Bylo to předlouhé, zkrátila bych místy utrpení (doslova) minimálně o třetinu, ale protože mám slabost pro svého oblíbence Roberta D. J., který opět vystoupil ve stylu suveréna a cynika, což mu sluší asi nejvíc, s mrknutím oka uděluji lepší 3*, takže zaokrouhleně 4*. Oba výborní Robertové si to plně zasloužili. Ale napoprvé stačilo.(8.12.2014)

Mohla bych nadávat na ohraný námět, ale kolik lidí je na světě? A s kým se každý den potkáváme? Zase s lidmi, že ... a s nimi vznikají vztahy všeho druhu a jejich scénář se u mnohých docela dost opakuje. Takže tady máme opět komplikovaný vztah otce a syna, jenomže geniálně zahraný. Ani bych si v roli nekompromisního advokáta nedokázala představit někoho jiného. Tu museli šít Robertovi přímo na míru. Velmi silné a ve své podstatě i hodně smutné drama ...(30.12.2017)

Na to, že sa nejedná o žiadnu hĺbkovú sondu do mysle diváka, mi prišla 141 minutová stopáž absolútne prestrelená. Pokiaľ by The Judge spracuvával zložité téma, ktoré si vyžaduje vyše dvojhodinovú rozpravu na obšírne predloženie všetkých detailov, ktoré tvorcovia ponúkajú, budiž, ale "obyčajná", klišé story linka odľuky/neporozumenia vzájomného vzťahu otec-syn, v kombinácii so súdnou sieňou nie je skutočne nič nové. Navyše spracovanie je poňaté skôr takým klasickým štýlom bez špecifického rukopisu autora, takže dve hodiny a dvadsaťjedna minút - skutočne nie. Ale inak je Robert Downey Jr. a sudca Duvall herecké duo k pohľadaniu a koniec koncov sa na film pozerať dalo, netvrdím, že nie. Kameň úrazu v podobe čísla 141 ale nepustí s hodnotením ďalej.(5.2.2015)

Výtečný a silný film, který mě dokonale probral z únavy, s níž jsem dorazil do kina. Herecky excelentní Robert Downey Jr. zcela jistě pokračuje v roli Tonyho Starka, ale to není na škodu - sledovat jeho herectví mě strašně baví, ten chlapík utáhne jakýkoli film, a dokonale na sebe strhne veškerou pozornost. Robert Duvall mi byl naopak dosti protivný - jednak z důvodu fyzického odporu při pohledu na jeho stařeckou vetchost, a jednak i kvůli nesympatiím s jeho titulní postavou - jeho soudce je skutečně rozporuplný člověk, k němuž si jen těžko budete hledat cestu. Ostatně stejně jako sám Hank Palmer, jehož vztah k soudci se dramaticky mění snad co každou minutu - i to je mj. důvodem, proč je ten film tak dynamický a - navzdory jisté předvídatelelnosti děje - i z velké míry překvapivý. Jinak pokud někoho skutečně nemusím, je to Vera Farmiga - kromě toho, že vypadá jako Sarah Jessica Parker (kterou nesnáším úplně stejně), chce se mi chce při každém pohledu na ni zvracet. Nikdy jsem nepochopil, odkdy se tu kobylu v Hollywoodu rozhodli vydávat za krásnou ženskou. Billy Bob Thornton je standardně výborný a v tom svém bíbrovi vypadá dokonale jako "zpívající právník" Ivo Jahelka, což filmu přidává v mých očích půvab nechtěné komiky. Při sledování se mi dralo na mysl srovnání s podobnými filmy ĎÁBLŮV ADVOKÁT, LÍTÁM V TOM či ZEMĚ NADĚJE kvůli výskytu řady podobných motivů (charakterní proměna hlavní postavy, přehodnocování životních priorit, apod.), ale SOUDCE je v porovnání s nimi mnohem komplexnější, protože se v něm řečí hned několik (možná až zbytečně moc) velkých témat - soudní drama, mezilidské vztahy obecně, vztah k rodné hroudě... ech, vážně trochu moc kalibru na jeden film. Osobně jsem to ale snesl a docenil - pro mě osobně bylo sledovat tento film požitkem, který si 5 hvězd zcela jistě zaslouží.(23.10.2014)

Tento film má dvě velká plus a jedno velké mínus. Plusem je Downey a jeho charisma + hodně negativních rozuzlení ve filmu. Lépe řečeno - je to ten typ filmu, kde dochází k mnoha zvratům a milníkům, které v tomto filmu většinou končí špatně, což hodně kvituji. Snad jen závěr měl trochu nádech odpuštění a smíření, ale jinak je film krásně negativistický a to se mi líbí a hodně si toho vážím. Horší je, že je celý příběh roztahaný na nějakých 140 minut a to už bylo přes čáru. Celkově bych dal silné 3 hvězdy, fanouškům soudních a rodinných dramat určitě doporučuji!(2.8.2015)