Noční jízda

Ivan Locke (Tom Hardy) je vzorný otec rodiny a úspěšný podnikatel ve stavebnictví. V nejdůležitějším okamžiku své kariéry zvedne zvonící telefon a rozhovor, který následuje, odstartuje sérii událostí, jež pomalu vnesou světlo do dřívějších mužových tajemství. Jeho kariéra, rodina i duše se zmítá v krizi. Vyjde najevo, jak může jediné chybné rozhodnutí vést k úplnému zborcení pečlivě vybudovaného, záviděníhodného života. (AMC Czech)

Marsik

Celý film odehrávající se pouze za volantem auta? To jsem na to zvědavý, řekl jsem si a už to Tom Hardy rozjížděl. Z počátku vlažné, poté dobré, závěr velmi dobrý. Tom mě se svým ledově klidným hlasem na 80 minut čistého času zaujal a já byl zvědavý, jak to vše vyřeší, nebo spíše vytelefonuje :) Lití betonu, přiznání nevěry a nemanželského dítěte, rozprávka se svým synem o fotbale. Na první pohled rozdílná témata, která však ve finále do sebe zapadnou a divák tak sleduje netradiční komorní snímek, který sice uvidí pouze pár fanoušků, ale který určitě stojí za shlédnutí. BTW...souhlasím s tvrzením, že se nejedná o thriller, ale pouze o drama. 70% ()

DEXTER099

Výborně napsané.Je dobře ,že dokáže ještě dnes prosadit snímek co je dobře napsaný a stačí mu k tomu jedno auto a jeden herec defacto.75% ()

yakoob

Škoda toho neurčitého konce, jinak opět super nápad na one man show, tentokráte v autě...Drama to bylo, thriller určitě ne... ()

schizmo

Více než komorní drama, které je postaveno na mimořádném scénáři (ve kterém si vychutnáte opravdu každé slovo každého dialogu) a Hardyho komunikačních schopnostech. Aneb takového problem-solvera by chtěla asi každá firma, protože dar s jakou rozvahou a efektivitou lze po telefonu řešit několik problémů najednou, se jen tak nevidí. Nicméně je to stále ten stejný člověk, který díky jednomu přešlapu přes noc příjde o rodinu, práci a řítí se do dalšího problému. Celý film je pak mistrnná hra slov mezi desítkami střídajících se telefonátů a pokud film Pohřbený zaživa naznačil, že i takhle minimalistická one-man-show může být závabná, Locke ji posouvá do zcela netušených a dramatických rodin. Prostředí dálnice, jedoucího vozu a hry světel dokáže vykouzlit zajímavou zkličující atmosféru, která ač se jeví stále bezvýchodnější, Hardyho konejšivý hlas a schopnost komunikovat s maximálním klidem a rozvahou, ve vás dokáže vykřesat alespoň malou jiskřičku naděje. Pro mě opravdové překvapení! ()

maddy

Tom Hardy One-Man Show. Ďalší z tých minimalistických filmov odohrávajúcich sa na jednom mieste s jednou postavou. Tento krát namiesto rakvy alebo telefónnej búdky situovaný 90 minút do jedného auta s jedným taťkou, ktorému sa život akosi vymkol z rúk. Označenie thriller je mierne zavádzajúce a Lock by si zaslúžil čisto len označenie drámu, ale za to dráma kvalitná. Musím sa priznať, že ju však tiahol hlavne vynikajúci Tom Hardy a jeho charizmatický hlas. Po celý čas bol presvedčivý, každá jeho reakcia prirodzená a chovania uveriteľné. Jeden z tých filmoch, pri ktorých primárne záleží na hereckej hviezde v hlavnej úlohe a práve Hardy vytiahol Locke o úroveň vyššie. Vedel by som si síce obhájiť aj o hviezdičku vyššie hodnotenie, ale tento krát to na viac ako tie 3* jednoducho u mňa nebude. Nemôžem si pomôcť, ale neustále rytmické striedanie telefonátov začne byť po 45. minútach už mierne monotónne a aj samotný príbeh má od polovice plne vyložené karty na stole, takže ďalej nemá čím prekvapiť. Tempo si film drží solídne, ale čím bližšie k záveru tým som bol menej napätý a mám pocit, že film došiel do cieľa už skôr na autopilota. Možno keby diváka dlhšie balamutil, ale v tomto prípade neponúkne ani jeden nečakaný zvrat. Je to solídne napísaná verbálna dráma, ale absolútne ničím neprekvapila a emočne nezasiahla. Ako jednohubka síce veľmi fajn, po hereckej, režijnej, scenáristickej, ani technickej stránke nie je čo vytknúť, ale chýba tomu nejaká „esencia“ navyše. Na jedno pozretie neurazí, zaujme, ale nemám pocit, že toto budem chcieť z akéhokoľvek dôvodu niekedy vidieť ešte raz. ()

