Až prekvapivo dobré. Príbehovo silné, zaujímavé a pútavé, obzvláštne keď je tu taký vynikajúci casting. Emócie sa s plátna nasilu nevylievajú, čo je veľké plus, ale ani nechýbajú, o to sa zas postaral Thomas Newman s jeho hudbou. Ako je zvykom v Iron Manovkách, Downey väčšiu časť zastrešuje svojou charizmou, ale aj vedľajšie postavy si pri ňom dokážu ukrojiť svoj kúsok v príbehu a v samotnom závere zaujímavo rozdať karty (perfektný Billy Bob Thorton). 89% - 4*(27.7.2016)

„SEDĚL JSEM NA SOUDNÍ LAVICI 42 LET. LIDÉ MI TADY VĚŘÍ. VĚŘÍ PRÁVU. ALE TAHLE... NEHODA JE SOUDNÍ DEMOLIČNÍ KOULE, HENRY. NESMÍŠ TO POKAZIT. TAK TO NEPOKAŽ…" /// Chlapská vztahová romantika a hereckej koncert dvou Robertů. Příběh mě zajímá a baví. Sice nejsem soudce (ani právník), ale jako chlap cejtím, že dát naplno průchod citům, není pro všechny (muže) zas tak jednoduchý. Vedlejší postavy nedostávaj moc prostoru, což mi vyhovuje, protože odpadaj povrchní nebo zbytečný vztahy a můžu si plně užít napětí a dialogy dvou osobností, který si k sobě složitě hledaj cestu. Duvallova nominace bez debat. Navíc Downey Jr. předvedl, že svý typický postavě plný pohotovosti, přehledu a vtipu, dokáže přidat velkou míru dramatičnosti. Ty 4* snad nebudou jen proto, že patřím ke stárnoucí generaci. (a kdo tady patří k tý mládnoucí?) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Vztah mezi mnou a otcem je pro rodinu citlivé téma. 2.) Mám rád rodinný dramata, ve kterejch se chodí k soudu. (Nebo někdo umře.) 3.) Thx za titule ,,tejna7“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ *(18.1.2015)

Příběh otce a syna kde otec byl na svou rodinu celý život tvrdý a ne každý to skousl,ale teď po odchodu matky a zároveň manželky soudce potřebuje ,aby mu rodina pomohla, hlavně jeho prostřední syn Hank Palmer,který coby právník ho bude chtít sprostit obžaloby a mezitím v sobě hledat cestu k odpuštění a navázání cesty k otci.Film má silný příběh kde i spoustu lidí uroní slzu a hlavně výkon Robert Duvalla jako otce,který se cítí sám a musí změnit přístup je hodný Oscara za letošní rok.Robert Downey Jr. mi už klasicky moc neseděl a myslím,že je to docela přeceňovaný herec ,kterému asi přeci jen vyhovují ty komiksy,neříkám,že je tady úplně zlý ale můj šálek kávy to není.Pokud máte rádi silný rodinný příběh tak doporučuji.Za mě 80 % a čtyři hvězdy.(16.12.2014)

• Wacoslav1

Tak se mi přes známého podařilo poprvé v životě (pokud nepočítám ty s CSFD) proniknout na předprojekci. Škoda, že jsem si nevybral výživnější film. Zato bylo výživný publikum myslel jsem, že ožralý, rušící debilové nadměrně konzumující křupavé bramborové lupínky apod jsou záležitostí CSFD projekcí, ale omyl vážení na kokota holt narazíte všude. Jeden takový se v půlce filmu zvednul a se slovy no to je, ale pakárna radši jdu dál chlastat se vypotácel ze sálu. No já jsem vydržel až do konce a hryzal jsem si nehty, ale ne tím jak byl ten film strhující, ale jak jsem se nudil. Proti soudním dramatům nic nemám, ale potřebuji v takovým film trochu reálný emoce a postavy co mě zaujmou a ztotožním se s nimi. Tady jsem nic takovýho nenašel. Na to je ten film příliš povrchní a nevstřícnej.I když má přes dvě hodiny, tak se v nich nic co by vás nadzvedlo ze sedačky neděje a to je ta nejzásadnější chyba. No nevadí nebýt té předprojekce zdarma, tak o to ani nezavadím.35%(21.10.2014)

Co se vleče, neuteče, říká se...No, nevím, mně se přes dvě třetiny této neinvenční nudy myšlenky rozutíkávaly na všechny strany a měla jsem co dělat abych udržela plnou pozornost. A ta přepálená stopáž tomu taky zrovna nepomohla. Čas od času to trochu zajiskřilo nějakým Hankovým vtipným výstupem u přelíčení, ale bylo toho zoufale málo. Naštěstí se v zhruba poslední třetině film trochu vzpamatoval, přidal na důrazu a začal se konečně plně soustředit na konfliktní vztah otce i syna, který vyvrcholil grandiózní katarzí u soudu, hlavně zásluhou obou hereckých es. Především Downey předváděl po celou dobu skvělý herecký koncert, škoda jen, že si k tomu nevybral nějaký povedenější snímek.(13.12.2014)