Období dospívání může být velice komplikované, a Riley, která je vytržena ze svého starého života na americkém Středozápadu poté, co se její otec musí kvůli novému zaměstnání přestěhovat do San Francisca, není žádnou výjimkou. Stejně jako my všichni, i Riley je ovládána svými emocemi – Radostí (Amy Poehler), Strachem (Bill Hader), Hněvem (Lewis Black), Znechucením (Mindy Kaling) a Smutkem (Phyllis Smith). Emoce žijí v Řídícím centru, centrále uvnitř Rileyiny mysli, odkud jí pomáhají vypořádat se s nástrahami všedních dní. Jak se Riley se svými emocemi společně pokoušejí vyrovnat s problémy nových začátků v San Franciscu, propuká v Řídícím centru zmatek. Ačkoliv se Radost, Rileyina hlavní a nejdůležitější emoce, pokouší zachovat všem pozitivní myšlení, objevují se mezi jednotlivými emocemi neshody v tom, jak se co nejlépe vypořádat s novým městem, domovem a školou. (Falcon)

Adasin

Nevěřila bych, že budu při sledování animáku šťastná a zároveň skoro v depresi. Taky bych někdy potřebovala takovou Radost. Navíc film zajímavý nejen pro děti a rodiče, ale především i pro studenty psychologie. Po dlouhé době opravdu dobrý animák od Pixaru. Víc takových originálních nápadů, prosím. 9/10 ()

SaNcHeZ_cz

V hlavě je rozhodně originální, nápaditý a zábavný animák pro celou rodinu, který je další trefou Pixaru do černého. Ono skvělé zpracování a neskutečnou porci jedinečnosti kazí snad jen možná až příliš velká strohost a nucenost v trochu stereotypní příběhové stránce za hranicí mysli. I přesto se ovšem jedná o jedinečný animovaný zážitek, který můžu vřele doporučit. [80%] ()

MartinezZ

Ale jo, bylo to milý, smutný i jsem se kupodivu zasmál, což co by "Lord Kakabus" nedělám u filmů zas tak často. Má to poměrně neokoukaný originální nápad, což samo o sob je skoro neuvěřitelné, byť samotný průběh příběhu je, sice v nových prostředích, poněkud očekávaný až klasický. drobnosti to ale dokáží vytáhnout z šedi zpět do barev a je faktem, že nejlepší jsou ty sekvence, kdy se ve stejnou chvíli koukáte do hlavy i někomu jinému, než jen ústřední dívčině. Titulkové scény jsou po celém tom filmu skutečně třešničkou na dortu, který jako základ přinesl dost WTF předfilm o Sopce a Sopákovi s dost bláboloidním textem (čest překladateli Vojtěchu Kostihovi, že se s tím celkem úspěšně popral - mimochodem dohledat si jeho jméno dá práci, když na webovce Falconu o něm není ani slovo). Po předchozích posledních filmech je to od Pixaru příjemné originální osvěžení. ~~~ PS: Nutno podotknout, že nebýt těch nakouknutí do hlav i dalších postav, zůstal bych u kvalitních ***. ()

Vxxx

Boží boží boží! Vrátila jsem se z kina a už dlouho jsem z animáku nebyla tak nadšená. Vtipné, roztomilé, veselé, dokonalé! Smutek byla asi nejsympatičtější postava vůbec a celé to bylo hrozně milé. Myslím, že film ocení spíše dospělí, převážně rodiče. Děti plno těch fórů možná ani nepochopí, protože to jsou věci, které se v hravě odehrávají až později a právě tyhle skryté vtípky, které dětem nic neřekly, mě rozesmávali nejvíc. Bylo to skvěle vymyšlené. No prostě jsem nadšená. Já nevím jak to vychválit víc. Moc se mi to líbilo a rozhodně to nebylo naposledy, co jsem film viděla! :) 5* ()

Paxxx.cz

Podařený animák od pixaru, který se dětem bude zcela určitě líbit, ovšem konec ten ocení asi spíše dospěláci- byl skutečně velmi dojemný a plný emocí. Pro mě spokojenost a 8/10. ()

Rosana

Pixar už neví. Auta mají emoce, hračky mají emoce... Emoce mají emoce... Líbivá pohádka, na kterou se pěkně kouká. ()

MICHAEL73

Pixar bylo a vždycky bude studio kouzel. Nepřestává mne fascinovat, jakým způsobem dovedou pracovat s tématy a do jakých témat se to vlastně pouští. Ačkoli bych se to nebál nazvat skoro až Sofiinou volbou, tak pokud si musím vybrat, V hlavě je tím nejlepším kouskem. Nevídaně hravý film, kouzelný, neskutečný nápaditý, vtipný na správných místech a dojemný na správných místech. Jenže všechny tyhle chvály, které tu dokola pěji se jen těžko vyrovnají té nádherné směsici emocí, kterou zažívám pokaždé, když film vidím. Takové rodinné filmy jsou nevídaně vzácné, věčně kouzelné a pevně doufám, že se na tuto pohádku nezapomene ani za sto let. Protože každá kultura, každá doba a každý člověk by měl vidět film V hlavě. Ptáte se proč? Protože ze všech filmů historie nejlépe ukazuje, co to znamená pracovat se svými emocemi. A práce s emocemi, to je něco, co bude vždycky hýbat světem. Tak nechte Pixar, ať vás o tomhle světě učí. ()

Praxis

V podstatě jasné rodinné dobrodružství, které zůstává trošku ve stínu jiných pixarovek - především pak Hledá se Nemo nebo třeba dojemné Vzhůru do oblak. Zbytečné pitvoření postav, uřvaná Radost to celkem dost snižovala dolů. JENŽE - některé scény byly prostě geniální - ať už třeba neskutečně vtipný a ujetý výlet do Hollywoodské Továrny na sny (rozpůlený pes, zlý klaun, tancující jednorožec s dortíky), strašidelná a zároveň dojemná návštěva místa zapomnění, nebo třeba vhled do hlav rodičů, včetně ukrutně výborné závěrečné návštěvy mozků nejen učitelů (yeeeah, jsem ten panáček jak buší hlavou do globusu) ale hlavně zvířat (aha, tak už vím, jak přemýšlí náš kocour domácí). Prostě některé scény byly klasicky pixarovsky na hranici geniálity - už dlouho jsem se nesmál tak, že mi tekly slzy - jiné zbytečné - škoda uřvané Radosti, pitvoření a rodinného patosu. Celkově ale velmi nadprůměrná pixarovka, která vrátila tohle studio na sny zpátky do elitní ligy hollywoodských animáků. 83% P.S.: Povinné shlédnutí pro všechny studenty hlubinné psychoanalýzy! ()

Wysch

Ten námět a ústřední motiv je fakticky skvělej, akorát je totálně zazděnej zbytečně prostinkou epizodickou výstavbou v druhé třetině filmu. Ale totálně jsem ocenil odkazy na další Pixarovky, kvantum dalších odkazů na "dospělácké" věci - Chinatown, Čekání na Godota nebo (tramtarará) Hitchcockovo Vertigo. Co jsem naopak neocenil, je celá řada logických chyb, z nichž mě nejvíc trápí otázka, proč sakra ty základní vzpomínky neposlali tou trubkou, kterou posílali tu znělku na žvejkačky. Ale malej palec nahoru za Totora prostě dát musím, ne že ne. Celkově vzato si nemyslím, že je to dobrá Pixarovka, rozhodně je perfektně namluvená poprvé s převahou ženských hlasů, a řekl bych, že zkrátka díky tomu ústřednímu námětu a celé řadě odkazů si svoje (momentální) procenta i zaslouží. ()

Baronne

Moc hezký, krásně barevný, hodně vtipný. Škoda že se vždycky od Pixelu čeká tak moc, a najde se pár zklamanejch lidí.. Jediný, co mě trochu štvalo, byl fakt dloooooooouhej úsek s idiotskym špekatym slonem.. Ale jinak je to rodinný, příjemný a okouzlující. Ještě jedna věc trochu mimo mísu, musim pochválit Giacchinovu všestrannost. ()

filmsim

Silná pixarovka, která jen hýří nápady, dokáže nejen dojmout, ale i rozesmát. O to víc zamrzí, že se nedá jen chválit. Né všechny postavy jsou sympatické a vtipné. Takový Smutek a opuštěný imaginární přítel jsou otravnými společníky v tomto jinak výborném animáku, který si pohrává v polohách jak pro ty nejmenší tak i s chytrými myšlenkami, kterým porozumí jen ti odrostlejší. Pasáže, kdy se koukáme do hlav ostatních protagonistů a následné slovní přestřelky patří mezi to nejlepší, co tento animák nabízí, proto je škoda, že se jich dostane tak poskromnu. Více se totiž snímek zabývá tím, co se odehrává uvnitř hlavy. Sledujeme putování dvou hlavních emocí, které přebíhají z jednoho zajímavého místa do druhého. A právě tohle putování v některých chvílích není právě to pravé, občas je to utahané a krom animace ničím zajímavé. Animace je zde skvostná, vnitřek hlavy je úchvatný a hravý, za to svět lidí púsobí naprosto reálně, občas až za hranice pocitu animovanosti. Lepší animák tenhle rok jen těžko přijde a ten už teď pravděpodobný Oscar mu přeji, i když jsem očekával ještě víc. 7.5/10 ()

