Lucy je typická „blbá" blondýna, co se vždycky zamiluje do toho největšího ksindla v okolí. Ten poslední ji právě zapletl do obchodu s drogami, který řídí všehoschopný pan Jang (Choi Min Sik z kultovního Oldboye). Než se stačí pořádně rozkoukat, má v břiše zašitý balíček obsahující extrémně silnou syntetickou drogu, který má propašovat do Evropy, pokud chce přežít. Nešťastná náhoda nebo spíš brutalita strážců, kteří ji mají hlídat před odletem, zapříčiní, že se zásilka roztrhne a její obsah se začne vstřebávat do Lucyiina těla. Že se jedná o opravdu výjimečný „matroš", zjistí záhy, když bleskurychle zlikviduje všechny hlídače a uteče na svobodu. Ve všech směrech je najednou mnohem silnější, mnohem víc vnímá, rychleji uvažuje, dokonce si osvojuje nadlidské dovednosti. Může za to právě ta neznámá substance, která výrazně zvýšila procento využití její mozkové kapacity. Toto číslo navíc stále roste a Lucy si uvědomuje, že z daru by se mohla stát smrtelná hrozba. Vyhledá proto profesora Normana (Morgan Freeman), největšího odborníka na lidský mozek, aby jí zkusil pomoci. V patách má však Janga a jeho zabijáky, kteří nechtějí o svou kurýrku za žádnou cenu přijít. (Cinemart)

Bazilich

Jak se může někdo, kdo má být nesmírně inteligentní, dopouštět takových kravin? Respektive proč si Besson nepřizval někoho, kdo by ho na ty voloviny ve scénáři upozornil? Tohle je problém s chudými duchem - nejsou si svého omezení vědomi. ()

Bbbulanek

Smutné je, že myšlenky ve filmu nejsou úplně blbé, nebo řekněme nezajímavé (ač nepravdivé). Ono to ale vypadá, jako by všechny ty teorie režisér hodil na jednu hromadu a z té se snažil vytvořit poutavý snímek, který zasahuje do chemie, fyziky, astronomie, filosofie, lingvistiky a já nevím čeho všeho ještě. Nakonec z toho zbude šílená slátanina, která nedává smysl ani z jednoho úhlu. Přitom opravdu byly momenty, které bych zastavila a rozvíjela. Jeden po druhém. Ale ne tímto způsobem, a ještě si při tom hrát na akčňák :-(( škoda 85 minut.. 25% ()

Kunderion

Fascinuje mě tady v komentářích naprostá ignorace duchovního rozměru tohohle filmu. Bude to asi tím akčním kabátem - já osobně akční filmy rád nemám a stejně jako u Matrixu mě na něm zajímá především hlavní myšlenka. A tady u mě Besson zabodoval... ()

koza3

Asi třikrát jsem se přistihl, že s otevřenou hubou čekám, jaké tajemství stvoření nám Lucy odhalí. Zda odpoví na tu stopařovu otázku jaký je smysl lidstva, vesmíru a vůbec... ale pořád je to jenom film. Ač nikdy jsem nad tím takhle neuvažoval a pohyblivé obrázky ve mě tyhle dotazy neprobouzejí a za to si zaslouží Lucy obdiv a smeknutí. Líbily se mi ty prostřihy přírody, naturalismu lidí a zvířat a ta filozofická linka. Kdyby trošku ještě dopilovali tu prvotní myšlenku, jak odemkneme mozkovou kapacitu a dali tam rovnocenějšího soupeře, patřilo by to na Olymp vedle Matrixu. Něco tomu však chybělo, bylo to rychle oženěné a rychle rozvedené. Ale nutí mě to jít googlit "Lucy ending explained" což je pro mě známka stříbra :-) ()

