Mercy je napínavý nadpřirozený thriller, který odkrývá dávná rodinná tajemství. Dva problémoví bratři se vydají společně se svou matkou do odlehlého domu, aby se tu postarali o babičku. Snaha pomoci jim ale přinese nečekané pře- kvapení v podobě děsivých tajemství, která jejich babička dosud skrývala. (Bontonfilm)

maddy

Neviem čo viedlo Cornwella vybrať si po veľmi slušnom The Haunting in Connecticut za svoj ďalší režijný počin práve horor akým je Mercy. Ono je totiž tak zbytočné a nezaujímavé televízne béčko, že z toho by slušný horor nevykúzlil ani James Wan. Príbeh o starej posadnutej babke bol vyslovene o ničom, atmosféra a strašidelné scény žiadne, ale to ani tak nedávam za vinu Cornwellovi, pretože ten to po technickej stránke natočil celkom štandardne, akurát v tak jednoducho filme nie je najmenšieho priestoru predviesť niečo viac, čokoľvek viac! Nie je tu ani len dôvod na jednu zaujímavejšiu scénu, strašidelné to nie je vôbec a aj keď sa to v závere snaží na pár minút zintenzívniť dianie tak po predošlej hodine je divák už natoľko otupený, že mu je akákoľvek snaha režiséra úplne ukradnutá. Možno som s hodnotením až veľmi prísny, pretože keď už nič iné tak to aspoň ničím neurazilo, len maximálne unudilo (aj pri tej veľmi striedmej 80 minútovej stopáži), no mňa to tak nezaujímalo, že sa mi v tom ani nechce hľadať čokoľvek za čo udeliť body. CELKOVO: 1* (2/10) ()

stration

Celkem snadno zapomenutelný film, který připomíná kupu svých slavnějších bratříčků. Pár originálních momentů se najde, hlavně co se samotné postavy babičky týká, ale jinak nic moc. Lekačky žádné, napětí je téměř neznatelné a poslední půlhodinku se to rozjede jenom opravdu lehce. Doporučuju začínajícím hororovým fanouškům (rozuměj kolem třinácti let) u kterých nehrozí, že by měli z filmu nějaký trauma. Kingovu povídku jsem určitě četl, ale momentálně si ji také nevybavuju, což samo o sobě svědčí o tom, že to asi žádná pecka nebyla. Stejně tato zfilmovaná verze. ()

Trevor

Niečo z príbehu sa objasní, niečo menej, poviedka Stephena Kinga mohla byť spracovaná aj lepšie, na druhej strane "Granny" nie je žiadnou novelou a tak z nej viťažil Cornwell čo sa dalo. Atmosféru to malo celkom dobrú, avšak skôr by sa to hodilo k hororovému seriálu ako jedna z epizód. Nedá sa povedať žeby to človeka očarilo ale určite to nebolo až také zlé, ako tomu nasvedčuje číslo na čsfd. ()

TheDon

Škopek imrvére nalitej a bába straší v posteli. A malej Frodo nemá moc hezký prázdniny, protože musí bábě píchat injekce a nechat jí ujídat ze své milky. Bábu očividně něco posedlo, ale nebude to démon, ale spíš ledvinová kolika a v neposlední řadě taky alergie na fialový kytky. Jednu hvězdu vytáhnu za POV na ostří sekery. Čekal jsem že....ale pak to šlo zase celý kam? No do prdele. Tak takhle ne soudruzi. 15% ()

Figu

Špatné, špatné, špatné... Pořád a stále dokola opakované téma duchařiny s v podstatě furt se obehrávaným totéž příběhem. Herecké výkony prachbídné, nemluvě o strasně vypadajícím démonovi a vlčici, které opravdu dokonale fosforově zářila očka. Slabota za 40% ()

bourec

Vlastně vůbec nejsem překvapenej,jak blbej film to je.Už Hrůza v Connecticutu byl děs,a tohle je ještě vo kus horší.Nezvládlej film,s jednou minutovou jakoby napínavou scénou,jednou skoro lekačkou,jinak jedno velký nic.Tu lžičku,co měla ta bába v držce,bych Cornwellovi narval do prdele,aby se probral.20%. ()

cariada odpad!

To byla kravina o dementní babce co má v hubě lžičku a je zakletá. A vnuk se jí snaží pomoci, jak nesympatický postavy i děj. Na Kinga slabé a hodně. ()

WolfR

Překvapivě největším tahounem je tady kluk v hl. dětské roli, ale jinak je to bída. Solidní nápad avšak velmi laciné zpracování využívající jeden pitomý oslí můstek za druhým včetně neskutečně klidných reakcí protagonistů na všelijaké hrůzy, 2 hvězdy. ()

tatanapope

Film má lehce temnou atmosféru a snažil se být děsivý, co mu jen síly stačily. ale na úkor této snahy, to občas působilo, až komickým dojmem. Baba pobodá chlapa nožem a ten vypadá, jako by ho potkali spíš mozkomorové z Harryho Pottera a vysáli ho do sucha, tak že bůh ví s čím to ta bába udělala tu úmluvu, než dostala svou kouzelnickou knihu na oplodnění. Každopádně v maskérně se asi vyřádili, ale tenhle snímek byl tak trochu tragédie, pro vnímavého diváka. Do teď mi např. nejde do hlavy, proč měla ta paní v posteli tolik rukou, když Hastler měl dost evidentně pařáty jen dva a blikací vlk na zahradě naprostá rárita nakonec, to už se snad na to měli raději vysrat, nechat někoho zavýt do ticha a bába se mohla zděšeně zdekovat tak jako tak a vypadalo by to lépe. Viděno v rámci Seznamte se s.../Stephen King ()

