Období dospívání může být velice komplikované, a Riley, která je vytržena ze svého starého života na americkém Středozápadu poté, co se její otec musí kvůli novému zaměstnání přestěhovat do San Francisca, není žádnou výjimkou. Stejně jako my všichni, i Riley je ovládána svými emocemi – Radostí (Amy Poehler), Strachem (Bill Hader), Hněvem (Lewis Black), Znechucením (Mindy Kaling) a Smutkem (Phyllis Smith). Emoce žijí v Řídícím centru, centrále uvnitř Rileyiny mysli, odkud jí pomáhají vypořádat se s nástrahami všedních dní. Jak se Riley se svými emocemi společně pokoušejí vyrovnat s problémy nových začátků v San Franciscu, propuká v Řídícím centru zmatek. Ačkoliv se Radost, Rileyina hlavní a nejdůležitější emoce, pokouší zachovat všem pozitivní myšlení, objevují se mezi jednotlivými emocemi neshody v tom, jak se co nejlépe vypořádat s novým městem, domovem a školou. (Falcon)

Tominni

Výborný animovaný film, dlouho jsem čekal, kdy přijde něco extra od Pixaru a dočkal jsem se. Není to jenom nápadu, který je vskutku originální (pokud nepočítám Byl jednou jeden život), ale směs vtipu a dialogů mezi postavičkami emocí (radost, smutek, hněv, nechuť a strach) je vyvážena skutečnými emocemi. Já jsem si to tedy užil. ()

ostravak30

Co je na snímku vůbec to nejlepší je, že má docela kvalitní příběh, ale hlavně je silně originální. Tohle ještě opravdu nikdy nikdo nevymyslel. A emoce skutečně s lidmi hýbají velmi realisticky. Nejvíce jsem se zasmál u večeře, kdy otcovy emoce reagují skutečně způsobem hodným muže, zatímco matčiny zase způsobem hodným žen. Ale i cesta hlavou Riley a vysvětlení jednotlivých oddělení dává smysl. Je to skutečně nezapomenutelná podívaná, u které se sice nebudete popadat za břicho, ale úsměvné je především to, jak všem lidským jevům dali tvůrci logiku a smysl. A vůbec nejlepší je právě to, že na film se klidně můžou dívat jak dospělí tak děti a pobaví se obě věkové skupiny. ()

niska98

Jeden z nejlepších animáků poslední doby a já doufám, že jich bude čím dál víc. Zajímavé postavy a opravdu promyšlená psychologie. Žádné výmysly, takhle to prostě v hlavě funguje ()

Nathaniell

My ovládáme emoce a emoce ovládají nás. A celý tenhle barvitý film je právě o tom. Malá holčička se přestěhuje. Daleko od kamarádů, daleko od svého hokejového týmu, daleko od všeho, co měla ráda. Hroutí se jí svět, hroutí se jí myšlenky. Panikaří navenek i uvnitř... A její dobrou náladu čeká neuvěřitelná cesta. Zamyslete se nad tím takhle a možná dojdete ke stejnému závěru jako já: Že tenhle film je možná tak trošku přehnanej. Ale jen možná. Potřebuju to vidět ještě jednou a CHCI DVOJKU!!! 5* ()

Kimkong

Pointou filmu je, že člověk nemůže být stále jen šťastný, ale čas od času musí ke kormidlu pustit i ostatní. Kdyby se řešily hlavy více lidí, případně zvířat, mohlo to být lepší. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 8,2/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 98% (?!), Audience Score - 89% | FDb.cz - 81,1% | Kdyby u nás v hlavě existovala nějaká dáma jménem "Radost", včera během sledování tohoto filmu se dotkla této vzpomínky a zařadila je mezi šťastné, ale ne mezi klíčové! Ještě jedna věc: Dámy a Pánové, Pixarovka dostala snad poprvé v historii výborný a originální námět a již tradičně výbornou animaci, i když achjo.... sledováno u HBO GO a teda jako chvílemi se kvalita rapidně zhoršovala. A taky jsme si mysleli, že z originálního a super námětu dokážou frajeři vytěžit i originální film, to se ale nestalo, a tak se "Inside Out" v duchu svých (kolikrát i o třídu lepších) druhů. No nic, koneckonců je to pro děti a ti prostě mají rádi zábavné pohádky s "rodinným posláním", a tak se holt Pixaráci musí od nás spokojit s takovými lepšími 4*, tedy zhruba 75-80%. ()

