Vichr

Ostwind - Grenzenlos frei

(neoficiální název)

Dobrodružný / Rodinný

Německo, 2013, 105 min

Krásné zvíře v krásné přírodě .. je to supr pocit to tak vidět :)(14.12.2016)

Celkom pohodová rodinná zábava pre malých aj veľkých. Príbeh nenudí a v závere prekvapí aj pekným poučením. A menšie dievčatá si navyše môžu zaochkať aj nad peknými koňmi. Lepší priemer. 65/100(9.2.2019)

Iba dva roky som jazdil na koňoch a aj to pre mnohými desiatkami rokov. Ale keď mám možnosť pozrieť si film z jazdeckého prostredia, tak neváham. A aj keď je to taký šablónovitý film, akým je Vichr, nedokážem mu dať menej ako tri hviezdičky. Minimálne za to jazdenie bez sedla. To som neobľuboval, pretože som sa pri ňom cítil príliš nespútane a kone podo mnou to dobre vedeli.(6.2.2017)

Klobouk dolu.(5.7.2018)

Vichr a Mika jsou oba svým způsobem "outsideři", jež spojuje přirozená nespoutanost a touha po svobodě. Problémovou dívku a takřka nezkrotitelného koně svede dohromady osud a toto setkání oběma změní život. Film sice nenabízí tak silný příběh, jak tomu bylo například u Krasavce Beautyho, nicméně neurazí a vesměs rychle utíká. Vedle poutavých přírodních záběrů a nádherných koní nabízí film líbivý soundtrack a nejedno ponaučení do života.(6.4.2019)

Pokud překonám to všudypřítomné klišé, tak to bylo hezky ztvárněné. Krásná kamera a filmové zátiší.(7.3.2017)

• JohnMiller

Ako neviem kto na tomto čo videl ale neprišlo mi to iné ani lepšie ani horšie ako tie ostatné Nemecké rodinné filmy. Všetko na jedno kopyto a všetko rovnako zléééé. Bohužiaľ som to videl z donútenia!(19.1.2017)

Jako je to film pro holčičky, co si věší plakáty kopytníků na stěny pokojíčku a sní o noci s Černým hřebcem, ale překvapivě dobře natočený. Příběh je klišé jako kůň, „zaříkávačka“ vypadá spíš animovaně, než skutečně, ale ty zásady výcviku jezdce – rovnováha, koordinace, rytmus, vytrvalost – a moudra o tom, že kůň vnímá naše záměry, pocity a očekávání, to není vůbec blbě.(19.4.2017)

Kdo má rád filmy o koních, bude se mu to líbit. Zaříkávač koní v dívčí podobě.(30.6.2014)

Sice jsem to viděla v originálním německém znění s anglickými titulky, ale i tak to byl supr filmík.(30.7.2015)

Pre diváka v rannej puberte a milovníkov koní vyslovený raj. Ale 75 percent je za čo? Veď film ničím neprekonáva radový detský film so zvieratami.(28.1.2019)

• r007

Po dlouhé době německý film, který jsem viděla, ale bohužel stále platí, že to není nic moc. Nikdo mi to nevymluví, Němci prostě neumí točit filmy. A ještě takové téma...možná by to někdo natočil líp, ale už ten příběh je dost laciný. Naučit se jezdit za několik týdnů? A ještě skákat ? No prostě nesmysl. Ty dvě hvězdy jsou za tu krátkou sekvenci o rovnováze, důvěře, respektu a postřehu. Z toho by byl nádherný film. Třeba kdyby to točil J.J. Annaud.(2.7.2017)

Film pro dívčí omladinu ale opravdu pěkné prostředí a záběry koníka bez nějakého zbytečného cirkusu(5.3.2017)

"Klasická" německá rodinná komedie s příměsí nějakého toho dobrodružství, takže zařazení zcela odpovídá. Scény s koňmi natočeny pěkně. Najdou se chybky, ale možná si jich normální divák ani moc nevšimne, já jako letitý koňák to vnímám vždy jinak. Každopádně má film krásné poselství, což se mi na něm moc líbí a proto mu dávám 4*. Do té pomyslné pětky mu přece jen ještě chybí to drama a silnější příběh, jako třeba v Zaříkávači koní :) I tak se ale jedná o krásný snímek pro celou rodinu.(6.5.2018)

Nádherné scenérie...krásný kůň s cool bílým melírem..♥ skvělá představitelka hl.role...vnímavá režie...sympatičtí herci...dobrý příběh...vtipně nereálný čtyřtýdenní tréning od ničeho ke skvělé parkuristce..ale chci jim to věřit :-D Přestože cestě tohoto tréninku věřím, i jako naprostý laik..;-) Každopádně ale hlavně skvělá práce s koněm, film o důvěře mezi člověkem a zvířetem..To mám ráda a v jednotlivých scénách bylo krásné se s nimi ztotožnit... I když bych rozhodně nedoporučovala naší nejmladší generaci, aby se pokoušela všechny scény napodobit a myslet si, že to každému projde i v reálu..(Lézt sami do stání k nebezpečnému koni..a podobně :-) )(28.12.2016)

Filmy tohoto typu zrovna dvakrát nemusím. Chtěla to vidět přítelkyně, tak jsme si to pustili a musím říct, že mě tento film nadchl na tolik, že si hned putíme dvojku. Fakt povedený film. Za mě ****(16.2.2018)