Duben 1945. Zatímco se spojenecká armáda pokouší o finální ofenzívu na evropské frontě, ujímá se válečný veterán, armádní seržant Wardaddy (Brad Pitt), velení tanku Sherman a vydává se s jeho pětičlennou posádkou na vražednou misi v týlu nepřítele. Tváří v tvář přesile početní i palebné a v doprovodu naprostého zelenáče, který se v jejich četě souhrou okolností ocitl, je Wardaddy se svými muži nucen získat navzdory veškeré pravděpodobnosti štěstí na svou stranu a dovést do úspěšného konce své hrdinské pokusy zaútočit na samotné srdce nacistického Německa. (Falcon)

Zl0

Utieram si ústa po zvracaní červených pruhov vyťahujem si z modrej riti biele hviezdy. To z tej záverečnej bitky. Takú sprostosť som nevidel snáď od čias záverečnej scény Behind Enemy Lines. Bolo to americkejšie ako bolo treba. Mimo tento totálny prúser bol ten film skvelý. Tankové bitky som prežíval a zatínal päste zakaždým keď zaznel výstrel. Tiež som trochu nepochopil prečo šéfino na posedení u nemiek nezasiahol, ale to už je vec tvorcov, nie moja. Viac takýchto filmov treba. Prežijem aj ten prestrelený záver. Snáď. ()

Sinusiridum

Na film jsem se hodně těšila a čekala super podívanou......mno, jak psali skoro všichni, první polovina vpohodě, scéna u civilů super, Brad to tam dobře zvládnul (škoda že na to byl sám)........ALE, nezlobte se na mě, ten konec neměl daleko ke Žhavým výstřelům :-) Musím říct, že mě to parádně nasralo a dokonce i rozesmálo, dělat z SS nejdřív blbečky a neschopy, amíkovskej heroismus vyhrocenej na max a na závěr doraženo humánním činem SSmana, kterýmu vlastně neva, že jich tam asi tak 300 postříleli...pohoda, válka je ošklivá a právě si uvědomil, že i nepřítel je jen člověk....úúúúú to bolí. Jinak... sniper, co se třikrát blbě trefí a když trefí do srdce, tak ani to Brada příliš nerozhází...a když mu v tanku vybouchnou dva ruční granáty, má jen 3 šrámy na ksichtu...joooo asi fakt univerzální hrdina. Je mi líto, za víc než dvojku to nebude... ()

Shredder

Ani sa mi nechce verit, ze toto natocil Ayer. Zatial co v Sabotazi sabotoval len sam seba, Fury je zasah do cierneho. Ak si odmyslime zaver, tento naturalisticky film, obsahuje znacny pocet zmrzacenych tiel, ale na gore pri vykreslovani hroz vojny nespolieha. Ayer sprostredkovava vsetko cez pat hlavnych postav, ich prezivanie a chapanie vojny a to, co dokaze urobit s ludmi. Doraz sa kladol aj na detaily (rozmacknute telo v blate prechadzane tankami), co filmu dodava punc originality. Druznost, brutalita, fyzickost a skvely Pitt, v kvalitnom vojnovom filme, kde sa najdesivejsie veci neodohravaju na bojisku. ()

singone

Hodně syrový a povedený válečný film po dlouhé době dokazuje, že toto téma má stále co nabídnout, pokud je dobře zpracované. ()

DjangoDoe

Človek musí mať talent aby dokázal dnešnému náročnému holywoodom prežranému publiku predať film o drsňákoch v plechovke. Presnejšie narážam na tvorbu Ayera, ktorá sa po výbornom Training day cez skvelú Patrolu zahniezdila na fronte v Nemecku. Zmena prostredia sa cení a taktiež prospieva aj dobre zahraná posádka. Samozrejme, že najmä záverečná akčná scénka, ktorá bola dosť....typická, sa dala očakávať a preto ma už nudný americký patriotizmus a hrdinstvo neprekvapuje. Prekvapilo ma najmä schopnosť filmu si udržať moju pozornosť a taktiež zaujať svojou akčnou, ale aj príbehovou stránkou. Aj keď z druhej stránky nečakajte, že budete znova Zachraňovať Ryana. ()