JJ.Gibson

Na Inside Out jsem se těšil strašlivě dlouho, namlsaný z trailerů a z celé koncepce, jsem byl nadšen! Ale vlastně jediné vtipné co ve filmu je, je v traileru a já když jdu na animák, tak bych se rád bavil o něco déle. Ale Inside Out, není vůbec špatný film, ba právě naopak, přišel mi až "nechutně" reálný s velmi dospělým pohledem na život a ze slečny Depky na mě opravdu depka padla. Je to vše o tom, jak člověk vyrůstá a zapomíná na úžasná dobrodružství z dětské éry života, kdy vše bylo víceméně skvělé. A mě to hrozně rozesmutnilo :...() Z toho dle pohledu by si tento snímek měl vysloužit pět hvězd, protože se mi dostal pod kůži a donutil mě přemýšlet o všem možném. Ale jak jsem říkal na začátku, animáky by měli mít prim v tom, že diváka pobaví a neuvedou ho do melancholického módu, tak proto pouze tři hvězdy. Já osobně bych si přál druhý díl, s větší Riley a s trochu odlehčenějším rázem a byl bych spokojen... ()

golfoxovox1

Je třeba opět směrovat do kin děti i dospělé... Z filmu je člověk krásně naměkko :-) Neotřelý nápaditý scénář, myslím si, že musel dát tvůrcům hodně práce. Film plný emocí jako radost, smutek, vztek, nechuť či strach... (Jenže fakt doslova :D ) Navíc opravdu chytrý film, který nám říká víc, než by se mohlo zdát, symbolicky popisuje rozdíl mezi hravou dětskou myslí a myslí dospělého člověka, dále poukazuje na nepostradatelnost smutku pro život, silný moment je i oběť imaginárního kamaráda pro záchranu posledního Ostrova... Prostě perfektní, člověk si pak říká, co mu je zrovna asi mixováno v jeho vlastní hlavě... Tak to by bylo asi především: Radost z radosti i smutku při sledování tohoto snímku mixovaná se strachem ze vzteku na všechny, u kterých sledování vyvolá nechuť, protože postrádají smysl pro pointy podobných snímků... + Chválit Giacchina za hudbu je opět třeba, přestože nikoho určitě nepřekvapuje, že notnou dávkou přispěl k celkovému ještě lepšími vyznění snímku... Připomínám, že 25.10. bude v Praze koncert na jeho počest... Mimo to i předfilm k filmu potěšil... Geniální, děkuji, doporučuji a za 5 :-) ()

Jillen

Originální, emoce ždímající, rychle ubíhající, ale něco tomu chybí. Závěrečné titulky pobaví víc jak celý film, bohužel. ()

buldock

Hodně nevyrovnané a pro mě špatně stravitelné. Měl jsem problém se sžít s některými postavičkami vyjma radosti. ()

Alementina

Zboznuju svoji neter, ktera nosi ty dva culiky stejne jako mala riley, za jejiz usmev bych sla sveta kraj. Mrzi me, ze si nebude pamatovat nase staveni bunkru, jak se divoce smeje, kdyz nas postrika zahradni hadnici, aby za 10 sekund spustila hystericky rev, protoze ji reknem "ne". Je to nadherny film, spis pro dospele nez pro deti. A tech vzpominek, mnoho lidi nema rado foceni, jsem rada za kazdou fotku, ktera ozivi vzpominky na neco, co jsem si myslela, ze jsem uz zapomnela. Smutek nekdy je cesta. Jen me mrzi, ze ten smutek musi byt holcicka s nadvahou a brylemi :) /// 12.3.2022 moje asi čtvrté shlédnutí, ale první s mojí neteri a jejími dveřmi sourozenci, ona už si samozřejmě nepamatuju, jak nás postříkaná hadici a ja uz si nepamatoval, ze jsem to sem psala, ale číst si to... To oživil tu vzpomínku. Neteri se to moc libilo a moc věcí chtěla vysvětlit... A mě zase ukapla slza, tentokrát když Bing Bong zůstal dole... Nejhezčí kresleny film. ()

kaylin

Rozhodně jeden z nejoriginálnějších a nejzajímavějších animáků roku a možná vůbec celé světové filmové historie. Možná mi trochu vadilo, že ten příběh byl přece jen trochu předvídatelný a zase tolik moc nenabídl, ale to vůbec nevadilo, protože tady se na sebe neskutečně vrší nápady, je to krásně promyšlené a vymyšlené a nakonec i tak emotivní, že mě to na konci málem položilo. Scéna s Bing Bongem byla prostě nádherná. Rozhodně nejlepší animák roku, a to už jsem si ani nemyslel, že Pixaři s něčím tak moc zabodují. Ale oni jsou prostě jedineční. ()

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

09.02.2023

Toy Story 4 má scenáristku

Toy Story 4 má scenáristku

20.01.2018

Čtvrtý díl Toy Story se nedává dohromady úplně snadno. Pixar ho oznámil v roce 2014 na červen 2017, jen aby se odsunul na červen 2018 a nakonec až na červen 2019. Původně ho měli napsat Rashida Jones… (více)

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

Startuje první ročník festivalu Na hlavu