznímu seriálu. 40% ()

beran-ek

Vezměte jednu z nejlepších fantasy legend a nacpěte ji do asi nejnudnějšího příběhu, v kterým může Hercules vystupovat. Nelíbí se mi ta tendence potlačovat většinu fantasy a pohádkových prvků a dělat z toho něco "vážnýho". Všechno v trailerech, kdy Hercules bojuje s bájnýma postavama a plní 12 úkolů je shrnutý v pěti minutách na začátku v povídačce, kterou děsej místní gangstery. Přesto, že je to docela zábavná oddychovka s našlápnutým Dwaynem, tak velká škoda. ()

JohnMiller

Myslel som si, že po najhoršom Hollywoodskom braku Herkules: Zrod legendy.. ma tento kúsok zaručene nerozhnevá. A dokonca som mal také očakávania, že by sa mi to mohlo, relatívne, páčiť. Odrástol som na seriály Herkules, takže nejaká tá nostalgia sa vo mne zaručene nájde. Ale opäť som dostal brak! Síce o niečo lepší ale stále to je Hollywoodsky výplach a to pritom ani nemuselo byť pretože to malo miestami celkom silný potenciál. Niekde to dokonca sedelo aj s históriu ale peniaze nepustia takže tvorcovia si neodpustili scenár prefiltrovať do zaužívaného klišé. Chcel som vidieť dobre nakrútené mýty o Herkulovi, a to sa v prvých 5 minútach aj darilo, avšak nakoniec s toho bola totálne vymyslená kravina ktorá sa hrala na reálnosť ale fyzika akosi nebola silná stránka programátorov. Keby proste spracovali iba mýty a fyziku by sa pokúšali spracovať reálne, bral by som tu určite pozitívnejšie. 2 hviezdy dávam za slušnú scénku s "kentaurmi" ktorá sa zakladá na reálnych udalostiach.. Ľudia nejazdili na chrbáte koňov v momente ako si ich skrotili. A bežne, dokonca aj keď sa kolonizovala Amerika, si cestovatelia mysleli, že vidia kentaura miesto jazdca na koni. Druhá hviezda je, za miestami, slušne odvedené boje ale aj tie sa neskoršie zliali do nereálnosti. ()

Derek

cisto osemdesiatkova zelezitost (pri treningovej montazi som cakal nejaky klasicky rockovy song ala you're the best). ratner opat uraduje svojou nevyraznou reziou ale este stastie ze to ma sympataka rocka v hlavnej ulohe ako i slusnych prihravacov v podobe iana mcshanea a rufusa sewella. skoda rozhodnutia ala "troja" a dat greckym bajam punc reality namiesto mega-spektakularnych (a nerealistickych) bitiek... ()

dom156

Bohužel jsem u toho usnul. Koukal jsem na to podruhé a opravdu žádná sláva. Příběh nijaký a to mám filmy tohoto ražení opravdu rád. Nějak tvůrci zapoměli dát do filmu myšlenku, jen bezduché mlácení a plytké rozhovory nic víc. Jedinné co se povedlo byly některé záběry s kterým si opravdu vyhráli. Zklamalo mě to víc psát nebudu. ()

gegina31

Kupodivu to nebylo tak hrozné, jak jsem čekala. Johnsonovi ta role sedla jako prdel na hrnec. Fakt mě to bavilo a musím říct, že to bylo lepší, než Herkules s Lutzem. Mám ráda taková překvapení. Horší je to naopak. ()

marleyy

35% Kino. Film, který neví čím je a kam směřuje. Nejsou to bájné, mytologické a hrdinské činy velkého Hercula a není to ani pořádný krvelačný boj s protívníkem. Je to celé napůl cesty. Fyzicky D.Johnsonovi role sedne ale pokud se bavíme o hereckém umění je to velmi úsměvné a na hraně, bojechtivé proslovy mu prostě moc nejdou. Bál jsem se snímku a bál se správně. Nedají se mu však upřít občasné záblesky - dobré bitky, pohledy na armády a pár gagů. Doporučuji snad jedině skalním fanouškům The Rocka. ()

