Marilyn Manson si v novém americkém filmu francouzského režiséra a hudebníka Quentina Dupieuxe (Mr. Oizo) zahrál roli emo teenagera. Dupieux točí filmy stejně expresivně, jako dělá svou hudbu. Montuje do sebe nečekané aranže s jednoduchými beaty. I v tomto filmu rozehraje hru gagů, naschválů a parodických situací, které připomenou dávnou Policejní akademii, ale zároveň si „legraci z poldů" dělá dost nekorektním způsobem, ze kterého chvílemi až mrazí. (Artcam Films)

mart01 odpad!

Ostuda filmového průmyslu! Rád bych vyzdvihl, alespoň něco, zvlášť při této hrůze, ale tady je úplně všechno špatně. Scénář - škoda cokoliv psát. Hned z úvodu jsem pochopil, že to pravděpodobně stříhal někdo, kdo navštěvuje základní školu, přesto jsem tomu dal šanci. S herci je to hodně podobné jako u scénáře. Krátce bych se chtěl zmínit ještě o Quentinu Dupieuxovi, protože natočit něco tak špatného je opravdové umění, zřejmě to bude opravdu ten multitalentovaný filmař. ()

spacylemon

přiblblý pseudohumor, z velké části založený na tom, že se dotyční tváří jako úplní magoři nebo neumí držet revolver... dlouho jsem se tak nepobavil. ()

Simomon

Na film, od tvůrce celovečerního trháku o zabíjející pneumatice, jsem se moc těšil. A dobře jsem udělal. Ono kdyby scénář Wrong Cops zrežíroval Tarrantino,pravděpodobně by vznikla drsná gangsterovka. Takový Rodriguez by to natočil jako poctu béčkům a pokud by se toho chytnul Seth Rogen, umím si to představit i jako akční komedii. Ale Quentin Dupieux si to natočil po svém a nechal tak vzniknout nejpodivnějšímu filmu za poslední dobu. A proto taky tolik protichůdných hodnocení tady na csfd. POSLEDNÍ SLOVO: Z filmu jste buď odvaření, nebo znechuceni. Nic mezi tím. A já se bavil, konečně někdo natočil něco jinak. Musíte vidět! 4/5* ()

Gendarme

Je až neskutečné, že režisér, scénárista, kameraman a hudební skladatel je jeden člověk, a udělal to navíc dobře a tak je celé dílo je konzistentně zvrácené, na všech frontách. Celkově film posouvá policejní komedii do správně nekorektní zóny. ()

bakeero

Parádní ujetina! O dost zábavnější i stravitelnější, než Rubber, ale pořád dost hustý :-D Kolotoč absurdních gagů a debility, co se v průběhu filmu dokáže přenést i na diváka. Více na Filmfanatic.cz. ()

GTS_PUNK

Je známym faktom, že dobré filmy treba vedieť robiť, a je na to potrebné mať aj trošku talentu. To najnovšie môžeme povedať aj o zlých filmoch, alebo aspoň o filmoch, ktoré sa snažia tváriť "debilne". Inak povedané, aj strelené situačné komédie treba vedieť robiť, pričom práve tu máme možnosť vidieť ako sa to robiť nemá. Príbehová línia sa zameriava na malú skupinku policajtov, každého s nejakou väčšou "záľubou" než ochranou zákona. Jeden predáva marihuanu, druhý núti ženy pod hrozbou násilia k odhaľovaniu sa a tretí tvorí nevkusnú elektro hudbu. Pýtate sa ako tieto postavy spojiť dohromady, aby z toho vznikol aspoň akýsi logickejší dej? Veru, odpoveď znie, že nevznikne. Film v sebe nedokáže sformovať súvislejšiu pasáž, ktorá by mohla byť aspoň roztrasenou kostrou príbehu. Zmes rozhádzaných scén sa o to síce snaží, dej dokonca tvorí, ale o akomkoľvek príbehu sa nemôžeme baviť. Na tomto poli sa jedná iba o chabý pokus zaujať lacným humorom. Lacným humorom, ktorý však nie je vôbec vtipný. Márne snahy vytrieskať maximum aj z ľahkej kontroverzie vychádzajú navnivoč. Buďto sa na tomto fronte nejedná o žiaden nový vtip, ktorý ešte divák nemal možnosť vidieť niekde inde, alebo proste nie je vtipný. Možno pokus mať z tohto počinu nového nasledovníka Policajnej akadémie sa Quentinovi Dupieuxovi nemôže osvedčiť ani zďaleka. Sivasté, málo prepracované a nezaujímavé postavy, žiaden zaujímavejší príbeh a vyprahnutá kalifornská výprava sú nezáživným kúskom, ktorý nemôže zasýtiť divácky apetít. Ono už to, že si tvorca sám napíše scenár, robí réžiu, kameramana a hudbu o mnohom vypovedá. Dupieuxovi sa však jedno nechať musí. A síce, že do filmu angažoval Raya Wise a Grace Zabriskie z legendárneho seriálu Twin Peaks, a takisto aj metalového speváka Marilyna Mansona. Snáď on ako jediný stojí v celom filme za niečo. Wrong Cops je "wrong", nie však v dobrom slova zmysle. Skutočne sa jedná o veľmi zlý filmový počin, ktorý sa síce prezentuje ako typ akejsi strelenej komédie so snahou byť miestami kontroverzný, lenže z toho nakoniec vychádza iba ako kŕčovitý pokus zaujať za akúkoľvek cenu. Nebolo by prekvapením, ak by sa divák pri jeho sledovaní ani raz nezasmial. Márna snaha, tváriaca sa ako policajná komédia bez príbehu a s dávkou zlej elektronickej hudby, má svoju jedinú výhodu skrytú vo svojej minutáži. S časom pod hodinu a pol našťastie film skončí tak rýchlo, ako začal. ()

