Decibely lásky jsou příběhem tří generací, které prožívají své touhy, sny, naděje i zklamání, a přitom nepřestávají věřit na lásku, přátelství a lidské souznění. Okolnosti se mění, ale věčná touha milovat a být milován zůstává... Mladý umělec Dan (Filip Cíl) sní o úspěchu, ale zatím si odpykává veřejně prospěšné práce při úklidu města. Jeho šéfem je Kristián Hovorka (Rudolf Hrušínský nejml.), který spolu s Otou (Pavel Horváth) pracuje v Technických službách na Plzeňském magistrátu, kde mají na starosti úklid města. Dan se na diskotéce seznámí s  Betkou (Alžběta Bartošová), Kristiána zaujme Danova pohledná sestra Danka, která za bratra stále žehlí jeho průšvihy. Ne všechno ale vychází. Betčina nepřejícná kamarádka (Aneta Vrzalová) a její přítel Robert (Jakub Grafnetr) se rozhodnou vše zkomplikovat nefér hrou. A zatímco Danka s Kristiánem hledají cestu, jak konečně zakotvit „v neklidných vodách života", tak Kristiánův táta Láďa (Rudolf Hrušínský ml.) a Betčina šarmantní tetička (Iva Janžurová) dokazují celému světu, že věk je pouhé číslo. Kristiána navíc čeká, spolu s nápravou dávné křivdy, jak mu to radí jeho nejlepší kamarádka Lenka (Lucie Vondráčková), i nalezení „cesty" k dceři Jitce (Marika Šoposká). (Falcon)

breebee

Díky, že jste mě tak odradili :D Když jsem ve dveřích četla recenze, fakt jsem chvílema přemýšlela, že zůstanu doma. Pak jsem ale začala být zvědavá, jestli je to fakt tak tragický. A - jo. Víceméně. Děj fakt bídnej, herecký výkony šílený. První půlku jsem to ani nevnímala a jen počítala reklamy, někdy u 15ti mě to přestalo bavit a začala jsem dávat pozor. Takže nakonec dávám dvě hvězdy - jednu za oranžády (jednou jsem se nekontrolovala a dokonce se rozesmála, děs) a jednu za Impérium vrací úder. ()

MARV111 odpad!

Jít na tohle bylo vážně za trest! To byla čirá 85 minut trvající lobotomie, kdy jsem při sledování těch stupidních dialogů a nicneříkajících písniček, myslel na to, co v tom kině vlastně dělám a kdy už sakra půjdu na deadpoola. Charaktery těch postav úplně nesympatičtí, herectví na úrovni přespolního divadla a jak kamera krouží kolem stolu, zatímco si janžurka povídá s rudou??? WTF? vůbec jsem na konci nepobral ten kájův fórek sama ze sebe!!! ()

shinlove

Toto hodnocení bude obsahovat spoustu spoilerů... Nechápu takto strašně děravý scénář, nebo spíš nedotažený do žádné strany. Nakousnout a rychle pryč. Proč je ve filmu např minutová kreace R.Vojtka nebo jeho rozhovor v posilovně - když každému je jasné, že se snaží o blondýnu, která pro něj pracuje a nedaří se mu a proč naopak není vysvětleno, co si Vojtek a R.Hrušínský nejml. udělali? Jediná věta, že ho Vojtek nefér zničil fakt nestačí. Je tam nesmyslně dána písnička M.Davida, jak chodí Hrušínský nejml. po městě a samozřejmě i okolo plakátů s koncertem Michala Davida! Ale aby vysvětlil, co si Hrušínští otec a syn (i ve filmu) udělali, že spolu "tak dlouho" nepromluvili? A najednou spolu mluví jen kvůli neznámému klukovi?!? Hlavně, že se mají rádi. Co si udělali nejml.Hrušínský s dcerou, že se nevídají a on ji "vůbec nezná"? Aby na konci opět zaznělo, že má tátu ráda... Proč se Filip Cíl poté, co se mu smaže číslo vyvolené a on ji najde v tanečním klubu s ní nedá do řeči nebo cokoli? Zahraje na klavír, ona s ostatními tančí a..? A nic, střih, další scéna! Potom spolu jdou do baru, potkají tam Vondráčkovou, kterou do té doby neměl jak znát (kromě návštěvy tanečního klubu), on se naštve, jeho vyvolená odejde a STŘIH! Poté se sejdou v autě cestou na Moravu a...STŘIH jsme na Moravě kde už spolu v podstatě chodí a vše vyřešeno a odpuštěno. Janžurová s Hrušínským tam pijí a nad ránem si uvědomí, že musejí zpět kvůli konkurzu F.Cíla - to on by snad měl vyšilovat a ne v podstatě neznámý člověk, kterému to může být jedno! A co ta scéna na autě á la Titanic?!? Dále R.Hrušínský nejml. si začne s blondýnou, kterou uháněl Vojtek. Ona mu nedá ani pusu, protože si vše musí promyslet a STŘIH tančí spolu na diskotéce, přijde tam Vojtek, vidí je spolu, je naštvanej a STŘIH, druhý den ráno u Hrušínského na zrcadle vzkaz "miluji tě" STŘIH - Vojtek nasupeně vyhazuje blondýnu, ta s úsměvem odchází a STŘIH, F.Cíl si se svou láskou dávají pusu a STŘIH, závěrečné vyznání lásky od dcery k otci, o kterém jsem psal. Titulky. Konec. Film mohl být o 1000% lepší, zašlapat Diskopříběh, ale to by scénář nesměl psát dement, případně režisér ve střižně sestříhat. Ale protože je to jedna a tatáž osoba, tak víme, kde je chyba... Celý film v podstatě bez pořádného dialogu, souvislosti aby si člověk hledal a vymýšlel sám a z kina odcházel s pocitem, že "láska je to nejdůležitější", jak nám nezapomenou opět vmést před titulky. Jediné důvody, proč nedávám odpad jsou: 1) Pavel Horváth - kdykoli se ve filmu objevil, tak pobavil. 2) Film z mé milované Plzně - je to prostě nádherné město ;) 3) Manželka, která má písně Michala Davida ráda, by mi neodpustila, kdybych dal tak hrozné hodnocení :D Proto dávám 2, ale fakt NEDOPORUČUJI nikomu strávit na tomhle 90min v kině. Nejvíc mě z celého filmu zaujaly ukázky na jiné filmy, co půjdou do kin a to je opravdu smutné :/ 2* ()

