Fenomenální herci Tom Hardy (Temný rytíř povstal) a James Gandolfini (Rodina Sopránů) září v hlavních rolích drsného kriminálního thrilleru od scenáristy Dennise Lehaneho (Tajemná řeka) a Michaëla R. Roskama, autora a režiséra na Oscara® nominovaného filmu Býčí šíje*. Osamělý barman Bob Saginowski (Hardy) společně se svým ostříleným bratrancem Marvem (Gandolfi ni) provozují bar, který místní gangsteři využívají k tajným předávkám peněz. Když se ale oba zapletou do nepovedené loupeže a nemají čím splatit dluhy, budou se muset rozhodnout mezi loajalitou a přežitím. (Bontonfilm)

Fakipics

Špatně využitý potenciál. Atmosféra mohla povstávat už ze začátku a syrovost měla panovat přes celý snímek. Nevadí, však sedni a lehni bylo na místě. ()

Brain-D

Tom Hardy je neskutečný !!! Aktuálně podle mého nemá v Hollywoodu konkurenci a tímhle klidným dramatem to jenom dokazuje. Celou dobu jsem čekal, kdy Hardy ukáže jakoukoliv tvrdost. Přece jenom Gangsterska a divák má nějaké to akční očekávání. Ono ne, ale tady to vůbec nevadí. Je to sociální, komorní, citlivé s velmi vyhraněnými scénami, které ukazují, jak to v životě chodí. Je to malý film, ale svěřit Michael R. Roskamovi něco delšího a propracovanějšího, tak by jsme měli konkurenta top Gangsterek z 80-90. tých let. !! ()

JohnSmith

Celý film se toho nic moc neděje a všechno je dost průhledný. Tom Hardy mi tentokrát moc nesedl, zvlášť když se celý film chová jako retard. Naštěstí závěr filmu nebyl zas tak špatný, takže u mě film vyskočil na tři hvězdy, ale jen o chlup. ()

Pump

Moje krevní skupina. Skvělé a neuvěřitelně gradující. Atmosféra, která se nevidí na každém kroku. Tohle je pro mne opravdový kumšt a Tom Hardy je podle mého názoru pro podobné role nejlepším výběrem široko daleko. Příběh se vyvíjí, otevírají se nová témata a přibývají nové postavy, které o sobě prozradí více a na konci filmu už ani nedýcháte. Nesmím zapomenout na Johna Ortize, ten je také fantastický a dodá ději potřebné grády a hudba! Marco Beltrami je génius. ()

zdenny

Důvod zhlédnutí? Noomi Rapace. Jsem ale přesvědčen, že tato holka má na blockbusterovější filmy. Druhou možností je, že si sama takovéto „zvláštní“ filmy vybírá. Protože podobně zvláštní byl i její předchozí film s Colinem Farrellem „Pomsta mrtvého muže“. V každém z nich začala chodit s klukem, který byl - jak to říct - tak nějak divný, jakoby zabrzděný. Nicméně film má zvláštní aroma. Neříkám, že to člověka připoutá k sedačce, ale na ty tři hvězdy to v pohodě je. Na druhé straně jsem ale přesvědčen, že toto je přesně ten typ filmu, na který se odhodlám podívat jen kvůli mému oblíbenému herci, nebo v tomto případě oblíbené herečce. ()

fefee

Skôr ako poriadne krimi z toho bolo poriadne romantické drama ako zachrániť šteňa a pri tom nezabiť chlapa. Pozerateľný priemer. ()

bizz_mjc

Čím dál víc těmhle rychlostí světla nesvištícím krimoškám přicházím na chuť. Tempo akorát, děj nevymýšlí nelogické spletitosti, vše je uvěřitelné a postavené na několika charakterech, takže film tak diváka u obrazovky bez okolků udrží. ()

VanTom

Bezkonfliktní provozování baru v kriminálním područí (z toho vždy plynou problémy) ještě zkomplikuje troufalý plán loupeže praných peněz. Vyčlenění a poznamenaní outsideři se tímto prostředím bezcílně protloukají a s nedůvěrou se chytají nenadálých jiskřiček světla (jako třeba zmláceného štěněte pitbula v popelnici osamělé sousedky). Záměrně mátožné psychologické drama pomalu vykládá karty až do povedeného závěru. Lepší 3* ()

