Manželé Mrázovi se chystají do lázní a jejich syn Petr na prázdniny k babičce a dědovi na venkov. Do zmatku a všeobecného shonu přijde matčina kamarádka Alice, která odjíždí k moři a chtěla by, aby se jí Petr postaral o psa Bleka. Přes matčin nesouhlas a potíže s autem nakonec přece jen odjíždí chlapec se psem. Radost z jejich příjezdu má především svérázný děda, který potřebuje spojence proti babičce, jež nemá pochopení pro jeho furiantské kousky. Například právě prodala jeho pušku hamižnému Plavcovi. Ten se s ní pokusí zastřelit Bleka, který uteče při procházce, ale děda Petra uklidní, protože z pušky upiloval mušku. Tím však jeho problémy teprve začínají. A nejen se psem, ale také s partou místních dětí. Jejich vůdce Jarda ho vyprovokuje, aby je svezl otcovým autem, což skončí katastrofou. Potom kluci navedou Petra, aby řekl jednomu z řidičů svážejících z polí obilí, že se mu sype zrní. Petr netuší, že jde o místního rváče a výtržníka. Muž, který byl kdysi nápadníkem jeho mámy, mu ale nakonec poděkuje, čímž naštve Jardu, který ze msty pustí Bleka z vodítka. (TV Nova)

Tyny

Takový film se už bohužel nikdy nenatočí. Někdy méně, znamená více a to v tomto filmu prostě platí. Nenahraditelný Tomáš Holý a jeho role jsou prostě bez výjimky fajn. Můžeme být hrdí, že takovéto filmové poklady vůbec máme. :) ()

Zdeňka

Jakožto holka z dědiny jsem jezdila na prázdniny za babičkou do města, právě proto jsem malému Péťovi vždycky záviděla takovou legraci. S naším dědem byla taky sranda, ale jiná než tahle. ()

Micione

Akční babička a odvážný děda na válečné stezce, Tomáš Holý na prázdninách a v lese Pražáků jak hub. „To bývala pěkná holka, ale měla smůlu. Proč pane Drtikol ? Že si nevzala mě, ale nějakýho Slámu z Prahy. A hele, nejsem žádný Drtikol ...“ ()

Master19

"Dědek je po smrti, ale hlavně že se nikomu nic nestalo... " :-) Výborná komedie, se skvělým Jiřím Hrzánem, Věrou Tichánkovou, Naďou Konvalinkovou a Oldřichem Navrátilem. Přišlo mi, že Tomáš Holý je tu trošku navíc, a odvádí "jen" svůj standard. Každopádně je dost škoda, že je tahle příjemná podívaná poněkud opomíjená. ()

Autogram

Vidiek je pre pražáka ako divoký západ a k tomu patria westernové scény s krotením divokých koní pod kapotou alebo aj zaparené nohy v kovbojskych čižmách. Miestni kovboji ale dostanú na frak a strácajú aj krásku na bicykli. Šialené scény sú v rovnováhe so slovným humorom, ale stačilo to len na silnejšie tri hviezdy, asi som už na takéto filmy starý. ()

Braddy

Film, u kterého jsem jako malý kluk skutečně dostával záchvaty smíchu (zejména scéna se škodovkou). Teď už to takové není, ale pořád dobrá zábava. "A až to se mnou jednou sekne, tak bába řekne: dědek je po smrti, ale hlavně že se nikomu nic nestalo" :-) ()

vitekpe

Nejen Tomas Holy, ale i detska "femme fatale" Monika Kvasničková...Drtikol, jizda Skodou 100, zuby v kyblu, atd...tohle je proste dalsi klasika ceskoslovenske kinematografie. 5- ()

klúčik

Výborný oddychový film. Čo dokáže vnuk spolu s dedom vyviesť, tak to je paráda. Hlavne scéna, keď jazdí dedo autom po dvore. Nezabudnuteľná hláška " u nás doma jí kosti Pepa" a O. Navrátil tak to je zábava!!!75%. ()

Paity

Tomáš Holý byl bezesporu fenomén dětského herectví a skoro to vypadá, jako kdyby se narodil před kamerou. Na druhou stranu Prázdniny pro psa nebyly ani tak o jeho herectví, jako spíše o scénáři, který patřil k těm slabším mezi snímky, ve kterých právě Tomáš holý figuroval. ()

aquiver

Velmi nadprůměrný a krásný dětský film s nápaditým scénářem, který funguje pro celou rodinu. Venkov, zvířata, bezstarostné dětství, humorné scénky občas trochu nucené, ale místy i velmi dobré. 80 % ()

Petr.Kocfeld

Pekny film a dobre hlasky.Hodnotim 3/5 hvezd za psa Bleka a hlavne za Tomase Holeho.Komika je zde dobra a plejada hercu take...Zkratka dobra komedie. ()

Radim

"Cos, prosím, tě, s tím autem dělal?" "No, myl." "Tak tos nějak moc tlačil, ne?" Švanda k popukání. Na pět hvězdiček tomu něco chybí, ale vždy se rád podívám. ()

Xavi6

Tak tomuhle se říká komedie mládí. Pouštěl jsem si to vždycky rád a nikdy se to neohrálo. Tomáš Holý opět hrál tak dobře, ale když se vedle něj postavil Bohumil Vávra, tak to už pak bylo něco. Opravdu paráda! ()

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová