Marilyn Manson si v novém americkém filmu francouzského režiséra a hudebníka Quentina Dupieuxe (Mr. Oizo) zahrál roli emo teenagera. Dupieux točí filmy stejně expresivně, jako dělá svou hudbu. Montuje do sebe nečekané aranže s jednoduchými beaty. I v tomto filmu rozehraje hru gagů, naschválů a parodických situací, které připomenou dávnou Policejní akademii, ale zároveň si „legraci z poldů" dělá dost nekorektním způsobem, ze kterého chvílemi až mrazí. (Artcam Films)

Kaluž

Mám tady velmi vážného kandidáta na nejpodivnější film desetiletí. Absurdní metahumor obsažený v téhle svérázné komedii jde sice zcela mimo můj záběr a hrubozrnný amatérismus z toho trčí na sto honů (ale pozor, záměrně, takže umělecká licence), ovšem podprahová ladnost, s jakou je do toho šílenství namíchán šlapající soundtrack, stojí přinejmenším za poslech. Mr. Oizo to se zvukem umí jako málokdo, osobně na jeho živé vystoupení vzpomínám s příjemně rezonujícím pocitem ve sluchovodech, ale na videokameru by raději sahat neměl. Špetka abstrakce ve standardních videoklipech není nikdy na překážku, ale tolik expresivního materiálu napěchovaného do osmedáti minut je spíše na vraždu. Nejvíce zarážející otázkou nakonec zůstává, jak se tohle vůbec mohlo ocitnout v oficiální tuzemské kinodistribuci. ()

type_B

Hudba +++++, postavy ++++, děj ++, ujetost ++++ Vlastně nevím, co k tomuhle filmu říct, snad jen, že vím, co budu poslouchat přístích pár měsíců v autě :) ()

runner85 odpad!

Všetci čo sme tento film dokázali dopozerať by sme mali dostať diamantovú plaketu za statočnosť. Ľutujem dve veci. Prvou je premárnených 82 minút môjho života a druhou je, že mohli dať aspoň umelý smiech do scénok čo mali byť vtipné .... Ukáž prsia ! hovorím ukáž prsia !, tu máš potkana, trenko plienky .... bla bla bla .... ()

togaf

Vím, co tím chtěl režisér říct, resp. vím, co mělo být vtipné. Ale prostě mě to nepobavilo. Ani neurazilo, jen jsem tupě koukala a v hlavě mi zněl sitcomový smích na těch správných místech, ale na rty se nedostal. Divný filmeček, naštěstí milosrdně krátký a naštěstí s Jonem Lajoie. ()

Hamaradža

Druhé zhliadnutie. Bizarný, no ambiciózny žánrový experiment, so štruktúrou letnej komédie, no prakticky bez jediného konvenčného vtipu. Príšerné dialógy príšerných postáv do ktorých duní príšerná Oizova elektronická hudba, dokopy svojou trápnosťou pôsobia až hypnoticky, zarezávajú sa pod kožu a nepripomínajú čokoľvek iné. Absolútne unikátna poetika - keby bol cringe žáner, tu by išlo o jeho popredného zástupcu. Dokonalý Mark Burnham - prečo ho nevidíme častejšie? Spolu s Realité jeden z Dupieuxových masterpiecov. ()

Duotone28

Moc moc moc divné. Až tak, že som to zožral :-). Vedel som že to môže mať len dva konce, buď to vypáli, alebo to zadupem pod zem :-). Určite ale na tento humor musí sadnúť nálada hehe, nazdar ()

dom156

Druh humoru, který se zde vyskytuje, může dělat plno lidem problém. Mně naštěstí ne, nicméně zajímavý nádech, který se ukazoval prvních 15 minut, se utopil v marastu plna scén, které na sebe bohužel nijak zvlášť nenavazují, aby mohli spolu vytvářet dějovou návaznost. Naštěstí hrozní herci s jejich pro někoho divnými kecičkami a super vtipy se tu a tam vyskytují a proto mohu dát průměrné hodnocení. ()

Stanislav_H

Místy velice milé a nadčasové dílo značného žertovného účinku, kterých je dnes tak málo. A jistě taktéž námět pro kvalitní přednášku na půdě FF MU/UK. ()

easaque

S tvorbou Mr. Oiza jsem se nesetkal poprvé a tak jsem tušil do čeho jdu a když se to vezme ze všech stran, tak jsem si tuto hříčku docela užil. Přesto věřím, že to není pro každého a asi větší část obecenstva se při něm bude cítit spíš trapně. Humor je založen jen na prostém zesměšňování, absurdních situacích a zůstává zábavný hlavně svou nekorekností ke všemu. Tentokrát také dostane v příběhu větší roli i režisérova hudba. Těžko se to celé hodnotí a protože jsem měl po filmu pocit amatérské práce, tak dám jen slabší 3 vyhulené hvězdy. A zatím z režisérových filmů u mě vévodí Wrong. . [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

