Pětadvacetiletý spisovatel a režisér Justin Kerrigan na základě své vlastní zkušenosti natočil film, který nepostrádá humor, svěžest a bezstarostnost mládí. Film se odehrává během jednoho víkendu. Hlavními hrdiny hudebního filmového příběhu je parta šesti kamarádů (tří chlapců, tří dívek), která má před sebou vidinu zábavného a vzrušujícího tanečního víkendu na velkolepé taneční party - po ubíjejícím pracovním týdnu. Film začíná pátečním odpolednem, kdy se kamarádi ve spěchu připravují na velkou taneční událost, a končí nedělní kocovinou, kdy se všichni po skvělém víkendu rozcházejí. (oficiální text distributora)

glitter

"Svět je šílenej, ale jsem pyšnej, že do něj patřím!" Svět drog ukázaný ne tou umělečtější (narozdíl třeba od Requiem za sen), ale naopak tou přirozenější cestou, ve které se sami vidíme. Neříkám, že je každý narkoman, ale většina lidí měla nějakou tu zkušenost s drogami a nejde se zkrátka u některých scén nepousmát, protože se v tom nejde nevidět. Pořádně propařený pátek, následné opětovné sobotní sbližování se s realitou a semtam planá rozhodnutí s tímhle životním stylem projednou skoncovat...co mi to jen připomíná? "Nebudem to přece dělat navěky. Jednou nás to přestane bavit..." ()

lu-cinka

Asi jsem divná. mě se to nelíbilo. ani jak to bylo natočené ani o tom, o čem to bylo natočené. Jednoduše mi to přišlo o ničem. Jediný co sedí, že je v UK zhulenej každej.. ()

Puddle

Film, který dokazuje, že ne každá pravidelná dávka musí být pouze záležitostí těch nejhorších trosek přežívajích zimu v polorozpadlém paneláku mezi hromadou injekčních jehel, ale i skupinky nejlepších přátel, kteří to nikdy nepřehánějí a v kombinaci s muzikou jsou lehčí drogy jejich největší životní radost. Ba co víc! Dokonce to z nich dělá skvělé filozofy a všechny ty jejich vysmažené řeči a „realitó, jsi to ty?“, kromě toho, jak skvěle jsou vystiženy, mají neskutečnou hloubku... Human Traffic, je malý, ale o to úžasnější snímek (nejen) o drogách, které bere s vtipem a nezávazně, se sympatickou partičkou, která ví, že „vocaď pocaď“, a že po smažbě se musí hezky rychle zpátky k normálnímu životu, s hudbou, kterou neposlouchám, ale bude mi příjemně znít v uších ještě hodně dlouho a pro mě hlavně s úžasně pozitivním koncem. ()

maxXxic

Existují přesně 3 druhy filmů o drogách: Filmy poučné, stylem "takhle to je, ale dělat by jste to neměly" Filmy dokumentární, stylem "takhle to není a nedělejte to" to jsou filmy které se Vás snaží od drog více méně spíše odradit, ale na druhou stranu jsou tu filmy jako je Human Traffic, ve kterém je pohled na drogy velice sugestivně znázorněn očima anglických mladíků kteří si to více než užívají. Skvělý střih v tomto filmu navíc nahrává tomu, že se cítíte jako by jste byli sami zasekaní na jedné z těchto Londýnských jízd... Opravdu kultovní sociální komedie. ()

Troll

Neuvěřitelně uvolněný film, který člověku nic necpe, ale pouze popisuje víkendový odvázaní se party s drogama. Myslím si, že tenhle snímek ukazuje nenápadně, proč dost lidí hledá takovéto víkendové odreagování, tedy hlavně kvůli pracovnímu napětí a denodenní šedi. Navíc song "Come Together" od Primal scream na konci zahřeje na srdíčku:) ()

GOREGASM

Srovnání s Trainspottingem je věcné jen v kontextu drogového tématu a Human Traffic, přestože kultovní Boylovu šlehu jednou ocituje, jde úplně jinou cestou. Spíše než ucelený příběh nás bez varování vpustí mezi britskou již více, či méně a nebo vůbec nepracující omladinu a na příběhové ploše jednoho víkendu nám ukáže nebe i peklo drogami, hudbou a sexem přesyceného víkendu. Osobně mi chvíli trvalo sžít se s specificky zhulenou atmosférou, kamerou a režií, nakonec ale musím uznat, že přestože jde o čistokrevný víkendový trip, zahrnuje pár špičkových dialogů i režisérských nápadů, díky kterým nakouknete našim UK junkies i pod tu jejich sjetou slupku. V osmnácti bych tomu možná dal kilo, ale už mám něco za sebou ;-), takže střízlivě zvážených 70%. ()

Akana

Docela výstižný i vtipný obrázek taneční subkultury 90. let, který bude jejím bývalým nebo stálým členům určitě podstatně bližší než těm nezainteresovaným. Velké dějové oblouky nečekejte, tohle je spíš útržkovitá mozaika jednoho propařeného víkendu a několika více nebo méně ujetých týpků. Odkaz Trainspottingu je jasný i přiznaný. Možná se občas příliš tlačí na tu cool odvazovost, ale to je otázka vkusu. Nic co by mě poznamenalo, ale zábavné to je. 70% ()

WillyMarks

Ujeté, brilantní, uvolněné a perfektně natočené. Parta kamarádů, kteří se nětěší na nic jiného tolik než na víkendovou pařbu plnou hudby a drog. Hudební výběr, je skvělý, rozmanitý a baví. Je perfektně sestříhaná a spolu se skvělýma vsuvkama, hláškama a situacema je to opravdu dobrý kousek. Tento snímek je trošku jiným pohledem než můžeme vidět ve filmu Trainspotting. Zde se bavíme, užíváme si a vážnost problémů dnešní mládeže nebereme v potaz. 75% ()