Godhaj

,,Army make no mistake.“ Fury je válečný film o partě hodně drsných tankistů, kteří ale v jednom kuse pořád brečí, a to všichni!!! Naturalismus je příjemný, atmosféra hutná, plná bahna a krve. O to více zamrzí hollywoodský závěr, kdy Němci v houfech nabíhají proti palbě našich tankistů a nechají se střílet jako kachny. Přitom realističnost prostředí uvnitř tanku a bitvy jsou opravdu uvěřitelné. To ale u mě nebyl největší kámen úrazu, mně nejvíce vadila ta ubrečená pětice tankistů, kteří si museli co pět minut navzájem hladit svoje pošramocené city, na což vůbec nebyl zvědavý. Za mě příště rozhodně více akce a méně bulení! ()

Shitonit

Ať si kdo chce co chce říká, pro mě jednoznačně nejlepší válěčňák kterej mě poslal ze zaprdněnýho biokanape přímo do plechový krabice kde jsem s prominutím sral strachem maggi v kostkách. Brad je miláček, kterej při osvobozování čehokoli zachraňuje prdele spolubojovníků a bez mrknutí očka se dokáže měnit z tvrdýho náčelníka ohnivý Fůrie, do estéta citlivě chránící křehkou dívčí duši uprostřed totálně bombama rozsračkovanýho města. Díky tomu, že má z prdele kliku třikrát zalomenou, ladně proplouvá nástrahami fašounskejch tygrů, až se doplazí na křižovatku smrti, kde nám se svejma kámošema předvede, kde se stala chyba, a jak pár správnejch chlapů elegantně pomydlí milion fašounů během několika prdelsvírajících minut v kinosále. Škoda jen, že mu dojdou náboje, protože jinak by se nepochybně prostřílel do dalšího pokračování tohohle aspoň pro mě dokonalýho válečnýho veledíla. Čest památce všem Wardaddyům. Pět hvězd. ()

sWONDER

S nadšením som privítal film s tematikou WW 2, zaujímavým námetom a navyše v réžíi kvalitu zaručujúceho Davida Ayera.Výsledok? Spokojnosť. Bez pátou sa to samozrejme neobyšlo, no naštastie je lahko strávitelný. Akcia výborná, pútavá, napriek faktu, že nacisti mali trápne vychýlenú mušku. Hneď po dopozeraní som dostal strašnú chuť oprášiť nejakú gamesku z druhej svetovej:) ()

Don82

Mám takový pocit, že se poslední dobou moc válečných filmů netočí a tak jsem se na Fury celkem těšil. Výsledek je takový, že tanková parta v čele s Pittem dělá čest svému žánru. Aby bylo jasno, tak nejde o vyprávění příběhu ve stylu Band of Brothers, i když Fury téměř po celou dobu vypadá jako velmi vydařený pilot k nějakému mnoha milionovému seriálů. Postavy jsou poměrně "nevykreslené" a na první pohled působí jako slabí odvar Zachraňte vojína Ryana, ale na druhou stranu, po nějakém čase, až se děj trochu rozjede, tak všímavější divák prohlédne režisérům záměr. Záměrem bylo ukázat, že válka není dvouhodinová pohádka o správné partě se kterou se divák sžije, proto má film "epizodní" vyprávění. Charaktery ve filmu nejsou rozděleny do líbivých "škatulek". Každý je nějaký a v chaosu a zmaru se zesílí hlavně ta negativní stránka osobnosti. Po herecké stránce nemám větších výhrad (minimálně Pitta bych rád ještě v nějakém válečném filmu viděl). Film má jednoduchou sérii po sobě jdoucích událostí. Z akce se jde do akce a mezitím je i ona psychologická stránka válčení, která zde byla poměrně dobře poddána. Napíši to ještě jinak: film je skvělý v tom, jak je poskládán z jednotlivých zajímavých scén a minipříběhů. Nejsem nějaký válečný odborník, ale bojové scény mi přišli opravdu reálné. Minimalistické pojetí, kdy sledujeme jen naši tankovou partu, ve výsledku dobře zkoncentrovalo všechen zajímavý obsah bez většího množství "vaty". I přes lineární gradaci v závěru mohu napsat, že pro milovníky žánru je tento film skutečnou odměnou. Ve zkratce: Skvěle natočený válečný film zaměřený na emocionální rozpory a prožitky vojáka v kontrastu s válečným běsněním, které je zde ztvárněno opravdu "hnusně naturalisticky", tak jak to asi bylo. Až mě mrzí že, to opravdu není pilot k seriálu, to by teprve bylo něco. ()