TheDon

A jebat, mně se to líbilo jako prase. Krysoprodávající fízl poslouchající tekkno nářezy od mistra Oáza, vopuchlej Marilyn a další výběr těch největších lůzrů a trotlů co si člověk dokáže představit. Super. S kriminálkou to má pramálo společnýho, komedie to taky moc není, spíš tragikomický. Kupodivu i nějakej ten gore proběhl a já jsem fakt spokojenej minimálně na 75%. P.s: Nechápu jaktože není napsaná v obsahu herců bloňdatá officer Holmes- Arden Myrin. ()

Aljak

Dúfal som v nejakú vydarenú policajnú satiru, no bohužiaľ toto bolo niečo úplne iné. Bolo to tak absurdné, až to bolo miestami dosť dobré. Niektoré scény a hlášky naozaj nemali chybu a vyvolali ten dojem komédie v akú som tajne dúfal. Ale bohužiaľ, väčšina filmu bola hrozne ale naozaj hrozne odveci, čo napokon vyznievalo skôr trápne ako vtipne. Takto to dopadne, keď sa niekto snaží o to, aby film bol nonstop komédia. Pointu to síce malo, no tých absurdít tam bolo predsa len na môj vkus až príliš. Za mňa 2,5*. ()

honajz2

Tak s filmy Quentina Dupieuxe končím a Rubber byla asi fakt jenom nějaká šťastná náhoda (a Realita částečně taky). Wrong Cops jsou strašně nudnou komedií, ve které člověk chápe, čemu by se měl smát, ale absolutně mu to nepřipadá vtipné, naopak, místy i trapné. A nezachrání to ani pár absurdních nápadů (Marilyn Manson v roli celkem normálního studenta, závěrečná párty na hřbitově), které ale prostě v tomhle filmu nepůsobí ani úsměvně, natož vtipně. Děj to nemá, je to jenom vlastně sled scének. Velmi nudný sled scének. A jelikož jsem se celou dobu ani jednou nepousmál, tak ani nevidím důvod dávat víc než 1*. Dobrá je tu jenom ta hudba, protože i ta kamera je celkem divná a moc mě neoslovila. Jinak jsem buď slepej nebo jsem ji při tom přetáčení přehlídl, ale kde tam proboha hrála Grace Zabriskie? 1* ()

MA.KI

Absurdní krimi svérázného režiséra a hudebníka Quentina Dupieuxe (Mr. Oizo), v němž oni "fízlové" si dělají, co chtějí, nebo spíše dělají, co dělat nemají (dealerství drog v mrtvých potkanech, svlékání žen apod.). Dobré scény s vypilovanými gagy (viz např. scénu "ukaž kozy") sráží jiné, velmi trapné. Wrong Cops tedy nemají šanci, díky všeobecné nevyrovnanosti a nesoudržnosti, vystrčit růžky z průměru. ()

Micro41CZ

Škoda že neměl MM víc prostoru... // Otrlec 14: s pivkem a plnym salem lidi to byla vetsi zabava nez kdyby to clovek videl doma sam a vnimal ciste jen ten film... 50 % ()

Terzeus

Zatiaľ prvý Dupieuxov film, pri ktorom som sa seriózne nudil. Nie žeby nebol zachovaný jeho osobitý režisérsky rukopis, no prišlo mi to už príliš umelé. Invencia z Rubber a Wrong sa akosi pominula a ja som nevidel nič, čo by stálo za zmienku okrem klasicky na hlavu postavených dialógov. ()

Yoda sama

Elektronická hudba, nesympatické postavy každá do jedného, zvrátený príbeh a okolie ľahostajné ku všetkému. Dupieuxov všehomix, by sa dal prirovnať ku vzťahu postáv k hudbe ktorá vo filme zaznie- nesadne každému. A vlastne je to aj celkom depresívne. Manson hrajúci tínedžera samozrejme joke roku. ()

DavidS.

Napadá mě jen - hnusáci lepáci...Dupieux/Mr. Oizo definitivně potvrdil, že nebude na plátně ani tak enfant terrible jako magor...Rubber byl hypnotickým výstřelkem se specifickou obrazovou poetikou, Wrong už pouhou nefungující podivností a Wrong Cops zachránila od zatracení až hřbitovní post scéna, protože na tuhle pecku by měli tančit jen muži bez žen :) ()

Fresh Film Fest uvede v Praze téměř 100 filmů

Fresh Film Fest uvede v Praze téměř 100 filmů

15.09.2014

Přes 90 celovečerních a krátkých snímků, které nejsou běžně v kinech k vidění, zajímavé filmové osobnosti od nás i ze zahraničí, a řadu doprovodných akcí nabídne program 11. ročníku mezinárodního… (více)