Epizody(12)

Čtvrtá hvězda vypráví příběh mladého Štěpána (Václav Neužil), který získal místo jako druhý noční recepční v tříhvězdičkovém hotelu Meteor na periferii Prahy. Štěpána zajímá Pavlínka (Martha Issová), která zde pracuje jako denní recepční. Pavlínku ovšem nezajímá Štěpán, ale agresivní hotelový údržbář David (David Novotný), který se snaží uniknout vyčerpávajícímu erotickému zájmu své nadřízené, hotelové manažerky Terezy (Lenka Krobotová). Ta se kromě Davida snaží i o ziskání čtvrté hvězdy, jež by zvýšila prestiž a úroveň hotelu. Její snahy ovšem naráží na sobectví, pohodlnost, lenost a zištnost podřízených. Vysněná čtvrtá hvězda ze všech zaměstnanců hotelu zajímá nejméně bývalého manžela Terezy a ředitele hotelu Teodora (Martin Myšička). Jeho jediným zájmem je zdokonalit se v hraní čínské hry mahjong. Terezino úsilí maří osobní zájmy i dalších podřízených: ambiciózní a záludný kuchař Smutný (Jaroslav Plesl) dychtí po místu šéfkuchaře, melancholický šéfkuchař Tichý (Miroslav Krobot) bojuje s trvalými následky po úrazu, denní recepční František (Ivan Trojan) kšeftuje s podsvětím a paktuje se s nebezpečným zločincem Majorem (Pavel Šimčík), hotelová prostitutka Libuška (Klára Melíšková) trénuje oddíl mladších dorostenců lakrosu, hotelový taxikář Jindra (Marek Taclík) je asi gay se silným mateřským pudem a barmanka Jiřina (Simona Babčáková) má manko. (Česká televize)

P.H.

Přesně podle mého gusta! Takové "Sedláčkovské", anžto to každou chvíli lízne samou hranici trapnosti, ale s větším důrazem na pointu. Postavy jsou zkarikované, ale zase - přesně na milimetry tak, aby "žily", aby nespadly do upoceného pitvoření. Ten Prušinovský, kluk jeden ušatá... že on bude mít talent? :) Abych ale nekazil pověst zlým kritikům, jednu hvězdičku z plné palby uberu, přecijen se pár hluchých míst našlo. Mimochodem, při sledování mě maně napadlo, proč se ČT teď pouští do remaku Kanclu (což prostě nemůže dopadnout dobře), když dokáže TOHLE? P.S. A vůbec mi to nepřipomíná Hotýlek. Maximálně tím, že jde o stejné prostředí, víc ani ťuk. ()

hero_bk

Myslím, že můžu s čistým svědomím po pěti dílech dát čtvrté hvězdě pět hvězd. Úžasně absurdní humor skvělých herců od skvělého scénáristy Prušinovského :) Edit: S přibývajícími díly lepší a lepší. Putuje do TOP10! ()

MaryLynn

ČT ho nasadila hned za Případy 1. oddělení a tím mi udělala radost, že mám celovečerní zábavu. Místy je to velice vtipné, chvílemi trapné, ale nevadí mi to. Každá postava dostává různě svůj prostor. Uvidíme, co bude dál. ()

kyLuke

Tak nevím, ale s tímto seriálem jsem si nevěděl dlouho rady. Po shlédnutí prvního dílu jsem měl skvělý pocit, že bude "Čtvrtá hvězda" skvělý sitcom. Druhý a třetí díl mě o tom přesvědčily. Bohužel pak přišla studená sprška( tím myslím konkrétně šestý díl, který mě vůbec nepotěšil), a snížil jsem hodnocení na tři hvězdičky. Bohužel ani sedmý díl mi nezvedl náladu. Ovšem to, co dokázali následující díly mě ohromilo. Od cca 9 dílu se stal ze "Čtvrté hvězdy úžasný, a vtipný sitcom, a já mohl jít s hodnocením klidně výš. A koukněme se pak na to, protože 11-tý díl překonal i "Okresní přebor". A díl poslední ho následoval. Proto jsem si řekl, že bych mohl dát "Čtvrté hvězdě" plné hodnocení. Jenže už jen za tu relativní nevyrovnanost dílů jít výše nemůžu. Přesto velmi solidní čtyři hvězdy! ()

-henry-

Viděl jsem první a šestou epizodu (ta s tím pornem): dobré nápady, ale celé velmi vychtěné (podobně jako František je děvkař nebo některé pasáže ze seriálového Okresního přeboru). Přinejlepším to připomíná studentské počiny. Nemá to pořádnou dynamiku, působí to nedomyšleně a improvizovaně, po velmi slibné zápletce o získání čtvrté hotelové hvězdy ani vidu ani slechu. Dost jsem se nudil. ()

Teny

vynikající, nenucený humor, který asi není pro každého, ale ansámbl dejvic mi v tomto seriálu opravdu pořádně sedí, takže ne čtvrtá, ale rovnou pátá hvězda! :) ()

chelsea63

To je teda velký osvěžení! Skvěle napsané, Trojan a Issová jsou boží, ale vlastně všichni hrají výborně. Nic nedrhne, neuvěřitelné situace se střídají s těmi, které jsme už všichni někdy zažili. Na českých kanálech je to jako zjevení. ()

havran

Na ČT 1 věc nevídaná. Sitcom, co má šťávu a nenudí trapnostmi. Asi to nebude šálek kávy "průměrného českého diváka" chrochtajícího nad pouliční růžovkou, ale díky za to! Nemusí pršet, hlavně, že alespoň kape... ()

ANTYCHRYST

Další obrovské překvapení Č.t. Zázraky se dějí :) ze začátku nenápadnej seriálek, se po pár dílech vyklubal na hodně kvalitní a občas i dost odvážnej humor. Není zde špatné role ani nouze o vtípky, které jsou opravdu vtipné. Ještě teď vidím Trojana s copánkem :) Doufám, že další série bude následovat. Tohle je právem pátá hvězda :) 100 % ()

MFloyd

Znovu se ukazuje, že aby byl český seriál zábavný, stačí méně jak 100 dílů a vše, co se tam děje, neroztahovat na několik dílů. Dlouho jsem se takhle u našeho seriálu nesmál. Naposledy snad u okresního přeboru, který byl ještě o malinko lepší. ()

DadysGirl

Serial, ktery mne donutil prehodnotit "moje oblibene" ;-) Komentar bych mohla rozepisovat hodiny, protoze i po nekolika shlednutich jsem stale v krecich smichu a cire radosti z tohoto maleho televizniho zazraku... Proste velike YES a prosim neprestavejte a plodte takoveto skvosty dal... ()

RAFT

Češi seriály umý ,no jak ,které.Herci sou v seriálu vybráni přímo dokonale .Seriál je zábavný ani moc nenudí.Promě asi 2 dobrý seríál po okresním přeboru.Těším se na 2 sérii.Za mě 80% ()

existimi

Strašně rád bych Čtvrté hvězdě tu čtvrtou hvězdu dal, ale bohužel. Scénáristům funguje hra s trapností tak v polovině případech a někdy se tak jedná o pustopustých 30 minut absolutní nudy. Dejvičáci tento seriál ale táhnout nahoru, tudíž musím Hvězdu řadit k lepším počinům televizní tvorby ČT posledních let. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz