Sedmiletá Libby Day (Charlize Theron) jako jediná přežila brutální masakr své rodiny. Matka a sestry byly zavražděny během rituálního satanského obřadu přímo před jejíma očima. Za strašlivý zločin byl na základě Libbyina svědectví odsouzen na doživotí její bratr Ben. O 30 let později se na Libby se obrátí tajný spolek s názvem Kill Club, který prošetřuje známé zločiny. Nutí ji přezkoumat události oné noci a znovu otevřít kapitolu života, ke které se již nikdy nechtěla vracet. Na povrch vyplouvají skutečnosti, které vnášejí trhliny do jejího tehdejšího svědectví. Libby začíná pochybovat o pravdivosti věcí, které jako dítě viděla. Znovu otevírá hluboko pohřbené vzpomínky na tragickou minulost. (Bioscop)

DonBraso

Hmm no žádná velká hitparáda to nebyla.Jsou filmy,který si pustíte jen kdo tam hraje,tohle je ten případ (Ch.Theron).Nejhorší na to filmu je,že mě tak trochu přišel jako dalších padesát někdy v rozmezí milénia,kdy tenhle typ jsem viděl snad pořád.Knížku nečtu,tak jsem byl nepolíben,ale jestli jsem čekal mysteriózní překvapení tak vůbec.Čistý thriller až krimi,který zásadně je jasný už od prvních minut.Takhle kašovité vypravování jednou v reálu a pak v minulosti není možná špatný nápad,ale nakonec to vyjde jedno,protože zde překvapení vážně není.Hudba nemastná nesladná,spíše žádná a to překvapilo,protože jestli to byl BT,ten co produkuje styl trance,tak jsem to už vůbec nepobíral,vlastně jsem byl stále jak na trní.Ostatní herci vcelku dobrý,byl jsem zvědavý na Tye Sheridana,který tu jako ostatní neměl moc šanci něco ukázat,díky topornému směru,kdy si možná i v půlce filmu docela zívnete.Všechno a nic,tak bych charakterizoval tenhle film.Když vemu,že Zmizelá nakonec takový topík taky nebyl,ale měl Finchera,tak tady se musíte spokojit,že máte trochu nadprůměrnou Theron. ()

JannieMc

Hola Guys! =´) Knihu jsem si užila - její napětí a její vyvrcholení, které jsem nečekala do nejtemnějšího posledního koutu. Film je sic scénáristicky i režisérně slabší, ale alespoň z větší části se podařilo převést napětí i atmosféru. Jasně, že to mohlo být lepší, ale co, mohlo to být i daleko horší! Škoda jedné, ne jediné věci, že kvůli lepšímu pochopení ucouvl scénárista o pár kroků do světla, jako kdyby to vzal zkratkou, a tak hrůznost a dopad činu nebyl tak zásadní, jak na mě z knihy ze stínů vyskočil. Univerzální pravidlo pro adaptace: Prvně kniha, potom film! Opakujte se mnou: Prvně kniha, potom film! ;) ()

CrazymanM

Velmi dobrý příběh,hůře ovšem natočeno,určitě to mohlo být lepší!Škoda,přesto jsem se snímkem spíše spokojen!!! ()

blondboss

Knižná predloha podľa recenzií oplýva mohutnou atmosférou, čo sa nepodarilo preniesť na filmové plátno. Tento mysteriózny snímok sa od počiatočných minút vyvíjal sľubne, ale postupom času sa vnoril ako víchor do vôd priemernosti a už sa z nich nestihol vynoriť, aj keď sa veľmi snažil. Je to škoda, lebo mať lepšieho producenta, tak je z tohto námetu trhák. Charlize Theron skvele zahrala ženu poznačenú traumatickou udalosťou, ktorá si nedokázala upraviť život. A Chloe Grace nádherným spestrením. Inak ale veľmi priemerný snímok a preto len slabé tri hviezdy. 50 % ()

johnnie78

Tahle adaptace skvělé knížky se úplně nepovedla, protože prostě jen převypravuje příběh knihy a snaží se ho smrsknout do hodiny a půl, což zkrátka nejde. Některé důležité pasáže jsou tak zcela vynechány, film bohužel úplně postrádá atmosféru, místy připomíná spíš televizní inscenaci a nečíst předtím knižní předlohu, nejsem si jistý, zda bych to vůbec pochopil. ()

fafejt001

MYSLÍM, že celkem zajímavé drama . CHarlize príma role a netradiční zápletka . Zajímavý závěr . Dávám tři a půl * . ()

david666

Bohužel u tohoto filmu musíme srovnávat se Zmizelou. Takže proti Fincherovi namá šanci. Ale i tak se jedná o solidní práci a kdybych příběh neznal a nečetl předlohu asi bych byl napjatý. O civilním výkonu Charlize není třeba mluvit. ()

wick

Velmi slabé...snaha těžit po Zmizelé z další předlohy autorky nevyšla. Prvních asi 30 minut ušlo, ale pak už přišla jen nuda. ()

