Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Vančura
  *****

  Výtečný a silný film, který mě dokonale probral z únavy, s níž jsem dorazil do kina. Herecky excelentní Robert Downey Jr. zcela jistě pokračuje v roli Tonyho Starka, ale to není na škodu - sledovat jeho herectví mě strašně baví, ten chlapík utáhne jakýkoli film, a dokonale na sebe strhne veškerou pozornost. Robert Duvall mi byl naopak dosti protivný - jednak z důvodu fyzického odporu při pohledu na jeho stařeckou vetchost, a jednak i kvůli nesympatiím s jeho titulní postavou - jeho soudce je skutečně rozporuplný člověk, k němuž si jen těžko budete hledat cestu. Ostatně stejně jako sám Hank Palmer, jehož vztah k soudci se dramaticky mění snad co každou minutu - i to je mj. důvodem, proč je ten film tak dynamický a - navzdory jisté předvídatelelnosti děje - i z velké míry překvapivý. Jinak pokud někoho skutečně nemusím, je to Vera Farmiga - kromě toho, že vypadá jako Sarah Jessica Parker (kterou nesnáším úplně stejně), chce se mi chce při každém pohledu na ni zvracet. Nikdy jsem nepochopil, odkdy se tu kobylu v Hollywoodu rozhodli vydávat za krásnou ženskou. Billy Bob Thornton je standardně výborný a v tom svém bíbrovi vypadá dokonale jako "zpívající právník" Ivo Jahelka, což filmu přidává v mých očích půvab nechtěné komiky. Při sledování se mi dralo na mysl srovnání s podobnými filmy ĎÁBLŮV ADVOKÁT, LÍTÁM V TOM či ZEMĚ NADĚJE kvůli výskytu řady podobných motivů (charakterní proměna hlavní postavy, přehodnocování životních priorit, apod.), ale SOUDCE je v porovnání s nimi mnohem komplexnější, protože se v něm řečí hned několik (možná až zbytečně moc) velkých témat - soudní drama, mezilidské vztahy obecně, vztah k rodné hroudě... ech, vážně trochu moc kalibru na jeden film. Osobně jsem to ale snesl a docenil - pro mě osobně bylo sledovat tento film požitkem, který si 5 hvězd zcela jistě zaslouží.(23.10.2014)

 • Fr
  ****

  „SEDĚL JSEM NA SOUDNÍ LAVICI 42 LET. LIDÉ MI TADY VĚŘÍ. VĚŘÍ PRÁVU. ALE TAHLE... NEHODA JE SOUDNÍ DEMOLIČNÍ KOULE, HENRY. NESMÍŠ TO POKAZIT. TAK TO NEPOKAŽ…" /// Chlapská vztahová romantika a hereckej koncert dvou Robertů. Příběh mě zajímá a baví. Sice nejsem soudce (ani právník), ale jako chlap cejtím, že dát naplno průchod citům, není pro všechny (muže) zas tak jednoduchý. Vedlejší postavy nedostávaj moc prostoru, což mi vyhovuje, protože odpadaj povrchní nebo zbytečný vztahy a můžu si plně užít napětí a dialogy dvou osobností, který si k sobě složitě hledaj cestu. Duvallova nominace bez debat. Navíc Downey Jr. předvedl, že svý typický postavě plný pohotovosti, přehledu a vtipu, dokáže přidat velkou míru dramatičnosti. Ty 4* snad nebudou jen proto, že patřím ke stárnoucí generaci. (a kdo tady patří k tý mládnoucí?) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Vztah mezi mnou a otcem je pro rodinu citlivé téma. 2.) Mám rád rodinný dramata, ve kterejch se chodí k soudu. (Nebo někdo umře.) 3.) Thx za titule ,,tejna7“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ *(18.1.2015)

 • evulienka3
  ****

  Najväčšou prednosťou tohto filmu je myslím, jeho herecké obsadenie, ktorému kraľujú hneď dvaja Robertovia. Práve strhujúce výkony obidvoch spomínaných pánov totiž posunuli moje hodnotenie tohto filmu z kolónky priemerný do kolónky mierny napriemer. Samotný námet filmu nie je zlý ale mám pocit, že scenárista sa príliš rozpísal a potom sa nemožno réžii čudovať, že miestami vznikali hluché a zbytočné pasáže, ktoré film zbytočne naťahujú. Mne osobne síce jeho dĺžka neprekážala, ale zároveň som si vedomá, že pár prestrihaných scén by tomu dodalo väčší šmrnc a potom by to bola vzťahová dráma ako sa patrí.(21.1.2015)

 • lamps
  ***

  Soudce je rozhodně kvalitním filmem, který pracuje povětšinou se skutečnými emocemi a je ozdoben skutečně brilantními hereckými výkony, díky nimž se sleduje stejně hladce jako letecké piruety růžových slonů po užití LSD, avšak s příchodem závěrečných titulků naplno protne pohodovou filmařinu nepříjemný fakt, že tato jedinečná tvůrčí sestava si zkrátka zasloužila něco víc. Downeyho roztěkaný egoistický frajer je neodolatelný, ale bohužel představuje jediný vzpurný a markantní prvek v jinak přesně odměřeném procesu, kde jsou osudy vedlejších aktérů irelevantní, zatímco vývoj dramatického vztahu mezi dvěma ústředními postavami je pro změnu filmový precedent jako vyšitý. Duvall předvádí samozřejmě famózní výkon, ale Downey je zkrátka více vidět a dodává příběhu větší šťávu. Vše probíhá i končí tak, jak má, ale ta násilně protlačovaná pointa s nálepkou "rodina nade vše" mi do celkového kontextu přecpaného bezcitnými rozsudky, výčitkami a generačními spory zkrátka vůbec neseděla... Nebo tedy s přítomnými svědky dost okatě manipulovala.. 70%(20.2.2015)

 • vteco
  ****

  I bez toho superhrdinského obleku to jde. Jak Downey Jr., tak i Duvall ukázali jak velcí jsou to herci a většina kladného hodnocení, je zde na místě právě díky nim. Jejich příjemně propracované postavy jim jsou šité na míru a do příběhu ladně zapadají. Právnické nebo chcete-li soudní drama, které skrývá dostatek emocí, překvapení a dokonce i vtipu. Co ovšem trošku kazí celý dojem je ta natažená stopáž, určitě by neuškodilo lehké prostříhání. /75%/ (Kino - Prom.)(8.11.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace