Externí recenze k filmu (16)

 • Artikl.org (Karolína Pláničková)

  "Na závěr je třeba zmínit především celkovou atmosféru. Tu vytváří jak hudební podkres (povětšinou jen holý zvuk bicích), tak i scénář dokonale kombinující pomatené vnitřní monology s divadelními replikami a především samotná realizace, která působí na diváky jako jednolitá s měnícími se scénami,…" (více)

 • AVmania.cz (Marek Čech) *****

  "Režisér svůj pátý film postavil na hře kontrastů, v níž najdeme jak satirický výsměch lidské pošetilosti, tak soucit s ní. Kdo bude chtít, může jeho dílo pojmout jako psychologické drama, stejně jako sebereflexivní pohled do zákulisí showbyznysu a procesu umělecké tvorby." (více)

 • CinemaView.sk (Pavel Bielik) *****

  "Príbeh o človeku, ktorý svoj osud chopil do vlastných rúk, je pre americké publikum ťažšie sústo, než na aké sú zvyknutí, no možno s čistým svedomím povedať, že tento rok môže Oscara vyhrať naozaj výnimočný film nepodliezajúci vkus diváka." (více)

 • ČervenýKoberec.cz ****

  "Pravdou je, že film zdaleka není jen obvyklou hollywoodskou komedií. Díky černému humoru, nadsázce a absurdním situacím je na jednu stranu velmi příjemným filmem na večer, ale na druhou stranu propracovanou ukázkou světa za oponou, která nabízí bohatý vizuální zážitek." (více)

 • Filmografie.cz (Michaela Benešovská) ****

  "Téma, poutavá forma, tvůrce i navrátivší se herecká legenda činí z Birdmana jasný hit festivalové sezóny. Oscarová očekávání na sebe nenechaly čekat, Michael Keaton si svou první nominaci na zlatého plešouna zasloužil. Na druhou stranu, Iñárritu vypráví jinak, než Tim Burton, nejen obsahově, ale i…" (více)

 • Filmpress.sk (Nina Hradiská)

  "Iňárritu má pravdu. Jeho film o túžbe po naplnenom živote v neustálej zrážke snov s realitou nie je iba príbehom vymysleného hrdinu, ale každého z nás. Záver, v ktorom smoliar Riggan po nevydarenom samovražednom pokuse neleží rozbitý na dlažbe, ale voľne lieta povetrím ako chagallovský model,…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ****

  "Birdman je nezvykle chytrou a nebývale kvalitní komedií. Je plný jemného humoru založeného na inteligentně vystavěných dialozích, které ohromují svou otevřeností a vybroušeností, ale současně i lehkostí a přirozeností. Přitom jsou prošpikované popkulturními narážkami a odkazy na současné reálie…" (více)

 • Generace21.cz (Aneta Baierová) ***

  "Birdman je perfektní satirou nejen na divadelní prkna, filmy o superhrdinech a na svět showbysnysu, ale také na diváky, filmové kritiky i herce samotné. Přesto jeho účelem není nechat diváky smíchy padat ze sedaček, ale prostě a jednoduše zlepšit den a vykouzlit úsměv na tváři. Rozebírá zajímavá a…" (více)

 • Kulturissimo.cz (Daniel Storch) ****

  "Birdman je film navýsost herecký a všichni zmínění v něm předvádějí neskutečné výkony, které si zaslouží jen superlativy a festivalové ceny, a v podstatě zde není složka, která by selhávala. Těkavost bezstřihové kamery dokonale splývá se zobrazovaným prostorem." (více)

 • LaCultura.cz (Petr Vít)

  "Kdybych měl film charakterizovat třemi slovy, řekl bych: „Všechno je jinak“. Protože předvídatelností rozhodně netrpí. A přidáme-li k tomu ironii a černý humor, dostaneme další unikátní a zajímavé filmové dílo." (více)

 • MovieScreen.cz (Marek Koutesh) *****

  "Pravý um nastupuje ve chvíli, kdy se celý narativní oblouk musí vtlačit do omezení, která si režisér s kameramanem vytyčili. Je úžasné sledovat, jak plynule oko kamery přechází od jedné postavy k druhé a rytmicky nás zpravuje o jejich počínání bez potřeby stříhat." (více)

 • MovieZone.cz (Petr Cífka) *****

  "Birdman je tak v mých očích komplexním psychologickým dramatem se strhujícím tempem, s inspirativní výpovědí a s bezmála revoluční formální stránkou (pokud vám tenhle přívlastek sedí třeba ke Gravitaci). V oscarových dostizích mu budu rozhodně držet palce, protože v něm vidím 8 a 1/2 nebo Americkou…" (více)

 • NaFilmu.cz (Adam Škaloud) *****

  "Birdman je jednoduše skvělý film. Nejedná se o komedii, u které by se divák smál gagům od začátku do konce, je to spíše feel-good film, jenž vám naprosto zlepší den, i když vás nečeká nijak výrazný počet pozitivních scén. Zatím jsem neměl možnost vidět ostatní kandidáty na ceny jako Whiplash,…" (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) ****

  "Dlouho se mi nestalo abych ztratil řeč po shlédnutí filmu a nevěděl vlastně co na jeho adresu říci. Alejandro González Iñárritu natočil jednoznačně geniální film, který veškeré své neduhy po příběhové stránce nahrazuje dokonalou audiovizuální skladbou, neuvěřitelnou kamerou Emmanuela Lubezkiho,…" (více)

 • Pinbacker.cz (Jakub Brych) *****

  "Birdman si sviští kdesi nad veškerým hollywoodským i nezávislým hemžením a drze shazuje, na co mu oko padne, jenom aby nakonec cenou útěchy skromně odměnil jeden pošetilý úmysl a ještě pošetilejší touhu. Špetka upřímnosti vyrýžovaná z hromady hnoje a shozená přiznáním, že v životě jde vlastně…" (více)

 • TotalFilm.cz (Jakub Gutt) *****

  "Michael Keaton hraje svou životní roli - stárnoucího a zneuznaného herce, v nejdokonalejším scénáři posledních let. Alejandro González Iñárritu dostál své pověsti a zřejmě natočil film, který sám už nepřekoná. Událost, kterou nesmíte vynechat, navzdory devíti nominacím na Oscara. Ty v mém nadšení…" (více)