bigmatko

veľmi veľmi veľmi slaby a priam zbytočny film. jedine pozitivne hodnotenie si zasluzi Petra Svobodova, ktora na platne aspon dobre vyzera. ale to je asi tak vsetko. pribeh je primitivny az smiesny a nepomahaju mu ani pesnicky Michala Davida, ktore same o sebe mozu byt pekne ale v spojeny s jednotilvymi scenamy vyzneju naozaj pochybne. prepojenie smetiarov a romantiky som teda naozaj nepochopil ale asi to ma nejaku skrytu myslienku na odpad. Tak ako som cakal kino bolo vypredane ale pri pohlade na osadenstvo a datum v kalendari mi bolo hned jasne preco. Bol Valentyn a kino bolo plne amaterov, ktory zobrali z povinnosti partnerky, zeny, druzky na nejaku akoze romanticku blbost do kina. ak chodievate do kina len na valentyna a na vianoce tak potom sa Vam film asi bude pacit lebo nie je o nic horsi ako serialy v tekle. ak ste ale profesionalny divak a navstevnik kina tak Decibely lasky mozete pokojne vynechat. ()

PetrO. odpad!

Jak už bylo napsáno několikrát na různých místech či v různých periodikách, Michal David ať už táhne do míst kde končí záda a začínají nohy...... Nedivím se, že lidé odcházeli z kina. ()

lingering

Tento film mě stál víc neuronů než lecjaká pitka, za což mohl z části již zmiňovaný Hrušínskýho úsměv po lobotomii ( magazin.aktualne.cz/kultura/film/film-decibely-lasky-straslive-stupidni-zmetek-sezony-david-j/ ). Za těch pár bizarností (Karel Gott s kytarou, taneček Romana Vojtka) nicméně zaslouží jednu hvězdičku. ()

babuška odpad!

Stačil mi název a ukázky, pocta pabolševikům a tá zrůdě M.D., ano po 17. listopadu se mělo střílet a hlavně mezi tehdejší pěveckou smetánkou. ()

Fracek odpad!

Ještě že režii a scénář dělal jeden a ten samý. Aspoň si nemají co vyčítat... v tomto filmu dosáhli i opravdoví herci schopností hrát jako neherci.... tam snad byli všichni po nějaké regresi. Tvl, taková filmová békovina se jen tak nevidí. ()

funkysen1

VELKÁ ŠKODA! Dávám dvě hvězdy, jedna za obsazení skvělých herců a zpěváku, druhá za nádherné písně Michala Davida. Film nemá žádný děj, je naprosto o ničem. Je to prostě škoda. Těšil jsem se na něco ve stylu Discopříběhu, ale z této doby. Od roku 1987 se toho změnilo dost. Stejně jak v roce 1987 zachytili život puberťáka ve stylu disco, funky a romantických písní, mohli nyní zachytit dnešní dobu v tomto stylu, ale s novým příběhem, který má hlavu a patu. Moc bych ocenil film-muzikál, který by byl něco jako Discopříběh, Horečka sobotní noci nebo Pomáda, ale z této doby. Tyto filmy se hlavně dotkli lidí, kteří mají podobný život a hlavně poslouchají tento styl hudby. Když jsem se o natáčení filmu poprvé dozvěděl, doufal jsem, že to bude v tom duchu akurát novodobé, ale bohužel jsem naprosto zklamán. ()

Kecman odpad!

