Napriek faktu, že dej filmu nieje vo svojej podstate ničím originálny a stavia na žánrových klišé, tak sa mi veľmi páčil, najmä vďaka umnej réžii Davida Dobkina, ktorý vedel počas scén v súdnej sieni poriadne zatlačiť na pílu, rozorvané vzťahy otca so synom taktiež držal v napätí až do konca a ani záver nebol sklamaním. Nečakajte teda čistokrvnú drámu zo súdnej siene, celý príbeh je viac rodinnou drámou a pomaličky graduje, nevyhýba sa ani menším zvratom, či príjemným hláškam, takže u mňa dojmy veľmi pozitívne. 80%.(15.3.2015)

Robert Downey není pouze Iron Man, ale také prvotřídní právník. Obě polohy mu totiž věříte..ačkoliv teda na nějakou náročnější roli bych to neviděl, opět z půlky hraje sám sebe. Judge rozhodně není špatný kousek, rozhodně se jedná minimálně o vyšší nadprůměr, kde samotný začátek zachraňuje Robertovo charisma, přičemž jakmile se děj posune trochu dále, jsme již svědky nekompromisního soudního dramatu, do něhož se plynule prolíná i silná osobní linka mezi otcem a ztraceným synem. Nedokážu si přesně vysvětlit, proč mě film nepohltil tak, jak bych si asi představoval a jak je zpracován, ovšem bohužel se tak nestalo, ačkoliv z několika emočně vypjatých scén jsem měl husinu. Za rok si však na něj zkrátka jen tak nevzpomenu a následně se z mé paměti vytratí nadobro, jelikož se nejedná o nic s přesahem, nýbrž pouze o bezchybnou standardní filmařinu. PS : Robert Duvall si tu nominaci bezpochybně zasloužil...60%(26.2.2015)

Nic moc scénář, nevýrazná režie, zato velké ambice a přepálená stopáž. Takže jediné, kvůli čemu stojí za to tenhle film vidět, jsou výborní herci. Tím zdaleka nemyslím jen dvojici Robertů v hlavních rolích, protože oživit své papírem šustící postavy dovedla celá řada dalších herců i na mnohem menším prostoru.(20.11.2014)

"You and I are finally done. - Oh, we're not done." Hank Palmer (Robert Downey Jr.) je velmi úspěšný právník. Má skvělý dům, hodnou dceru, ultra drahý telefon a manželku se zadkem středoškolačky. Před posledním případem mu zavolá starší bratr, že jejich maminka zemřela. Hank tak odjíždí za rodinou a vrací se po 20ti letech do rodného města. O spoilery se nejedná, protože každý kdo viděl trailer, nebo si četl popis filmu i ví, co bude následovat. Soudce je jedním slovem vynikající. Možná dvěma slovy naprosto vynikající. Robert Downey se ponořil do role právníka skvěle a dost možná jde o jeho nejlepší zahranou roli. Jistě Downey je showman, a i když místy dokazuje svůj odzbrojující důvtip, tak i přesto hraje celý film s charismatickým přesvědčením. Jeho výkon je skutečný talentovaný koncert. Dramatická zápletka filmu graduje v dialogových momentech rodiny. Velice mi film připomínal rodinou situaci ve sportovním dramatu Warrior (2011). Místy jsou prvky situace podobné, a Robert Downey i Duvall s nimi skvěle pracují. Snímek Soudce se taky může pyšnit báječným soundtrackem, který dodává atmosféře na citech. Proto je celých stočtyřicetjedna minut tak skvělá podívaná. Pochválit se musí i skvělá kamera, u které jsem směl pocit, že dokázala umocňovat vyprávěný příběh. The Judge je určitě jedním z nejlepším filmů roku. Je to velmi citlivé a intimní drama, které plyne pomalu a rozvijí příběh plný zpřetrhaných vztahů v rodině otec – syn. Samotné scény ze soudní síně, jsou natočeny, aby divák cítil napětí i smutek. Za mě tedy pět hvězdiček a Oscarový výkon pro Juniora. Nádherné, dojemné a citlivé drama, které bych mohl definovat jako absolutně výborný snímek. (95 %)(19.4.2015)

V právo nevěřím, v nezávislost soudce už vůbec ne, ale rozhodně věřím, že když se sejdou ve filmu pánové Downey s Duvallem, a dají vyniknout svým arogancím, tak se u toho budu bavit. To se i stalo, bylo to vynikající, ale s přibývajícím účinkem nádorů se z toho stala nepříliš zajímavá rodinná taškařice, kterou změnilo v komedii rozhodnutí soudu založené na domněnce obviněného. To je celkem nářez i ve státě, kde spravedlnost zajišťuje justiční mafie a při nezajímavých fair play soubojích má pravdu ten, který si zaplatí dražšího právníka.(26.6.2015)

• - V Hankově (Robert Downey Jr.) pokoji lze vidět plakáty k albu Wish You Were Here od Pink Floyd a nebo také ke kapele Metallica, která je samotná ve filmu nakonec zmíněna. (vyfuk)

• - Když Paní Bleckwellová (Grace Zabriskie) plivne soudci na auto, je na skle vidět plivanec. V hned dalším záběru však vidět není. (Sevcik)

• - Hankův (Robert Downey Jr.) moderní dům, který se má nacházet v Chicagu, stojí ve skutečnosti v Bostonu. Vilu navrhl architekt Charles Rose. (Lucasion)