Marilyn Manson si v novém americkém filmu francouzského režiséra a hudebníka Quentina Dupieuxe (Mr. Oizo) zahrál roli emo teenagera. Dupieux točí filmy stejně expresivně, jako dělá svou hudbu. Montuje do sebe nečekané aranže s jednoduchými beaty. I v tomto filmu rozehraje hru gagů, naschválů a parodických situací, které připomenou dávnou Policejní akademii, ale zároveň si „legraci z poldů" dělá dost nekorektním způsobem, ze kterého chvílemi až mrazí. (Artcam Films)

korndaddy

Filmu se nedá upřít originalita, to je fakt. Nevím proč místní distribuce přirovnává snímek k policejní akademii, ke které to má dle mého hodně daleko, ale budiž. Každopádně zajímavá podívaná, která, ne však každému sedne, podpořená soundtrackem aneb jak to Mr. Oizo umí. Solidní čtyři bambule.. ()

misstake

83 minutový videoklip k novému albu Mr. Oiza. Svět, kde všichni milují techno a elektro. Buď umění třetího tisíciletí (podobně jako třeba Spring Breakers) a nebo je třeba být pod vlivem. Protože to není komedie pro každého. Každopádně jsem zvědav na další výlet do filmového světa Mr. Oiza. ()

BlackTom odpad!

V rámci učesanej novej formy ČSFD a vyjadrovania sa v tomto totalitnom režime, napíšem len toľko: tento film mi navodil pocit, akoby mi niekto 82 minút kadil do hlavy a poslednú minútu sa snažil prestrčiť všetok ten bordel zvonom, zrejme aby sa tam ešte zmestilo tých pár potitulkových a medzititulkových bobkov. Quentin Dupieux je evidentne veľmi, veľmi, ale naozaj veľmi chorá osoba. Predpokladám, že hudba použitá v tomto fekálnom marase bola taktiež autorská (ako na hajzľovej selvetke napísaný scenár) a tak len skvelo dotvorila to posledné, čo tejto sracej metafore chýbalo. Pretože smrdí to už zdiaľky... Ako vylepšenie nálady doporučujem Marilyna Mansona a jeho This Is The New Shit! ()

JamesSi

Film pro všechny ty lidi, kteří potřebují slyšet hudbu, aby se zbavili bolesti. Film pro lidi, kteří kupují trávu jedině v potkanech. Film pro lidi, kteří ví, že fízlové jsou prostě hazjlové. Dupieuxova verze struktury "Pulp Fiction" z pohledu policistů z ještě černějším a ješté trapnějším humorem. Ne tak silné jako Realité, přesto skvěle koukatelné (i když občas to ztratí trochu tempo). Nakonec i film o hudbě a Mr. Oizově zkušenosti s hudebním průmyslem. Všichni jsou v hazjlu a když dojdou i ty potkani, máte už fakt problém. Jsme v pekle a jsou kolem nás neviditelný plameny. O čem tu recenzi napsat? O čem tu recenzi NAPSAT!? Každopádně tohle je film do klubu, ale jen pro chlapy. Žádný ženský v tom klubu nebudou. Jen chlapy. Totálně. ()

noby

Bizár na hranici trapnosti jsem od toho čekal, ale taky jsem čekal něco navíc. Úplně ztracený čas to není, několik momentů je skvělých, ale většinu času je to nijak nerozvíjená základní myšlenka pořád dokola. Tohle je úchylný. Wow, tohle je taky úchylný. ()

SpaceOdyseus

Velka silenost, ktera je strasne vtipna absurdnim a podvratnym zpusobem. Dupieux si nastesti nenechal sve silenosti, jen do scenare, ale bizarnim zpusobem to i natocil a hlavne cely film tesne propojil se svou podivnou elektronickou hudbou. Takze, kdo hleda unikatni filmovy zazitek a kdo je otevren absurdnim a cynickym scenkam, tady muze jeden zazit. ()

