Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Policisté 1. oddělení jsou povoláni k případu vraždy ženy, která se příležitostně živila jako zlatnice. Krádež šperků zřejmě také byla motivem násilného činu. Pachatel použil hned několik vražedných mechanismů. Jako by si nevěděl rady, jak svou oběť usmrtit. Komu mohl stát lidský život za pár řetízků? Adélin citlivý přístup zásadně přispěje k vyřešení případu. (Česká televize)

(více)

Recenze (47)

Chrysopras 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Velmi dobrej díl. Zároveň jsem si ale díky odkazu, co tu hodil sator, uvědomil, že všechno mohlo být poněkud jinak. Pak si člověk víc připustí úskalí těchto 'true story' příběhů, kdy už je jednou provždy uchována jedna verze zločinu... Není bez zajímavosti, že se nedávno připomínalo, že i legendární Studna z Majora má velmi pravděpodobně jiného pachatele, točit znovu už to ale nejspíš nikdo nebude... ()

fabecc1222 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Chtě, nechtě, tak tuhle řadu prostě zatím táhle nejvíc Korejs. Uvidíme, jestli je to celé jeho cesta za vykoupením, či se za tím vším skrývá nějaký plán, jak potopit celou starou bandu. Věřím, že z Adély se nestane nějaký uzlíček nervů, který se bude hroutit při každé konfrontaci s různými ženskými tématy. Tématika toho, že příbuzný XY chce po dceři (snaše) aby se víc věnovala rodině, než práci, jsme viděli už 1000x jinde. Exkurze do světa menšim opět výborná, stejně tak atmosféra při závěrečném výslechu, tady bych řekl, že jsme se oproti prvním řadám posunuli o kus dopředu. ()

Reklama

flanker.27 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Moc smutný díl, protože tak reálný. Tady není oběť jen zavražděná. Jakej asi bude život dítěte s mámou v lapáku. A co její rodiče a manžel, nemluvě o pozůstalých zavražděné. Přitom hezká ženská, která by mohla dělat cokoli. Že to tak řeknu, zkurvený drogy. A Korejs i jako vyšetřovatel profesionál nezklame po boku ženské kolegyně, která mi tak nějak pořád k srdci nepřirostla jako postava, ale není to chyba scénáře ani představitelky. A to jak jí Kozák promlouvá do duše stran sociálních sítí je zcela na místě. P. S. Zajímavý drobný detail když Pražák s Andělem podávají během porady dokumenty o výslechu dýlera Adéle místo Korejsovi, který jen hodí takový ironický pohled. ()

Pepinec 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

S novejma postavama od začátku nemám problém, co mi ale už vážně vadit začíná, tak ta afektovaná nasranost Vetchýho. Vždyť on už pokaždý celej díl akorát proječí. Takhle drsnej měl bejt v Žižkovi, když mu chtěli zabít syna, a ne když Loj přijde o berlích... Jinak souhlas s tím, že Korejs si sérii krade pro sebe. ()

honajz 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tohle se mi hodně líbilo a je znát, že jde o příběhy ze života, dobře zvolené pro převod do televizní podoby, protože přesně tady se nedá určit, kdo je kdo a tipovat si podezřelé, jako v těch komerčních blábolech, neb tady život zamakal trochu jinak. A líbilo se mi, že romská problematika zde není násilně učesaná. Ten konec dílu je pak fakt hodně smutný, když si člověk uvědomí, že tohle někdo fakt byl schopen udělat, a ještě se pak ohánět nějakými svými právy. ()

Galerie (35)

Zajímavosti (2)

  • Státní zástupkyně Anna Švihlíková (Sabina Remundová) se směje vyšetřovateli Netíkovi (Juraj Loj), že chodí jako Peyrac. Jedná se o narážku na knižní a filmovou postavu toulouského hraběte Joffreyeho de Peyraca, vystupujícího v sérii o „Angelice“ autorky Anne Golon. (PenelopaW)
  • Natočeno podle skutečného případu z roku 2014. Za brutální vraždu šperkařky v Praze dostala Martina Moláčková 17,5 roku vězení. K činu se nepřiznala. (sator)

Reklama

Reklama