ViolaK

Dle mého jde o velmi podceňovaný film. Nesrovnávám ho s knižní předloho ani se Zmizelou (ať už s knihou či filmem). Stačí chvíle na zorientování a už se vezeš na vlně se skvělou Charlize, která umí přesvědčivě zahrát snad cokoliv , a ani další herci se tam rozhodně neflákali... ()

rigby

Knižní předlohu neznám, tudíž jsem k filmu mohl přistoupit očištěn od předsudků. A rozhodně z toho vyšel vítězně. Se Zmizelou to srovnávat nejde, ale i tak jsem byl téměř dvě hodiny připoután k obrazu a nedočkavě sledoval, jak příběh dospěje ke svému konci, který byl jasný od začátku. Rozuzlení bylo nečekané a musím podotknout, že pro mne jistým zklamáním. Podruhé bych se už nepodíval. I tak to hodnotím jako dobrý nadprůměr, konkrétně 4- ()

Dr_Berry

Další mysteriózní krimi od spisovatelky Gillian Flynn. Temné kouty jsou spíše ve stínu své slavnější Zmizelé sestřičky. Charlize Theron jako flákač, co ji nakopne skupina anonymních detektivů k vyřešení případu masakru ve které zůstala naživu a obvinila bráchu. Upozorňuji, že jsem knihu nečetl. Charlize Theron je bezchybná. Nicholas "Nux" Hoult se sem tam objeví. Na začátku chvíli trvá než se zorientujete a zvyknete si na způsob sestříhání filmu. Vypadá to jako by film jel jak přes kopírák knížky, pokud je napsaný stejně jako Zmizelá (tu jsem četl). Nevěděl jsem co od toho čekat a docela mě překvapila. Není to nejlepší krimi, ale ani nejhorší. Rozhodně lepší průměr. ()

SelfishMan

Tradiční dilema, jestli napřed knížku, nebo film jsem tentokrát rozseknul ve prospěch knížky. Jestli to bylo dobře, nebo špatně těžko říct. Každopádně ve světle včera dokoukané filmové interpretace rozhodně radši doporučuji knížku. Je otázkou, jak moc je zrovna tahle předloha vhodná pro zfilmování ( a ještě takhle doslovné ). Po každé kapitole z "dneška" vždycky následuje kapitola z roku 1985 a takto se vyprávění pravidelně střídá a přibližuje se postupně v obou časových liniích k danému klíčovému momentu onoho večera. O dodržení této struktury se snaží i film, ale pokud bych neměl načtěno, tak bych se v těch časovýc liniích asi ze začátku ztrácel, jelikož 80. léta nebyly moc stylově odlišena, tak flashbacky v některých okamžicích splývají se současností. ( filtry byly používané dost nekonzistentně, a i vzhledem k tomu jak byly 80tky módně a stylově ujeté, tak tady jsou naprosto zamněnitelné se současností, žádné extra retro kulisy evokující dobu). Což doplněno o uspěchanost ve vyprávění a sunutí příběu kupředu ve snaze narvat co nejvíc z knížky věrně do filmu působí docela chaoticky. Na rozdíl od knížky mi tu pak dost chybělo nějaké budování atmosféry a hlavně jakéhokoli napětí, což částečně přikládám té snaze do limitované stopáže narvat co se dá, ale už nezbývá prostor na nějaké záběry, které by trošku vyvolávaly nějaké emoce. Další podle mě podstatná věc, která je v podstatě vynechaná je velký důraz na charaktery postav. Ať už je to postupná proměna Libby, vykreslení Diondry nebo Patty. Ve filmu máme asi 2 vnitřní monology Libby, které jsou navíc vcelku nic neříkající o jejím charakteru, o psychickém rozpoložení Patty toho nevíme zhola nic, ikdyž to je podle mě podstatné taky. Takže druhou Zmizelou tady nehledejte, Paquet-Brenner opravdu není Fincher a raději si přečtěte knížku. 1* navíc je za skvělou Charlize ()

Saxos

Zpracovat jako jeden z dílů Odložených případů, tak by měl film určitě větší náboj, jak v tomto případě. Nudné, rozvleklé, od začátku jasné, kdo v tom má hlavně prsty - mamka sociální rodinky. ()

BoKo_CzT

Neviem, čím presne to bude, alebo na akú strunu vo mne tento film zabrnkal, no chytil ma o čosi viac, ako Stratené dievča (ktoré sa mi zas veľmi páčilo v knižnej podobe). Moje vysoké hodnotenie je samozrejme podmienené aj tým, že mám rád old schoolový žáner thrilleru, no film bol pravdupovediac dobre zvládnutý aj remeselne a najmä - emocionálne. Nízke hodnotenia ma preto do istej miery prekvapujú. Ale ako vravím, pokiaľ ide o trilery, možno nie som úplne objektívny. Hold, sto ľudí, sto chutí. Apropo, keď POMO píše o Á-čkových filmoch končiacich na optických médiách, tak v tomto prípade to podľa mňa nie je filmom, ale žánrom samotným. Áno, klasický triler dnes je odsúdený na disky. Ľudia proste podľahli súčasnému americkému main-streamu a ak sa vo filme nevyskytujú muži v pláštenkách, či lietajúci hlodavci a iný űbermensch-i, má už film v takom prípade šancu iba do TV produkcie. Výnimku tvoria možno trilery točené na jeden dlhý záber (Victoria), ale to už je zas vec módnej vlny. ()

LencaN

Charlize Theron hrála opravdu obrovskou krá*u. Ze začátku jsem byla hodně napnutá, co se z toho vyvrbí, ale čím víc se odkrývalo, tím víc jsem z toho byla akorát zklamaná. Nevýrazná kamera. Podivné myšlenkové pochody. Celkově to jako kriminálka moc neklapalo. ()

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi