• Wacoslav1

Tak se mi přes známého podařilo poprvé v životě (pokud nepočítám ty s CSFD) proniknout na předprojekci. Škoda, že jsem si nevybral výživnější film. Zato bylo výživný publikum myslel jsem, že ožralý, rušící debilové nadměrně konzumující křupavé bramborové lupínky apod jsou záležitostí CSFD projekcí, ale omyl vážení na kokota holt narazíte všude. Jeden takový se v půlce filmu zvednul a se slovy no to je, ale pakárna radši jdu dál chlastat se vypotácel ze sálu. No já jsem vydržel až do konce a hryzal jsem si nehty, ale ne tím jak byl ten film strhující, ale jak jsem se nudil. Proti soudním dramatům nic nemám, ale potřebuji v takovým film trochu reálný emoce a postavy co mě zaujmou a ztotožním se s nimi. Tady jsem nic takovýho nenašel. Na to je ten film příliš povrchní a nevstřícnej.I když má přes dvě hodiny, tak se v nich nic co by vás nadzvedlo ze sedačky neděje a to je ta nejzásadnější chyba. No nevadí nebýt té předprojekce zdarma, tak o to ani nezavadím.35%(21.10.2014)

Musel bych být hodně sentimentální, abych uvěřil tak naivní osudové shodě. Ale zase uznávám, že nejde o klasickou totální nudu s ambicema na sošky díky hereckým výkonům. V tomto atributu je kvalita zaručena, což bude v kombinaci s docela pesimistickým rodinným dramatem poplatné spíše starší divácké generaci. Soudní síň dodává napětí, historie dodává smích ale i solí dlouho otevřené rány, takže výsledný koktejl je i přes přes dvouhodinovou stopáž docela chutný. Když ten slátaný příběh vezmu s nadhledem, tak se jedná o nadprůměrnou podívanou. 73%(23.1.2015)

Soudce je rozhodně kvalitním filmem, který pracuje povětšinou se skutečnými emocemi a je ozdoben skutečně brilantními hereckými výkony, díky nimž se sleduje stejně hladce jako letecké piruety růžových slonů po užití LSD, avšak s příchodem závěrečných titulků naplno protne pohodovou filmařinu nepříjemný fakt, že tato jedinečná tvůrčí sestava si zkrátka zasloužila něco víc. Downeyho roztěkaný egoistický frajer je neodolatelný, ale bohužel představuje jediný vzpurný a markantní prvek v jinak přesně odměřeném procesu, kde jsou osudy vedlejších aktérů irelevantní, zatímco vývoj dramatického vztahu mezi dvěma ústředními postavami je pro změnu filmový precedent jako vyšitý. Duvall předvádí samozřejmě famózní výkon, ale Downey je zkrátka více vidět a dodává příběhu větší šťávu. Vše probíhá i končí tak, jak má, ale ta násilně protlačovaná pointa s nálepkou "rodina nade vše" mi do celkového kontextu přecpaného bezcitnými rozsudky, výčitkami a generačními spory zkrátka vůbec neseděla... Nebo tedy s přítomnými svědky dost okatě manipulovala.. 70%(20.2.2015)

V právo nevěřím, v nezávislost soudce už vůbec ne, ale rozhodně věřím, že když se sejdou ve filmu pánové Downey s Duvallem, a dají vyniknout svým arogancím, tak se u toho budu bavit. To se i stalo, bylo to vynikající, ale s přibývajícím účinkem nádorů se z toho stala nepříliš zajímavá rodinná taškařice, kterou změnilo v komedii rozhodnutí soudu založené na domněnce obviněného. To je celkem nářez i ve státě, kde spravedlnost zajišťuje justiční mafie a při nezajímavých fair play soubojích má pravdu ten, který si zaplatí dražšího právníka.(26.6.2015)

Nebýt skvostných hereckých výkonů Roberta Downey Jr. a Roberta Duvalla, bylo by to o poznání slabší. Ale tihle dva předvedli to nejlepší, co v nich je. Velmi mile překvapil také Billy Bob Thorton, který i na miniaturní ploše, kterou dostal, vystřihl prokreslenou postavu jak z partesu. Potud bez výhrad._____ Uvedení do děje trvá asi hodinu, která není vždycky právě záživná - to je tak na tři hvězdy. Konec, žel, sklouzne k tradičnímu americkému patosu, kdy se rozhádaná a vinami minulosti bičovaná rodina dá opět dohromady - sorry, ale to je max. na dvě hvězdy, protože je to vyděračské klišé. ___Ale střední část, kdy se soudní drama mísí dohromady s psychologickým, kdy se postupně odhalují skryté motivy a dávné prohřešky, jejichž důsledky stále ovlivňují životy všech, to jsou nejlepší momenty filmu. Příčina stíhá následek, noříme se stále hlouběji do rodinné minulosti a na světlo vyplouvají činy, které i po letech zraňují oběti i viníky. Mnohovrstevnatý řetězec nenápadných rodinných tragédií, které formovaly charaktery otce, jeho synů a přenášejí se i na lidi v jejich okolí. Tahle pasáž je na silné čtyři hvězdy - napínavá, dojemná a drásavá.(9.11.2014)