Dont

Trestuhodně nevyužitý potenciál. Letošní Zrození legendy s úděsným Kellanem Lutzem to samozřejmě hravě strká do kapsy, ale mít k dispozici Rocka (neřeším, že také není kdovíjaký herec, na Hercula má prostě ideální figuru i potřebné charisma) a solidní rozpočet, dal by se z tohohle námětu vytěžit skvělý blockbuster. Stačilo by se věnovat nikdy pořádně nezfilmovaným (alespoň o tom nevím) Herculovým hrdinským skutkům z řecké mytologie, kterém jsou obecně známé a nabízí dostatek materiálu na několik filmů. Tady je využili na vyplnění traileru, prvních pěti minut ve filmu a závěrečných titulků a jinak natočili 90 minut o nijak zvlášť zajímavé rebelii v Thrákii. Proboha proč? Nehledě na to, že preferuju Hercula jako mýtického hrdinu obdařeného nadlidskou silou, který se nemusel spoléhat na pomoc běžných smrtelníků. V tomto ohledu mě výklad jeho hrdinských činů obrazně znázorněn v závěrečných titulcích příliš nenadchnul. Film obsahuje pár excelentních scén, ale ty ho zachránit nedokázaly, ostatně s tímhle scénářem ani nemohly. Vadily mi tentokrát i vtipné průpovídky, do tohoto příběhu mi prostě nepasovaly. ()

sofiapetra

Nebylo to tak hrozné, už jsem viděla horší zpracování - ale otázka zní: Existuje ještě vůbec někdo, kdo o Herkulovi všechno neví? Nechápu, proč se dnešní tvůrci opakovaně a téměř hromadně vrhají na tak notoricky známou látku. Proč radši nevymyslí něco vlastního? Kde by byl alespoň náznak nějakého překvapení či napětí... ()

kajas

Hrdina, který skolí pět chlapů jednou ranou? Jasný The Rock :). Zábavný akční výplach na jedno zhlédnutí, nic víc jsem ani nečekala. ()

stuntmanMIKE

Tak sa priznám, že som čakal niečo iné, ale to čo som dostal bolo príjemné a výživné ako nemá, dobre vyvinutá sedemnástka. Šuter síce nikdy nebude ašpirovať na profi herca, ale niečo takéto mu sadlo. Príjemne odľahčené fantasy, ktorému body pridáva fakt, že sa to nemá snahu brať príliš vážne. Scenár je síce klišoidný, ale všetko ostatné príjemne funguje...pobaví a neurazí. Akcie je dosť a to ostatné odsýpa celkom príjemne a vtipne... Keď to porovnám s Homokulesom s Lutzom, tak nemám o čom. Naozaj som sa príjemne bavil po celý čas v kine. ()

dee-key

Podle trailerů jsem si říkal, jaký to bude hrozná srágota a ten odporný uwebollovský plakát tento dojem ještě umocňoval. Tak či tak jsem chtěl chtěl film s Herculem, synem boha, nezničitelného etc., ne nějakého fabulistu z ochotnického divadla na anabolikách. (Což neznamená, že by i tak Skála nepředváděl nadlidské úkony.) Jenže ono to nakonec vyšlo. Sice šly mýty úplně stranou a kolem hlavního hrdiny se furt motala nějaká pakáž, ale dostal jsem akční surovou jízdu, které se úspěšně podařilo vyvarovat většině úskalí, které většinou tento typ filmů uvedou do septiku. A v neposlední řadě musím konstatovat, že vedle toho druhého Hercula co letos vyšel, je tohle učiněný Shakespear. ()

maverick10

Neoriginalni patlanina bez spetky fantazie s tunou klise a kostrou, co ohyba hrbet Hollywoodu uz snad po desetileti. Alespon ze to nenudi a pri pohledu na herecke grimasy Dwejna Šutříku Džonsna, jsem si alespon vzpomnel, ze mam vzit synovce do novceho pavilonu goril v ZOO. ()