BuchtiCZ

Příběh tančíku Fury. Netradiční pohled na válečnou mašinérii z plechovky, jejíž výdrž se dle statistik počítá na minuty. Slušná filmařská řemeslná práce, solidní herecké výkony, ale nic navíc. ()

LakiyL

Film mi ubehol rýchlo a vtiahol ma do deja. Nakoniec dávam 4*, no zopár WTF momentov sa tam isto našlo, najmä final rambo battle a následne dobrosrdečný SS Soldat. Naopak veľmi dobre, priam skvelo natočená scéna v dome v malebnej nemeckej dedinke u pohostinnej domácej pani a jej neteri. ()

Neddo

Jeden z horších válečných filmů,který jsem viděl. Další pohádka o hrdinských vojácích USA. Pitt opět ukazuje své svalnaté tělo. Dostává x zásahů od snipera a na jeho výrazu to vypadá,že je to úplně v pohodě a když zemře v tanku vedle dvou německých granátů,tak nemá ani škrábanec na obličeji. Granát v tanku překrytý vlastním tělem nenapáchá skoro nic. Konec filmu,kdy voják SS,který prošel tuhým bojem kolem tanku nechává posledního amíka pod tankem žít,no budiž. Je to jen film,ale mohli s tím víc pohrát. Ukazuje jak válka byla krutá,ale tyhle válečné filmy z koprodukce USA mi přijdou,jako Captain America na 100 způsobů. ()

Shaqual

Fury patří jednoznačně mezi nejlepší válečné filmy za poslední roky. Příběh sice neohromí, ale to nikoho asi nepřekvapí. Zato postavy a chemie mezi nimi jsou vyobrazeny dost barvitě, takže ani klidnější pasáže nenudí a na kvalitě filmu nijak zvlášť neubírají. Hlavní je zde ale samozřejmě akce a ta je jedním slovem epická. Je sice škoda, že pravé tankové bitvy se dočkáme jen jednou, nicméně se každý střet dvou znepřátelených stran blíží k dokonalosti jak po stránce zvukové, tak po stránce vizuální. Jako třešnička na dortu je pak skvělý Brad Pitt, který si aspoň procvičil němčinu. ()

dj_kure

Celkem slušný válečný, syrový akční drama. S několika vážně super scénama. Například fight s Tigerem považuju snad mezi ty vůbec nejlepší scény, co jsem kdy viděl. ALE, taky plno až podivuhodnejch náhod a trochu zvláštní a nelogický chování Dona na závěru. Chápu, že kámoši z hUSA museli ukázat trochen toho heroismu, ale ty vole až tak? Zase to slušně zesrali. To, že se tam na konci němčouři předháněj v tom, kdo chytí první kulku už ani snad nemluvim, padaj tam jak hrušky, nejspíš s dojmem, že jsou nesmrtelní... I tak se drží Fury v průměru. Až na těch pár wtf momentů jsem se bavil a dokonce sežral půlku cheesecake (vyskloňujte si to jak chcete). Valus vatos 65% ()

Maniik88

Začnem tým najhorším. Ten záver bol ako zo zlého SS propagandistického filmu. Vlny vygumovaných más sa vrhali do amíckych striel a tí hrdinsky bojovali do posledného náboja. Jednému by až slzička vyhŕkla. Boli to ale hrdinovia, čo strieľali vojakov od chrbta, ktorí sa vzdali. Ktorí znásilňovali ženy alebo im aspoň ožratí pokazili deň. No a teraz k tomu dobrému. Nevidel som ešte film, ktorý by sa zameral na tankistov. Videli sme výborné súboje s delostrelcami a perfektný súboj s nemeckou pevnosťou - Tigerom. Ináč dej žiadny, len ísť a pobiť nemcov. Páčila sa mi tiež neprikrášlená ukážka vojny a prevýchova mladého zásadového chlapa na smrtiacu mašinu. Škoda toho debilného záveru, šlo ináč o fajn vojenský film. ()

vozralec

Pitt velí posádce tanku na konci války. A strašně rád zabíjí protivníky. Během soubojů byl často vylezlý napůl z tanku. Dobré. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Miliardový podvod v Hollywoodu

Miliardový podvod v Hollywoodu

20.02.2022

Hollywood následuje skutečný život, který zase následuje Hollywood. Herec Zachary Horwitz, známý také jako Zach Avery, se v malé roli objevil třeba vedle Brada Pitta ve filmu Železná srdce. Nejspíš… (více)

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce