Černá komedie vypráví příběh herce Riggana Thomsona (Michael Keaton), který se v minulosti proslavil filmovou postavou kultovního ptačího superhrdiny Birdmana, a nyní se s vypětím sil snaží o svůj divadelní debut na Broadwayi. Riggan doufá, že když uspěje jako režisér a herec nového ambiciózního představení, oživí svou upadající kariéru. V mnoha ohledech to je riskantní krok. Ale bývalý filmový superhrdina si dělá velké naděje, že díky tomuto konečně získá uznání jako umělec a všem včetně sebe dokáže, že ještě není odepsaný. Premiéra se pomalu blíží, když se představitel titulní role v jeho hře během zkoušky za podivných okolností zraní a je třeba ho rychle nahradit. Na základě doporučení hlavní herečky Lesley (Naomi Watts) a na naléhání Rigganova nejlepšího přítele a producenta Jakea (Zach Galifianakis), Riggan nakonec neochotně přijme Mikea Shinera (Edward Norton), který je naprostou neřízenou střelou. Mike je ale zárukou toho, že se představení vyprodá a sklidí chválu kritiků. Kromě samotných příprav na premiéru se musí Riggan vypořádat i se svou přítelkyní a herečkou ve vedlejší roli, Laurou (Andrea Riseborough), se svou dcerou Sam (Emma Stone), která právě prodělala odvykací léčbu a nyní pro něj pracuje jako osobní asistentka, a také s bývalou manželkou Sylvií (Amy Ryan), která se čas od času objeví v zákulisí. (CinemArt)

APLSMLS

Jízda, zážitek, jeden z nejlepších filmů desátých let! Postupem stopáže mi čím dál víc padala brada, jak se to skvěle natahuje a eskaluje (je to dělaný jakoby v jednom tahu), a už na začátku bylo těžký si představit, že by na filmu mohlo bejt něco lepšího než suverénní nástup E. Nortona na scénu, ale Keaton ho postupně nenápadně ve svý psychóze ještě přeroste a s těma surrealistickejma přechodama do Birdmana jsem byl na vrcholu blaha, skvěle se to tam hodilo. Tady mi přijde zdejší ČSFD hodnocení hodně mimo! Brilantní, originální, odvážný, skvělý. ()

opatstviolov

Zajímavý příběh a prostředí, skvělí herci a herečky, špičková kamera. Asi tak by se dal shrnout Birdman. Řekl bych, že v roce 2014 byli i lepší filmy, které by si zasloužili dostat toho Oskara za nejlepší film, ale tohle taky ušlo. 9/10 ()

jirikzaboj

Michael Keaton není jen celebrita. Je to pán herec, ví to o sobě a sebevědomí mu nechybí. Proto je taky dnes tam, kde je. To samé o sobě nemůže říct postava Riggana, kterou tak skvěle Keaton ztvárňuje, protože zaživa jakousi krizi středního věku společně s hereckým vyhořením a dělá všechno pro to, aby se zas dostal na TIMES. Ovšem značně ovlivněný minulostí, hlasy v hlavě a věčné podkopávání jeho osoby (z jeho pohledu) mu moc nedokazuje jeho ocenitelnost a tak se snaží udělat comeback na broadwayi. Divadlo je skvělé místo pro černou komedii a bylo tu opravdu spoustu úžasných momentů. Norton je bůh a když byl na scéně, tak si to kradl především pro sebe. Ostatní vedlejší postavy jsou ovšem taky vyšperkované a konkrétně Emma Stone a její dialog s Keatonem o jeho existenci je opravdu nezapomenutelným.  Leckoho to může ponaučit o tom, jak se věci v této, ale i v jiné branži mají. Nejlépe hodnotím epilog, z kterého si každý může vzít za své to, co považuje za správné. Za mě je to pohledný poukaz na to, co by kdyby. ()

mikroslar

Kdyby Marvelovští "CokoliManové" byli napsáni a natočeni jako Birdman, možná bych jejich příběhy dokoukal až do konce s radostí jako tenhle a nejen z povinnosti. Ne že by šlo o veledílo a téma herce jako "prostituta" vkusu okolí mi taky není nijak zvlášť blízké, ale líbí se mi forma vyprávění a způsob uchopení příběhu, včetně závěrečné pointy. ()

