Soužití nájemníků v jednom sdíleném bytě se stane osudným dvojici studentů. V jednom z pokojů byly nalezeny jejich mrtvoly, ale z výpovědi dalších spolubydlících vyplývá, že se navzájem neznají a nic o sobě nevědí. Je na policii, aby objasnila, jaké události vedly k tragické smrti dvou mladých lidí. (Česká televize)

flanker.27

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Myslím, že ani severská dramata nevystihnou současnou podobu mezilidských vztahů jako tenhle díl. Dojímáme se (emotikonujeme) nad obrázky a videy ze sociálních sítí věcmi, které jsou pro nás nedůležité, netýkají se nás, ale musíme na ně mít (správný) názor, lajkujeme a blokujeme statusy, ale reálně jsme asi vyprahlí, ve skutečnosti se o sebe nezajímáme jako o lidi, nemáme skutečný domov ani soukromí, v osobní sféře nemáme nic, co nejsme připravení okamžitě vyměnit nebo přestěhovat. Tak jsem si zafilozofoval. Epizoda výborná, jen to zobrazuje výborné není, případ sám, poměry na pracovišti, Kozákova dcera, na níž se tedy život bez matky podepsal dost (škoda jiného obsazení). Ale ten závěr mě i docela dojal. ()

rakovnik

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Jsi ten nejlepší vedoucí, jakého znám." "Tady končím!" Jak to tak vypadá, nejhorším pachatelem je pečlivý srab. Starší kriminalisté příliš nerozumí mladým a jejich světu, ale v tomto ohledu podle mě autoři až moc tlačí na pilu. Na druhou stranu osobní život hlavních hrdinů zapadá do příběhů velmi citlivě. Jinak z vyšetřování a jeho výsledku opět mrazilo. Jak jednoduché je zabít, obzvlášť, když vlastně ani nechci... Trhliny ve starých přátelství jsou stále větší. ()

fabecc1222

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak tvůrci se nás furt snaží lakovat, jakože by Pražák mohl bejt podkuřovač ředitelky, ale kdo ví, jestli za ředitelkou stále nestojí našeptávač Korejs, který chce zevnitř nabourat vztahy. Přeobsazení Kozákovi dcery docela zvláštní, vim, že od první řady uběhlo dost let, ale tadyta herečka původní není vůbec podobná, a vypadá to, že za ty roky zestárla tak  o 20 let. To odcizené spolubydlení působí sice zvláštně, ale u dnešních mladých je tohle standard i v rámci jednoho pokoje, natož v rámci velkého bytu."Jo ty jedeš po D1, tak to hlavně dojeď ještě dneska" ()

honajz

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Čím víc nad tím dílem přemýšlím, tím víc mi přijde jako naplnění úsloví "malý, ale velký". On ten případ je krutý a děsivý, ale víc než o vyšetřování je to o totální prázdnotě současného digitálního života lidí. Kdy bydlíte v bytě s pěti dalšími lidmi, ale nic o nich nevíte, a dokonce ani netušíte, že tam žije i šestý člověk. S tím tentokrát dokonale souzní tlačení šéfky na powerpointí prezentace (noční můra všech zaměstnanců těchto firem s rádoby moderním přístupem, kdy jde skutečná práce stranou) nebo Tinder schůzky s neznámými lidmi na jednu noc, jako v případě Kozákovy dcery (která mimochodem byla fakt na přesdržku). Kozákovi se oddělení sype, ale aspoň nějakého drobného zadostiučinění se mu dostane, což mne potěšilo, nebylo to jen černobílé vršení smůly. No a jedna naprosto skvělá hláška: "Jo, ty jedeš po D1, tak to hlavně dojeď ještě dneska." ()

Autogram

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak to bolo drsné priznanie, a k tomu ešte šialená dôslednosť v zahladzovaní a manipulácii stôp. Tá odcudzenosť spolubývajúcich bola až neuveriteľná, keď nevedeli nielen mená ale ani počet spolubývajúcich. A tiež súkromný život dcéry Kozáka, teda skôr akejsi filmovej karikatúry mladého slobodného života. Táto epizóda sa musela zaobísť bez ošúpaného jabĺčka. ()

• V epizodě se objeví předloha kapitána Pražáka (Filip Blažek) – Aleš Preis, jako plzeňský kriminalista, který provede zatýkání pachatele (Ondra.Sneck)
  • Skutečným pachatelem byl Zbyněk Prokop, jenž byl v roce 2013 odsouzen k doživotnímu trestu. Znalci ho označili jako těžko zařaditelného do společnosti. (sator)