Killda

Ono se to tváří tak nevině. Jednoduchý příběh, který jsme mohli vidět už stokrát... zkrátka žádné scénáristické orgie, jen mnimalistický přístup, sázející na vynikajícího Hardyho. A ... funguje to. Nakonec jsem usoudil, že přidám čtvrtou hvězdu, protože podobnej film jsem dlouho neviděl, a hlavně mě vůbec nenudil, ikdyž rádoby největší zápletka se tam odehraje kolem jednoho psa. ()

zigíš

Roskam je mistr atmosféry (!) už u belgického Bullhead som mal tušenie, že TO časom dá aj za us budget ..dal.. a v neskutočnej forme !!! ()

cpt.Lynch

Taková gangsterka naruby, kdy jsou hlavními postavami gangsteři, kterým se nikdy moc nedařilo. Perfektní Gandolfini a Hardy s mimikou medvěda. ()

ghatos

Civilní drama z absolutně nejvíc používaným konceptem zločinného mikrosvěta zanedbanější americké čtvrtě. Těžko to mohlo ve vymezených úzkých mantinelech více překvapit. Herci svoje odevzdali, ale to by měla být samozřejmost. 59%. ()

Styxos

čím začít nový rok, když ne filmem, který vznikl podle scénáře Dennise Lehaneho? Je to pomalé, ale skvělé. S dokonalou atmosférou. Takřka celý film se odehrává v baru, popijí se whisky. Tom Hardy má pohled roztomilého štěňátka, ale když se naštve, tak je z něj pořádnej boxer. A ten pes je milej. Co nejdřív si budu muset sehat knižní předlohu. ()

venca163

"I just tender bar." Poctivá americká produkce ve festivalovym prostředí čas od času neuškodí =). PS: Lima, ty seš fakt kolík. Hlavně, že tvýmu profilu vévodí "nesnáším KURVENÍ ČEŠTINY" a pak napíšeš "standartně nasazené vrásky". (70%) ()

jefff

Veskrze průměrný film s průměrným spíš komorním příběhem a s průměrně hrajícími herci. Škoda, že režisér víc netlačil na hutnější atmosféru, takhle je Drop až příliš zapomenutelným kouskem. ()

sedm.1

Tvůrci tohoto snímku tentokrát spíš než na nějakou zábavnost, spád či vyloženě výraznou zápletku, vsadili na budování co nejvíce působivé atmosféry, stylovost a především na herecké obsazení a já nyní mohu s radostí konstatovat, že se jim tento, v dnešní době poměrně hodně riskantní tah, ve výsledku povedl na výbornou a já byl při závěrečných titulcích tedy opravdu naprosto spokojený. Samozřejmě ale tvůrcům muselo být už předem jasné, že tímto způsobem zpracování svým snímkem davové šílenství zrovna nevyvolají, ale minimálně pro jen trochu vnímavější publikum může být The Drop určitě zajímavým a intenzivním zážitkem a zároveň možná i hitem. Takže, jak jsem již zmiňoval, jde spíše o poklidnější film, odehrávající se v pomalém, až komorním tempu, bez nějakých moderních vychytávek, akce a krkolomných zvratů, zde sledujeme vážně pozvolna plynoucí příběh, který si ovšem nenápadně, o to však funkčněji, vyšlapává cestičku k nečekanému a zároveň i docela silnému finále, kdy ona cestička je pak navíc obložena velice působivou atmosférou, a celý film se nese ve velice účinném a vizuálně atraktivním stylu, pro mě se ale nicméně doménou celého filmu stejně stalo skutečně skvostné obsazení, kdy navíc ústřední dvojici tvořil pro mě pár snů, tedy Tom Hardy a Noomi Rapace, dva špičkový herci, s charismem, že vše okolo nich jen bledne závistí. Samozřejmě k nim pak musím jmenovat ještě minimálně i Gandolfiniho s Schoenaertsem, kteří byli též výborní a velice výrazní, ale prostě Tom s Noomi jsou naprostý megahvězdy, který nehorázně žeru, právě zde skutečně kralují, a i kdyby ten film byl o sebevětším hovnu, jako že samozřejmě není, tak ti dva by z toho stejně dokázali udělat neskutečně působivou a výraznou podívanou. Každopádně, The Drop je přesně ten typ filmu, ke kterému se hodí fráze „malý, velký film“, jinými slovy, excelentní podívaná, ovšem ne pro popcornové publikum. Pro mě parádní filmový zážitek! ()

KoRner

Dosť dobrý film, ktorého úplne celý dej by sa dal zhrnúť do jedinej vety. Herci dobrí, ale zas toľko toho nemajú ani čo hrať. Film nemá koniec, proste sa to udeje, čo je vlastne realistickejšie, než prekombinované filmy s podobnou tématikou. ()

Hardy vs. DiCaprio

Hardy vs. DiCaprio