Ivy_9

Jsem příjemně překvapená, neměla jsem vůči němu velké mínění.. ale i díky minimalismu v počtech záběrů, skvělý Keaton se mi to vlastně líbilo :-). ()

Sejkorka

Nějaký divný to je. Nejlepší film roku 2015, 9 nominací - vit níže. A má to tady jen 66 %. To trochu potvrzuje můj dojem, že ten film je takový nějaký moc přeumělkovaný. Včetně poměrně častého hudebního doprovodu bicích nástrojů. Vzhledem k tomu, že není označen jako mysteriózní, nevím, co měla znamenat závěrečná scéna. On skutečně vyletěl oknem ? Proměněné nominace na Oscara : 2015 - Alejandro González Iñárritu, James W. Skotchdopole, John Lesher (Nejlepší film) 2015 - Alejandro González Iñárritu (Nejlepší režie) 2015 - Alejandro González Iñárritu, Alexander Dinelaris, Armando Bo, Nicolás Giacobone (Nejlepší původní scénář) 2015 - Emmanuel Lubezki (Nejlepší kamera ) Neproměněné nominace na Oscara 2015 - Michael Keaton (Nejlepší herec v hlavní roli) 2015 - Edward Norton (Nejlepší herec ve vedlejší roli) 2015 - Emma Stone (Nejlepší herečka ve vedlejší roli) ()

Zagoraj

Jakožto velký fanoušek originálních komiksů Birdman, Birdman & Birdboy a nebo třeba Birdman VS. Nestmaster, musím říct, že mě film velmi zklamal. Pouze jediný náznak akční scény, která se však ani skutečně nestala. Neobjevil se ani jeden z klasických Birmanových nepřátel a jeho klasický komiksový oblek byl vidět pouze na plakátu (navíc to byla 1974 verze, jedna z nejhorších). Možná by pustý děj zachránilo, kdyby alespoň řekl svou signature hlášku 'Boom-shakalaka,' ale nevadí, snad se dočkáme slibovaného třetího dílu originální série, který tento spinoff stále sliboval. ()

Pollini

Tedy tleskám Keatonovu hereckému výkonu. Ale! Takovou nudu, že jsem to  po 40 minutách vypnula, to už u mě dlouho nebylo. Protože jsem to neviděla celé, nehodnotím hvězdičkami. ()

SueMe

Pre mňa hlavne skvelý herecký koncert Michaela Keatona a Edwarda Nortona a zaujímavá kamera. Príbeh herca, ktorý sa chce dostať so spárov role, s ktorou si ho diváci spojili  a ukázať čo/kto v ňom naozaj je.  Dá do toho všetko, ide až na dreň. Pre mňa skvelé. ()

Lukango

Birdman má mnoho tváří: satiru, komedii, drama či tragédii - všechny tyto „tváře“ tvoří tento film zcela jedinečným a neokoukaným. Vše sjednocuje dokonalý Michael Keaton, který je hlavním protagonistou a vše se to na něj sype, a i když je film odlehčen humorem, tak stejně Keatonova postava trpí a posunuje se do propasti. Krom skvostného Keatona tu máme také skvělou Emmu Stone, Nortona a mnoho dalších, kteří vytváří jistotu, že špatné herecké výkony tu opravdu nenajdete. Máme tu superhrdinské momenty, které jsem zcela nepochopil a jen mě v hlavě svítilo „WTF“. Z technického hlediska tu najdeme perfektně sladěnou hudbu, která je přesně taková jako emoce postav. No a především musím pochválit dokonalou kameru, která je prostě master piece. Celkově se jedná o skvělí originální film, na který nejsem jako recenzent či amatérský kritik dostatečně zkušený a nevidím různý přesah a celkovou kvalitu díla, a proto je hodnocení relativně nízké. Známka: 7,5/10 ()

Michael Keaton vs. třetí světová válka

Michael Keaton vs. třetí světová válka