OJan

Pixar to umí a tento film je za mě jeden s nejlepších filmů od Pixaru, takový psychologický animák a to mě na tom baví. |95%| ()

hrumsrt

Přijde mi to přesně tak někdy mezi... Animaci není co vytknout, v tomhle ohledu už jen perfekcionalizujeme. Nebudu to vyzdvihovat jenom pro svoji originalitu, navíc mi to připomíná Seznamte se s Davem. Příběhově je to poměrně slabé, až jsem se u toho nudil. Ten začátek, kdy je Vám ukazován ten svět uvnitř mysli, je výborný. Jenže musí se to držet tradiční filmové šablony, a tak se to snaží dějově nějak posouvat. A tady právě nastává problém... Absolutně se nepodařilo mne zaujmout a udržet pozornost. Prošel jsem si tím zcela bez emocí, což je teda rarita, a tak pochybuji, že mě ovládá partička barevných "gumídků". Má to v podstatě tak banální děj, že je to spíše jedna velká prohlídka tímhle světem. Perfektní byly ty paralely mezi "hlavami" jednotlivých lidí! Pořádný krok vpřed od pohádkových příběhů, ale není to dotažené, přece jen bych před to posadil dítě než-li dospělého. P.S. Hněv byl tak boží, že by mu někdo mohl napsat nějaký absurdně zbytečný spin-off. 60% ()

maoc

Sdílím nadšení Mattyho i výhradu Jhershawa. Rozhodně film na několik shlédnutí, jak je nabitý vším možným. Děti zase až tak moc nebaví, asi z něj přece jen cítí ty "negativní" a složitější emoce, které je matou. Dospělí si jej "užijí" více. Možná i se slzami. ()

Blazkowicz

Nelíbilo se mi to a nebylo to tím, že by to bylo přehnaně dětské. To ani moc ne. I přes zajímavý námět, že je něco/někdo v hlavě, mi to přijde blbé. Koho zajímají v animáku emoce ztvárněné divnýma panďulákama. Nahrazení emocí něčím jiným nebo aspoň zredukovaný počet by byl pochopitelnější. Ale možná, že to děcka nakonec poberou líp než já. 2+* ()

johnny01

Fantasticky zpracovaný příběh, a přitom velice uvěřitelný i z odborné stránky. Něco pro příznivce Freudovské psychologie. :) Výběr emocí je samozřejmě trochu arbitrární a možná je škoda, že strach a nechuť dostávaly menší prostor. Celkově je to nádherná alegorie, kterou si vychutnáte díky jednoduchému a prvoplánovému příběhu v reálném světě (což je zde nakonec plus). Zapomenutí vymyšlené postavy je fantastické. I koncept ostrovů je skvělý, byť je to vystavěno v takové důležitosti, že to vypadá na poruchu osobnosti (nebo minimálně posttraumatická stresová porucha). Návrat radosti je samozřejmě trochu vyumělkovaný, ale zase umožňuje krásnou procházku pamětí. Vynikající jsou pak problesky do emocí jiných a úplně nejlepší je pak jedna ze závěrečných scén ("cítím jídlo") - to je naprosto úžasné! ()

ESNYR

Pixar předvedl další ze svých fantasijních světů - tentokrát v hlavách každého z nás. Neupírám tomu hravost a celou tu hromadu fantasie jako jsou ostrovy ( rodina, hokej, kamarádství, bláznovství a upřímnosti ) dlouhodobá paměť, nebo čističi zašedlých a zapomenutých vzpomínek. Jenže já už jsem z těchto fantasijních příběhů asi vyrostl, protože jsem se sice docela bavil ale ne tak jak bych asi mněl. Na 3 hvězdy je to ale určitě + tu 4 přidávám za titulkové "v hlavě" prodavačky, učitelky, psa a kočky. Pokud pixar bude dělat dvojku, doufám že se podíváme na dospělou Riley, která bude v pozici rodiče. Za nejlepší postavu bych označil radost. Ta její optimistická nálada byla dost nakažlivá. Dodatek : studia a distributoři, by si mněly začít hodně moc hlídat úniky kopií filmů, protože to co jsem stáhl, bylo tak krystalicky čisté HD, že jsem nezaznamenal jediný špatný pixel ani na své Full HD televizi z úhlopříčkou 90 cm. ()

nattyxh

Jedna z nejlepších Pixarovek vůbec. Absolutně nechápu, jak může režiséry napadnout po tolika filmech takovýhle film na téma ,,co je uvnitř naší hlavy,,. Jo při sledování sem měla pocit jakoby sem fakt v hlavě měla stroj a pořád by do něj někdo mlátil :D (viz hlava kočky). Jenom se mi trošku nelíbila moc dlouhá scéna při dostávání se do centrály. Už doufáte, že tam budou a ne, vlak spadne, trubka se rozbije, ostrov spadne... Kdyby to o jeden pád vlaku zkrátili, bylo by to lepší.. :) ještě se nám v kině stalo, že na začátku nám místo V HLAVĚ pustili Mimoně (všichni začali kontrolovat svoje lístky, zda jsou ve správným sále) a já spíš byla naštvaná, protože sem si řekla že mimoně už dvakrát vidět FAKT nechci! Pak se ukázalo, že pustili špatnej film, potom pustily předfilm ,,Láva,, ale pustili ho bez zvuku :D. Asi neměli svůj den (něco se jim přihodilo v hlavě) ()

terezka.zav.

Seděla jsem v kině mezi bandou malých děcek a určitě z některých pasáží nebyly tak naměkko jako jsem byla já. Ta smutná linka mi přišla taková až moc dlouhá a táhla se skoro celým filmem. I přes to byla do děje dobře zasazená a díky ní jste si o to víc vážili konce. Jednorožka byla naprosto boží postavou (už kvůli těm držkám co dělala a její nepřehlédnutelné hřívě). A bonus na závěr v podobě střípků z jiných myslí se taky povedl. ()

Pejska

Další pohodový animák od Pixaru. Nápad měli tvůrci skvělý, jen provedení mě mírně zklamalo. Bohužel jsem očekávala prostě mnohem víc. Ale závěr byl super, kéž by to bylo tak celý film. ()

eMeMko

Po dlouhé době velmi povedená pixarovka a zatím rozhodně nejlepší animovaný film této sezóny. Originální nápad, pěkné zpracování, skvělý příběh plný emocí a hlavně kvalitní dabing z tohoto snímku dělají ideálního kandidáta na cestu do kina. Jedinné co mi vrtá hlavu, je smysl předfilmu, kterým nás tvůrci obšťastnili ještě před tímto zážitkem. Nu což, 10 minut zpívání se dalo přežít. ()

IZFNP

Pixar sa vracia na vrchol v ďalšom uvedomelom, vtipnom, milom a poučnom filme, ktorý si užijú deti i dospelí. O vizuálnej kvalite už sa dnes netreba rozpisovať, u Diseny/Pixaru nikoho neprekvapí poctivo odvedená práca technikov. Soundtrack mi v hlave neutkvel, no strih a postavy stačili na to, aby si človek po skončení filmu zapamätal mnohé scény. Problém mám však v tom, že po lákavých traileroch som čakala niečo iné. Chýbali mi častejšie interakcie medzi "mozkovňami" rôznych postáv, v ktorých spletitom a odlišnom fungovaní sa pre mňa skrývalo najväčšie čaro filmu a priam pokladnica plná vtipu. Miesto toho ma ako diváka zavreli takmer na celý film do hlavy jedného dievčaťa, čo bolo dobrodružstvo síce veľmi intenzívne a vyznenie celého filmu pre mňa v dnešnej šablónovitej tvorbe vďaka nemu ide za hranice, búra stereotypy rodinných i animovaných filmov, i tak mi však do plného počtu niečo chýbalo. Inside Out bol pre mňa teda pomerne vážny a dojemný zážitok, ktorý zapôsobil ako odvážny a obrovský krok vpred na poli filmov pre deti i dospelých, ktoré skutočne niečo hovoria a nevystačia si len s pohyblivými ľúbivými postavičkami a občas až nemiestnymi vtipmi (pre porovnanie - Minions boli síce super vtipní a rozkošní a možno som si ich užila viac, ale kvalitatívne Inside Out nestačia ani náhodou). Tento nápaditý, kreatívny a krásny film je úkaz, ktorý si poradil so všetkými tajmi ľudskej mysle a ukázal ich extrémne šikovne. I napriek neprestrelenej stopáži som sa v strede filmu však nudila a ako titulkové zábery ukázali, bolo to pre absenciu inteligentného vtipu, na ktorý film potenciál mal. Preto úprimne dúfam v pokračovanie, ktoré do deja zaradí viac interakcií a menej predvídateľnosti. ()

Madeleine.o

Pro mě zatim nejslabší pixarovka. Nostalgie a obracení se k dětství funguje výborně. Animace postaviček se mi ale nelíbila, celkovej systém funkce ,,hlavy'' miloučkej, dobře propracovanej, ale stále to prostě neni ten Pixar, kterej miluju. Velká chvilka dojetí u imaginárního sloníka, jinak mě silnější momenty minuly. Spojení smutku a štěstí je totiž přirozená, lidská záležitost, nebo snad ne? Zkrátka a dobře, kdyby se z námětu vytvořil mini seriálek Pixar shorts, budu o poznání nadšenější. ()

Benjamin_L

Zřejmě nejsmutnější pixarovka. Emoce ve filmu i v hlavě. Podraz na diváka, který jde na komedii a odejde s Depkou ve svém řídícím centru... ()

maresakjan

Nejlepší na celém filmu byl trailer. Druhá hvězda je za nápad něco takového vymyslet, jinak samotný film a jeho zápletka je dost trapná. ()

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

09.02.2023

Toy Story 4 má scenáristku

Toy Story 4 má scenáristku

20.01.2018

Čtvrtý díl Toy Story se nedává dohromady úplně snadno. Pixar ho oznámil v roce 2014 na červen 2017, jen aby se odsunul na červen 2018 a nakonec až na červen 2019. Původně ho měli napsat Rashida Jones… (více)

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

Startuje první ročník festivalu Na hlavu