Lucia.T

Skvělá záležitost, která donutí k zamyšlení. Opravdu by to tak bylo? Chvílemi "přepapané", spousta chyb, ale stejně. Za mně dávám s klidným srdcem čtyři hvězdy a přiřazuji k oblíbeným filmům. ()

megajalec

Škoda, že človek v skutočnosti nevyužíva iba 10% mozgu...Ale ak pri pozeraní Lucy zapnete spomínaných desať percent, dostanete dobrú akčnú jazdu so štipkou filozofie. Navyše sa nestihnete nudiť. ()

palmovylist

eh...vlastně ani pořádně nevím, jak tenhle film popsat nebo ohodnotit...asi jako když akčňáky z devadesátek potkají Matrix, filozofii, neurovědy a historii...teď budu přemýšlet, co by bylo, kdybych dokázal užívat o procento víc mozku...no pravděpodobně bych si pak asi nepouštěl takovýhle překombinovaný filmy. Ocenil bych kdyby ten film měl nějaký nadhled....55% ()

JuveIt

Bessonovu devadesátkovou tvorbu zbožňuju a jsem fanouškem Scarlett, ale toto bylo chvílemi dost velké utrpení. ()

blazma

Tak nějak náhodou jsem narazil na tento film a jsem za to mega rád. Protože m to neskutečně bavilo. Vypadalo to dobře, jasně nebyl to nějaký mega blockbuster, ale bylo to fakt super. Scarlet byla výborná, Morgan Freeman taky hodně dobrej.. Ostatní obsazení trochu nevýrazné, přeci jen se to točí hlavně kolem hlavní postavy a na ostatní se tak trošku kašle, ale vůbec to nevadí. Já se prostě bavil. ()

Aniki odpad!

Jedinou věc, kterou jsem pro tenhle film, nebo jak to nazvat, byl schopnej udělat, bylo to, že jsem jej se skřípěním všech zubů dokoukal a nezemřel jsem. Vůbec jsem nechápal o co tvůrcům této né béčkové, ale déčkové podívané vlastně šlo. Chyba bude možná v tom, že mi není třináct let. Johansson, jako velmi průměrná herecká diva, má ve snímku jistě své místo, ale Freeman? To už pro mne, jako jeho fanouška, bylo opravdu zklamáním. Nejhorší na celé věci je, že ten Besson to zřejmě myslel vážně, včetně jakéhosi edukativního bonusu. Jó, zlatá Brutální Nikita. Hledal jsem horší hodnocení než je odpad, ale nic jsem nenašel, takže tedy ten odpad, nó. ()

mnx

Je to taková fantasmagorie, ale na druhou stranu pohled na Scarlett Johansson vždycky potěší :) A efektní záběry cestování časem ke konci, i kvůli tomu to stojí vidět. ()