Vaklaf

To mi udělalo vyloženě radost, dlouho jsem se u nějaký komedie takhle nebavil. To, že je pořádně černá a divná na tom má jistě svůj díl. Z pana Oiza se zřejmě stane můj filmovej i hudební oblíbenec. Uvažoval jsem dokonce i o pěti hvězdách, ale to si asi nechám až pro případný repete. (Takže jo) ()

Ještěřák

Výtlem dekády "o partě policajtů, kteří nejenže jsou neschopní, ale místo boje s kriminalitou se sami věnují provádění kriminality nejhrubšího zrna". Nenechte si rozhodit šmak překvapivě opět pojebaným českým názvem či poněkud prcičkoidními plakáty s tlustoprdskejma ceckama, tento jemný film pro jemné diváky totiž vychrlilo samo nebe... ()

vander19

Veľmi bizarný film. Ale v tom slova zmysle. Ide o zábavnú formu podania Policajnej Akadémie pod režisérskou taktovkou Mr. Oiza. Dupieux napísal haluzný scenár a pomocou príbehu na troch frontoch a troch policajtoch nám ho servíruje. Do toho všetkého sa mu podarilo zamontovať dokonca aj Marylina Mansona. A čo bolo ešte prekvapujúcejšie - bol asi najnormálnejšou postavou. Keby som nepoznal jeho hudbu, názory a klipy tak si ho zmýlim s úplne obyčajným chalanom. A práve na jeho scénach som sa najviac bavil. Hlavne ako sedí na policajnej stanici. Film je tak trošku robený od boku. Dej plynie, ale človek až ku koncu nachádza pointu. Mierne mi to pripomínalo ako adaptáciu klipov Dupieuxa. Neviem, cítil som tam silný podtón toho čo vydával hudobne a teraz vo filme. ()

Perfo

Nejlepší film od Dupieuxe, zároveň velmi podivná sračka, která vás ale z nějakého důvodů zvláštním způsobem odpuzuje i baví zároveň. Taková ožralá schizofrenie. ()

(Z)denny odpad!

Tento snímek přesně splnil svůj účel - zlepšil peristatiku mých střev. Stačilo ten odpad jenom spláchnout ()

edie sedgwic

Slabsie tri hviezdicky. Viem, o co sa film snazil, ale nie vzdy mu to vychadzalo. Niektore gagy boli viac nez vydarene, pri inych sa vam chce prevratit oci. Osobitnu hviezdicku davam za hudbu. ()

jiri.twist

Musel jsem přepsat svou původní recenzi, když jsem se na film díval poprvé a zřejmě jsem neměl na tento druh amerického humoru inteligence veverky zrovna náladu. Po druhém zhlédnutí s nadhledem jsem objevil ve filmu "jisté malé kvality", protože jsem se zrovna cítil tou veverkou a snímek si nezaslouží, aby měl ode mě původní hodnocení odpadu, i když potřetí se na něj už asi nepodívám. Dokonce možná některým bude film i vyhovovat a nebude to pro ně jen ztráta času. Zaujal mě především ten špekounek, co byl posedlý ženskýma kozama a méně mě už potěšilo, že gay složka byla zpitvořená "pro zasmání", takže film do jisté míry u diváků křiví pohled na gay komunitu. 3434 ()

bulbasaur

podla Verbala fetujem , ok, len trávu. Ale k veci...ja mám pičoviny rád ... a toto bola taka prijemna pičovina že si ju ešte napozerám ()

Fresh Film Fest uvede v Praze téměř 100 filmů

Fresh Film Fest uvede v Praze téměř 100 filmů

15.09.2014

Přes 90 celovečerních a krátkých snímků, které nejsou běžně v kinech k vidění, zajímavé filmové osobnosti od nás i ze zahraničí, a řadu doprovodných akcí nabídne program 11. ročníku mezinárodního… (více)