• Francie

Age of Uprising: The Legend of Michael Kohlhaas

Drama / Historický

Francie / Německo, 2013, 122 min

• BarryLyndon

Docela by mne na tohle zajímal názor takového dura. Revenge historický film s Madsem Mikkelsenem s poměrně bohatou produkcí a zajímavými evropskými herci (Bruno Ganz, ten mladej z Předčítače etc.), to přece muselo dopadnou skvěle, ne? Ne. To byl takový shit! Davies psal v recenzi, že se každé 2 minuty koukal na hodinky, já si musel sednout na ruce, abych to nepřepínal. 3 hvězdy vyloženě z milosti za Mikkelsena, Zaklínače a hudbu. Mělo to slo DVĚ dobré scény, poměrně sugestivní porod koně, kde to snad fakt Mikkelsen odrodil a absolutní závěrečnou scénu. Jinak akce? Horší historickou jsem neviděl. Fakt by mne zajímalo jak na tom tenhle film byl finančně, to muselo být dost drahý, ale je to evropský, tak to tutově bylo z dotací, takže pohoda jazz... 3/10(8.8.2015)

Pomalé, minimalistické, realistické a hodně syrové historické drama které buď diváka dokonale uspí nebo naopak nadchne. Já jsem naštěstí ten druhý případ. Celá audiovizuální stránka je úžasná a nemohl jsem si nevzpomenout na prostředí Velenu v třetím Zaklínači. Celý film se odehrává na jakési chladné, mlhavé a větrné vysočině, v naprosto minimalistických kulisách a s několika málo herci, kterým vévodí bravurní Mad Mikkelsen, jehož všeříkající mimika v závěrečné scéně mě skoro přinutila přihodit pátou hvězdu. Jenže to nemůžu. K plné spokojenosti mi především chybělo trochu doslovnější podání. Místy nejednoznačný styl vyprávění mě přeci jen trochu mátl.(16.10.2015)

Pozitivní na filmu bylo, že ukazoval zákeřnou úlohu církve ve středověku. Pokud člověk odmítl pokořit se církvi a panovníkovi, byl zatracen a proklet. Pokořený, ponížený, ve strachu ze zatracení a prokletí musel žít celý život. Nevěřím, že by právě toto hlásal a chtěl Kristus, mám za to, že chtěl pravý opak. Příběh je lehce zmatený, občas jsem nestíhala, kdo je kdo, kdo proti komu a proč bojuje. Ale průměr si film určitě zaslouží.(5.10.2014)

Film možná až moc temný a dlouhý, jako středověk sám. Moje první návštěva velmi příjemného Kina 35 francouzského institutu s nejpůvabnější ženou - promítačem (asi jedinou, co jsem zatím viděl). Syrový příběh, dobová hudba a Mads Mikkelsen jsou nejkvalitnější ingredience tohoto výborného historického filmu. Dodátek: francouzský institut asi kvůli Madsi Mikkelsenovi použil české titulky s skandinavskými prvky jako je prostřelené očko (Ø), možná i ukrajinskými - přehlasované i (Ï) atd.(30.7.2014)

Nejsem zrovna velký příznivec historických filmů z této doby a nijak je nevyhledávám. Ovšem tento snímek mě do sebe vtáhl od samého začátku. Vše se vzájemně podporuje. Od kamery a režie, přes hudbu a zvuky, kostými a přírodu. Vše završují skvělé herecké výkony a vynikající Mads Mikkelsen - opět jak jinak !(25.3.2014)

• - Obchodník s koňmi Michael Kohlhaas (Mads Mikkelsen) je inspirován skutečnou postavou, a to Hansem Kohlhaasem, který vedl spor s německým šlechticem jménem Günter von Zaschwitz. Ve své době byl Hans Kohlhaas velmi hledaným a nebezpečným, protože na protest vůči nespravedlivému zabavení majetku oním šlechticem shromáždil jiné zločince a společně okrádali lidi, vypalovali domy a plenili vesnice i města. (Deeside)

• - Natáčanie filmu prebiehalo na mnohých miestach po celom Francúzsku. (MikaelSVK)