LUKICKK

Začátek, prostředek i konec filmu, v každé časti něco chybí, a to z tohohle filmu dělá trošku zmatený, ale aspoň nějak fungující horror. Na to, že to je podle Stephena Kinga, je to zklamání. Dal bych tomu 2 hvězdy, ale tu jednu navíc si to ode mne získalo díky Chandlera Riggse. Swag George. ()

zolo23

No tak opäť nič. Sľubný začiatok strieda typická slabá "démončina". A tu sa mi potvrdilo, že horory o posadnutosti ma akosi prestávajú baviť. Ako-tak to zachraňuje mladý Chandler Riggs (nejakých 15 minút mi trvalo kam ho zaradiť a ja debil a veľký fanúšik Walking Deadu sa môžem hanbiť, že to trvalo tak dlho) z tohto chlapca tuším vyrastie fajn herec a jeho ďaľší film má byť tiež horor tak uvidíme či ho to náhodou do ďaľšej kariéry nepoznamená. Ono to je celkovo krátke, ale možno práve preto mi tu niečo vadí. Málo sa tu režisér venuje napr. knihe, ktorá je tu dôležitým faktorom filmu, posadnutosť babky príde rýchlejšie ako som si stihol stiahnuť nohavice na záchode pred "veľkou potrebou" a pod. Niekedy krátka stopáž poteší, inokedy je to na úkor kvality a celkového dojmu z filmu. A pri horore sa chcem už konečne posrať! ()

Corpsegrinder

Je to spíš na 4 hvězdy ale 48% je pro tenhle film zoufale málo. Atmosféra je hustá jak svině a i bez toho nadpřirozena by si film vystačil jen s postavou bláznivý babky. Obsadit do hlavní role Korála z Walking Dead možná nebyl ten nejlepší nápad ale jeho vlasová helma zde tolik neobtěžuje takže fpohodě. Pomalejší ale dobrej hororek. ()

lucijelucije

Babička mě pěkně štvala. Filmy tohoto typu můžu a nevadí mi, naopak je mám i ráda, ale tahle "krása" teda ne. Nemá to žádný charakter. Pořád a stále se bába s vnukem handrkují, kdo teda bude mít v sboě onen "vzácný dar". Je to splácené a nevyvinuté. ()

Flopik

Tak ja som trocha sklamaný.Vedel som že to nebude až tak dobré ale toto bolo nudné.Za celý čas som sa ani raz nenaplašil vlastne ani nebolo kde.S tou babičkou sa mohli tak vyhrať a také lakačky urobiť.No bohužiaľ nič nebolo.Zápletka je strašne tupá a ten zlý neviem čo to bolo je vlastne iba nejaký tieň.Mne sa to nepáčilo 1* asi za tú atmosféru , ale inak nič.Dokonca aj koniec ktorý mal byť najlepší stál za hovno. ()

BlackHood

Všichni píšou, jaké byly ty herecké výkony hrozné, ale na to, že hl. hrdina má 15 roků, tak hrál skvěle a když s tím máte problém, tak si to jděte zahrát sami. Strašidelnost 1/4 Brutalita 0/4 ()

Silviaxx

V mojich očiach je Mercy skôr zbytočnosť, čo svedčí aj o prístupe tvorcov k filmu, ktorý sa ani len nesnažili priniesť niečo nové, zaujímavé alebo aspoň dramatické. Či už je tento námet vyčerpaný? Neviem, posadnutosť diablom, démonom, duchom alebo kadečím iným tu už bola asi miliónkrát a spravidla sa končí iba dvomi spôsobmi (častejšie tým pozitívnejším). Atraktívnym aspektom je v prvom rade trvanie 79 minút, počas ktorých ma film aspoň nestihol znudiť. Aj napriek kratšej stopáži sa však Mercy v prevažnej väčšine veľmi ťahá (a keby to aspoň bolo takéé atmosferické naťahovanie tak nepoviem pól slova) nezáživným tempom, kde sa dokopy nič nedeje - pomerne nevyužitý čas. Ku koncu sa ako-tak rozbieha akcia a konečne (!!) sa naplno prejaví babička, ale aj tak nie som dostatočne naplnená a chcela by som pre ňu o niečo viac priestoru. Riggs si zjavne uchmatol pre seba takmer celý film (a nedá sa povedať, že by mu to nešlo), ale u mňa sympatie zatiaľ nemá, takže ani to nemôžem považovať za plus. Tak na jedno kuknutie a následné zabudnutie je Mercy ako stvorená. ()

Kadas97

Príjemné spracovanie vynikajúcej Kingovej poviedky. Dej je oproti predlohe dosť pozmenený, ale veľa vecí je originálnych a dobre vymyslených. Film nenudil ani minútu a potešilo ma aj herecké obsadenie. 8 z 10 ()