Kozy9

Opäť po dlhom čase som sa cítil ako keď som prvý raz zhliadol Tarantinov Pulp Fiction... Dupieux ukázal, že aj s nízkym rozpočtom sa dajú robiť zázraky. Úžasné dialógy, trpké, vtipné a zvrátené scény a čo je najlepšie, veľmi osobité, no podľa mňa dokonalé herecké výkony dotvárajúce príbeh. Jeden z naj filmov čo som mal možnosť vidieť: 95%. ()

john.h

Maximální bizár plnej creepy postaviček, kde většina z nich vypadá momentálně zaostale a i se tak chová. ()

LilyDeLarge

Bylo nebylo a já už ani nevím jak jsem se o tomhle filmu dozvěděla. Ale že prej tam hraje Manson a je to docela sranda. Hmm, ok. Asi bych to nebyla já, kdybych se nepodívala na každou blbost. A co se týká pro mě neznáma - skáču do něj po hlavě. A stejně tak jsem se ponořila i do tohohle filmu. I když teda komedie nemusím - nevím, asi ten americkej humor nechápu neboť většina americkejch komedií je trapná. A stejně to bylo i s tímhle filmem. Kdyby se tam neobjevil Manson, tak se na to možná ani nepodívám. Ale byla jsem na něj zvědavá, co si budeme povídat. "What do you want? A picture of my dick?" - "No, I don't wanna ehm, picture of your dick." ...jo přesně! Znají ale taky američani jinej humor než neustálý narážení na části lidskýho těla? Asi ne. Nevím, nemůžu hodnotit víc než dvouma hvězdama, protože tohle bylo slabý. A ani ne tak vtipný. ()

pekas

Kravina to byla, ne že ne. Ale Marilyn Mason za normálního teenagera a hlavně elektronická hudba, procházející celým filmem byly lehce světlými body v jinak průměrné černé komedii. 57% ()

FriendWithin

Quentin Dupieux je král kravin. Je to stejně praštěné jako Wrong, Rubber nebo Steak. Jeho rukopis se prostě nezapře. Škoda, že moc vyloženě dobrých vtipů se nedočkáme. Celé to zachraňuje hudba Quentina Dupieuxe aka Mr. Oizo. Ta dodává i nudným pasážím ten pořádný náboj. Jinak český překlad Fízlové, hajzlové se mi vůbec nelíbí.. ()

Kimkong

Hodně zvrácený film z policejního prostředí. Velmi výrazná a ujetá hudba. Vzhledem k tomu, že to měla být komedie, a já se moc nenasmál, tak je hodnocení nízké. ()

iz67

Krásná surrelistická hříčka. To, co je v literatuře Spolčení hlupců, tak to je ve filmu Wrong Cops. ()

silak_xup

Tenhle film si hraje na něco, co není. Stupidní a nudný, 1* za muziku a 2* za závěrečnejch pár minut na pohřbu, který mě trošku pobavili. Někdo se snažil bejt hrozně vtipnej ale nevyšlo mu to. ()

Fresh Film Fest uvede v Praze téměř 100 filmů

Fresh Film Fest uvede v Praze téměř 100 filmů

15.09.2014

Přes 90 celovečerních a krátkých snímků, které nejsou běžně v kinech k vidění, zajímavé filmové osobnosti od nás i ze zahraničí, a řadu doprovodných akcí nabídne program 11. ročníku mezinárodního… (více)