Klasický scenár súboja otec/syn. Klasický scenár, kde syn žije mimo rodinu vo veľkomeste a otec žije s rodinou v malom meste, kde robí vyše 40 rokov sudcu. Klasické rodinné dráma, kde je sny nútený návštevou rodiny po smrti matky. A teraz sa pýtate, prečo som dal 4*, keď je to tak klasické? Tak vám to poviem. Je to za dvojicu Robertov. Pozerať sa na nich, ako ich legendy hrajú vlastne za nich je neuveriteľné. Robert senior ( Mr. Duvall ) je pán herec, ktorý zahral sudcu výborne. ( oskara by som mu rozhodne dal ). A Robert junior ( ktorý to má naozaj vo svojom mene ) dostal úlohu šitú presne naň ho, až som zabudol, že je to legendárny Iron Man. Charizma mu určite nechýba. Celý film stojí na ich vzťahu, kde vedľajšie postavy sú naozaj len vedľajšie. Aj keby tam neboli, nič by sa nestalo. Len škoda, že nedokzalí využiť potenciál Boba Thorntona. Ten jeho výraz stál za všetko. Verím, že to pre Roberta jr. bola príjemná odbočka od veľkých blockbusterov a opäť ochutnal menší rybník (okolo 50 miliónov veľký rybník). Spokojnosť z mojej strany. 80% - 4*.(18.2.2015)

Robert Downey Jr. si po "šerlokáckych a ajronmenovských" rokoch trochu oddýchol a snažil sa dokázať svojim fanúšikom, že sa dokáže zhostiť aj civilnej postavy. Že sa mu to podarilo, o tom niet pochýb, spolu s menovcom Duvallom rozohrali herecký koncert, na ktorý sa rád každý pozerá. Vzťah otca a syna na bode mrazu, keď každé slovo je dovodom k hádke, je ústredným motívom príbehu, takže sa určite nejedná o klasickú súdnu drámu. Problémom filmu je však šialená minutáž, ktorá v pomalom rozprávaní posobí ešte hrozivejšie.(7.12.2014)

Opravdový, chytrý, ale především smutný je Soudce. Když i věčně rozevlátý a arogantní Junior navodí člověku smutek na duši, je to pro mě jako pro diváka vrchol beznaděje. Občas mívám pocit, že ve filmařském světě opravdový = smutný, podobně jako podezřelý = pokérovaný. Snad je to ale v případě Soudce jen shoda okolností a ne kalkul. Pánům před a za kamerou nemám co vytknout, je to o tom, že z kina nerad odcházím smutný. (Auckland, NZ)(27.11.2014)

Až prekvapivo dobré. Príbehovo silné, zaujímavé a pútavé, obzvláštne keď je tu taký vynikajúci casting. Emócie sa s plátna nasilu nevylievajú, čo je veľké plus, ale ani nechýbajú, o to sa zas postaral Thomas Newman s jeho hudbou. Ako je zvykom v Iron Manovkách, Downey väčšiu časť zastrešuje svojou charizmou, ale aj vedľajšie postavy si pri ňom dokážu ukrojiť svoj kúsok v príbehu a v samotnom závere zaujímavo rozdať karty (perfektný Billy Bob Thorton). 89% - 4*(27.7.2016)

I bez toho superhrdinského obleku to jde. Jak Downey Jr., tak i Duvall ukázali jak velcí jsou to herci a většina kladného hodnocení, je zde na místě právě díky nim. Jejich příjemně propracované postavy jim jsou šité na míru a do příběhu ladně zapadají. Právnické nebo chcete-li soudní drama, které skrývá dostatek emocí, překvapení a dokonce i vtipu. Co ovšem trošku kazí celý dojem je ta natažená stopáž, určitě by neuškodilo lehké prostříhání. /75%/ (Kino - Prom.)(8.11.2014)