Období dospívání může být velice komplikované, a Riley, která je vytržena ze svého starého života na americkém Středozápadu poté, co se její otec musí kvůli novému zaměstnání přestěhovat do San Francisca, není žádnou výjimkou. Stejně jako my všichni, i Riley je ovládána svými emocemi – Radostí (Amy Poehler), Strachem (Bill Hader), Hněvem (Lewis Black), Znechucením (Mindy Kaling) a Smutkem (Phyllis Smith). Emoce žijí v Řídícím centru, centrále uvnitř Rileyiny mysli, odkud jí pomáhají vypořádat se s nástrahami všedních dní. Jak se Riley se svými emocemi společně pokoušejí vyrovnat s problémy nových začátků v San Franciscu, propuká v Řídícím centru zmatek. Ačkoliv se Radost, Rileyina hlavní a nejdůležitější emoce, pokouší zachovat všem pozitivní myšlení, objevují se mezi jednotlivými emocemi neshody v tom, jak se co nejlépe vypořádat s novým městem, domovem a školou. (Falcon)

Labrio

V hlavě mě relativně zklamalo a to hned z několika důvodů. Zaprvé jsem se na tento film relativně těšil, protože jeho námět byl originální a dalo se z něj dost vytěžit, což se však nekonalo a na místo zajímavé exkurze do útrob našeho vědomí (popř. nevědomí) jsem dostal 60 minut ne moc vtipné cesty dvou nálad. Další věc je, že vizuální zpracování "naší" hlavy, mohlo být trochu lépe ztvárněné a přístupné starším členům obecenstva. Pro děti však byl film nejspíš dostačující a proto dávám 3 hvězdy. ()

baclajean

Tvorcom nemožno uprieť zaujímavý a originálny nápad, no myslím, že je príliš veľkým preháňaním tento animák radiť za suverénneho favoirta na Oscara. Anomalisa ma upútala oveľa, oveľa viac. ()

daniel.98

Po dlouhé době zase jeden dobrý animák. Popravdě jsem nejdříve nevěřil, že by se tento nápad dal dobře zfilmovat, ale opak se stal pravdou. Tento film je něco absolutně originálního, co tu ještě nebylo a to je v dnešní době obdivuhodné. Je možná pravdou, že by se z této myšlenky dalo vytěžit ještě více, ale já jsem spokojen. Celkové zpracování je velmi zajímavé, jak postavičky tak i vnitřek hlavy a zásobárna vzpomínek a další věci. Je to jeden z mála filmů, kde na Vás zároveň působí jak radost, jelikož je zde i dosti humorných scén, tak ale i smutek, který je velmi intenzivní a nedá se srovnat asi s žádným jiným animovaným filmem. Dávám 4,5 hvězdy a to pouze za to, že zde bylo více prostoru jak s tímto výborným nápadem nakládat. ()

jendamaty

taky se přidávám k těm, kteří ve filmu vidí spíš nevyužitý potenciál... i na můj vkus (a to je co říct) trochu moc infantilní a sladkobolné. neumím posoudit, jak to vnímají děti... ()

Blazis34

Úvodem bych rád řekl, že jsem měl "Radost" z toho, že nám studio Pixar předvedlo zase něco nového, jedinečného. Svět naší hlavy je určitě ještě zdaleka neprozkoumán a tak tento film se pokusil o jeho vtipnou představu. I přes to, že děj byl spíše smutný, se jednalo o bezva komedii, v které jste se zasmáli hlavně charakterovým postavičkám v hlavě. Ty byly skvěle animovaně vytvořeny a jejich dialogy dobře promyšleny. Líbilo se mi, že se ve filmu objevily jak vtipné hlášky pro děti, tak semtam i pro dospělé. Osobně mě nejvíce bavily asi náhledy do jiných hlav než Rileyny, hlavně tedy ke konci filmu. Možná škoda, že se střed filmu trochu svezl s klasickým dějem s trapnou zápletkou, protože měl našlápnuto u mě velice vysoko a ani skvělý závěr už mé hodnocení o moc nezvedl. Dávám tři hvězdičky, 60%. ()

Oxyk

Příjemný animák s velmi nápaditým příběhem. Sem tam je tam i nějakej ten džouk. Animace je skvělá, nemohu nic vytýkat. 5/5 ()

AndrewNewman

Nadchlo ma to. A po prvýkrát vo svojom živote ma animák nenadchol humorom ale príbehom. Ten je totiž tak skvostne rozobraný, odvážny a prepracovaný, že sa mu nedá nič vytknúť a len si užívať toto nádherné animované dobrodružstvo :) ()

megajalec

Geniálnejší animák som dávno nevidel. Schválne nepíšem o rozprávke, pretože je to asi skôr pre dospelých. Bavil som sa, bol som užasnutý, perfektné nápady boli vo filme. ()

