Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Policisté 1. oddělení jsou povoláni k případu vraždy ženy, která se příležitostně živila jako zlatnice. Krádež šperků zřejmě také byla motivem násilného činu. Pachatel použil hned několik vražedných mechanismů. Jako by si nevěděl rady, jak svou oběť usmrtit. Komu mohl stát lidský život za pár řetízků? Adélin citlivý přístup zásadně přispěje k vyřešení případu. (Česká televize)

(více)

Recenze (53)

flanker.27 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Moc smutný díl, protože tak reálný. Tady není oběť jen zavražděná. Jakej asi bude život dítěte s mámou v lapáku. A co její rodiče a manžel, nemluvě o pozůstalých zavražděné. Přitom hezká ženská, která by mohla dělat cokoli. Že to tak řeknu, zkurvený drogy. A Korejs i jako vyšetřovatel profesionál nezklame po boku ženské kolegyně, která mi tak nějak pořád k srdci nepřirostla jako postava, ale není to chyba scénáře ani představitelky. A to jak jí Kozák promlouvá do duše stran sociálních sítí je zcela na místě. P. S. Zajímavý drobný detail když Pražák s Andělem podávají během porady dokumenty o výslechu dýlera Adéle místo Korejsovi, který jen hodí takový ironický pohled. ()

Axident 

všechny recenze uživatele

Uznávám, že jsem k domácí seriálové a obzvláště detektivní tvorbě trochu předpojatý, přesto bych si stál za názorem, že snaha o lidskou autenticitu v hereckých projevech je značně toporná a příliš chtěná. Ano, dívat se na Případy... poměrně bezbolestně dá, určitě to není špatný seriál, ale ani nijak zvlášť dobrý, navzdory obsazení, rozhodně ne tak, jak by mohl.... ()

Reklama

jungewolf 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

E.Maximová byla famózní. S O.Vetchým si zahrála v krimi-filmu na ČT už podruhé, v r.2017 (premiéra 1.dílu na ČT 1 byla 12.března 2017) hrála v 3-dílné kriminální minisérii Spravedlnost dceru kriminalisty, která zabila prominentního soudce. Jejího otce, který nejdřív zamete stopy vedoucí k jeho dceři, poté stojí v čele týmu,vyšetřující soudcovu smrt, hrál právě O.Vetchý .  *** Je s podivem, že v tomto dílu (jako vedlejší dějová linka) je také okrajově zmíněná cikánská-pardon,romská-kriminalita ... . Že by samozvaní "ochránci práv menšin"(etnických,sexuálních,muslimů, pro legalizaci eutanazie, pro legalizaci pedofilie+hebefilie+zoofilie a dalších neomarxistických zhovadilostí=svinstev) zaspali s hysterickou kampaní proti rasismu na obrazovce veřejnoprávní ČT ? Možná si toho - zatím - nevšimli .... :-) . ()

Chrysopras 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Velmi dobrej díl. Zároveň jsem si ale díky odkazu, co tu hodil sator, uvědomil, že všechno mohlo být poněkud jinak. Pak si člověk víc připustí úskalí těchto 'true story' příběhů, kdy už je jednou provždy uchována jedna verze zločinu... Není bez zajímavosti, že se nedávno připomínalo, že i legendární Studna z Majora má velmi pravděpodobně jiného pachatele, točit znovu už to ale nejspíš nikdo nebude... ()

fafejt001 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

JO  příběh  dobrý  ,  jen  mi  začíná  lézt  na  nervy  ,  trochu ,  Kozák .  Často  řve .  Snad  to  takhle  nechodí ,  jinak by  to  bylo  brutááál .  A  KOREJS  jde  pomalu  do  formy .  Tož  dobrééé .  A  Sršenˇ   také  dobré .  Takže   * * * a půl * .  Jo   a  Elizaveta  solid  výkon  ,  no  a  občané  -  more  ,  jako  když  ze  života .  Solidně  lhali  až  do  konce .  Tedy   skoro  .  Těším  se  na  další  díly  jaké  budou  .  Zatím zduř . ()

Galerie (35)

Zajímavosti (4)

  • Státní zástupkyně Anna Švihlíková (Sabina Remundová) se směje vyšetřovateli Netíkovi (Juraj Loj), že chodí jako Peyrac. Jedná se o narážku na knižní a filmovou postavu toulouského hraběte Joffreyeho de Peyraca, vystupujícího v sérii o „Angelice“ autorky Anne Golon. (PenelopaW)
  • Dům, kde došlo k vraždě, se nachází na adrese Škvorecká 1931/5 ve Strašnicích. (sator)

Reklama

Reklama