NinonL

Co všechno se může stát, podělat a zachránit během jedné noční jízdy autem. Jeden muž, jedno auto, telefon. A najednou jde o kariéru, o obrovský stavební projekt, o rodinu a o další život, co se má narodit. Docela vzrušující jízda. ()

javak810i

Locke je něco víc než jen 85 minutová reklama na BMW X5. Především je to solidní drama, které díky skvělému výkonu Toma Hardyho a zajímavým dialogům nenudí ani přes to, že divák za celou tu dobu neuvidí prakticky nic víc, než právě jeho, jeho auto a anglické silnice. Aneb jak se vám může během pár minut za volantem rozpadnout váš dosavadní život kvůli jedinému omylu a rozhodnutí neudělat stejnou chybu, jak váš otec. Slabší 4* ()

filmsim

Herecký koncert Toma Hardyho. I přes to, že kamera neupustila interiér auta, mě snímek bavil od začátku do konce. Škoda, že po traileru jsem měl dojem více vybroušeného příběhu s nějakou tou nečekanou pointou, ale i tak se jedná o velmi povedené psychologické drama, které patřilo ve Varech, k tomu lepšímu, co jsem měl tu čest vidět. 7.5/10 ()

Baronne

Tak tohle je ale luxusní a exkluzivní sračka .. Většinou mi jde kritika prostě z pusy okamžitě, ale tady ani nemám slov, však je to úplně o hovnu film .. Úplně bez smyslu a k ničemu :D , a co ten konec ? Tak to je jenom třešnička na dortu v potápějící se lodi.. ()

Luke7

Locke je o "VELKÝCH" životních rozhodnutích. Absence herců je vynahrazena poutavým příběhem jako z rozhlasu. U tohoto filmu musíme zapojit více vlastní představivost jako při čtení knihy. Divák je o to více ponořen do děje, než v případě nadupaného 3D filmu plného efektů s plochým dějem. Dobrý komentář o ději filmu viz. Gemini ()

GodComplex

Tom Hardy na projizdce autem. I pres svuj totalni minimalismus je to necekane super, nocni atmosfera ala Collateral a kvalitni cviceni predstavivosti. 8/10 ()

Freemind

Ivan Locke, až chorobně zásadový člověk, se ocitne mezi Skyllou a Charibdou dvou životně důležitých úkolů a musí si do dna vyžrat největší průšvih svého života. Nečekejte od toho novou "Telefonní budku" nebo - nedej Stevene - "Duel". "Locke" je spíš minimalistické drama, které celé stojí a padá s brilantně napsaným monologem a skvěle načrtnutou ústřední postavou. Tomovi Hardymu fandím už od začátku - tuhle příležitost si zasloužil a využil ji do posledního slova. Touchdown. ()

