Mrtvá hlídka

• Česko Hlídka smrti (více)

Uprostřed války vojáci nesní o tom, že se stanou hrdiny. Modlí se, aby si vzpomněli, co je to být mužem. 1917. Západní fronta. Blátivá pustina s ostnatými dráty a zákopy. Země je nasáklá krví padlých a ve vzduchu je cítit dusný zápach smrti. Vojín Charlie Shakespeare (Jamie Bell) má zimnici. Dívá se na své vyčerpané kamarády a těla, která zůstala po bitvě ležet bez života. Je sám. Zoufale by chtěl pryč. S několika muži, kteří přežili, se uchýlí do německého zákopu. V podzemních tunelech, ztraceni na nepřátelském území, čekají na záchranu. Ale nikdo nepřichází a noc s beznadějí se snáší na krajinu... (Bontonfilm)

Xmilden

Od Bassetta jsem viděl před Mrtvou hlídkou 3 filmy a ani jeden se mi nelíbil. Ani to mě neodradilo, abych mu zkusil dát šanci a co se nestalo. No už se mě od něho nelíbí filmy 4 :) 30% ()

Phobia

Takové válečné psycho - ztichlé zákopy, mlha, déšť, bláto, smrt, rozklad, všudypřítomná tíseň, číhající šílenství a zlo v nás. Atmosféra "Mrtvé hlídky" je vykreslena na jedničku, temná hudba vše dobře podporuje, také herci odvedli slušný (byť ne zrovna strhující) výkon. Jedinou slabinou zůstává scénář... ono se toho vlastně moc neděje, divák čeká gradaci, nějaký výraznější zvrat či posun, ale plíživé tempo malinko zrychlí až ke konci. Žádné překvapení se nekoná. Moc bych chtěla dát tomuhle sympatickému dílku 4*, tím bych však film stavějící jedině na husté atmosféře nadhodnotila. 69% ()

Shakers

Zaujímavý film. Hlavne kombinácia vojnového filmu a hororu ma zaujala. Ta drsná atmosféra tam je cítiť a skutočne sa tie blatové a zákopové scény podarili. No postupne ako rástla minutáž filmu ma to akosi bavilo čoraz menej. Záver je síce fajn, ale chcelo by to niečo navyše, nejaké šokujúce scény. 60% - 3* ()

DaliX

Tak toto má byť horor? V podstate sa jedná o klasickú vyvraždovačku v štýle amerických krvákov s tým rozdielom, že sa odohráva v konkrétnom čase a mieste. A síce počas vojny na západnom fronte v r. 1917. Je to zmena k lepšiemu? Ani by som nepovedal. Príbeh zachytáva skupinku vojakov, ktorý musia prečkať aj s nemeckým zajatcom na mieste, ktoré sa nakoniec stane ich hrobom. V podstate nejde o nič nové, psychohorory s takouto tematikou, kde neznámy prízrak alebo čo to je likviduje celé osadenstvo sú tu kvantá a to, že vo filme namiesto teenagerov miznú vojaci mi tiež neprišlo dvakrát vhod. Klasické teen vyvraždovačky majú aspoň ten klasický črt, čo je samozrejme aj v tomto filme lenže aj keby sa jednalo o mix hororu a vojnového filmu, divák sa nedočká ani jedného. Jasné, je to občas gore ale to na kvalitný filmový zážitok nestačí, obzvlášť, keď je dej taký predvídateľný a aj tých pár ľakačiek nikoho neprekvapí. Samotné rozuzlenie filmu je celkom zaujímavé len je tu ten fakt, že som pri tom filme miestami zíval od nudy. Pre mňa dosť slabý podpriemer v rámci žánru. ()

Big Bear

Joko horor spíše slabší, ale za tu atmosféru zákopů a marastu první světové dávám plnou sazbu. Závěr jsem až tak nepochopil. To bylo zhmotnělé zlo??? ---- Takže to zprůměrujeme. Za tři. * * * ()

Boogeyman

Škoda té hororové nadpřirozené zápletky, ta samotná skličující atmosféra blátivého vlhkého hnusu a smrti v zákopech by stačila na výborný historický film z První světové. ()

Ruut

UPDATE 2019: Takový pohodový válečný film před spaním :-) Ne vážně - je to až moc ambiciozní ve snaze o psychologický přesah. I tak kulsysy super, o to víc, že se točil ov Česku. ------ Skvělá atmosférická záležitost. Nejsilnější devizou tohoto filmu je bezchybné stvárnění zákopového šílenství a zoufalosti vojáků v bezútěšné situaci. ()

