Komentáře uživatelů k TV pořadu (5)

První série Svěrákovských Úsměvů, které započaly dodnes trvající tradici Hanzlíkovských Úsměvů. Původně šlo o určitou tématickou sérii hereckých medailonů, dnes máme tu více, tu méně trapné talk show hvězdiček nižší svítivosti.(2.5.2013)

Malý televizní lexikon filmových komiků pionýrských i bezprostředně následujících období naší kinematografie otevírá širokou paletu českého filmového humoru, jimiž nás v minulých dekádách obdarovávali ti nejlepší z nejlepších. Defilé hereckých medailonů nejvýznamnějších osobností zastává formu uceleného encyklopedického hesla, tvořeného zčásti také nenásilným a cimrmanovsky didaktickým přístupem Zdeňka Svěráka v roli svébytného komentátora. Nic nechybí a nic nepřebývá. Formát talk-show, v němž Svěráka nahradil Jaromír Hanzlík už bohužel postrádá původní záměr a postupem let se z pořadu pomalu vytrácí i souvislosti.(2.5.2013)

Zdeněk Svěrák není jen znamenitý režisér či scénárista, ale také uvaděč českého filmu. Tenhle pořad udělal a bylo příjemné se na něj pravidelně dívat.(16.8.2013)

Výborný pořad, pokud si člověk chtěl připomenout komediální filmy z historie naší kinematografie. Oproti pořadu http://www.csfd.cz/film/228170-usmevy/ byla tato původní série zaměřena na ty opravdu největší hvězdy našeho filmu. Zdeněk Svěrák byl velice milým průvodcem.(22.9.2013)

Koncept Úsměvů českého filmu se opravdu odlišoval od toho, co následovalo s J. Hanzlíkem, takovým způsobem, až mám nutkání nesrovnávat a hodnotit každý pořad zcela zvlášť, jako dvě naprosto cizí entity. Každopádně nás Zdeněk Svěrák prováděl mezi hvězdami české kinematografie vynikajícím způsobem, pro něj tak typickým, a když připočtu obsah, nemohu dát méně, než plný počet.(6.2.2015)