Aljak

Antická mytológia ponúka obrovskú škálu krásnych a pozoruhodných príbehov, ktoré sa priam núkajú na filmové spracovanie. O to viac nechápem, prečo sa preboha námet a príbeh čerpá z nejakých debilných komiksov, ktoré si vytvárajú úplne nejaký nový nezmyselný koncept, ktorý sa úplne oddeľuje od klasických mytologických príbehov. Ale nad tým je asi zbytočné sa pozastavovať. Čo sa týkalo filmu ako takého, nebolo to vôbec zlé, dokonca by som povedal, že ľahký nadpriemer. Celkom ma oslovila najmä vizuálna stránka filmu (scenérie, kulisy, architektúra, kostýmy, detaily), no a celkom zaujali aj dialógy, dokonca mi nevadilo ani keď sa sem tam objavil nejaký ironický vtip alebo narážka na nejakú situáciu (čo mi v historických filmoch zvykne vadiť). Na druhú stranu, prehnané vizuálne efekty, keď pri tých súbojoch lietalo všetko hlava-nehlava, to som zas a znovu len krútil hlavou. Mohli by sa s tým fakt mierniť. Ale ako celok to ušlo, určite oveľa oveľa (naozaj oveľa) lepšie ako tá dementnosť Hercules: The Legend Begins zo začiatku tohto roka. ()

M.i.k.e

překvapivě zábavná jednohubka,které jsou vyčítáný nelogičnosti a zkratkovitost,ale za sebe jsem nenašel nic co by mi vyloženě vadilo a nedovolilo se bavit.Naopak se mi líbila cesta,kterou se Ratner vydal a ta určitá demýtizace legendy je ve finále víc než fajn.Herkulovi navíc nechybí vtip a v současné době asi není vhodnějšího herce pro tuhle roli než je Rock...70% ()

zbyshek

Srovnávat "tvajlajtského" Herculese s Herculesem z Wrestlemanie je jako kdyby se vedle sebe postavil Frodo Pytlík a robot z Pacific Rim. Jsem rád, že tento příběh o nejznámějším hrdinovi bavil. I když zprvu jsem se trochu obával, jak bude The Rock vypadat s dlouhými vlasy. No, vypadal strašně. Ale to nemění nic na faktu, že mu tato role parádně sedla. Jak prdel na hrnec, jak by řekl klasik. Příběh to nemělo zas tak dobrý, mnohem víc by to bylo zajímavější, kdyby se tvůrci zaměřili na těch ze začátku zmiňovaných 12 úkolů. Takhle to byl jen klasický potkáš, zradí, zabiješ. Ale i tak musím pochválit akční scény, kráčející skála odrážela protivníky svou palicí desítky metrů daleko jako by se nechumelilo. Za jiné situace bych si klepal na čelo, tady jsem to ale žral. Kvalitní mýtické dobrodružství. 70%. ()

Chen

Snesitelná "jednohubka" s docela průhledným scénářem a z mého pohledu vcelku slušnou ústřední partičkou (Atalanta u mě vede). Mohlo by to být o něco velkolepější a brutálnější, ale nemůžu říct, že bych se nudil. ()

kaposlav

Nebolo to ani dobré a ani zlé, len ten Dwayne Johnson trošku vybledol. Dve pasáže vo filme v podstatate robia celý film a to tie skupinové bitky. Záverečna mela ma neoslovila. ()

Tvůrci Avengers chystají Hercula

Tvůrci Avengers chystají Hercula

02.05.2020

Disney oznámil další hraný remake jedné ze svých slavných pohádek. Nejnovějším přídavkem se stane Hercules, kterého do kin pomohou přivést tvůrci Avengers: Endgame Anthony a Joe Russoové. Scénář… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Oheň a led podle Rodrigueze

Oheň a led podle Rodrigueze

20.12.2014

Conanovsky laděných fantasy není nikdy dost. Letošní Hercules s Dwaynem Johnsonem nakonec slavil slušný úspěch, takže není vývoj dalších žánrovek v zásadním ohrožení. Komu to hraje do karet? Robertu… (více)