Epizody(12)

Čtvrtá hvězda vypráví příběh mladého Štěpána (Václav Neužil), který získal místo jako druhý noční recepční v tříhvězdičkovém hotelu Meteor na periferii Prahy. Štěpána zajímá Pavlínka (Martha Issová), která zde pracuje jako denní recepční. Pavlínku ovšem nezajímá Štěpán, ale agresivní hotelový údržbář David (David Novotný), který se snaží uniknout vyčerpávajícímu erotickému zájmu své nadřízené, hotelové manažerky Terezy (Lenka Krobotová). Ta se kromě Davida snaží i o ziskání čtvrté hvězdy, jež by zvýšila prestiž a úroveň hotelu. Její snahy ovšem naráží na sobectví, pohodlnost, lenost a zištnost podřízených. Vysněná čtvrtá hvězda ze všech zaměstnanců hotelu zajímá nejméně bývalého manžela Terezy a ředitele hotelu Teodora (Martin Myšička). Jeho jediným zájmem je zdokonalit se v hraní čínské hry mahjong. Terezino úsilí maří osobní zájmy i dalších podřízených: ambiciózní a záludný kuchař Smutný (Jaroslav Plesl) dychtí po místu šéfkuchaře, melancholický šéfkuchař Tichý (Miroslav Krobot) bojuje s trvalými následky po úrazu, denní recepční František (Ivan Trojan) kšeftuje s podsvětím a paktuje se s nebezpečným zločincem Majorem (Pavel Šimčík), hotelová prostitutka Libuška (Klára Melíšková) trénuje oddíl mladších dorostenců lakrosu, hotelový taxikář Jindra (Marek Taclík) je asi gay se silným mateřským pudem a barmanka Jiřina (Simona Babčáková) má manko. (Česká televize)

Georgex

Dejvické divadlo válí, nicméně pouze v tu chvíli, kdy se na obrazovce objeví slizká postava recepčního Františka v podání Ivana Trojana či jeho hluchoněmého kumpána, jinak se bohužel jedná o trochu silnější průměr, který nerozesměje, ale na druhou stranu ani neurazí. Nutno konstatovat, že u prvních tří dílů jsem se královsky bavil, zejména díky dvou zmíněným postavám a scéna s dánským turistou a vyšetřováním krádeže zubní protézy neměla chybu, bohužel poté již začalo tempo opadat a už to nespravila ani přítomnost mistra Trojana. Nicméně k vtipnějším dílům rozhodně patří i Vyhazov a Zázrak. Za pozornost také stojí výkon Václava Neužila, Lenky Krobotové a Martina Myšičky, naopak velkým zklamáním pro mě je Miroslav Krobot a Simona Babčáková. Určitě se nejedná o počin, který by překonal Okresní přebor, nicméně vtipných scén a skvělých hlášek nouze není. Bohužel nebyl využit potenciál jednotlivých postav a ani jako celek to příliš nefunguje. Moje hodnocení "Fuck Prague" a 60%. ()

Karmat

Po prvních dílech jsem od toho čekal trošku víc, ale nakonec to na tu čtvrtou hvězdu je. Jedna pro Ivana Trojana, druhá pro Davida Novotného, třetí za Spartu a čtvrtá pro Romana Bednáře a jeho geniální miniroli. ()

jefff

Povedený sitcom jaký tu už dlouho nebyl. Škoda, že humor tu není víc intenzivní a občas scény vyznívají do ztracena, ale i tak se jedná o to nejlepší z tuzemské produkce. Po Případech 1. oddělení další skvostný zářez České televize. ()

Akret

Po zhlédnutí první epizody tohoto seriálu, je člověk poněkud v rozpacích a vlastně neví, jestli má děj brát vážně nebo jako žert. Ale už druhým dílem je vám jasné, že jde o sitcom, a to na českou kotlinu velmi povedený. Pravda, jeho humor nebude všemi přijímán s pochopením, ale Ti, kterým sedne, se u seriálu hodně nasmějí. Nicméně, já bych snad ani nevylučovala možnost, že to vskutku v některých hotelech přesně takto funguje. Navíc Trojan je prostě démon. ()

Specs

Hláška: údržbář David: - "Já vás hendikepovaný mám opravdu rád. Raději než Slávisty. To jsou ještě větší simulanti." ()

manonfire

Zatímco Okresní přebor se může i přes svou grotesknost holedbat přirozeností a vysokou sympatičností postav, tohle je celkově projekt, který kdyby nevznikl, nic by se nestalo. Pokud by zde bylo více gagů, jaké reprezentovala výborná "porno" scénka s kamerou na přilbě, budiž, jenže ono jde defakto o jedinou třeskutě vtipnou část dvanáctidílného seriálu. Takže celkově pane Prušinovský, pomistrovská kocovina jak Brno. 40% ()

Fox85

Některé epizody byly vtipnější, některé méně, ale celkově zábavný a příjemný seriál. Fuck Prague ()

netahlo

Sestava skutecne nabita! Prebor je sice jenom jeden, ale i tohle funguje vyborne. Spokojenost! Mysicka je reditel podle myho gusta :-) ()

KR4T4S

Jestli si to udrží nastavenou kvalitu (jakože o tom vůbec nepochybuju), tak na konci série ode mě dostanou mí oblíbenci z Dejvickýho divadla i hvězdu pátou. Myšička s Neužilem ml. zatím ve svých postavách rulujou nejvíc. Po 12.díle: Je to tak pěkně načaté do druhé sezóny, která doufám bude. Nahláškované, drzé, vtipné, sehrané, vypointované. Melíšková a její luxusní společnice best. ()