Kdysi jsem navrhoval,aby byl větší počet oblíbených herců,neboť deseti místy to nepokryji.Po zhlédnutí tohoto "filmu" navrhuji,aby byl rozšířen i hvězdičkový systém.Slovo odpad i kdyby mělo nevím kolik vykřičníků je zcela nedostatečné na vyjádření mých pocitů. ()

Nathaniel8

Strašný. Osobně bych filmu dal odpad, ale jako fotbalový fanoušek si nemůžu odpustit jednu hvězdičku za Horviho... i když musím říct, že na hřišti mu to šlo o něco lépe... ()

Nessak odpad!

Vezmeme Discopříběh, Kamaráda do deště v 10té zavadlé kopii, herce, neherce 1:1, zamýšlenou mladší verzi Sagvana, fotbalistu, blondýnu, brunetu, populární geronty, soundtrack Majkla Davida (tomu bych i tu hvězdu dal, ale...) samozřejmě lopaťácký product placement a umixujeme 2x do mrtva. Vynecháme příběh (nebo byl tak vyvařený, že jsem si ho nevšiml), Hrušínského nejml. necháme přehrávat jak v reklamně na sociální připojištění - nic pro diabetiky. Jo a taky tam byla Lucka Vondráčková... něco v tom hrála. Zhřešil jsem. Nedokoukal jsem. I proto jsem přežil. ()

Peabody

Naprosto ideální produkt pro milovníky Michala Davida. Já jeho styl sice nesnáším, ale respektuji jako profesionála, který umí . Což nemyslím, nijak ironicky, jen prostě nejsem jeho cálová skupina. Pokud jde o film, je to poněkud jiné, protože pan Halík neumí (tedy sehnal na film peníze). Proč se paní Janžuirová zapojí do projektu s absolutními neherci jako je nejmladší Rudolf Hrušíénský, Pavel Horváth a další, to sice nechápu, ale to je její věc. . Scénář je hrozný a režie taky,, takže paradoxně ta hvezda je za tu hudbu, kterou nemám rád, ale uznávám ji. ()

nudlis odpad!

Člověk, co dělal muziku k filmu "Vrať se do hrobu" (to ještě zvládl), zahrál si štěk v "Bony a klid" (nelze hodnotit, byl to fakt štěk), se rozhodl, že natočí film. A totálně to posral. Vznikla sračka, která si nezadá v komoušskou produkcí "pro mládež", byť nyní poněkud přestárlou a o to trapnější. Na jednu stranu si říkám, že žádný učený z nebe nespadl. Ale na druhou stranu - člověk by v jeho věku už měl mít nějakou soudnost a měl by odhadnout na co stačí a čím se akorát ztrapní. Pan Halík evidentně žádnou soudnost nemá. Myslel si, že natočí další Discopříběh a vono hovnajz. Vyšla z toho sračka. A dobře mu tak, amatérovi ... Herce nemá smysl hodnotit, protože jejich výkony nejsou nijak oslňující. Navíc se u mnoha z nich divím, že na účast na tomhle propadáku vůbec kývli. Ale asi za to byly dobrý prachy a to jde pak vkus stranou. A Kočka nebo od nějakej jinej mafián si mnou ruce jak ty prachy pěkně vyprali. P.S.: Abych nekecal, vydržel jsem půl hodiny. Pak jsem měl chuť se jít vožrat nebo vyzvracet. Nebo obojí. Tak jsem radši přepnul program ... ()

Honza__St.

Nápad na Discopříběh 3 nebyl špatnej. Nejideálnější ovšem bylo udělat jej v době kolem roku 2000, kdy comebacky osmdesátkových megastar vrcholily, a naše luhy a háje ještě nezaplavily umělé líhně rychlokvašek typu Superstar, Talent aj. (ano, časově by to nesedělo, aby po 10 letech řádil Rudla nejmladší s 15-letým Rudlou ještě nejmladšejším, ale nebyl by to první případ, kdy se filmaři na počty vyflákli). Po dalších letech už to nemělo smysl a náměty, které občas pronikly na veřejnost, to jen potvrzovaly (nemluvě o tom, že i Jaroslav Soukup přestal věřit, že by to mělo smysl). Michal David nakonec udělal dobře, že se na regulérní pokračování Discopříběhu vykašlal, bohužel se na to ale nevykašlal úplně. Výsledkem je první Discopříběh přes kopírák, akorát ve stylu Mamma Mia. A bohužel si nevede o nic líp, než Sněženky a machři po 25 letech, poslední (a co si budem povídat, i předposlední) Básníci, nebo Dědictví aneb Kurva se neříká. Michalova hudba je samozřejmě výborná, ale ani ta nemá šanci to zachránit, nemluvě o tom, že sestává hlavně z jeho notoricky známých hitů z 80. a 90. let (které byly všechny lepší v původních verzích) a nový hit není ani jeden. ()

vojacekr odpad!

Odpad díky Horváthovi, který tento počin vytáhl z absolutního dna na stupnici hodnocení. Jako jediný v tomto paskvilu za něco stál. ()