vodkasesemte

You in revolt (triko). Tak todle je hodně dobrý! Life starts approximately a bilion yrs ago (pěkný hovno). Buh stvořil všechno za šest dní a sedmý odpočíval. The only living being that uses its brain better than us is dolphin, uses up to 20% of its cerebral capacity, allows it to have echolocation system that is more efficient than any sonar invented by mankind. It developed naturally. And this is the crucial part of our philosophical reflection we have today. Can we therefore conclude that humans are concerned more with having than being? I m not in the mood. Ano, drogy mužou otevřít bránu demonum. What out life would be like of we could access 20% of our brains capacity. Its up to us to push the rules and laws and go from evolution to revolution. There are more connections in human body than there are stars in the galaxy. Next stage would probably becontrol of other people. But for that we need to access at least 40%.  After control of selves and others would come control of matter. But now we are entering into the realm of science fiction and we dont know any more than a dog who watches the moon. Na kolik % využívaj mozeg asi pejskaři - za předpokladu, že nějaký vubec maj? Do you speak English? Umět cizí jazyky se vyplatí! I can feel the rotation of the Earth (tak to asi dost těžko, protože je placatá). Zvláštní, že jí nedošlo, že násilí není řešení! Learnings always a painful process (we love the process). I used to be concerned with who I was and what I wanted to be and now I realize that what makes us us its primitive. They are all obstacles. Does that make any sense? Like this pain you are experiencing. Its bloking you from understanding. All you know now is pain. Berlin, Paris... jako já s čísly - fajn, zkus uhádnout třetí město - Rome (triangle). Once the brain reaches 20%, it opens up and expands the rest. There are no more obstacles. They fall away like dominoes. I m colonizing my own brain. Also, I can control magnetic and electric waves. I dont feel pain, fear, desire. Its like all things that make us human are fading away. Its like the less human I feel, all this knowledge about everything, it all exploding inside my brain. I dont know what to do with it. The sole purpose of life has been to pass on what was learned. There was no higher purpose. Pass it on. If the habitat is not sufficiently favorable or nurturing, the cell will choose immortality. In other words, self-sufficiency and self-management. I would rather be late than dead. We never really die. Jo, blikej, ty pyčo. Asi neví, že jede v protisměru. Prase má právo na to jet v tomdle pruhu, tak neuhne ani za cenu čelního střetu. Dobře vymaštěný. Odchovaný v oboře. To je jak ve Watch Dogs, akorát tam používal k hackování zátarasu mobil. Neo hadr. Cells group together, forming a giant web of communication, which in turn forms matter. All social systems we have put into place are a mere sketch. One plus one equals two. Thats all we have learned. But one plus one has never equaled two. There are no numbers and no letters. We have codified our existence to bring it down to human size to take it comprehensible. We have created a scale so that we can forget its unfathomable scale. But if the humans are not the unit of measure and the world isnt governed by mathematical laws, what governs all that? Time gives legitimacy to its existence. Time is the only true unit of measure. It gives proof to the exostence of matter. Without time we dont exist. Time is unity. I m not even sure that mankind is ready for it. Právě naopak, vubec není připraven! Kriplum stačí ke štěstí malej pejsek! We are so driven by power and profit (kéž by). Given mans nature, it might bring us only instability and chaos (vidíme, co udělalo třicet let svobody). Ignorance brings chaos, not knowledge. I will build a computer and download all my knowledge in it (image Satana). I will find a way for you to have access to it. I just hope we will be worthy of your sacrifice (přebírá na sebe roli Ježíše). What is she making? New generation computer, I presume. I m everywhere. () (méně) (více)

CZRohlik

Konceptem zajímavej film hnanej do extrému, během kterýho člověk nevěřícně kroutí hlavou. Kdyby film zůstal víc při zemi, fungoval by mnohem líp. Samotná myšlenka prakticky žádná a slibně vypadající začátek se v průběhu proměnil v něco, co už se nedá brát ani trochu vážně... což je škoda. Scarlettka sice hraje dobře a její postava je vcelku zajímavá, ale je jí to prd platný. Akce se pořádně taky nedočkáme a místo toho dostaneme pár nadzdvižení zlých ťamanů do vzduchu a jednu nezajímavou honičku v autě. Pozitivum aspoň je, že to rychle ubíhá díky samotnýmu tempu a faktu, že film má jen necelou hoďku a půl. Film si prostě hraje na něco co není a já jsem z toho zklamán:(... 5/10. ()

veverysiak

Určité bessonovské prvky sú tam jasne badateľné, ale žeby dokázal ohúriť, to sa vôbec nedá povedať, na druhej strane bez neho by to zostal totálne nezapamätaniahodný pokus o akčné scifi, najviac bodov si zaslúži námet, takže 55%. ()

trigan

Další důkaz nutnosti se vyhnout filmu, kde scénář a režii dělá jeden člověk. Bez někoho, kdo by udělal oponenturu. Takto je výsledkem pokus o lobotomii diváka, který se nesmí snažit nijak nad filmem přemýšlet. Proč se hrdinka se superschpnostmi nedokáže zbavit pát korejců, proč hrdinku mafie místo posazení do letadla směr Evropa zavře do cely s degenem, který ji kopne do břicha, ... Ještě štěstí, že film má jen 90 minut, zdálo se mi že má dvě hodiny a něco. ()

hufnagel

Po "Under The Skin" dalšia zaujímavá sci-fi koncepcia.Geniálne zamyslenie o význame života a nesmrteľnosti bunky.Luc znova na vrchole.Neuveriteľné finále.Po druhom zhliadnutí dávam plný počet. ()

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell