• Francie

• Německo

Age of Uprising: The Legend of Michael Kohlhaas

Drama / Historický

Francie / Německo, 2013, 122 min

Michael Kohlhaas je obyčejný člověk, co má rád život, svoji ženu a dítě. Jeho prací je obchodování s koňmi, kterých si velmi váží. Jednoho dne ho však čeká zrada a nespravedlnost, díky které se rozhodne vymoci si svoje práva silou. Ve snímku nehledejte akci, jako spíš porozumění, lásku, city a ukázku toho, co že je to vlastně spravedlnost a jestli je jí vždycky učiněno za dost. Někomu to může přijít jako nuda, ale pro mě osobně to bylo spíše na zamyšlení - aneb - jak v jednu chvíli může mít člověk vše, včetně svoji pomsty na zlatém podnose a v té druhé nemá nic, než to, po čem vlastně toužil, ale nemá to tak, jak si přál.(2.2.2014)

• salahadin

Nemám rád filmy o pomstě a nemám rád zaslepené hrdiny. A hrdina, na kterém bylo spácháno velké bezpráví a který se mstí, je nejhorší ze všech. Film je velmi rozvláčný, lidé mluví pološeptem, boje jsou nic moc, Mikkelsen od dob Valhally Rising víc mluví a závěrečná skladba je super, jinak je film bez hudby, což místy oceňuji. Film se zabývá pouze vnitřními pocity hrdiny, širší souvislosti jeho povstání jsou potlačeny na absolutní minimum. Škoda, konečně bych uvítal druhý pohled, řekněme více dokumentární. Na Boha se v tomto filmu zapomnělo, přesně jak řekla jedna z postav filmu. Film mě zklamal a to jsou jednotlivé záběry parádně ikonické.(26.8.2014)

Nejednoznačné, realistické, vyprávěné spíše skrz samostatně stojící obrazy než propojený příběh, ve kterém každá následující scéna navazuje na tu předchozí. Očekávala jsem větší emocionální rezonanci, nicméně za Lavantova výborného Martina Luthera a Mikkelsenův pohled v závěru musím přihodit hvězdičku navíc.(15.1.2014)

• dr.fish

V dějinách existuje nepřeberné množství dechberoucích příběhů. Kolhasův příběh by klidně mohl být jeden z nich, to by si ale rejža nesměl umanout, že z toho udělá intelektuální masturbaci. Takže dlouhé záběry, pokud možno beze slov, děj který vydá na 15 minut roztažený na hodinu a půl, a zcela nevěrohodné postavy, které svým chováním a uvažováním nemají v 16. století co dělat. Víc už říkat netřeba, vypnul jsem vysílen po devadesáti minutách, kdy jsem zcela ztratil chuť do života a pointa filmu mi zůstala naprosto lhostejná. 45%(25.7.2015)

Už podla úvodnych titulkov na ktoré som potreboval lupu mi bolo jasné, že to nebude premakané dielo. Film som pozrel celý a zaujmalo ma ako sa to bude vyvíjať. Najhoršie si svoju prácu odviedly osvetlovači podla mňa. Vadili mi dlhé nudné pasáže, kde vlastne nebolo nič vidno, alebo tam ukazovali zbytočnosti. Dalo sa to všetko pekne mestiť do 95 minútového filmu. Tiež mohly zredukovať tie nábožensko-filozofické žvásty. Posledných 30 minút bolo najhorších, lebo to natiahli ako telenovelu. Asi boli platení od stopáže.(21.10.2014)

• - Obchodník s koňmi Michael Kohlhaas (Mads Mikkelsen) je inspirován skutečnou postavou, a to Hansem Kohlhaasem, který vedl spor s německým šlechticem jménem Günter von Zaschwitz. Ve své době byl Hans Kohlhaas velmi hledaným a nebezpečným, protože na protest vůči nespravedlivému zabavení majetku oním šlechticem shromáždil jiné zločince a společně okrádali lidi, vypalovali domy a plenili vesnice i města. (Deeside)

• - Natáčanie filmu prebiehalo na mnohých miestach po celom Francúzsku. (MikaelSVK)