erased

Od Stevena Knighta, který se vyprofiloval především dokonalým zpracováním západoevropského podsvětí, jsem čekal něco úplně jiného. Ani z traileru k filmu jsme se nemohl zbavit dojmu podobnosti s nervy drásající Telefonní budkou. Místo špíny britské metropole jsem se ale dočkal vůní do auta provoněné okružní sólové jízdy Londýnem - a to chybějící napětí mi vůbec nechybí. Člověk by totiž pohledal tak neotřelé a přitom upřímné a lidské drama, lidské obzvlášť když se vezme v potaz, že je Tom Hardy jediným obličejem na obrazovce (i když divákovi znalému britských televizních herců na mysli vytane nejeden další). I díky ve filmu téměř reálně plynoucímu času mi připadalo, jako bych s Ivanem v tom BMW seděl taky, ale z toho, jak mu během tak krátkého času tvrdnul beton pod rukama mi nezbývalo, než mlčky žasnout nad jeho plánem "dobrého života". Prostě skvělá a pohlcující jízda. ()

Alementina

Nadhera, konecne zase film, co prekvapi zpracovanim. Hardy dokaze utahnout cely film a je to nadhera, i kdyz neco mi prislo pritazene za vlasy, ale to uz jsem ja. MFF KV ()

kaylin

Tom Hardy může naplno ukázat, proč je tak skvělým hercem. Tady se kamera celou dobu zaměřuje jen na něj, nikoho jiného nevidíme. Utáhnout takhle celý film je umění a dovedou to jen někteří herci. Třeba Robert Redford. Tom Hardy k nim také patří, a i když je to vlastně poměrně jednoduchý příběh a neřeší se žádné epické věci, stejně je to napínavé. Hodina a půl ze života jednoho člověka. Ukazuje se, že naše životy nejsou ani trochu nudné. ()

italka63

Asi jsem jinak naladěna než ostatní uživatelé, nemohu si pomoci, Každopádně, fenomenální Tom Hardy v plnovousu, který s přehledem řeší všechny soukromé a pracovní problémy.Spousta emocí i samomluva a oslovování otce, To je jeho berlička při rozhodování. Potud super. Od druhé půle jsem se začínala nudit .Se zpracováním na rozhlasovou hru bych plně souhlasila. ()

Kaluž

Tom Hardy jede autem kamsi do neznáma a během jízdy často telefonuje. A zatímco tachometr načítá kilometry, řidičův osud nabírá zcela nový směr. Jako studie lidské osobnosti fajn, jako film ale nic moc. ()

movieband

"Udělám to co musím, ať už mě budou nenávidět nebo milovat. Musíš být spolehlivý a nezáleží na tom, co si o Tobě myslí." Působivým filmem Locke určitě je, jen pointou mi zcela uniká nebo jde mimo mě. Hardyho one man show mu bude žrát každý divák, který se na film podívá, protože od doby, kdy sedne za volant a zazní první telefonát je prostě nemožné se od filmu odtrhnout. A to nejen díky sympaťákovi Hardymu, ale i kameře samotné, která vás do děje vtáhne a člověk si přijde, jako by seděl na místě spolujezdce. Celý film v podstatě funguje na bázi vykoupení a postavení se k problému čelem, tak, jak by chlap měl. A ono to funguje! Divák Lockovi ve filmu fandí, když už je tak dobře odhodlaný to všechno napravit. A právě proto mi tak úplně nesedl ten konec, protože nevím, jak to mám jako celek pořádně chápat. Nebo jestli má vůbec smysl v tom něco hlubšího hledat. Film funguje skvěle. Dobře buduje atmosféru, kde se beznaděj skrývá za dochvilnou radostí. Hardyho výkon je perfektní a divák se s ním dokonale sžije. Celkově film postupuje vcelku dobře, jen ten závěr mě zarazil. To bude asi to správné slovo. Uvidíme, každopádně mě Locke podruhé určitě nemine. Už jen díky výbornému Hardymu a dějové uvěřitelnosti, kterou je film taky jedinečný. 84% ()

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari