Nick (Jared Leto), bývalý americký voják trpící posttraumatickou stresovou poruchou, je v 50. letech minulého století vězněn v japonské Ósace. Zde pomůže k útěku spoluvězni Kiyoshimu (Tadanobu Asano), členovi jakuzy. Po propuštění navazuje přes Kiyoshiho kontakty s japonským podsvětím a stoupá v hierarchii jakuzy jako nelítostný zabiják, který se nezastaví před ničím. (mac000)

Lacike

Crying Freeman bez akcnych scen. Nudaaa. Ani ako mafiansky film o yakuzakoch to poriadne nefunguje. Jednak film obsahuje tie najobohratejsie klise a najmä hlavny hrdina v podani Jareda Leta je uplne nevyrazny. Pôsobi cely cas znudene az nepritomne, takze ma jeho postup v yakuzackej hrierarchii vôbec nazujimal. Holt hrat cely film yakuzaka s kamenou tvarou si môze dovolit len Takeshi Kitano. P.S: neviem preco po kazdom yakuzackom filme dostanem chut na rybie prsty. :) 5/10. ()

ScarPoul

Túžim vidieť už dobrý Netflix film. Toto malo krásny potenciál. ale pozerať sa dve hodiny na stoporené herectvo Jareda Leta, ktorý nám má akože ukázať o čom je jakuza mi príde značne smiešne. Skrátka poďme vysvetľovať američanom ako toto všetko funguje. Je to lineárne, bez prekvapivých zvratov a čo je ešte horšie bez presahov. Nickovej postave skrátka nerozumieme lebo mu chýba motivácia. Dostávame útržky informácií ale jedným pohľadom nedokáže spasiť celý potenciál na ktorý sa nás snaží film nalákať. Asano je super a aj zvyšok osadenstva. Inak je to ale nudná záležitosť bez rukopisu. Atmosféra 50. rokov je super. Ale to je asi tak všetko. Sklamanie. ()

ledzepfan

Hmm-tohle je oříšek.. Americké filmy o Japonsku mají většinou tendenci se manýristicky a až kýčovitě soustředit na divácky vděčné a exotické motivy na úkor děje. Tomuhle zlozvyku se The Ousider poměrně zdařile vyhýbá (na meče skoro nedojde, prsty se sekají jen tak mimochodem atd..) i když občas už to zavání (tetovací scény..) Dalším vcelku výrazným plusem je, že se mu daří držet se v mantinelech žánru. Jde skutečně o noirem šmrncnutou gangsterku která svým charakterem silně připomíná "špinavé" gangsterky jaké se v japonsku točily na přelomu 60.-70.let. Žádná velká vznešenost, žádná přehnaná estetika.. Na druhou stranu je tu Jared Leto který se svým přestylizovaným zevnějškem rádobyandrogynní rockové hvězdy působí nepatřičně jako čokl na kočičí párty. Ani Tadanobu Asano už není tak zajímavý poté co sám sebe nesmyslně devalvoval v hollywoodské továrně.. Já se opravdu nemůžu ubránit dojmu, že kdyby tyhle dva známé xichty nahradili dvěma na západě anonimními japonci (ta gaijinská linka je tam stejně jen jako prvoplán aby se to v USA prodalo) mohla to být brillatní yakuzárna. V tomhle stavu je to "jen" dobrý žánrový film u kterého ale pořád musím koukat na šulina kterému čouhá z očí jak si o sobě myslí, že to hraje minimálně na Oscara.. Holt Takeshi Kitano je jen jeden-smůla. ()

SaNcHeZ_cz

Jared Leto jako elitní zabiják Yakuzy a dvě hodiny ve společnosti v jádru tuctového a několikrát omletého příběhu, který nemá moc čím nadchnout. Surovost, kvalitní audiovizuální zpracování a slušná kamera tu sice jsou, dojmy ale i film samotný se vám ale docela rychle vypaří z hlavy, především díky přehnanému lpění na kopírování podstatně lepších či alespoň lépe provedených příběhů obdobného ražení a absenci čehokoliv nového nebo zajímavého. ()

agentmiky

Osvědčená herecká jména, město Osaka, noir atmosféra 50. let a prostředí věhlasného gangu Yakuza. To se dá zařadit mezi hlavní aspekty, kvůli kterým jsem šel do tohoto filmu. Na Netflixu miluji zejména to, že se podílí na různorodých filmech, tudíž se já jako divák můžu pokaždé těšit na jiný druh filmové zábavy. Outsider si mě získal svou temnou atmosférou, již úvodní vězeňské sekvence naznačily, že tady nepůjde o film plný jednorožců a různobarevných duh, ale o drsné ztvárnění jednání Yakuzy, skoro až taková drobnokresba. Jared Leto toho za film moc nenamluvil, dá se považovat za zajímavou (Američan v Yakuze již samo o sobě zní lákavě) ale i zároveň rozporuplnou (nic se nedozvíme o jeho minulosti, proč se vlastně dostal do vězení) postavu. Popravdě nevím, k čemu bych Outsidera měl přirovnat. Divák má možnost nahlédnout pod pokličku Yakuzy, vidí nestandardní fungování samotného mafiánského systému, jejich odlišné kodexy (to s těmi prsty bylo pěkně výživné). Příběh rozehraje vysokou hru, dojde i na pár přestřelek a výživnějších akčních scén, kde se krví rozhodně nešetří. Já osobně si film užil a můžu jen doporučit. Za mě dávám 79 % ()

kaylin

Dobrý film, drsný, násilný, nebere si servítky, ale nemůžu si pomoct, celkově mi přišel spíše prázdný. Jared Leto je zde klasicky démonický, u něj stačí, aby se jen podíval, ale tentokrát to nějak nestačí, protože s ním nesouzní příběh, který je spíš takový tradiční, více se hraje na krev a násilí než na samotný děj. ()

dom156

Uteklo několik dní, co jsem tento film viděl a již si z něj vůbec nic nepamatuju. Neklamné znamení, že film postrádá plno kvalit. ()

applause

Jared Leto a Japonci, tak bych to asi shrnula. Možná proto to bylo tak zvláštní. Byl to zajímavý průnik japonskou kulturou. Doporučuji. ()

bourec

Hrůza.Naprosto nefunkční,pomálá,herecky nevýrazná netflixovská kravina,která si vás nezíská ani po tisíci promítání.To,že tam v pravidelnejch ,čtvrthodinovejch intervalech někoho krvavě pokosej,tak to mě fakt nedostane.Zbytečný.30%. ()

Kwaichi

Kvalita spracovania filmu je na vysokej úrovni. Autori sa snažia pútavou formou priblížiť prostredie Yakuzy západnému divákovi. Za pomoci akčných scén, potokov krvi a pár prekvapivých okamihov sa im to darí vcelku dobre. Avšak na úkor svižného chodu filmu sa museli dosť odkloniť od reality a to najmä v kľúčových momentoch ako prehnane rýchly rast cudzinca "gaijina" v hierarchii klanu, rituál "yubitsume" ako ospravedlnenie sa nepriateľskému gangu (vykonal by so skôr samotný boss a nie obyčajný pešiak) alebo ľahkovážny výber tetovania "irezumi". Hlavne priblíženie a aspoň mierny popis týchto dôležitých obrazov z tradícií Yakuzy by neboli na škodu. Pri porovnaní s najlepšími gangsterskými kúskami ako Vtedy v Amerike alebo Krstný otec snímok The Outsider ostáva ďaleko pozadu - najmä čo sa týka hodnovernosti. ()

C0r0ner

Příběh rozhodně nebyl špatný, i když je to lehká parafráze na několik jiných filmů, ale délka stopáže tomu neprospěla. Kdyby se totiž scénář víc soustředil na řežby mezi rodinami místo rozebírání vztahů, mohla z toho být úplně jiná pecka. Takhle akorát tak průměr. 55% ()

Topco

Letovi to sadlo, miestami mi jeho chladný kukuč pripomenul Delonovho Samuraja (žeby o pár rokov vhodný kandidát pre potenciálny biopic o Delonovi?). Len škoda toho predvídateľného, schematického príbehu a celej rady žánrového klišé. ()

PROCESOR

Snímek nabízí pohled do zákulisí jakuzy a to několik let po válce. Je zde hezky vykresleno, jak to v takové „rodině“ chodí a co znamenají pojmy, jako je autorita, disciplína, tradice, hierarchie, fanatismus v reálu. Sekání nejen malíčků před šéfy. Leto svoji roli zvládnul velmi dobře a jeho mrazivý výraz sem mu uvěřil. No ono se prosadit v jakuze bude chtít určitě něco víc, než jen drsnej „kukuč“. A i když je to magor co má za sebou nejen druhou světovou, ale i jejich kriminál, pořád se nemůžu ztotožnit s tím, že by se do jejich organizace dostal tak rychle, navíc tak krátce po válce. (je skoro deset let krátká doba na zapomnění hrůzy války?) Nicméně film má napětí a já byl spokojený. ()

majo0007

Povrchná americká predstava o yakuze so študentským scenárom. Takto to dopadne, keď na place chýba Takeshi Kitano. A bol by som zvedavý na verziu Takashi Miikeho, ktorý mal film pôvodne režírovať s Tomom Hardym v úlohe Nicka. ()

alchac

Vskutku velmi japonské, neboť Japonci jsou nepřekonatelní mistři v posírání dobrých filmů v posledních deseti minutách (čest výjimkám, které už žel čichají kytky odspodu). Jaro Léto ale celkově dobré. ()

UhLee

(6,5/10). Druhá půlka je oproti první hrozný nářez, ale taky předvídatelná. Pokud se bavíme o té první polovině filmu, tak je zde hezké vidět jak se člověk postupně stává Yakuzou se vším všudy a to mi zde hrozně líbí. Jared byl skvělý, ale místy mi přišel až moc chladný, ale to bylo asi schválně. Jediné co nechápu je jak to dělá s tou žílou na hlavě.. Vypadá fakt šíleně. ()

Sfinkter

Poslední samuraj v hávu jakuzy, Leto typologicky ideální volba. Pomalejší rozjezd v kulisách Osaky 50. let s poznáváním kodexu mafie, který je mnohem silnější a zásadovější než příslušnost k armádě. Nebýt slabého konce, dávám plný počet, Kitano musí mít radost. ()

Pavlínka9

Pro mě dost "náročný" film, protože "porozumět" určitým vnitřním pochodům v rámci těchto uskupení pro mě nebylo úplně snadné a nejspíš ten film buď už nikdy nepotřebuji vidět a nebo tomu dát ještě pár let a vidět to znovu... ()

Jared Leto si zahraje Andyho Warhola

Jared Leto si zahraje Andyho Warhola

22.09.2016

Vrátit se po čtyřleté pauze oscarovou rolí zní nemožně, právě to ale dokázal Jared Leto. Od Klubu poslední naděje jsme ho pro změnu neviděli tři roky, než se objevil jako Joker v Sebevražedném oddílu… (více)

Tom Hardy: zpátky do postapo Austrálie

Tom Hardy: zpátky do postapo Austrálie

05.11.2013

Přestože natáčení Mad Max: Fury Road skončilo už loni v prosinci, do dnešního dne jsme viděli jen pár fotek z natáčení. Dokonce ani na Comic Conu film nebyl propagován, i když to mnozí fanoušci… (více)

Tom Hardy ve službách Miikeho a jakuzy

Tom Hardy ve službách Miikeho a jakuzy

10.06.2013

Ó ano, tady poteče krev. Japonský řezník Takashi Miike se na stará kolena připravuje na svůj anglicky mluvený debut. A vykročil správnou nohou, protože si vybral scénář, který se v roce 2011 ocitl na… (více)