Ferinka

Perfektní pondělní pobavení - ano, Dejvické divadlo mělo vždycky svůj specifický, řekněme "laskavý" humor a ten tu jede na plné obrátky. Trojanova role jako vždy skvělá, takhle divnýho chlapa asi ještě nikdy nehrál... ()

vitekpe

Klaru Meliskovou mam rad, ale jinak teda nevim co k tomu rict... asi neco ve smyslu ze ct vsadila na vulgarity a vytvorilla tento "sitkom". Nezlobte se na me, nikomu to nechci zosklivit, ale mne osobne to prijde strasne hloupe. Skoda promarnenych talentu divadelniku z Dejvic. P.S.: ...nejprirozenejsi je Issova, coz je mile prekvapeni. ()

insurgentes

Od té doby, co jsme si svobodně zakázali Českou sodu a vznikaly jen undergroundové pokusy o humour (Gynekologie 2) se vlastně na poli televizní zábavy neodehrálo absolutně nic. Pokud nepočítám Prušinovského Okresní přebor, který je sice milým pohlazením, ale spíš ve stylu Chalupářů v období normalizace - poskytuje chvilku slastného zapomenutí v době, kdy se některé věci nesmějí říkat nahlas. No a tím spíš mě překvapil tenhle počin, který se sice taky ještě krotký, ale mnohem méně korektní, než dneska bývá zvykem. Viděl jsem zatím 3 díly, ale už teď vím, že tenhle seriál se stane klasikou. ()

Firebug

Kolečko s Prušinovským jsou zřejmě v naší zemičce jediní, kteří dokáží vyprodukovat a do televize protlačit kvalitní komediální seriál, který by nebyl lacinou kopírkou americké sitcomové tvorby. Stylem to spíše připomíná seriály z Velké Británie. Už v Okresním přeboru ale dokázali, že skloubením suššího humoru s důvěrně známými českými reáliemi a roztomile pokroucenými postavičkami vznikne vcelku osobitý styl, jež není nikterak přelomový nebo geniální, ale na mě prostě funguje o mnoho víc, než šaškárny ala Comeback. Ve Čtvrté hvězdě v nastavené kvalitě pokračují, jenom se z vesnice přesunuli do Prahy, ale roztodivných a famózně ztvárněných postaviček neubylo. Velká spokojenost! ()

Kejdlo

Nejlepší české divadlo se nám promenáduje na půjdě tříhvězdičkového hotelu, který je značně pochybný, ať už mluvím o výtahu či samotných zaměstnancích. A přesně o tom je seriál čtvrtá hvězda, jenž si zaslouží přesně čtyři hvězdy a diváci druhou řadu. 8/10 ()

Arkanoid

Prušinovský, Krobot a Kolečko na miestach réžie a scenáristov spolu s hercami Dejvického divadla veštia dobrý zážitok. Václav Neužil mladší tu ako novota v zabehlom prostredí plní úlohu sprievodcu neznámym prostredím. Jeho postava preto nemá, ako to už býva zvykom, okrem dobroty žiadne iné výrazné povahové črty. Zato špekulant Ivan Trojan alebo hluchonemý zločinec Pavel Šimčík sú zdrojom kvalitnej zábavy vyplývajúcej z povahových čŕt svojich postáv. Jaroslav Plesl je nevyužitý. V celom seriáli rozoberanou témou vzhľadom na postavenie hlavného hrdinu je výstup z friendzone, pri ktorom môžeme vidieť všetky chyby, ktorých sa dokáže takýto človek pri nešikovnom balení dopustiť. To však nie je najväčší problém hlavného hrdinu, ktorý si v neskorších epizódach musí klásť otázku, či konal správne. Seriál ponúka predovšetkým veľmi zábavné vtipné situácie s množstvom hlášok, no aj dramatickú rovinu situácií vyskytujúcich sa v živote bežného človeka, ktoré graduje a pointuje. Lepšie sa seriálu darí v humornej rovine, aj keď finálna epizóda dokonale využila svoj dramatický potenciál nazbieraný za všetky epizódy a ponúkla výborný záver. Polovica epizód je pre mňa špička, polovica trochu zaostáva, ale zvyšné príbehy výborne dopĺňa a rozvíja. Seriál je rozhodne zaujímavý a oplatí sa ho pozrieť. ()

klúčik

Nedá sa hodnotiť po dvoch dieloch. No musím napísať , že včera - 2 diel , ma zaujal svojim humorom. Schuti som sa zasmial na výbornom výkone údržbára, ktorého hrá David Novotný. Jeho oprava výťahu stála za to... Tam je drátov, že by ich ani cigáni neodniesli, tak to je hlod za 100 bodov. Dúfam, že to bude pokračovať a bude dobrá zábava... Zatiaľ dávam 80%. ()

RockChick

Musím se přidat ke kritice proklamovaného žánru: Tohle fakt sitcom není. A vlastně mi to nepřijde ani moc vtipný, když nad tím přemýšlím... ()

Lukoboss

Čtvrtou hvězdu si Čtvrtá hvězda nezaslouží, dokonce mám pocit, že už o tu třetí bojuje zuby nehty a ono se to ne a ne podařit. Samozřejmě je to sitcom, takže to balancuje mezi humorem a trapností, ale stejně ten humor není takovej, že by se z toho člověk posadil na řiť. Má to výhodu, že se tam objevujou I. Trojan a M. Krobot, kteří prostě umí, ať se děje, co se děje. Ale to je tak všechno, zatím žádná pecka... ()

Chipsonator

Vtipné? Ale no táák, jediný kdo to tahá je Trojan, který je jediný který dokáže hodit a dobře zahrát vtipnou hlášku. 40% EDIT: Za scénu kde se točí porno, musím přihodit pět procent. 45% EDIT2: A jó, tak nakonec Čtvrtá hvězda, uválčila Třetí hvězdu, ale tak, tak. 50% ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz