Soužití nájemníků v jednom sdíleném bytě se stane osudným dvojici studentů. V jednom z pokojů byly nalezeny jejich mrtvoly, ale z výpovědi dalších spolubydlících vyplývá, že se navzájem neznají a nic o sobě nevědí. Je na policii, aby objasnila, jaké události vedly k tragické smrti dvou mladých lidí. (Česká televize)

Necrotongue

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Můj vztah k naší justici se téměř s každou další epizodou seriálu zhoršuje. Vždycky, když se na závěr dočtu o tom, že byl původně vyměřený trest snížen, dostávám chuť podívat se na nějaký ten díl z Dextera. Fakt by mě zajímalo, jaká se zrovna v tomto případě našla polehčující okolnost. Asi jí bylo to, že pachatel po vraždě vzorně uklidil svůj pokoj a odpadky vyhodil uvědoměle do kontejneru. Fuj, to jsem se zas nas...vytočil. Včera jsem psal, že nejsem příznivcem práva útrpného, to jsem se ale špatně vyjádřil. Nemělo by být používáno při výsleších, ale po odsouzení podobných individuí jako tomu bylo zde, bych ho rád viděl jako doplněk uloženého trestu odnětí svobody. Jo, jo, jak jsem taky včera napsal, mám k dokonalosti hodně daleko. / Poučení: Výsledky dnes nejsou rozhodující, důležitý je mediální obraz. ()

Frajer42

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Z Majdy tedy vyrostla kolosální píča. Vypadá jak nějaká nechutná emancipovaná lesbická feministka. Byl jsem moc rád, že jsem ji v seriálu dosud neviděl. Neskutečně mě tady srala, naštěstí nedostala moc prostoru. Případ jako takový mě velmi bavil. Hlavně bylo zajímavé vyobrazení  a chování mládeže v podnájmu, kde dotyční neměli mnohdy ani tušení, s kým vlastně bydlí. To bych asi ani úplně nedával. Ani tu společnou koupelnu. Hezky zamotaná a poměrně zajímavá epizoda. A to nejenom, co se případu týče, ale zásadní trhliny zažívá i vyšetřovací tým. [75 %] ()

rakovnik

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Jsi ten nejlepší vedoucí, jakého znám." "Tady končím!" Jak to tak vypadá, nejhorším pachatelem je pečlivý srab. Starší kriminalisté příliš nerozumí mladým a jejich světu, ale v tomto ohledu podle mě autoři až moc tlačí na pilu. Na druhou stranu osobní život hlavních hrdinů zapadá do příběhů velmi citlivě. Jinak z vyšetřování a jeho výsledku opět mrazilo. Jak jednoduché je zabít, obzvlášť, když vlastně ani nechci... Trhliny ve starých přátelství jsou stále větší. ()

flanker.27

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Myslím, že ani severská dramata nevystihnou současnou podobu mezilidských vztahů jako tenhle díl. Dojímáme se (emotikonujeme) nad obrázky a videy ze sociálních sítí věcmi, které jsou pro nás nedůležité, netýkají se nás, ale musíme na ně mít (správný) názor, lajkujeme a blokujeme statusy, ale reálně jsme asi vyprahlí, ve skutečnosti se o sebe nezajímáme jako o lidi, nemáme skutečný domov ani soukromí, v osobní sféře nemáme nic, co nejsme připravení okamžitě vyměnit nebo přestěhovat. Tak jsem si zafilozofoval. Epizoda výborná, jen to zobrazuje výborné není, případ sám, poměry na pracovišti, Kozákova dcera, na níž se tedy život bez matky podepsal dost (škoda jiného obsazení). Ale ten závěr mě i docela dojal. ()

subic

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dneska jsem potěšen velmi, protože díl byl tentokrát plný osobních vztahů jak na pracovišti, tak u Kozáka doma. Vedle toho mě pobavila ta čubka ředitelka Krajského ředitelství policie, která po Kozákovi chtěla místo vytištěné zprávy z Wordu prezentaci v PowerPointu a Excel. Příběh ukazuje takový zvláštní fenomén, spolubydlení mladých, někdo si pronajme vícepokojový byt a pak ho podnajímá kdo ví komu. A víš, s kým bydlíš? ()

• Ve 21. minutě vychází Martin Pražák (Filip Blažek) z budovy farmakologického ústavu (Purkyňův ústav) 1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy. (Winster)
  • Skutečným pachatelem byl Zbyněk Prokop, jenž byl v roce 2013 odsouzen k doživotnímu trestu, který byl později zmírněn na 30 let. Znalci ho označili jako těžko zařaditelného do společnosti. (sator)