Něžné vlny

• Slovensko Nežné vlny
Česko, 2013, 96 min

Scénář:

Jiří Vejdělek

Táňa Pauhofová, Hynek Čermák, Robert Cejnar, Lucie Šteflová, Jan Maršál, Gabriel Barreto de Carvalho, Natálie Halouzková, Jan Hartl, Vojtěch Dyk, Jan Budař (více)

Sympatický Vojta je nesmělý a jeho rodina praštěná. Cholerický tatínek, který kdysi nepřeplaval kanál La Manche, z něj chce mít závodního plavce a milující maminka, bývalá hvězda dětské lední revue, vidí v synovi talentovaného pianistu. Jenže Vojta má docela jiné priority - především rusovlasou spolužačku Elu, okouzlující akvabelu, která už v listopadu odjede do vysněné Paříže. Jestli Vojta rychle nepodnikne něco opravdu zásadního, zmizí mu Ela navždy za železnou oponou. Píše se totiž rok 1989. (oficiální text distributora)

BStone

Haleluja!Český film a skvělý film!Konečně snímek,který se dokáže podívat na minulý režim i z toho pozitivnějšího pohledu,ne jen jako na noční můru.Doba to nebyla rozhodně černobílá...Vejdělkovi se podařilo natočit okouzlující film,plný laskavého humoru a několika skvělých fórků,který doslova navazuje na tradici kvalitních tuzemských děl.Příběh z minulého století,který tak příjemně a snadně plyne...85% ()

RozaF

Už dlouho jsem neviděla tak pohodový a uklidňující film. Moc mě to bavilo. Trochu praštěná rodinka hlavního hrdiny, krásné exteriéry a výborné herecké výkony. Moc fajn. ()

inhotep

Asi jsem se zamiloval do Lucinky Šteflové a je pro mě zcela nepochopitelné že Tánička za ty roky nezestárla ani o měsíc:-). Příběh o jednom zápichu, který pohodově utíká a dobře se na něj čumí. Nic víc a nic míň. ()

Pucmeloud

Takový malý český Forrest Gump ovlivňující průběh událostí 17.listopadu 1989 na Národní...to už byl vrchol nevkusu této plytké komedie. Dvě hvězdičky za Hynka Čermáka...jinak nic. ()

DavidAAAA

Příjemná a pohodová komedie. Spousta inteligentních hlášek, vtip nesází na vulgaritu. A je fakt, že odhalení toho, co se vlastně toho 17. listopadu stalo, mne hodně překvapilo. Fakt jsem myslel, že to bylo jinak :-) ()

Hirogen

Velmi povedená komedie, která svým něžným humorem nemůže nikoho urazit. Přestože se týká určitého politického období, bude vtipná i za deset let, což se běžně o politickém vtipu říct nedá. Navíc krásná Pauhofová jemně doplňuje ranaře H. Čermáka. To vše je podtrženo velmi podmanivou hudbou. ()

kecal

Na české poměry téměř skvost. Trochu jim to nevycházelo věkově, ale pan scénarista na mě nevyblil za celý film snad žádný zvratek a to je u českého filmu zázrak. Režijně to bylo zvládnuté dobře, fajn hudba, herci povětšinou hráli a všechny tři zrzky byly k nakousnutí. Několikrát sem se i s chutí zasmál, takže pro mne osobně příjemné překvapení. ()

JerryPilsen

Neskutečná pohoda,která ukolébává.Celý příběh vyznívá dost naivně,ale zachraňuje ho humor.Místy až absurdní.Dějinný přesah žádný,vše je jen načrtnuto,není třeba se v tom patlat. ()

Brmona

Veľmi príjemný oddychový film, z ktorého srší pokľudná letná atmosféra. Fajn kombinácia príjemnej nostalgie a nenútených vtipných scénok. Ideálny film na letný večer pri vínku, keď chcete len relaxovať a užiť si pohodu :) ()

old_school

Film, který se nepodělal z tématu "svatého" 17. listopadu 1989. Nula patosu, cimrmanovské vysvětlení, jak to vlastně bylo při té sametovce "doopravdy", krásná zrzka, nádherně rostlé houby... Něžné vlny vyčnívají z marasmu posledních let českého filmu jak půvabná akvabela ze zelené vody. ()

kratajirka

Já bych snad doporučil jiný název: "Něžné zrzky." Na můj vkus to bylo až moc vlasoRasistické. I ten Hynek měl nádech rusovlasého dementa, a když používám výraz dementa, myslím tím opravdu De-men-ta. Film je prakticky sleď milostných a romantických událostí v životě dospívajícího člověka - nervozita před prvním francouzem apod. Každý si to prožil .... Já jako nevim proč všude cpou DickaVojtu, ale budiž. V téhle republice asi nemáme jiného "svůdníka" - jeden vlastně sedí na Hradě, ale těžko by vzal takovou honosnou roli. Jako jo - ten film je tak dementní, až je pravdivý. Nevím, jestli si JiříVejdělek vejdělal pár šestáků, ale já bych mu to v kině nezaplatil. 3 hvězdy jsou za tři zrzavé kun...ičky! :) ()

Pelmeninator

Pozor, vulgarizmy! Myslím že ako milovník českých komédii a 18ročný panic, môžem vyjadriť objektívny názor na tento "film", hoci je málo vecí, ktoré nenávidím viac ako romantické komédie. Paradoxne neviem, čo mi vadilo, nakoľko toto nie je ani romantické ani komédia. Hlavná postava je natoľko patetická, až mi vnukla myšlienku, či sa ma tvorca pokúša uraziť. Na druhej strane slečna, okolo ktorej sa ten kokot s účesom pripomínajúcim suché lajno točil, bola taká špata, že na svoje panictvo začínam byť hrdý. Celé toto slizké predstavenie bolo zabalené do soundtracku takého hnusne sladkého, až sa mi začali kaziť zuby. Zasmial som sa dvakrát, aj to na idiotizme hlavného hrdinu... Po celý čas som dúfal, že sa to zvrtne k lepšiemu. Ale tento výbuch ostrej kritiky vo mne vyvolal záver. Chumaj, ktorý má 20 po rokov svojho života panický strach z vody, sfleku prepláva La Manche... choďte do boha s takým happyendom. Jedna * za Táninu češtinu... ()

Tafee

Na české poměry - výborná letní oddychovka! Skvělý Hynek - s docela dobře napsanou roli, krásná Taťána - s o něco méně dobře napsanou roli ... Příjemná muzika, krásné lokace, prostě... baladicka... ()

masek

Hezké záběry, hezké prostředí, obraz doby. Není to veledílo, ale docela milé a vtipné. Trochu mi to připomělo Báječná léta pod psa. Jen ty houby z Černobylu byly přes čáru ()

krysarr

Byt nadrzenej 15letej pubertak, hodnotil bych asi uplne jinak. Takhle mam pocit, ze tvurci maji divaky za uplny idioty, co vazne sezerou uz kazdou naraficenou slataninu z vice pribehu, kde se prolina jedine, strach z vody a jedna zrzka. Jo a jedna pitoma brainfuck melodie… udelat k celymu filmu takovouhle hudbu, jdu radsi delat malire pokoju, melo by to mnohem vetsi smysl ()

Tomas129

Taky nechápu tady to hodnocení. Bylo to celkem vtipné. A ta Pauhofová a Šteflová hmmmmm....ach. No, krása krása :D Mám slabost na zrzky :D ()

OtokPag

Českej Forest Gump 😂 (hrozná fíčovina, ale párkrát jsem se od srdce zasmál - jako protiváhu zahořklým komoušům dávám100%🇨🇿❤️) ()

to08.net

Už to vypadalo, že dobrý romantický film pro dospívající v ČR nedáme, i když se Pelíšky povedly. Rodinný film, který potěší přecitlivělé puberťáky. Speciálně pokud se cítí "jiný". Může jim dát víc, než kecy v kleci. Trošku Svěrákovsky laděná laskavá příjemná komedie. ()

Iloveporn odpad!

Další film "Jak si představuju socialismus." Proč musí pořád točit špatný filmy o tom, co neznají. Když budu chtít vidět jak to za socialismu chodilo, pustím si film z tý doby. - Film, aby byl dobrý, musí být upřímný, ne na efekt a pro politickou korektnost. ()