MIMIC

Stokrát ochotnejšie akceptujem veľké morálne posolstvo, ktoré mi je naservírované NIE prostredníctvom prvoplánového vojnového filmu, ale prostredníctvom vojnového filmu, ktorý je žánrovo poňatý ako horor. Zvlášť ak má hororová atmosféra psychedelické parametre, čo je priamou obdobou absurdného konania v absurdných situáciách. V "Mŕtvej hliadke" je pár vecí, ktoré nie sú práve originálne, originálny je ale spôsob, akým do príbehu zapadajú. Ak vo "Väznici" útočí ostnatý drôt, je to šrot - v "Mŕtvej hliadke" však silne evokuje tŕňovú korunu i bez okatého menu na DVD. Nebyť silne znepokojujúceho konca, ktorým sa film definitívne vydeľuje zo stredného prúdu, s hodnotením idem nižšie. Pokiaľ som si film vyložil správne (zrejme áno, keďže pri spätnom pohľade dávajú zmysel aj bezvýznamné detaily) potom je to "fucking great picture", ktorého jedinou chybičkou je skutočnosť, že správne zafunguje až na druhýkrát. Všetky hororové rekvizity zrazu ustupujú do pozadia a človeka intenzívne zamrazí na miestach, ktoré pri prvom zhliadnutí ani neregistroval. Aj keď "Mŕtva hliadka" stojí na pointe ako napríklad Shyamalanove filmy, je vlastne omnoho lepšia, pretože opakované zhliadnutia nenudia, ale silne dojímajú. Svojho času sa tento film u nás mihol bez väčšieho povšimnutia. Je to fajn. Aspoň si jedno svoje kultové dielko môžem v pokoji vychutnať bez toho, aby mi v hlave rezonoval nejaký nezmyselný humbuk. ()

Goldbeater

Zpočátku tenhle snímek vypadá zajímavě, hlavně prostředí zabahněného zákopu plného rozkládajících se těl bylo skvěle hororové, ale poté tomu nějak spadne řetěz a přestane to bavit. Naprosto nevyužitý a prodělaný potenciál. ()

kingik

Uprostřed války vojáci nesní o tom, že se stanou hrdiny. 1917. Západní fronta. Blátivá pustina s ostnatými dráty a zákopy. Vojín Charlie Shakespeare má zimnici. Dívá se na mrtvá těla a vyčerpané kamarády a zoufale by chtěl pryč. S několika muži, kteří přežili se uchýlí do německého zákopu. A teprve tady začne boj o život s čímsi neviditelným a velmi zákeřným. Působivý horor s atmosférou, která by se dala krájet, natočil angličan Michael J.Bassett a vévodí mu Andy Serkis, kterému solidně hrábne. ()

Campbell

První film Bassetta nedopadl vůbec špatně, jen jsem ho prostě viděl až po peckách jako je Pustina, takže jsem nebyl tak odvařenej, ale kdybych film viděl právě před pustinou tak bych šel možná s hodnocením víš. Takhle zůstane válečnej horor s nezapomenutelnou atmosférou a parádníma hercema. Hlavně Serkins byl úžasnej. Film nemá nijak objevnej příběh ale dokázal mě udržet až do celkem zmateného konce. Je tu sice dost výtek k filmu jako třeba to že občas film asi sám nevěděl co chce být. Ale jako začátek je to dobré. ()

SeBig

Hrozná kokotina Andy Serkins tam je na přes držku a celý je to uplná hloupost jediný co zaujme je prostředí a voják žvejkajích náboj který nemá klid na masturbaci. ()

LaciLC

Zo začiatku som očakával (asi nie som sám) vojnový film, no po čase sa to zmenilo na značne depresívnu drámu, dokonca s mnohými hororovými prvkami, vsuvkami. Mŕtva hliadka rozhodne nie je moja šálka kávy, ale zase nemôžem povedať, že je to zlý film. Tou osobitou atmosférou by bezpochyby zaujať mohol... ()

Crocuta

Pod Anthonyho hodnocení bych se klidně podepsal, ale mne ta skoro dokonalá "zákopová" atmosféra a běsnění pološílených vojáků zaujalo natolik že nemohu dát míň než 4*. ()

korbitch22

Psychadelický experiment,který se měl držet buď válečné historie,nebo hororu.On to bohužel míchá ještě s dramatem a mysteriózním thrillerem a vy se v tom všem luxusně ztratíte.Herecké výkony jsou prach bídné,atmosféra skoro neexistuje,pokud jde tedy o hororovou stránku,co se týče té válečné,ta celkem ujde.Je v tom cejtit režisérský debut a nejasná představa o podání spousty informací divákovi najednou.Ve filmu se stále plká a občas nelogicky umírá a vy čekáte na ten tížený konec,kdy se vám snad vše vysvětlí,ono se vám bohužel nevysvětlí ani hovno a vy jen nepochopitelně zakroutíte hlavou a je zřejmě na každém,jak si to vše vysvětlí.Nebudu lhát my sme to moc nepochopili i když teorií máme několik.Zajímavý pokus,bohužel nelogická nuda s debilním chováním postav a spustou pitomých keců. 40%. ()

anais

Na první pohled docela sympatický horor, který se natáčel v Čechách. Po jeho shlédnutí jsem si ale uvědomil, ž enamám naprosto nic, co bych o něm mohl napsat...vůbec jsem se nebál, film ve mně nevyvolal žádné emoce, nic. Možná to bylo tím, že tvůrci pracovali s dosti omezeným rozpočtem... většina scén mi připadala dost laciná (což možná ukazuje na vysoký, leč promrhaný rozpočet)...možná za to může nepřehlednost, s jakou je bludiště zákopů nasnímáno - lze to vnímat jako záměr, snahu ukázat, že bludiště samo o sobě je nástroj vnášející do myslí hrdinů chaos. Já jsem ale vůbec netušil, kde kdo právě je, kam a odkud míří...takže chaos to způsobilo spíš v mé mysli... a nakonec je tu ta absence strachu...možná jsem úplně nepochopil, s jakým Zlem se ti vojáci utkali... Jsou to nějaké halucinace z použitých bojových plynů? Je to alegorie válečného šílenství, zatemnění mysli při pohledu na mrtvé spolubojovníky? Kdo ví? není to vyloženě špatné, ba je to docela koukatelné, ale v konkurenci mnoha lepších hororů nemá Death watch šanci. ()

SOLOM.

Válečných hororových filmů je opravdu žalostně málo a tak není divu, že tato duchařina z období první světové války přitáhla velkou pozornost. Děj filmu je postaven na slušném scénáři, který v sobě skrývá nejedno tajemství a překvapivé zvraty, které jsou divákům postupně odhalovány. Atmosféra má v sobě hned od začátku náboj tajemna a divák se od prvních minut zcela ponoří do děje. Ať už je to tím, že se film odehrává v bahnitých zákopech, nebo je prostě zaujala různorodá charakteristika postav. Kamerové záběry i střih odvedly skvělou práci a to i díky dobrému podsvícení a zakouření jednotlivých scén. Déšť, mlha, tma a strach dokáží pořádné divy s jakoukoliv silnou náturou. Když vás do toho všeho ještě doprovází mysteriózní hudba je o strašidelnou atmosféru postaráno. Na děsivých scénách se rozhodně nešetřilo a každou chvíli se objevovala scéna, při které si slabší povahy zakryjí oči. Podle mého patří Deathwatch mezi nadprůměrné válečné duchařiny a takových klenotů by jsme si měli vážit. Protože filmů s podobným tématem mnoho nenajdeme. Přece jenom tam však chybělo trochu více lekacích scén, možná i víc záběrů na zhmotněné zlo- těch je opravdu málo. Časem si na hromady mrtvol a všudypřítomné ostnaté dráty zvyknete a začnete se trošičku nudit. To však neznamená, že bych vám tento film nedoporučil. Já osobně jsem rád, že ho mám ve své sbírce a kdykoliv se na něj rád podívám. ()

eraserhead666

Vždycky mě tak nějak mrzelo, že existuje hodně filmů o druhé světové válce, nebo odehrávající se v ní, ale z první světové jich je pomálu. Mrtvá hlídka mě tedy potěšila dvojnásob - je z první světové války a navíc je to docela dobrý horor. A nebylo k tomu ani moc potřeba, jen tak kilometr ostnatého drátu, věčný déšť, tuny bláta, hluboké zákopy, šílený Andy Serkis a NĚCO. A nejlepší na tom je, že to NĚCO se tam ani nemuselo moc ukazovat a bylo to dobré i tak. ()

Silent Hill pokračuje

Silent Hill pokračuje

08.11.2010

„Neexistují kvalitní filmové adaptace počítačových her,“ tvrdí někteří. „Kromě Silent Hillu,“ kontrují jiní. Na dvojku úspěšného hororu z roku 2006 se čekalo hodně dlouho. Christophe Gans má ale… (více)

Konkurence pro Van Helsinga

Konkurence pro Van Helsinga