Heroine

"Alkohol zabíjí 30 000 lidí ročně. Ale to nevadí, protože je to tak dobře zdanitelná droga, že?" Tenhle film je prostě pohled do života několika lidí, kterým se nelíbí jak žijí, nelíbí se jim jejich práce, rodiče, nelíbí se jim vůbec nic. A tak se o víkendu rozjedou v klubech, a zkusí na chvilku zapomenout na to, jak je všechno blbý. Je to nápaditě natočený, výborně obsazený, svižný film, který sice není pro každého, ale mne se líbí. Není totiž zdaleka nutné, aby to divák chápal jen jako "film o drogách". Je to spíš o přátelství v hnusných časech, o úniku z reality, který vůbec nemusí být pomocí drog. Protože postavy nad svým životem přemýšlí, a vědí, že je realita stejně jednou doběhne. ()

MickeyStuma

Jak říká Bill Hicks: ´Svět je šílenej, ale jsem pyšnej, že do něj patřím.´ Velká Británie a filmová prezentace taneční hudby a klubové scény. Je víkend a jde se pařit. Víkend plný chlastu, drog, sexu a hudby. V podstatě jde o to, že přesně takto se mluví o partypeoples a tento snímek si z toho vyloženě dělá legraci. Rozhovor dvou děvčat s televizní reportérkou na téma braní drog budiž jedním příkladem za všechny. Téma tak ponechává se rozhodnout, zda to dobré převažuje nad špatným. Braní drog je prostě nesmysl. Mládež se baví a je jedno o jaký druh hudby se jedná. Snímek je dnes už i takovou filmovou vzpomínkou na 90. léta, kdy byla taneční hudba na vrcholu a kdy si to dnešní čtyřicátníci užívali. Jedná se o nejlepší filmovou výpověď tohoto druhu pohrávající si s realitou a absurdnem. Vyobrazuje britskou klubovou kulturu, tzv. generační mládeže a jejich typický komunikační problém se starší generací. K tomu grandiózní soundtrack, ohromující klubová atmosféra a prostě radost ze života. To vše v osvěžujícím realismu se smyslem pro humor. Více upřímnosti tu snad být už ani nemohlo. Mít nejlepší kamarády a jít s nimi na party je to nejlepší, co může mladého člověka v životě potkat. A o to tu jde především. ()

Shona

Justin Kerrigan na základě vlastní zkušenosti natočil tento film a taktéž si v něm zahrál. Jestli tato ,,zkušenost" stála taky za tím, že to byl zároveň jeho poslední ať už režisérský, nebo herecký počin netuším. Human Traffic je svým způsobem výjimečný. Především pro to, že narozdíl od ostatních snímků o drogách je pojat zábavnou, až komediální formou. Není tak silný, depresivní ani dramatický jako třeba Trainspotting, Requiem za sen , nebo Traffic. Kvalitou však za těmito filmy zaostává. POMO kultová srdcovka každého skalného huliča určitě. Naštěstí to není můj případ. ()

Dimo

Doufal jsem v ještě víc střeštěnou ulítlost, ale stejně mě to bavilo. Rozhodně ale i tak super ujetost, na kterou stálo se mrknout. Jeden z mála takových tanečně - hudebních filmů, potěšila spousta tranceových legendárních pecek a při té příležitosti se ptám... Proč má trance a podobná taneční hudba tak málo filmů? A ještě méně dobrých filmů? Rock jich má kvanta, tak doufám, že přijde nějaký další, který nebude v podstatě jen o drogách. Ale film jsem si i tak užil. ()

Castielo

Celkem jednoduchý děj, který se odehrává v jednom jediném víkendu.A přesto tak úchvatný film. Všechny ty řeči a filozofie mají hloubku, ačkoli zní jako cinty obyčejnejch vysmaženců. Plno vtipů a zábavnejch scén zároveň poutavě natočených za doprovodu taneční muziky. Paráda.Kdo zažil podobnou partu lidí, to napětí v pátek večer a ty hnusný neděle, nedá míň než 4*. Dávám 4;-) ()

Kingjiri

Začíná se mi zdát, že se realistickýho filmu o klubový taneční scéně asi nikdy nedočkáme. Opět to vypadá, že když jde někdo na techno párty, musí na ní být nutně vyjetej jak olej z Trabanta, nejlíp pod vlivem několika drog. Na každý větší taneční akci (je jedno jakej styl), se určitě takový lidi najdou, ale rozhodně jich neni většina, jak by mohlo z tohohle snímku vyplývat. Jenomže koukat na střízlivý lidi, co to maj v hlavě v pořádku, jak pařej a užívaj si rytmů svý oblíbený muziky (což dělám na techno párty já) holt neni tak divácky vděčný, že. Narozdíl od ostatních si myslim, že tohle fakt neni film o muzice, ta tu slouží jenom jako záminka k tomu, aby se parta mladejch lidí každej pátek sjela a film moh nastínit, co v drogovym deliriu prožívaj. ()

arkie

Dokonalý film o techno scéne koncom 90-tych rokoch, brané s humorom, neskutočne nadupaný dej hláškami, situáciami, pričom je to veľmi inteligentná zábava. Nepoznám lepší film o XTC generácii, ktorý by na jednej strane neskĺzaval do prílišných bagatelizácii a na strane druhej do moralizácie. Každá postava vo filme je nádherne vykreslená, vidno že režisér tieto situácie zažil a vie ich sprostredkovať. Keď som toto pozeral s kamarátom (s ktorým sme svojho času strávili hodne času v kluboch s podobnými pilulkami), tak každú chvíľu vyskakoval a volal: "Však to som JA! To je o mne!" :) A bolo, fakt. :) ()