NightScene

Naprosto dokonalý!! Nejlepší animák roku, troufám si říct, že lepší jsem zatím neviděl a dlouho nejspíš neuvidím. Emoce, sranda, akce, dokonalá animace a hlavně příběh dávají V hlavě to co má mít a dávám zasloužených 100%!! ()

Plaque

Od čias Pata a Mata asi najzábavnejší animák. Páči sa mi aj prekročenie tieňa klasických animákových hrdinov, kde máme vodcu, čoby hlavnú postavu, potom nejakého mysliteľa, čoby mozog týmu, siláka, čoby ochrancu týmu, a nešikovného, čoby vtipná zložka týmu. Emócie V hlave majú tieto vlastnosti, no ich charakter nie je takto jasne vyhranený a preto sa u väčšiny stretneme takmer so všetkými týmito črtami. Páči sa mi hlavná zápletka (tuning psychiky počas dospievania), ale tiež dejové zvraty, ktoré nie sú úplne priamočiare, i keď vedú k jasnému záveru. Okorenené je to množstvom vtipných scén (ženy ak chcete pochopiť našu psychiku a to prečo občas pozeráme doblba, tak vedzte, že mi v hlave pozeráme hokej :D ), ale tiež zamysleniahodných pasáží. Tak, aby som však neskĺzol k patetičnosti, končím s tým čo som už povedal. U mňa 5 z 5. ()

blondboss

Je až neuveriteľné, ako úžasné dokážu byť niektoré animáky a Pixar sa postaral o jeden zo skvostov - náučných a zároveň zábavných a milých. Všetky postavičky sa mi tu páčili a ten motív zhmotniť jednotlivé emócie v hlave do animovanej podoby je jednoducho super. Keby tvorcovia udržali tempo filmu počas celej stopáže, čo sa žiaľ nestalo, tak jednoznačne by v Hollywoode vznikol zrejme najoriginálnejší a najunikátnejší animák všetkých dôb. Prekvapenie roka. Pre mňa určite. 80 % ()

ZHODNOTITEL

Jen to nepouštějte dětem, protože po tak depresivním filmu by nespaly. Příběh a originalita jistě velká, ale tohle prostě pro děti není. Celý film smutný, nešťastný, a všude kolem samé negativní emoce. Tragický. ()

rionka

"Oh no. These facts and opinions look so similar!" - "Ah, don't worry about it. It happens all the time." Jeden z nejpěknějších animáků poslední doby, který jsem si zamilovala. V originálním znění naprosto vynikající, citlivé a s přesahem. ()

Daniel2003

No...do posledních 20 minut žádná velká hitparáda a připadalo mi, jako by tohle vůbec nebyl Pixar. Finále je ale úžasný a zase...mě donutilo k pláči. Takže nakonec výborný nápad, ale slabší provedení, které táhne nahoru až geniální konec. ()

M_Bery

Nápad geniální, provedení taky, já si myslím že to je jedna z nejpovedenějších věcí od pixaru. Má to všechny prvky co by to mít mělo: humor, je to dobrodružné, je to samozřejmě animovamé, někdy krapet smutné a hlavně to není nudné a je to tak nějak pro každého filmového fanouška. ()

hrumsrt

Přijde mi to přesně tak někdy mezi... Animaci není co vytknout, v tomhle ohledu už jen perfekcionalizujeme. Nebudu to vyzdvihovat jenom pro svoji originalitu, navíc mi to připomíná Seznamte se s Davem. Příběhově je to poměrně slabé, až jsem se u toho nudil. Ten začátek, kdy je Vám ukazován ten svět uvnitř mysli, je výborný. Jenže musí se to držet tradiční filmové šablony, a tak se to snaží dějově nějak posouvat. A tady právě nastává problém... Absolutně se nepodařilo mne zaujmout a udržet pozornost. Prošel jsem si tím zcela bez emocí, což je teda rarita, a tak pochybuji, že mě ovládá partička barevných "gumídků". Má to v podstatě tak banální děj, že je to spíše jedna velká prohlídka tímhle světem. Perfektní byly ty paralely mezi "hlavami" jednotlivých lidí! Pořádný krok vpřed od pohádkových příběhů, ale není to dotažené, přece jen bych před to posadil dítě než-li dospělého. P.S. Hněv byl tak boží, že by mu někdo mohl napsat nějaký absurdně zbytečný spin-off. 60% ()

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

09.02.2023

Toy Story 4 má scenáristku

Toy Story 4 má scenáristku

20.01.2018

Čtvrtý díl Toy Story se nedává dohromady úplně snadno. Pixar ho oznámil v roce 2014 na červen 2017, jen aby se odsunul na červen 2018 a nakonec až na červen 2019. Původně ho měli napsat Rashida Jones… (více)

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

Startuje první ročník festivalu Na hlavu