Policisté 1. oddělení jsou povoláni k případu vraždy ženy, která se příležitostně živila jako zlatnice. Krádež šperků zřejmě také byla motivem násilného činu. Pachatel použil hned několik vražedných mechanismů. Jako by si nevěděl rady, jak svou oběť usmrtit. Komu mohl stát lidský život za pár řetízků? Adélin citlivý přístup zásadně přispěje k vyřešení případu. (Česká televize)

Frajer42

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Spoilery! Na tomto dílu se mi nejvíce líbilo, že byla pachatelka do určitého momentu velmi těžce odhalitelná a dokonce i ostřílený detektiv mého formátu ji nedokázal prokouknout do momentu, kdy partner roku zelená hlava bezdůvodně napráskala minulost své partnerky. Jinak Ondra Vetchý menstruuje každým dílem víc a víc a je napruženější než feministka v gay baru. Momentálně mě mnohem více baví postava Korejse, který má přeci jen barvitěji napsaných charakter a nehraje pouze permanentně nasraného vedoucího. Už si pomalu zvykám na nové tváře. Tentokrát dokonce i fajn herci ve vedlejších rolích. Cigoši nikdy nezklamou, ti mají herectví v krvi a pachatelka rovněž výborná a velmi věrohodná. Velmi syrová ukázka toho, co s lidmi běžně dělá pervitin. [70 %] ()

Gig

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zatím se mi potvrzuje teorie postavy Čulíkové a její vnitřní vypořádávání s tím zda na tu práci má. Navíc konfrontace s rodinou - práce vs rodina. Jinak opět perfektní díl, kde potěšilo i malé objevení Plíška. Paradoxně i pomohla téměř nepřítomnost Netíka, který měl úraz na počátku. Tento díl nebyl tak moc kriminální, ale detektivní. Tj. nevěděli jsme od počátku, kdo je vrahem. Smutný příběh, ale Remindová zabodovala s narážkou na Korejse, který nemá co dělat. Ale v této sérii z ní moc odělali vtipkující bytost oproti předchozích sériích. ()

mira007

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Rozmohl se nám tady takový nešvar ... mezi podezřelými tvářemi se na minutu objevila jedna známá seriálově zavedená tvář a hle je to nakonec i pachatel. Hrozně okatý, ale díl, který šlape a definitivně jsem si zvykl na nové tváře, ale ten přerod Vetchýho do Korejse v přehrávaném módu začínám nést těžce. ()

Mlle

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tentokrát plný počet. Pěkně natočené, dobře filmově vedená příběhová linka, skvělá Barbora Bočková! A ovšem kéž by takhle policisté postupovali v každém případě, nejen při vraždách. Závislých feťáků je mezi rodičemi, jak se nám ty generace proměňují, čím dál tím víc. Bohužel jsem i v realitě viděla, jak to vypadá, když svoje lži a choutky nadřazují fetující rodiče vývoji a duševnímu i fyzickému zdraví svých dětí – se vším, co v závěru pronáší Ondřej Vetchý v postavě Kozáka, nelze než souhlasit. Chtělo by to větší prevenci – na diskotékách, v barech – trochu víc pozornosti obchodu s drogami, než vůbec mají tihle jedinci příležitost ničit život svým dětem a svému okolí. Ta místa nejsou nic neznámého, policie tam selhává. ()

milwaukee

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak ve třetí sérii dávám poprvé za pět. Korejs i bez kalendáře bodoval, Bočková to vyřešila a Víťa perfektně vypočítal gramáž. Kozák začíná trochu korejsovatět, ale celkově to do sebe tak nějak zapadalo. A Stach s Blažkem dostanou tu pátou hvězdu, jak na první dobrou prokoukli tu nejmenovanou menšinu, že pekli dort na návštěvu u Červeňáků. A ten konec byl opravdu hodně smutnej. ()

• Státní zástupkyně Anna Švihlíková (Sabina Remundová) se směje vyšetřovateli Netíkovi (Juraj Loj), že chodí jako Peyrac. Jedná se o narážku na knižní a filmovou postavu toulouského hraběte Joffreyeho de Peyraca, vystupujícího v sérii o „Angelice“ autorky Anne Golon. (PenelopaW)
  • Dům, kde došlo k vraždě, se nachází na adrese Škvorecká 1931/5 ve Strašnicích. (sator)