Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Svět fotbalových fanoušků a nelegálních bitek hooligans patří z hlediska policejní práce k těm obtížně zmapovatelným. Poslední epizoda Případů 1. oddělení to ukazuje na příběhu pobodaného mladíka, který byl nalezen na autobusové zastávce na okraji Prahy. Nejenže bylo obtížné dokázat, že opravdu šlo o zranění v bitce, ale ještě složitější bylo usvědčit útočníka, jenž byl potrestán osmi lety vězení. (Česká televize)

(více)

Recenze (27)

Frajer42 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Epizoda z fotbalového prostředí pro mě byla velmi příjemným zpestřením. Dalším zpestřením byla účast Martina Hofmann, který se do tohoto prostředí naprosto skvěle hodil. Celkově řadím tuto epizodu rozhodně k těm nevydařenějším. Docela se mi zamlouval děj, který zpracovával v rámci tohoto seriálu poměrně neokoukané téma. Zajímavé bylo, že v této epizodě bylo více loserů na metru čtverečním, než je nyní v poslanecké sněmovně při projednávání důchodové reformy. [80 %] ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Měla to bejt férovka, beze zbraní, dvacet na dvacet, padneš k zemi - konec." Když si Jablonečtí a Bohemáčtí fans dají třetí poločas mimo hřiště, tak tomu mohou rowdies, hooligans i tifosi jen závistivě přihlížet. V tomto případě k zápasu ani nedošlo a přesto se našla mrtvola, takže závidím všem, kteří museli vyšetřovat, která ruka z davu bodla. Bohužel mě to řvaní na fanoušky i podezřelé moc nebavilo, ale předvádění skinů z hospody nemělo chybu. Jen si nejsem jistý, že to tomu namachrovanému detektivovi tak jednoduše prošlo. ()

Reklama

fabecc1222 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Musim říct, že v tomhle díle pro mě naši kriminální partu zastiňuje Martin Hoffmann z extrémistického a jeho sólo razie v hospodě. Zase vidíme úplně jiný typ policajta, s jiným přístupem, vyšetřovacími metodami, a také hlavně jiným záběrem, co se týče samotné práce. Víťa si konečně udělá svůj případ, ikdyž zase jakoby trochu náhodou, než nějakou poctivou prací. Samotné prostředí fotbalových fans generuje opravdu velké množství podobných individuí, které v tomhle díle vidíme, a je spíš jen zázrakem, že k podobným incidentům nedochází častěji. V reálu bylo ještě štěstí, že to oběť přežila... ()

otík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Předně musím pochválit autory, že do role tatínka oběti obsadili herce Slováckého divadla v Uherském Hradišti Pavla Majkuse. Jinak jde o zajímavý případ pobodaného jabloneckého fanouška, za jehož smrtí není jen tak ledajaká roztržka. Vyšetřování je rozhodně napínavé a poučné pro všechny fanoušky fotbalu i krimi případů. Zároveň se tým kriminalistů více "sbližuje" s Víťou, který zásadním způsobem pomohl rozmluvit kardinálního svědka. Korejsův odchod do důchodu se odkládá, zato pivo partě chutná stále stejně. ()

Autogram 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nie je fanúšik ako fanúšik, keď sa treba férovo fanúšikovsky pobiť. Všetky médiá sú tentoraz fanúšikmi šéfa oddelenia Korejsa, až to nie je pekné. Nakoniec sa všetci kolegovia stanú fanúšikmi Sršňa, ktorého psychologické schopnosti pri výsluchu predčia všetkých. Tento záver prvej série nie je až tak nápaditý, ako to býva inokedy, hlavne záver bol trochu narýchlo. –––– Víťa se s ním rozdělí o svačinu. – To je snad moje svačina, ne? – To je snad tvůj případ, ne? ()

Galerie (21)

Zajímavosti (4)

  • Sršeň (Miroslav Vladyka) při dojezdu na místo, kde leží mrtvý, nenápadně na chvilku sundává čepici. Vychází to z tradice, která pravý: „Před mrtvým se smeká.“ Všeobecně lze říci, že u muže je smeknutí/snětí pokrývky hlavy výrazem úcty. (sator)
  • "Strašnej klub, ta Bohemka," pronese major Tomáš Kozák (Ondřej Vetchý) při výslechu fanoušků Bohemians Praha. Sám Vetchý je totiž známý fanoušek Sparty. (melica)
  • Když poručík Vítězslav Sršeň (Miroslav Vladyka) a kapitán Petr Anděl (Petr Stach) zkoumají v kanceláři fotografie tetování neznámé mrtvoly chuligána, na počítači je vidět, že fotografie jsou uloženy ve složce „FOTO Kábrt tattoo“. V té době však ještě neznají totožnost mrtvého. (azcr)

Reklama

Reklama